Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
50 meter gevær ved jubilæumsstævne Margrethekæden (Riffel, 50m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
DGI Sønderjylland
DGI Fyn
DGI Nordsjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Ballerup Skytteforening
Billund Skytteforening
Brande Skytteforening
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
Esbjerg Skyttekreds
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Glud Skytteforening
Greve Skytteforening
Grænseegnens Skytteforening
Gundsølille Sg&if
Helsinge S&i - Skytteafd.
Herfølge Skytteforening
Hjørring Skytteforening
Holmegaard Skytteforening
Honum & Omegns Skytteforening
Horne Skytteforening
Horsens Skyttekreds
Jelling fS
Karup Skytteforening
Klejs-Juelsminde Skytteforening
Løgstør Sportsskytteklub
Løsning-Hedensted Skytteforening
Midtdjurs skytteforening
Nyborg Skytteforening
Nykøbing F. Skytteforening
Otterup Skytteforening
Ribe Skyttekreds
Skanderborg-Stilling Skytteforening
Skytteklubben DSB/ASF
Stege Ndr. Skytteforening
Stenløse Skytteforening
Særslev Skytteforening
Tingsted Skytteforening
Tørring Idrætsforening
Ullerup Skytteforening, Give
Ulsted Skytteforening
Vester Hassing Skytteforening
Vilsted Skytteforening
Vojens Skytteforening
Ørre Skytteforening
Aalborg Skyttekreds
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
17311
Anders Secher
Ullerup Skytteforening, Give
2
138.000
138.000
Mesterskab
88618
Anders Kurt Rødsgaard Christensen
Jelling fS
BK1
149.000
149.000
Mesterskab
65179
Bjørn Klaus Nath Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
V1
145.000
145.000
Mesterskab
35077
Berit Andersen
Tørring Idrætsforening
1
139.000
139.000
Mesterskab
48314
Anders Feldballe Hansen
Horne Skytteforening
2
143.000
143.000
Mesterskab
34585
Vagn Koch
Tørring Idrætsforening
3
131.000
131.000
Mesterskab
40827
Nicolai Christensen
Ribe Skyttekreds
2
142.000
142.000
Mesterskab
33292
Jens Ove Skjøth
Brande Skytteforening
2
148.000
148.000
Mesterskab
35506
Lars Kring Mortensen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
ÅK1
148.000
148.000
Mesterskab
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
1
145.000
145.000
Mesterskab
62263
Lasse Tranegaard Sukstorf
Stenløse Skytteforening
1
148.000
148.000
Mesterskab
54457
Mikael Green
Tingsted Skytteforening
2
136.000
136.000
Mesterskab
34634
Lasse Olsen
Tørring Idrætsforening
V1
145.000
145.000
Mesterskab
20011
Henriette Laursen
Honum & Omegns Skytteforening
ÅK2
145.000
145.000
Mesterskab
69409
Leif Bay
Fløng-Hedehusene Skytteforening
V1
145.000
145.000
Mesterskab
49316
John Iversen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
149.000
149.000
Mesterskab
20732
Anders Kildehøj
Horsens Skyttekreds
2
145.000
145.000
Mesterskab
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
ÅK1
147.000
147.000
Mesterskab
15852
Mariann H. Weinreich
Ulsted Skytteforening
ÅK1
148.000
148.000
Mesterskab
66600
Frank Lyngsø
Nykøbing F. Skytteforening
2
141.000
141.000
Mesterskab
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
1
141.000
141.000
Mesterskab
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
1
138.000
138.000
Mesterskab
95000
Jon Luckmann Meulengracht
Greve Skytteforening
2
144.000
144.000
Mesterskab
95000
Jon Luckmann Meulengracht
Herfølge Skytteforening
2
144.000
144.000
Mesterskab
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
149.000
149.000
Mesterskab
34700
Else Marie Nielsen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
V2
134.000
134.000
Mesterskab
54713
Per Christensen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
145.000
145.000
Mesterskab
33274
Johannes Jørgensen
Brande Skytteforening
V2
145.000
145.000
Mesterskab
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
1
142.000
142.000
Mesterskab
34542
Poul Buch
Tørring Idrætsforening
V2
139.000
139.000
Mesterskab
88639
Mike Kelly
Brande Skytteforening
BK3
139.000
139.000
Mesterskab
81644
Jens Holmgaard Nissen
Esbjerg Skyttekreds
BK1
145.000
145.000
Mesterskab
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
V1
148.000
148.000
Mesterskab
16005
Ann Olsen
Aalborg Skyttekreds
ÅK1
144.000
144.000
Mesterskab
15917
Jes Højen Olsen
Aalborg Skyttekreds
2
143.000
143.000
Mesterskab
17033
Lars Ørum Pedersen
Aalborg Skyttekreds
1
147.000
147.000
Mesterskab
65156
Ebbe B. Andersen
Helsinge S&i - Skytteafd.
V2
133.000
133.000
Mesterskab
60716
Pernille Lohmann Mikkelsen
Greve Skytteforening
1
145.000
145.000
Mesterskab
49522
Poul H. Jørgensen
Særslev Skytteforening
1
142.000
142.000
Mesterskab
20598
Nicklas Højfeldt Kildehøj
Horsens Skyttekreds
BK2
147.000
147.000
Mesterskab
49799
Anders Mortensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
145.000
145.000
Mesterskab
19960
Ove Rasmussen
Honum & Omegns Skytteforening
V1
141.000
141.000
Mesterskab
88584
Jørn Czaja Kristensen
Midtdjurs skytteforening
ÅK2
147.000
147.000
Mesterskab
12022
Henrik Noppenau Lytzen
Løgstør Sportsskytteklub
1
147.000
147.000
Mesterskab
12126
Anita Fragtrup
Vilsted Skytteforening
ÅK2
144.000
144.000
Mesterskab
1
146.000
146.000
Mesterskab
3
115.000
115.000
Mesterskab
83267
Louise Fredsgaard Jensen
Løgstør Sportsskytteklub
UNG
143.000
143.000
Mesterskab
11841
Morten Aagaard Christensen
Vilsted Skytteforening
ÅK2
147.000
147.000
Mesterskab
82915
Anita Máck Zack
Vilsted Skytteforening
ÅK2
135.000
135.000
Mesterskab
88370
Mathias Aagaard Christensen
Vilsted Skytteforening
BK2
144.000
144.000
Mesterskab
89277
Ulf Aldal
Vilsted Skytteforening
BK1
150.000
150.000
Mesterskab
15653
Tina Madsen
Aalborg Skyttekreds
1
144.000
144.000
Mesterskab
15707
Jørn Nielsen
Aalborg Skyttekreds
1
143.000
143.000
Mesterskab
84370
Christina Bukalo
Ørre Skytteforening
J2
148.000
148.000
Mesterskab
80671
Maybritt Sloth Lynggaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK2
140.000
140.000
Mesterskab
88585
Jonas Bach
Midtdjurs skytteforening
BK1
146.000
146.000
Mesterskab
21001
Michael Hauge-Nielsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK2
148.000
148.000
Mesterskab
75424
Lissy Hansen
Glud Skytteforening
V2
146.000
146.000
Mesterskab
34977
Jørgen Kjær Andersen
Tørring Idrætsforening
1
146.000
146.000
Mesterskab
90904
Kurt Christiansen
Horsens Skyttekreds
V1
146.000
146.000
Mesterskab
83601
Jens Erik Nielsen
Glud Skytteforening
V2
136.000
136.000
Mesterskab
85781
Kasper Bloch Mathiasen
Brande Skytteforening
BK3
126.000
126.000
Mesterskab
90803
Mark Kelly
Brande Skytteforening
BK3
116.000
116.000
Mesterskab
95646
Mads Emil Jensen
Brande Skytteforening
BK3
139.000
139.000
Mesterskab
43006
Esben Egeskov Jakobsen
Ribe Skyttekreds
1
144.000
144.000
Mesterskab
91585
Ann-Britt Noppenau Lytzen
Esbjerg Skyttekreds
3
133.000
133.000
Mesterskab
50208
Jan Østergård Jensen
Særslev Skytteforening
1
147.000
147.000
Mesterskab
54217
Stine Stangholt
Tingsted Skytteforening
UNG
144.000
144.000
Mesterskab
10827
Ole-Vagn Larsen
Hjørring Skytteforening
ÅK2
142.000
142.000
Mesterskab
60856
Helle Lindorff Jensen
Gundsølille Sg&if
ÅK1
144.000
144.000
Mesterskab
20681
Hans O. Hansen
Horsens Skyttekreds
V1
143.000
143.000
Mesterskab
41245
Charlotte Dahl
Esbjerg Skyttekreds
1
141.000
141.000
Mesterskab
34740
Hardy Larsen
Løsning-Hedensted Skytteforening
V1
148.000
148.000
Mesterskab
68747
Tove Rasmussen
Greve Skytteforening
V1
141.000
141.000
Mesterskab
55114
Sarah Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
UNG
136.000
136.000
Mesterskab
53557
Mikkel Christiansen
Nyborg Skytteforening
J2
147.000
147.000
Mesterskab
80892
Casper Norup Bertelsen
Karup Skytteforening
BK1
150.000
150.000
Mesterskab
68949
Claus Bruun
Greve Skytteforening
1
144.000
144.000
Mesterskab
76345
Karsten Lynggaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
3
131.000
131.000
Mesterskab
34301
Karsten Karstensen
Billund Skytteforening
1
145.000
145.000
Mesterskab
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
143.000
143.000
Mesterskab
11697
Asbjørn Risgård Nielsen
Vilsted Skytteforening
BK2
150.000
150.000
Mesterskab
12102
Brian Jensen
Vilsted Skytteforening
ÅK2
140.000
140.000
Mesterskab
12184
Diana Jakobsen
Vilsted Skytteforening
J2
145.000
145.000
Mesterskab
82916
Jarl Linde
Vilsted Skytteforening
ÅK2
142.000
142.000
Mesterskab
15649
Ulla Gregersen
Aalborg Skyttekreds
3
130.000
130.000
Mesterskab
15776
Stefan Olsen
Aalborg Skyttekreds
UNG
140.000
140.000
Mesterskab
31260
Rikke Mæng Ibsen
Ørre Skytteforening
UNG
149.000
149.000
Mesterskab
84371
Laura Bukalo
Ørre Skytteforening
BK1
149.000
149.000
Mesterskab
32908
Anne Kathrine Sørensen
Ørre Skytteforening
UNG
143.000
143.000
Mesterskab
74917
Martin Lynggaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J2
148.000
148.000
Mesterskab
93574
Jonas Nymand
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J2
134.000
134.000
Mesterskab
20964
Ole Hansen
Glud Skytteforening
V1
143.000
143.000
Mesterskab
20564
Silas Højfeldt Kildehøj
Horsens Skyttekreds
BK3
140.000
140.000
Mesterskab
20655
Kasper Hansen
Horsens Skyttekreds
J2
137.000
137.000
Mesterskab
20019
Christian Laursen
Otterup Skytteforening
UNG
138.000
138.000
Mesterskab
33141
Peter Albrechtsen
Brande Skytteforening
3
132.000
132.000
Mesterskab
83398
Else Nielsen
Brande Skytteforening
V2
141.000
141.000
Mesterskab
95322
Sune Splidsboel
Brande Skytteforening
BK3
140.000
140.000
Mesterskab
83737
Karina Sparvath Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
BK3
144.000
144.000
Mesterskab
56407
Carina Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
UNG
135.000
135.000
Mesterskab
84837
Katrine Lund Hansen
Tingsted Skytteforening
J2
142.000
142.000
Mesterskab
Til toppen