Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Skallebøllestævne august 2010 (Riffel, 200m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
DGI Sønderjylland
DGI Fyn
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Nordsjælland
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Assens Skytteforening
Aunslev/Bovense Skytteforening
Ballerup Skytteforening
Bullerup Skyttekreds
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Glud Skytteforening
Greve Skytteforening
Grænseegnens Skytteforening
Helsingør Salonskytte Forening
Honum & Omegns Skytteforening
Horne Skytteforening
Horsens Skyttekreds
Kjellerup Skytteforening
Korsør Skytteforening
Løsning-Hedensted Skytteforening
Middelfart Skytteforening
Midtdjurs skytteforening
Nordals Skyttekreds
Nyborg Skytteforening
Nykøbing F. Skytteforening
Odder Skytteforening
Ornebjerg Skytteforening
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
Otterup Skytteforening
Ribe Skyttekreds
Rudkøbing Skyttekreds
Samsø Skytteforening
Sdr. Broby Skytteforening
Skytteklubben DSB/ASF
Stege Ndr. Skytteforening
Stenløse Skytteforening
Sundeved Skytteforening
Særslev Skytteforening
Tingsted Skytteforening
Tommerup Skytteforening
Tved Skyttekreds
Tørring Idrætsforening
Ulsted Skytteforening
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Væggerløse Skytteforening
Åbybro Skytteforening
Århus Riffelskytte klub
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
49092
Jens E. Christensen
Middelfart Skytteforening
V1
144.000
144.000
Mesterskab
24583
Bruno Grove Nielsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
147.000
147.000
Mesterskab
20732
Anders Kildehøj
Horsens Skyttekreds
2
132.000
132.000
Mesterskab
42496
Jens Hovgaard Larsen
Otterup Skytteforening
2
139.000
139.000
Mesterskab
2
138.000
138.000
Mesterskab
49222
Niels Barlebo
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
144.000
144.000
Mesterskab
47657
Ebbe Nielsen
Tommerup Skytteforening
V2
124.000
124.000
Mesterskab
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
V1
147.000
147.000
Mesterskab
47955
Signe Steffensen
Samsø Skytteforening
BK
149.000
149.000
Mesterskab
48169
Jens Helding
Horne Skytteforening
2
132.000
132.000
Mesterskab
51287
Simon Møller Thuesen
Særslev Skytteforening
BK
142.000
142.000
Mesterskab
90288
Signe Gade
Horne Skytteforening
BK
141.000
141.000
Mesterskab
48273
Cathrine S Jensen
Horne Skytteforening
JUN
148.000
148.000
Mesterskab
20009
Jens Bo Laursen
Honum & Omegns Skytteforening
2
132.000
132.000
Mesterskab
43371
Benny Jørgensen
Grænseegnens Skytteforening
1
145.000
145.000
Mesterskab
66600
Frank Lyngsø
Nykøbing F. Skytteforening
2
144.000
144.000
Mesterskab
95000
Jon Luckmann Meulengracht
Greve Skytteforening
1
140.000
140.000
Mesterskab
60716
Pernille Lohmann Mikkelsen
Greve Skytteforening
1
144.000
144.000
Mesterskab
47822
Peter Krog Hansen
Assens Skytteforening
ÅK2
141.000
141.000
Mesterskab
56691
Kenneth Hansen
Ornebjerg Skytteforening
2
133.000
133.000
Mesterskab
87993
Bente Hansen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
ÅK2
142.000
142.000
Mesterskab
54957
Carsten Friis Petersen
Nykøbing F. Skytteforening
V1
144.000
144.000
Mesterskab
93553
Catharina Leth Andersen
Skytteklubben DSB/ASF
BK
137.000
137.000
Mesterskab
92800
Line Thisgaard
Skytteklubben DSB/ASF
BK
141.000
141.000
Mesterskab
42693
Hans Hansen
Nordals Skyttekreds
2
139.000
139.000
Mesterskab
25849
Helene Klejs Dam Sørensen
Skytteklubben DSB/ASF
UNG
145.000
145.000
Mesterskab
56302
Tage Andersen
Kjellerup Skytteforening
V1
148.000
148.000
Mesterskab
47985
Pernille Pedersen
Horne Skytteforening
1
144.000
144.000
Mesterskab
49522
Poul H. Jørgensen
Særslev Skytteforening
2
138.000
138.000
Mesterskab
78867
Casper Lahn
Skytteklubben DSB/ASF
JUN
136.000
136.000
Mesterskab
49668
Christina Rasmussen
Særslev Skytteforening
ÅK1
148.000
148.000
Mesterskab
20598
Nicklas Højfeldt Kildehøj
Horsens Skyttekreds
BK
145.000
145.000
Mesterskab
89498
Jan Knudsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK2
144.000
144.000
Mesterskab
45119
Kurt Petersen
Rudkøbing Skyttekreds
3
135.000
135.000
Mesterskab
48025
Morten Laursen
Horne Skytteforening
1
145.000
145.000
Mesterskab
48123
Kasper Kisholt Andersen
Horne Skytteforening
BK
147.000
147.000
Mesterskab
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
V1
139.000
139.000
Mesterskab
47475
Villy I. S. Skalshøj Christensen
Sdr. Broby Skytteforening
V1
144.000
144.000
Mesterskab
81234
Mads Rasmussen
Bullerup Skyttekreds
BK
147.000
147.000
Mesterskab
54180
Finn Munksbo
Væggerløse Skytteforening
V1
145.000
145.000
Mesterskab
34740
Hardy Larsen
Løsning-Hedensted Skytteforening
V1
149.000
149.000
Mesterskab
15404
Ole M. Nielsen
Ulsted Skytteforening
V2
143.000
143.000
Mesterskab
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
144.000
144.000
Mesterskab
54267
Jacob Høegh
Tingsted Skytteforening
UNG
144.000
144.000
Mesterskab
49642
Helge Larsen
Særslev Skytteforening
2
144.000
144.000
Mesterskab
52526
Nicolai Nielsen
Særslev Skytteforening
JUN
144.000
144.000
Mesterskab
25565
Jens Jensen
Odder Skytteforening
3
139.000
139.000
Mesterskab
49486
Vang Jarl
Særslev Skytteforening
V1
144.000
144.000
Mesterskab
46704
Knud F. Hansen
Horne Skytteforening
3
141.000
141.000
Mesterskab
86498
Kristian Iversen
Særslev Skytteforening
BK
147.000
147.000
Mesterskab
49637
Henriette Hylsebeck Nielsen
Særslev Skytteforening
BK
150.000
150.000
Mesterskab
42620
Leo Pedersen
Nordals Skyttekreds
V2
145.000
145.000
Mesterskab
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
1
145.000
145.000
Mesterskab
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
144.000
144.000
Mesterskab
34977
Jørgen Kjær Andersen
Tørring Idrætsforening
1
143.000
143.000
Mesterskab
45390
Søren Thomsen
Aunslev/Bovense Skytteforening
2
135.000
135.000
Mesterskab
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
146.000
146.000
Mesterskab
65934
Carsten Jakobsen
Helsingør Salonskytte Forening
ÅK1
144.000
144.000
Mesterskab
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
1
145.000
145.000
Mesterskab
89408
Asbjørn Ulsig
Skytteklubben DSB/ASF
JUN
145.000
145.000
Mesterskab
79497
Andreas Knudsen
Skytteklubben DSB/ASF
BK
147.000
147.000
Mesterskab
52929
Jakob Nielsen
Otterup Skytteforening
2
141.000
141.000
Mesterskab
40827
Nicolai Christensen
Ribe Skyttekreds
2
142.000
142.000
Mesterskab
84531
Jesper Hansen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
JUN
138.000
138.000
Mesterskab
42951
Jens Ernst Christiansen
Sundeved Skytteforening
1
141.000
141.000
Mesterskab
90691
Sara Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
BK
146.000
146.000
Mesterskab
26538
Mathias Kruse Petersen
Skytteklubben DSB/ASF
BK
141.000
141.000
Mesterskab
59562
Jakob Jensen
Særslev Skytteforening
1
143.000
143.000
Mesterskab
77306
Jacob Aunstrup
Ballerup Skytteforening
JUN
145.000
145.000
Mesterskab
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
ÅK2
140.000
140.000
Mesterskab
53557
Mikkel Christiansen
Nyborg Skytteforening
JUN
148.000
148.000
Mesterskab
68861
Jan Bo Haag
Greve Skytteforening
UNG
128.000
128.000
Mesterskab
85566
Berit Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK2
142.000
142.000
Mesterskab
92215
Anders Leth Andersen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK2
143.000
143.000
Mesterskab
49316
John Iversen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
145.000
145.000
Mesterskab
83089
Emil Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
JUN
141.000
141.000
Mesterskab
73767
Niels Damsgaard-Sørensen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
148.000
148.000
Mesterskab
86200
Andreas Algren Pedersen
Horne Skytteforening
BK
139.000
139.000
Mesterskab
59363
Daniel Jensen
Korsør Skytteforening
ÅK2
147.000
147.000
Mesterskab
21049
Louise Christiansen
Glud Skytteforening
JUN
141.000
141.000
Mesterskab
68949
Claus Bruun
Greve Skytteforening
1
146.000
146.000
Mesterskab
87592
Peter Falck Grony
Særslev Skytteforening
BK
148.000
148.000
Mesterskab
82484
Mie Biermann Nielsen
Stenløse Skytteforening
UNG
118.000
118.000
Mesterskab
47124
Flemming Pedersen
Tved Skyttekreds
V1
142.000
142.000
Mesterskab
91715
Erik Bjernemose
Tommerup Skytteforening
ÅK2
113.000
113.000
Mesterskab
91463
Emma Rasmussen
Skytteklubben DSB/ASF
JUN
140.000
140.000
Mesterskab
92016
Andreas Leth Andersen
Skytteklubben DSB/ASF
JUN
145.000
145.000
Mesterskab
84764
Flemming Lohse
Århus Riffelskytte klub
V1
133.000
133.000
Mesterskab
14060
Jens Justenlund
Åbybro Skytteforening
V2
142.000
142.000
Mesterskab
47914
Uffe Pedersen
Horne Skytteforening
2
142.000
142.000
Mesterskab
50324
Torben Christiansen
Særslev Skytteforening
ÅK1
141.000
141.000
Mesterskab
76641
Jonas Hansen
Ballerup Skytteforening
UNG
143.000
143.000
Mesterskab
61764
Alon Hansen
Ballerup Skytteforening
JUN
144.000
144.000
Mesterskab
20272
Tanja S. Jensen
Horsens Skyttekreds
JUN
132.000
132.000
Mesterskab
Til toppen