Øst - Sjællandsserien

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Jægerspris UFC 18 15 2 1 119-56 47
2. Uvelse FC 18 11 1 6 79-60 34
3. Skælskør Eagles Floorball 18 11 1 6 124-82 34
4. Amager FK 18 7 4 7 85-90 25
5. Hvidovre Attack FC 4 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 8 1 9 72-74 25
6. Herlev FC 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 8 1 9 85-90 25
7. Rungsted-Hørsholm FK 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 6 6 6 87-83 24
8. Greve FC 18 5 2 11 66-106 17
9. FFK 2 18 4 3 11 59-87 15
10. Lyngby FF 2 18 4 1 13 50-98 13

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
17-09-15 20:30 Uvelse FC - Herlev FC 2 4 - 5
20-09-15 10:00 FFK 2 - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 2 3 - 7
20-09-15 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Amager FK 10 - 4
20-09-15 16:00 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK 2 3 - 3
20-09-15 18:30 Lyngby FF 2 - Greve FC 2 - 4
25-09-15 18:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Herlev FC 2 6 - 8
27-09-15 14:00 FFK 2 - Lyngby FF 2 - Hal 2 2 - 7
27-09-15 16:00 Jægerspris UFC - Skælskør Eagles Floorball 6 - 4
27-09-15 18:00 Greve FC - Hvidovre Attack FC 4 3 - 4
01-10-15 20:30 Uvelse FC - Amager FK 4 - 2
02-10-15 18:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Lyngby FF 2 10 - 1
03-10-15 17:15 Hvidovre Attack FC 4 - Skælskør Eagles Floorball 6 - 3
04-10-15 16:00 Jægerspris UFC - Uvelse FC 5 - 4
04-10-15 18:30 Amager FK - Greve FC 6 - 6
10-10-15 14:00 FFK 2 - Uvelse FC - Hal 2 3 - 5
10-10-15 18:00 Herlev FC 2 - Lyngby FF 2 1 - 3
11-10-15 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Greve FC 10 - 2
11-10-15 16:00 Hvidovre Attack FC 4 - Rungsted-Hørsholm FK 2 3 - 6
11-10-15 18:30 Amager FK - Jægerspris UFC 6 - 13
22-10-15 20:30 Uvelse FC - Greve FC 4 - 5
24-10-15 14:15 Skælskør Eagles Floorball - FFK 2 8 - 2
25-10-15 17:15 Hvidovre Attack FC 4 - Uvelse FC 5 - 8
25-10-15 18:00 Herlev FC 2 - Amager FK 4 - 4
25-10-15 18:30 Greve FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 9 - 5
31-10-15 14:30 Amager FK - Hvidovre Attack FC 4 6 - 3
01-11-15 16:00 Jægerspris UFC - Herlev FC 2 8 - 5
01-11-15 17:00 Lyngby FF 2 - Skælskør Eagles Floorball 0 - 3
05-11-15 20:30 Uvelse FC - Lyngby FF 2 4 - 0
07-11-15 17:00 Greve FC - Jægerspris UFC 0 - 5
10-11-15 20:00 Lyngby FF 2 - Jægerspris UFC 1 - 9
15-11-15 12:00 FFK 2 - Amager FK - Hal 2 1 - 3
15-11-15 16:00 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Skælskør Eagles Floorball 4 - 4
15-11-15 19:00 Herlev FC 2 - Hvidovre Attack FC 4 3 - 4
21-11-15 10:00 Hvidovre Attack FC 4 - Lyngby FF 2 3 - 5
21-11-15 17:00 Greve FC - Herlev FC 2 3 - 2
22-11-15 16:00 Jægerspris UFC - FFK 2 6 - 1
22-11-15 18:30 Amager FK - Rungsted-Hørsholm FK 2 3 - 3
27-11-15 18:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Uvelse FC 1 - 4
28-11-15 14:00 Skælskør Eagles Floorball - Herlev FC 2 13 - 4
28-11-15 16:00 Lyngby FF 2 - Amager FK 4 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
29-11-15 16:00 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 4 5 - 0
29-11-15 16:30 Greve FC - FFK 2 0 - 5
05-12-15 17:30 Hvidovre Attack FC 4 - Greve FC 3 - 3
06-12-15 10:00 Herlev FC 2 - Uvelse FC 3 - 5
06-12-15 18:30 Amager FK - Skælskør Eagles Floorball 4 - 2
13-12-15 14:00 Greve FC - Uvelse FC 2 - 5
13-12-15 16:00 Lyngby FF 2 - FFK 2 1 - 2
07-01-16 20:30 Uvelse FC - Hvidovre Attack FC 4 4 - 1
08-01-16 19:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Amager FK 10 - 2
10-01-16 14:30 FFK 2 - Herlev FC 2 - Hal 2 0 - 3
10-01-16 16:30 Greve FC - Lyngby FF 2 3 - 6
16-01-16 12:30 Hvidovre Attack FC 4 - FFK 2 2 - 4
17-01-16 14:00 Greve FC - Skælskør Eagles Floorball 6 - 9
17-01-16 16:00 Lyngby FF 2 - Herlev FC 2 0 - 1
21-01-16 20:30 Uvelse FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 3 - 3
24-01-16 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Lyngby FF 2 17 - 2
24-01-16 13:00 Herlev FC 2 - Greve FC 9 - 3
24-01-16 14:00 FFK 2 - Jægerspris UFC - Hal 2 4 - 4
24-01-16 16:00 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Hvidovre Attack FC 4 4 - 3
24-01-16 18:30 Amager FK - Uvelse FC 3 - 0
28-01-16 20:15 FFK 2 - Rungsted-Hørsholm FK 2 - Hal 2 3 - 3
31-01-16 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Hvidovre Attack FC 4 3 - 5
31-01-16 16:30 Jægerspris UFC - Greve FC 7 - 1
31-01-16 18:30 Amager FK - Herlev FC 2 5 - 8
04-02-16 20:30 Uvelse FC - FFK 2 6 - 4
06-02-16 15:15 Hvidovre Attack FC 4 - Amager FK 7 - 3
07-02-16 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 2 9 - 8
07-02-16 16:00 Lyngby FF 2 - Uvelse FC 3 - 7
08-02-16 20:00 Jægerspris UFC - Amager FK 8 - 6
12-02-16 18:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Greve FC 3 - 10
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
13-02-16 10:30 Hvidovre Attack FC 4 - Herlev FC 2 5 - 0
13-02-16 14:30 Amager FK - FFK 2 8 - 0
14-02-16 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Uvelse FC 6 - 2
14-02-16 16:00 Jægerspris UFC - Lyngby FF 2 6 - 4
20-02-16 15:20 FFK 2 - Greve FC - Hal 2 11 - 3
21-02-16 15:00 Herlev FC 2 - Jægerspris UFC 4 - 10
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
26-02-16 18:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Jægerspris UFC 0 - 5
28-02-16 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Jægerspris UFC 10 - 6
28-02-16 12:00 Herlev FC 2 - FFK 2 10 - 6
28-02-16 15:30 Lyngby FF 2 - Rungsted-Hørsholm FK 2 3 - 6
05-03-16 15:30 Lyngby FF 2 - Hvidovre Attack FC 4 4 - 10
06-03-16 12:00 FFK 2 - Skælskør Eagles Floorball - Hal 2 2 - 5
06-03-16 12:30 Herlev FC 2 - Rungsted-Hørsholm FK 2 4 - 6
06-03-16 15:00 Greve FC - Amager FK 3 - 10
10-03-16 20:30 Uvelse FC - Jægerspris UFC 2 - 6
11-03-16 18:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - FFK 2 6 - 6
12-03-16 15:00 Herlev FC 2 - Skælskør Eagles Floorball 11 - 5
13-03-16 11:00 Hvidovre Attack FC 4 - Jægerspris UFC 1 - 7
13-03-16 18:30 Amager FK - Lyngby FF 2 6 - 4
02-04-16 12:00 Uvelse FC - Skælskør Eagles Floorball 8 - 3

Til toppen