Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Skallebøllestævne august 2011 (Riffel, 200m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Sønderjylland
DGI Fyn
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Nordsjælland
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Bullerup Skyttekreds
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Gjellerup Sdr. S G & I
Grænseegnens Skytteforening
Helsingør Salonskytte Forening
Herfølge Skytteforening
Herrested Skytteforening
Holmegaard Skytteforening
Honum & Omegns Skytteforening
Horne Skytteforening
Kjellerup Skytteforening
Løsning-Hedensted Skytteforening
Middelfart Skytteforening
Nordals Skyttekreds
Nyborg Skytteforening
Odder Skytteforening
Otterup Skytteforening
Rudkøbing Skyttekreds
Samsø Skytteforening
Skytteklubben DSB/ASF
Stege Ndr. Skytteforening
Sundeved Skytteforening
Særslev Skytteforening
Tved Skyttekreds
Ulsted Skytteforening
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Østmøn Sg&i
Århus Riffelskytte klub
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
V2
141.000
141.000
Hovedskydning
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
V2
143.000
143.000
Mesterskab
100964
Anders Pedersen
Horne Skytteforening
ÅK2
140.000
140.000
Mesterskab
100964
Anders Pedersen
Horne Skytteforening
ÅK2
133.000
133.000
Hovedskydning
48314
Anders Feldballe Hansen
Horne Skytteforening
3
129.000
129.000
Hovedskydning
48314
Anders Feldballe Hansen
Horne Skytteforening
3
132.000
132.000
Mesterskab
25728
Jørgen Mahler
Århus Riffelskytte klub
V1
150.000
150.000
Hovedskydning
25728
Jørgen Mahler
Århus Riffelskytte klub
V1
150.000
150.000
Mesterskab
20009
Jens Bo Laursen
Honum & Omegns Skytteforening
2
142.000
142.000
Hovedskydning
42951
Jens Ernst Christiansen
Sundeved Skytteforening
1
143.000
143.000
Mesterskab
42951
Jens Ernst Christiansen
Sundeved Skytteforening
1
146.000
146.000
Hovedskydning
42693
Hans Hansen
Nordals Skyttekreds
2
135.000
135.000
Hovedskydning
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
2
137.000
137.000
Mesterskab
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
2
141.000
141.000
Hovedskydning
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
147.000
147.000
Mesterskab
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
146.000
146.000
Hovedskydning
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
1
146.000
146.000
Hovedskydning
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
1
144.000
144.000
Mesterskab
65934
Carsten Jakobsen
Helsingør Salonskytte Forening
ÅK1
148.000
148.000
Mesterskab
65934
Carsten Jakobsen
Helsingør Salonskytte Forening
ÅK1
148.000
148.000
Hovedskydning
47955
Signe Steffensen
Samsø Skytteforening
BK
148.000
148.000
Mesterskab
47955
Signe Steffensen
Samsø Skytteforening
BK
148.000
148.000
Hovedskydning
49522
Poul H. Jørgensen
Særslev Skytteforening
2
127.000
127.000
Mesterskab
49522
Poul H. Jørgensen
Særslev Skytteforening
2
142.000
142.000
Hovedskydning
49092
Jens E. Christensen
Middelfart Skytteforening
V1
147.000
147.000
Mesterskab
49092
Jens E. Christensen
Middelfart Skytteforening
V1
147.000
147.000
Hovedskydning
42496
Jens Hovgaard Larsen
Otterup Skytteforening
2
141.000
141.000
Hovedskydning
V2
140.000
140.000
Mesterskab
V2
132.000
132.000
Hovedskydning
48297
Astrid Steffensen
Horne Skytteforening
UNG
147.000
147.000
Mesterskab
48297
Astrid Steffensen
Horne Skytteforening
UNG
141.000
141.000
Hovedskydning
86960
Michael Holdgaard
Gjellerup Sdr. S G & I
ÅK2
146.000
146.000
Mesterskab
86960
Michael Holdgaard
Gjellerup Sdr. S G & I
ÅK2
141.000
141.000
Hovedskydning
79497
Andreas Knudsen
Skytteklubben DSB/ASF
JUN
146.000
146.000
Mesterskab
79497
Andreas Knudsen
Skytteklubben DSB/ASF
JUN
144.000
144.000
Hovedskydning
92800
Line Thisgaard
Skytteklubben DSB/ASF
BK
147.000
147.000
Hovedskydning
92800
Line Thisgaard
Skytteklubben DSB/ASF
BK
148.000
148.000
Mesterskab
99923
Magnus Østraat
Skytteklubben DSB/ASF
BK
130.000
130.000
Mesterskab
99923
Magnus Østraat
Skytteklubben DSB/ASF
BK
130.000
130.000
Hovedskydning
25565
Jens Jensen
Odder Skytteforening
2
134.000
134.000
Hovedskydning
47985
Pernille Pedersen
Horne Skytteforening
1
142.000
142.000
Hovedskydning
47985
Pernille Pedersen
Horne Skytteforening
1
148.000
148.000
Mesterskab
87186
Casper Gade
Horne Skytteforening
BK
141.000
141.000
Mesterskab
87186
Casper Gade
Horne Skytteforening
BK
141.000
141.000
Hovedskydning
90288
Signe Gade
Horne Skytteforening
BK
140.000
140.000
Mesterskab
90288
Signe Gade
Horne Skytteforening
BK
143.000
143.000
Hovedskydning
53091
Line N. With
Østmøn Sg&i
ÅK2
146.000
146.000
Mesterskab
53091
Line N. With
Østmøn Sg&i
ÅK2
144.000
144.000
Hovedskydning
55104
Tobias Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
BK
148.000
148.000
Hovedskydning
55104
Tobias Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
BK
149.000
149.000
Mesterskab
45119
Kurt Petersen
Rudkøbing Skyttekreds
3
120.000
120.000
Hovedskydning
34740
Hardy Larsen
Løsning-Hedensted Skytteforening
V1
147.000
147.000
Hovedskydning
34740
Hardy Larsen
Løsning-Hedensted Skytteforening
V1
149.000
149.000
Mesterskab
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
UNG
132.000
132.000
Hovedskydning
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
UNG
139.000
139.000
Mesterskab
49642
Helge Larsen
Særslev Skytteforening
1
140.000
140.000
Hovedskydning
49642
Helge Larsen
Særslev Skytteforening
1
141.000
141.000
Mesterskab
55114
Sarah Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
JUN
146.000
146.000
Hovedskydning
55114
Sarah Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
JUN
147.000
147.000
Mesterskab
53557
Mikkel Christiansen
Nyborg Skytteforening
JUN
144.000
144.000
Mesterskab
53557
Mikkel Christiansen
Nyborg Skytteforening
JUN
146.000
146.000
Hovedskydning
48182
Jacob Helding Larsen
Horne Skytteforening
1
147.000
147.000
Mesterskab
48182
Jacob Helding Larsen
Horne Skytteforening
1
149.000
149.000
Hovedskydning
101697
Natasja Louise Sigtenborg
Herfølge Skytteforening
BK
143.000
143.000
Hovedskydning
101697
Natasja Louise Sigtenborg
Herfølge Skytteforening
BK
142.000
142.000
Mesterskab
49222
Niels Barlebo
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
144.000
144.000
Hovedskydning
49222
Niels Barlebo
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
146.000
146.000
Mesterskab
42620
Leo Pedersen
Nordals Skyttekreds
V1
142.000
142.000
Hovedskydning
15404
Ole M. Nielsen
Ulsted Skytteforening
V1
145.000
145.000
Mesterskab
15404
Ole M. Nielsen
Ulsted Skytteforening
V1
144.000
144.000
Hovedskydning
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
134.000
134.000
Hovedskydning
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
135.000
135.000
Mesterskab
69466
Helle Kirstine Larsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
140.000
140.000
Mesterskab
69466
Helle Kirstine Larsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
142.000
142.000
Hovedskydning
90672
Bjarne Sigtenborg
Herfølge Skytteforening
ÅK2
136.000
136.000
Mesterskab
90672
Bjarne Sigtenborg
Herfølge Skytteforening
ÅK2
123.000
123.000
Hovedskydning
90691
Sara Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
JUN
145.000
145.000
Hovedskydning
90691
Sara Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
JUN
141.000
141.000
Mesterskab
56302
Tage Andersen
Kjellerup Skytteforening
V1
148.000
148.000
Mesterskab
56302
Tage Andersen
Kjellerup Skytteforening
V1
147.000
147.000
Hovedskydning
26538
Mathias Kruse Petersen
Skytteklubben DSB/ASF
BK
144.000
144.000
Mesterskab
26538
Mathias Kruse Petersen
Skytteklubben DSB/ASF
BK
143.000
143.000
Hovedskydning
73767
Niels Damsgaard-Sørensen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
142.000
142.000
Hovedskydning
73767
Niels Damsgaard-Sørensen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
148.000
148.000
Mesterskab
48025
Morten Laursen
Horne Skytteforening
1
145.000
145.000
Hovedskydning
48025
Morten Laursen
Horne Skytteforening
1
146.000
146.000
Mesterskab
86200
Andreas Algren Pedersen
Horne Skytteforening
BK
149.000
149.000
Mesterskab
86200
Andreas Algren Pedersen
Horne Skytteforening
BK
148.000
148.000
Hovedskydning
90287
Camilla Gade
Horne Skytteforening
JUN
140.000
140.000
Hovedskydning
90287
Camilla Gade
Horne Skytteforening
JUN
135.000
135.000
Mesterskab
81234
Mads Rasmussen
Bullerup Skyttekreds
BK
147.000
147.000
Hovedskydning
81234
Mads Rasmussen
Bullerup Skyttekreds
BK
149.000
149.000
Mesterskab
56407
Carina Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
145.000
145.000
Hovedskydning
47124
Flemming Pedersen
Tved Skyttekreds
V2
144.000
144.000
Hovedskydning
45812
Bjerne Schneider Johannesen
Herrested Skytteforening
2
124.000
124.000
Hovedskydning
45812
Bjerne Schneider Johannesen
Herrested Skytteforening
2
130.000
130.000
Mesterskab
50208
Jan Østergård Jensen
Særslev Skytteforening
1
146.000
146.000
Mesterskab
50208
Jan Østergård Jensen
Særslev Skytteforening
1
148.000
148.000
Hovedskydning
ÅK2
137.000
137.000
Hovedskydning
85566
Berit Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK2
139.000
139.000
Mesterskab
85566
Berit Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK2
143.000
143.000
Hovedskydning
25849
Helene Klejs Dam Sørensen
Skytteklubben DSB/ASF
UNG
142.000
142.000
Hovedskydning
25849
Helene Klejs Dam Sørensen
Skytteklubben DSB/ASF
UNG
145.000
145.000
Mesterskab
89498
Jan Knudsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK2
146.000
146.000
Mesterskab
89498
Jan Knudsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK2
146.000
146.000
Hovedskydning
45926
Michael Hannemann Carlsen
Nyborg Skytteforening
3
115.000
115.000
Mesterskab
45926
Michael Hannemann Carlsen
Nyborg Skytteforening
3
119.000
119.000
Hovedskydning
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
1
145.000
145.000
Hovedskydning
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
1
145.000
145.000
Mesterskab
31719
Erik Paarup
Gjellerup Sdr. S G & I
2
132.000
132.000
Mesterskab
31719
Erik Paarup
Gjellerup Sdr. S G & I
2
132.000
132.000
Hovedskydning
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
144.000
144.000
Hovedskydning
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
147.000
147.000
Mesterskab
48123
Kasper Kisholt Andersen
Horne Skytteforening
BK
149.000
149.000
Mesterskab
48123
Kasper Kisholt Andersen
Horne Skytteforening
BK
148.000
148.000
Hovedskydning
Til toppen