Pulje 1 - Super Veteran +50 - 7 mands

Info

Turnering: DGI Midtjylland Fodbold - Forår 2018
Turneringsansvarlige
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391

Stilling DGI Midtjylland Fodbold - Forår 2018
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Brande Old Boys, disp 20 14 2 4 53-21 44
2. Ikast FS OB 1 20 13 4 3 71-48 43
3. Herning Fr. OB, disp. 20 12 4 4 43-27 40
4. Hammerum IF OB 20 10 3 7 38-24 33
5. Uhre Old Boys, disp. 20 9 4 7 39-41 31
6. Sunds IF, disp. NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
20 8 5 7 39-37 29
7. Ikast FS OB 2 20 7 3 10 41-52 24
8. Herning KFUM, disp. NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
20 7 2 11 48-47 23
9. Herning IK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
20 5 3 12 31-52 18
10. Spjald IF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
20 4 2 14 29-62 14
11. Kølkær/F SG&I OB, disp. 20 4 2 14 36-57 14

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Midtjylland Fodbold - Forår 2018
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Midtjylland Fodbold - Forår 2018
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Midtjylland Fodbold - Forår 2018
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
03-04-18 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Brande Old Boys, disp 1 - 3
03-04-18 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Ikast FS OB 2 - Kølkær 1 - 2
03-04-18 19:00 Sunds IF, disp. - Herning IK - Sunds IF 4 - 0
03-04-18 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Hammerum IF OB 1 - 0
09-04-18 19:00 Herning IK - Spjald IF 8 - 0
09-04-18 19:00 Hammerum IF OB - Uhre Old Boys, disp. 1 - 3
09-04-18 19:00 Ikast FS OB 1 - Kølkær/F SG&I OB, disp. 4 - 2
10-04-18 19:00 Brande Old Boys, disp - Herning Fr. OB, disp. 2 - 1
10-04-18 19:00 Ikast FS OB 2 - Herning KFUM, disp. 1 - 4
16-04-18 19:00 Sunds IF, disp. - Herning Fr. OB, disp. - Sunds IF 0 - 0
16-04-18 19:00 Herning IK - Herning KFUM, disp. 2 - 1
16-04-18 19:00 Hammerum IF OB - Ikast FS OB 1 0 - 0
16-04-18 19:00 Spjald IF - Uhre Old Boys, disp. 1 - 3
16-04-18 19:00 Brande Old Boys, disp - Ikast FS OB 2 2 - 0
23-04-18 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Sunds IF, disp. 2 - 2
23-04-18 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Herning IK - Kølkær 3 - 0
23-04-18 19:00 Ikast FS OB 2 - Hammerum IF OB 0 - 1
23-04-18 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Spjald IF 3 - 0
23-04-18 19:00 Ikast FS OB 1 - Brande Old Boys, disp 0 - 0
30-04-18 19:00 Sunds IF, disp. - Herning KFUM, disp. - Sunds IF 4 - 1
30-04-18 19:00 Herning IK - Hammerum IF OB 4 - 1
30-04-18 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Ikast FS OB 1 7 - 3
30-04-18 19:00 Spjald IF - Kølkær/F SG&I OB, disp. 4 - 1
30-04-18 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Ikast FS OB 2 2 - 4
07-05-18 19:00 Ikast FS OB 1 - Uhre Old Boys, disp. 4 - 1
07-05-18 19:00 Brande Old Boys, disp - Herning IK 3 - 1
07-05-18 19:00 Ikast FS OB 2 - Herning Fr. OB, disp. 1 - 1
08-05-18 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Sunds IF, disp. - Kølkær 2 - 4
08-05-18 19:10 Herning KFUM, disp. - Spjald IF 3 - 0
14-05-18 19:00 Sunds IF, disp. - Hammerum IF OB - Sunds IF 0 - 3
14-05-18 19:00 Herning IK - Ikast FS OB 1 0 - 1
NB!
Udehold taberdømt
14-05-18 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Herning KFUM, disp. 3 - 0
14-05-18 19:00 Spjald IF - Brande Old Boys, disp 1 - 7
14-05-18 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Kølkær/F SG&I OB, disp. 3 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
22-05-18 19:00 Brande Old Boys, disp - Sunds IF, disp. 3 - 0
22-05-18 19:00 Ikast FS OB 2 - Herning IK 1 - 1
22-05-18 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Herning Fr. OB, disp. - Kølkær 1 - 3
22-05-18 19:00 Hammerum IF OB - Spjald IF 2 - 1
22-05-18 19:00 Herning KFUM, disp. - Uhre Old Boys, disp. 2 - 3
28-05-18 19:00 Sunds IF, disp. - Ikast FS OB 1 - Sunds IF 4 - 6
28-05-18 19:00 Herning IK - Herning Fr. OB, disp. 0 - 0
28-05-18 19:00 Hammerum IF OB - Herning KFUM, disp. 5 - 2
28-05-18 19:00 Spjald IF - Ikast FS OB 2 2 - 3
28-05-18 19:00 Brande Old Boys, disp - Kølkær/F SG&I OB, disp. 3 - 1
04-06-18 19:00 Ikast FS OB 2 - Sunds IF, disp. 1 - 0
04-06-18 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Herning IK 4 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
04-06-18 19:00 Ikast FS OB 1 - Spjald IF 3 - 0
04-06-18 19:00 Herning KFUM, disp. - Brande Old Boys, disp 2 - 3
07-06-18 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Hammerum IF OB - Kølkær 2 - 1
11-06-18 19:00 Sunds IF, disp. - Spjald IF - Sunds IF 3 - 2
11-06-18 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Uhre Old Boys, disp. 1 - 2
11-06-18 19:00 Herning KFUM, disp. - Kølkær/F SG&I OB, disp. 2 - 3
11-06-18 19:00 Hammerum IF OB - Brande Old Boys, disp 2 - 2
11-06-18 19:00 Ikast FS OB 1 - Ikast FS OB 2 5 - 4
18-06-18 19:00 Herning IK - Sunds IF, disp. 0 - 0
18-06-18 19:00 Hammerum IF OB - Herning Fr. OB, disp. 3 - 0
18-06-18 19:00 Ikast FS OB 1 - Herning KFUM, disp. 2 - 1
18-06-18 19:00 Brande Old Boys, disp - Uhre Old Boys, disp. 1 - 2
18-06-18 19:00 Ikast FS OB 2 - Kølkær/F SG&I OB, disp. 5 - 3
25-06-18 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Brande Old Boys, disp 3 - 2
25-06-18 19:00 Herning KFUM, disp. - Ikast FS OB 2 3 - 3
25-06-18 19:00 Spjald IF - Herning IK 3 - 2
25-06-18 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Hammerum IF OB 1 - 0
25-06-18 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Ikast FS OB 1 - Kølkær 3 - 4
13-08-18 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Sunds IF, disp. 1 - 1
13-08-18 19:00 Herning KFUM, disp. - Herning IK 4 - 0
13-08-18 19:00 Ikast FS OB 1 - Hammerum IF OB 2 - 2
13-08-18 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Spjald IF 3 - 3
13-08-18 19:00 Ikast FS OB 2 - Brande Old Boys, disp 2 - 4
20-08-18 19:00 Sunds IF, disp. - Uhre Old Boys, disp. - Sunds IF 4 - 1
20-08-18 19:00 Herning IK - Kølkær/F SG&I OB, disp. 3 - 1
20-08-18 19:00 Hammerum IF OB - Ikast FS OB 2 5 - 0
20-08-18 19:00 Spjald IF - Herning Fr. OB, disp. 0 - 4
20-08-18 19:00 Brande Old Boys, disp - Ikast FS OB 1 5 - 1
27-08-18 19:00 Herning KFUM, disp. - Sunds IF, disp. 3 - 2
27-08-18 19:00 Hammerum IF OB - Herning IK 4 - 0
27-08-18 19:00 Ikast FS OB 1 - Herning Fr. OB, disp. 1 - 3
27-08-18 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Spjald IF - Kølkær 1 - 1
27-08-18 19:00 Ikast FS OB 2 - Uhre Old Boys, disp. 1 - 3
03-09-18 18:45 Herning IK - Brande Old Boys, disp 1 - 0
03-09-18 18:45 Herning Fr. OB, disp. - Ikast FS OB 2 4 - 3
03-09-18 18:45 Spjald IF - Herning KFUM, disp. 1 - 3
03-09-18 18:45 Uhre Old Boys, disp. - Ikast FS OB 1 0 - 2
03-09-18 19:00 Sunds IF, disp. - Kølkær/F SG&I OB, disp. - Sunds IF 3 - 2
10-09-18 18:30 Ikast FS OB 1 - Herning IK 12 - 4
10-09-18 18:30 Herning KFUM, disp. - Herning Fr. OB, disp. 4 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
10-09-18 18:30 Brande Old Boys, disp - Spjald IF 3 - 0
10-09-18 18:30 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Uhre Old Boys, disp. - Kølkær 3 - 0
10-09-18 19:00 Hammerum IF OB - Sunds IF, disp. 3 - 1
17-09-18 18:15 Herning IK - Ikast FS OB 2 1 - 4
17-09-18 18:15 Herning Fr. OB, disp. - Kølkær/F SG&I OB, disp. 3 - 2
17-09-18 18:15 Spjald IF - Hammerum IF OB 3 - 0
17-09-18 18:15 Uhre Old Boys, disp. - Herning KFUM, disp. 2 - 2
17-09-18 19:00 Sunds IF, disp. - Brande Old Boys, disp - Sunds IF 2 - 1
24-09-18 18:00 Ikast FS OB 1 - Sunds IF, disp. 2 - 2
24-09-18 18:00 Herning Fr. OB, disp. - Herning IK 3 - 2
24-09-18 18:00 Herning KFUM, disp. - Hammerum IF OB 1 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
24-09-18 18:00 Ikast FS OB 2 - Spjald IF 3 - 0
24-09-18 18:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Brande Old Boys, disp - Kølkær 0 - 4
01-10-18 17:45 Spjald IF - Ikast FS OB 1 3 - 6
01-10-18 17:45 Brande Old Boys, disp - Herning KFUM, disp. 4 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
01-10-18 17:45 Herning IK - Uhre Old Boys, disp. 0 - 3
01-10-18 19:00 Hammerum IF OB - Kølkær/F SG&I OB, disp. 3 - 0
01-10-18 19:00 Sunds IF, disp. - Ikast FS OB 2 - Sunds IF 2 - 0
08-10-18 17:45 Spjald IF - Sunds IF, disp. 4 - 1
08-10-18 17:45 Uhre Old Boys, disp. - Herning Fr. OB, disp. 0 - 2
08-10-18 17:45 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Herning KFUM, disp. - Kølkær 2 - 5
08-10-18 17:45 Brande Old Boys, disp - Hammerum IF OB 1 - 0
08-10-18 17:45 Ikast FS OB 2 - Ikast FS OB 1 3 - 8
15-10-18 18:30 Herning KFUM, disp. - Ikast FS OB 1 4 - 5

Til toppen