Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
106 Jydske & Fynske Skytteforeninger (Luftpistol, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Vestjylland
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
DGI Sønderjylland
DGI Fyn
Alle foreninger
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
Broagerlands Skytteforening
Bullerup Skyttekreds
Esbjerg Skyttekreds
Gram Skytteforening
Grindsted Skyttekreds
Haderup Skytteforening
Helle Skytteforening
Herrested Skytteforening
Hinnerup Skytteforening
Holsted Skyttekreds
Horsens Skyttekreds
Ikast Skytteforening
Karby Skyttekreds
Karup Skytteforening
Klejs-Juelsminde Skytteforening
Krogsbølle Skytteforening
Lumby Skytteforening
Lunde Sg&I
Nordals Skyttekreds
Nyborg Skytteforening
Randers Skyttekreds
Samsø Skytteforening
Sdr. Omme Skytteforening
Skytteklubben DSB/ASF
Svendborg Skyttekreds
Særslev Skytteforening
Tilst Skytteforening
Ulsted Skytteforening
Vadum Skytteforening af 1970
Vejle Skytteforening
Videbæk Skytteforening
Vojens Skytteforening
Ølgod Skytteforening
Aabenraa Skytteforening
Aalborg Skyttekreds
Århus Pistolklub
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
35317
Søren Madsen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
ÅKL
292.000
292.000
Hovedskydning
35317
Søren Madsen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
ÅKL
290.000
290.000
Mesterskab
40949
Henrik Rasmussen
Esbjerg Skyttekreds
ÅKL
283.000
283.000
Hovedskydning
40949
Henrik Rasmussen
Esbjerg Skyttekreds
ÅKL
290.000
290.000
Mesterskab
43974
Sten Aarestrup
Aabenraa Skytteforening
1
278.000
278.000
Hovedskydning
43974
Sten Aarestrup
Aabenraa Skytteforening
1
276.000
276.000
Mesterskab
40345
Arvid Hyldgaard Rasmussen
Esbjerg Skyttekreds
VET
269.000
269.000
Hovedskydning
40345
Arvid Hyldgaard Rasmussen
Esbjerg Skyttekreds
VET
265.000
265.000
Mesterskab
41443
Jan Frandsen
Holsted Skyttekreds
2
278.000
278.000
Mesterskab
41443
Jan Frandsen
Holsted Skyttekreds
2
264.000
264.000
Hovedskydning
38263
Knud Pedersen
Grindsted Skyttekreds
VET
257.000
257.000
Hovedskydning
38263
Knud Pedersen
Grindsted Skyttekreds
VET
264.000
264.000
Mesterskab
42546
Susanne Haas
Nordals Skyttekreds
VET
272.000
272.000
Hovedskydning
35758
Bent Thorvald Knudsen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
VET
282.000
282.000
Hovedskydning
37561
Bjarne Nielsen
Videbæk Skytteforening
3
270.000
270.000
Hovedskydning
46357
Jesper Christensen
Lunde Sg&I
2
274.000
274.000
Hovedskydning
42564
René Gesna
Nordals Skyttekreds
1
284.000
284.000
Mesterskab
42564
René Gesna
Nordals Skyttekreds
1
277.000
277.000
Hovedskydning
43471
Jan Poulsen
Broagerlands Skytteforening
2
265.000
265.000
Hovedskydning
43471
Jan Poulsen
Broagerlands Skytteforening
2
267.000
267.000
Mesterskab
40479
Villy Nissen
Esbjerg Skyttekreds
VET
279.000
279.000
Hovedskydning
40479
Villy Nissen
Esbjerg Skyttekreds
VET
275.000
275.000
Mesterskab
25369
Bjarne Andersen
Samsø Skytteforening
VET
255.000
255.000
Hovedskydning
85067
Karin Christensen
Sdr. Omme Skytteforening
2
268.000
268.000
Hovedskydning
85067
Karin Christensen
Sdr. Omme Skytteforening
2
268.000
268.000
Mesterskab
14860
Bo Lykholt Andreasen
Aalborg Skyttekreds
1
282.000
282.000
Hovedskydning
14860
Bo Lykholt Andreasen
Aalborg Skyttekreds
1
285.000
285.000
Mesterskab
89684
Jes Spanggaard
Haderup Skytteforening
2
265.000
265.000
Hovedskydning
24717
Brian Therkildsen
Århus Pistolklub
3
263.000
263.000
Hovedskydning
24717
Brian Therkildsen
Århus Pistolklub
3
269.000
269.000
Mesterskab
135101
Hanne Kirstine Kristensen
Samsø Skytteforening
BK
264.000
264.000
Hovedskydning
135101
Hanne Kirstine Kristensen
Samsø Skytteforening
BK
266.000
266.000
Mesterskab
27601
Niels Lund
Haderup Skytteforening
2
270.000
270.000
Hovedskydning
27601
Niels Lund
Haderup Skytteforening
2
272.000
272.000
Mesterskab
20644
Laila Højfeldt
Vejle Skytteforening
2
279.000
279.000
Mesterskab
20644
Laila Højfeldt
Vejle Skytteforening
2
275.000
275.000
Hovedskydning
24926
Palle Stausholm
Århus Pistolklub
VET
281.000
281.000
Hovedskydning
40339
Henning Brinch Hansen
Esbjerg Skyttekreds
2
277.000
277.000
Hovedskydning
40339
Henning Brinch Hansen
Esbjerg Skyttekreds
2
278.000
278.000
Mesterskab
91152
Gitte Nysten Hansen
Århus Pistolklub
ÅKL
234.000
234.000
Mesterskab
91152
Gitte Nysten Hansen
Århus Pistolklub
ÅKL
241.000
241.000
Hovedskydning
105087
Magnus Horsbøl Petersen
Århus Pistolklub
BK
167.000
167.000
Hovedskydning
105088
Frida Auken Brøner
Århus Pistolklub
BK
186.000
186.000
Hovedskydning
105090
Anja Hulsig Nielsen
Århus Pistolklub
BK
264.000
264.000
Hovedskydning
105091
Kristina Hulsig Nielsen
Århus Pistolklub
BK
226.000
226.000
Hovedskydning
34726
Knud Erik Müller
Vejle Skytteforening
VET
280.000
280.000
Mesterskab
34726
Knud Erik Müller
Vejle Skytteforening
VET
280.000
280.000
Hovedskydning
100339
Lasse Møller Gregersen
Skytteklubben DSB/ASF
BK
282.000
282.000
Hovedskydning
100339
Lasse Møller Gregersen
Skytteklubben DSB/ASF
BK
278.000
278.000
Mesterskab
49555
Michael Lund Jacobsen
Særslev Skytteforening
1
283.000
283.000
Mesterskab
49555
Michael Lund Jacobsen
Særslev Skytteforening
1
283.000
283.000
Hovedskydning
83650
Niels Peter Snabe Buch
Skytteklubben DSB/ASF
BK
285.000
285.000
Mesterskab
83650
Niels Peter Snabe Buch
Skytteklubben DSB/ASF
BK
276.000
276.000
Hovedskydning
50437
Kent Grantoft Madsen
Særslev Skytteforening
2
273.000
273.000
Hovedskydning
50437
Kent Grantoft Madsen
Særslev Skytteforening
2
278.000
278.000
Mesterskab
50210
Jan Hansen
Særslev Skytteforening
1
283.000
283.000
Mesterskab
50210
Jan Hansen
Særslev Skytteforening
1
281.000
281.000
Hovedskydning
84784
Liselotte Stange Hansen
Særslev Skytteforening
3
246.000
246.000
Hovedskydning
84784
Liselotte Stange Hansen
Særslev Skytteforening
3
248.000
248.000
Mesterskab
94660
Emil Riis Wolfhagen
Vadum Skytteforening af 1970
BK
293.000
293.000
Mesterskab
94660
Emil Riis Wolfhagen
Vadum Skytteforening af 1970
BK
293.000
293.000
Hovedskydning
89032
Aske Spanggaard
Haderup Skytteforening
BK
264.000
264.000
Hovedskydning
40927
John Skovgaard
Esbjerg Skyttekreds
1
279.000
279.000
Hovedskydning
40927
John Skovgaard
Esbjerg Skyttekreds
1
279.000
279.000
Mesterskab
24634
Peer Boldsen
Tilst Skytteforening
2
269.000
269.000
Mesterskab
24634
Peer Boldsen
Tilst Skytteforening
2
269.000
269.000
Hovedskydning
101806
Therese Pulawska
Sdr. Omme Skytteforening
3
273.000
273.000
Mesterskab
101806
Therese Pulawska
Sdr. Omme Skytteforening
3
262.000
262.000
Hovedskydning
34696
Hans Jørgen Nielsen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
ÅKL
279.000
279.000
Hovedskydning
34696
Hans Jørgen Nielsen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
ÅKL
281.000
281.000
Mesterskab
95234
Mikkel Bertelsen
Vadum Skytteforening af 1970
JUN
275.000
275.000
Mesterskab
95234
Mikkel Bertelsen
Vadum Skytteforening af 1970
JUN
270.000
270.000
Hovedskydning
50528
Brian Madsen
Særslev Skytteforening
1
286.000
286.000
Hovedskydning
24504
John Jørgensen
Århus Pistolklub
VET
273.000
273.000
Mesterskab
24504
John Jørgensen
Århus Pistolklub
VET
278.000
278.000
Hovedskydning
31147
Jens Erik Dalsgaard
Karup Skytteforening
VET
275.000
275.000
Mesterskab
31147
Jens Erik Dalsgaard
Karup Skytteforening
VET
266.000
266.000
Hovedskydning
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
VET
277.000
277.000
Mesterskab
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
VET
265.000
265.000
Hovedskydning
39025
Jan Nygaard
Helle Skytteforening
2
259.000
259.000
Hovedskydning
39025
Jan Nygaard
Helle Skytteforening
2
261.000
261.000
Mesterskab
25323
Jenny Bissø
Samsø Skytteforening
VET
257.000
257.000
Mesterskab
25323
Jenny Bissø
Samsø Skytteforening
VET
254.000
254.000
Hovedskydning
46354
Jonas Foged Pedersen
Svendborg Skyttekreds
UNG
254.000
254.000
Hovedskydning
46354
Jonas Foged Pedersen
Svendborg Skyttekreds
UNG
249.000
249.000
Mesterskab
39048
Bjarne Fahnøe
Helle Skytteforening
2
265.000
265.000
Mesterskab
96674
Dennis Hansen
Esbjerg Skyttekreds
3
269.000
269.000
Mesterskab
96674
Dennis Hansen
Esbjerg Skyttekreds
3
274.000
274.000
Hovedskydning
97099
Carsten Bruhn
Karby Skyttekreds
ÅKL
246.000
246.000
Hovedskydning
97099
Carsten Bruhn
Karby Skyttekreds
ÅKL
258.000
258.000
Mesterskab
103691
Mikkel H. Wendell
Aalborg Skyttekreds
BK
243.000
243.000
Hovedskydning
19602
Michael Bülow Pedersen
Haderup Skytteforening
JUN
260.000
260.000
Hovedskydning
26081
Jan Truelsson
Skytteklubben DSB/ASF
1
290.000
290.000
Hovedskydning
26081
Jan Truelsson
Skytteklubben DSB/ASF
1
292.000
292.000
Mesterskab
26454
Andreas Andersson
Skytteklubben DSB/ASF
2
281.000
281.000
Mesterskab
26454
Andreas Andersson
Skytteklubben DSB/ASF
2
280.000
280.000
Hovedskydning
39048
Bjarne Fahnøe
Helle Skytteforening
2
287.000
287.000
Hovedskydning
97036
Steen Clausen
Bullerup Skyttekreds
VET
279.000
279.000
Hovedskydning
105086
Laura Horsbøl Petersen
Århus Pistolklub
BK
236.000
236.000
Hovedskydning
105089
Karla Auken Brøner
Århus Pistolklub
BK
175.000
175.000
Hovedskydning
20863
Ulrich Bo Andersen
Horsens Skyttekreds
ÅKL
275.000
275.000
Hovedskydning
20863
Ulrich Bo Andersen
Horsens Skyttekreds
ÅKL
274.000
274.000
Mesterskab
35659
Hans Jacobsen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
VET
286.000
286.000
Hovedskydning
102111
Benjamin Iversen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
JUN
259.000
259.000
Hovedskydning
43456
Jørgen Philipsen
Broagerlands Skytteforening
3
252.000
252.000
Hovedskydning
43456
Jørgen Philipsen
Broagerlands Skytteforening
3
269.000
269.000
Mesterskab
40341
Hans Frahm Rasmussen
Esbjerg Skyttekreds
VET
241.000
241.000
Mesterskab
40341
Hans Frahm Rasmussen
Esbjerg Skyttekreds
VET
249.000
249.000
Hovedskydning
44044
Finn H. O. Andersen
Aabenraa Skytteforening
VET
276.000
276.000
Mesterskab
44044
Finn H. O. Andersen
Aabenraa Skytteforening
VET
270.000
270.000
Hovedskydning
102463
Henning Carstensen
Helle Skytteforening
3
264.000
264.000
Mesterskab
102463
Henning Carstensen
Helle Skytteforening
3
277.000
277.000
Hovedskydning
101766
Andreas Brost
Vojens Skytteforening
ÅKL
212.000
212.000
Hovedskydning
101766
Andreas Brost
Vojens Skytteforening
ÅKL
195.000
195.000
Mesterskab
49653
Flemming Hansen
Særslev Skytteforening
1
284.000
284.000
Mesterskab
49653
Flemming Hansen
Særslev Skytteforening
1
293.000
293.000
Hovedskydning
46099
Anders Thagaard
Nyborg Skytteforening
UNG
259.000
259.000
Mesterskab
46099
Anders Thagaard
Nyborg Skytteforening
UNG
260.000
260.000
Hovedskydning
39291
Kim Dammark
Helle Skytteforening
3
256.000
256.000
Hovedskydning
97560
Asta Auken Brøner
Århus Pistolklub
BK
242.000
242.000
Hovedskydning
105322
Søren Skjødt Mikkelsen
Skytteklubben DSB/ASF
3
281.000
281.000
Hovedskydning
97036
Steen Clausen
Bullerup Skyttekreds
VET
272.000
272.000
Mesterskab
51497
Bjarne Carlsen
Lumby Skytteforening
ÅKL
268.000
268.000
Mesterskab
45753
Lars Johannesen
Herrested Skytteforening
JUN
261.000
261.000
Hovedskydning
49571
Marianne Jacobsen
Lumby Skytteforening
ÅKL
265.000
265.000
Mesterskab
49571
Marianne Jacobsen
Lumby Skytteforening
ÅKL
262.000
262.000
Hovedskydning
51497
Bjarne Carlsen
Lumby Skytteforening
ÅKL
270.000
270.000
Hovedskydning
50168
Kasper Nielsen
Krogsbølle Skytteforening
JUN
275.000
275.000
Hovedskydning
24600
Anders Hove
Hinnerup Skytteforening
2
255.000
255.000
Hovedskydning
31020
Povl Jakobsen
Karup Skytteforening
ÅKL
272.000
272.000
Mesterskab
31020
Povl Jakobsen
Karup Skytteforening
ÅKL
271.000
271.000
Hovedskydning
VET
288.000
288.000
Hovedskydning
VET
284.000
284.000
Mesterskab
50168
Kasper Nielsen
Krogsbølle Skytteforening
JUN
275.000
275.000
Mesterskab
43501
Børge Paulsen
Broagerlands Skytteforening
VET
239.000
239.000
Hovedskydning
25868
Arne Leth
Skytteklubben DSB/ASF
VET
266.000
266.000
Hovedskydning
25868
Arne Leth
Skytteklubben DSB/ASF
VET
270.000
270.000
Mesterskab
31549
Per Jacobsen
Ikast Skytteforening
3
257.000
257.000
Hovedskydning
31549
Per Jacobsen
Ikast Skytteforening
3
253.000
253.000
Mesterskab
92309
Søren Lund
Horsens Skyttekreds
ÅKL
274.000
274.000
Hovedskydning
92309
Søren Lund
Horsens Skyttekreds
ÅKL
277.000
277.000
Mesterskab
82437
Daniel F. Pedersen
Esbjerg Skyttekreds
1
276.000
276.000
Hovedskydning
82580
Victor Teslak Pedersen
Ølgod Skytteforening
BK
252.000
252.000
Mesterskab
82580
Victor Teslak Pedersen
Ølgod Skytteforening
BK
261.000
261.000
Hovedskydning
15404
Ole M. Nielsen
Ulsted Skytteforening
VET
280.000
280.000
Mesterskab
15404
Ole M. Nielsen
Ulsted Skytteforening
VET
281.000
281.000
Hovedskydning
68465
Kirsten Sanders
Karby Skyttekreds
VET
276.000
276.000
Hovedskydning
78884
Carsten Andreassen
Skytteklubben DSB/ASF
3
258.000
258.000
Mesterskab
78884
Carsten Andreassen
Skytteklubben DSB/ASF
3
262.000
262.000
Hovedskydning
78057
Erik Hansen
Gram Skytteforening
ÅKL
259.000
259.000
Hovedskydning
51305
Poul C. Hansen
Lumby Skytteforening
ÅKL
254.000
254.000
Hovedskydning
51305
Poul C. Hansen
Lumby Skytteforening
ÅKL
273.000
273.000
Mesterskab
50151
Klaus Nielsen
Krogsbølle Skytteforening
3
277.000
277.000
Mesterskab
50151
Klaus Nielsen
Krogsbølle Skytteforening
3
274.000
274.000
Hovedskydning
24828
Jacob Toft
Hinnerup Skytteforening
BK
277.000
277.000
Hovedskydning
25966
Lone Overbye
Skytteklubben DSB/ASF
VET
270.000
270.000
Mesterskab
25966
Lone Overbye
Skytteklubben DSB/ASF
VET
266.000
266.000
Hovedskydning
Til toppen