Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Skallebøllestævne august 2012 (Riffel, 50m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
DGI Sønderjylland
DGI Fyn
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Bullerup Skyttekreds
Dalum Skytteforening
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
Glud Skytteforening
Gundsølille Sg&if
Horne Skytteforening
Jelling fS
Kjellerup Skytteforening
Klejs-Juelsminde Skytteforening
Kværndrup Idrætsforening
Lumby Skytteforening
Middelfart Skytteforening
Midtdjurs skytteforening
Nordals Skyttekreds
Nyborg Skytteforening
Odder Skytteforening
Odense Salonskydeklub af 1885
Otterup Skytteforening
Paarup Skytteforening
Ribe Skyttekreds
Ringe Skytteforening
Samsø Skytteforening
Skytteklubben DSB/ASF
Stege Ndr. Skytteforening
Sundeved Skytteforening
Svendborg Skyttekreds
Særslev Skytteforening
Sødinge Skytteforening
Sønderborg Skyttekreds
Tommerup Skytteforening
Vojens Skytteforening
Åbybro Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
48314
Anders Feldballe Hansen
Horne Skytteforening
1
192.000
192.000
Hovedskydning
48314
Anders Feldballe Hansen
Horne Skytteforening
1
193.000
193.000
Mesterskab
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
1
189.000
189.000
Mesterskab
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
1
192.000
192.000
Hovedskydning
55090
Børge Pehrson
Stege Ndr. Skytteforening
V2
196.000
196.000
Mesterskab
55090
Børge Pehrson
Stege Ndr. Skytteforening
V2
191.000
191.000
Hovedskydning
84906
Rene Frederiksen
Horne Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
84906
Rene Frederiksen
Horne Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
49637
Henriette Hylsebeck Nielsen
Særslev Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
49637
Henriette Hylsebeck Nielsen
Særslev Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
1
194.000
194.000
Hovedskydning
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
1
196.000
196.000
Mesterskab
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
1
196.000
196.000
Mesterskab
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
1
196.000
196.000
Hovedskydning
49818
Randi Lisborg Christensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
49818
Randi Lisborg Christensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
49522
Poul H. Jørgensen
Særslev Skytteforening
1
191.000
191.000
Hovedskydning
49522
Poul H. Jørgensen
Særslev Skytteforening
1
196.000
196.000
Mesterskab
51383
Kurt Knudsen
Bullerup Skyttekreds
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
46774
Hans Mose Rasmussen
Ringe Skytteforening
V2
191.000
191.000
Mesterskab
46774
Hans Mose Rasmussen
Ringe Skytteforening
V2
191.000
191.000
Hovedskydning
99607
Charlotte Murrekilde
Tommerup Skytteforening
BK3
197.000
197.000
Mesterskab
99607
Charlotte Murrekilde
Tommerup Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
96337
Christian Jensen
Ribe Skyttekreds
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
96337
Christian Jensen
Ribe Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
99497
Ivan Jørgensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
99497
Ivan Jørgensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
89498
Jan Knudsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
190.000
190.000
Hovedskydning
89498
Jan Knudsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
49799
Anders Mortensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
193.000
193.000
Hovedskydning
49799
Anders Mortensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
188.000
188.000
Mesterskab
25849
Helene Klejs Dam Sørensen
Skytteklubben DSB/ASF
1
187.000
187.000
Mesterskab
25849
Helene Klejs Dam Sørensen
Skytteklubben DSB/ASF
1
185.000
185.000
Hovedskydning
52603
Jes Nygaard Larsen
Odense Salonskydeklub af 1885
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
52603
Jes Nygaard Larsen
Odense Salonskydeklub af 1885
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
99610
Rikke Jespersen
Tommerup Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
99610
Rikke Jespersen
Tommerup Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
2
182.000
182.000
Hovedskydning
2
184.000
184.000
Mesterskab
46934
Rasmus M. Hansen
Svendborg Skyttekreds
UNG
185.000
185.000
Mesterskab
46934
Rasmus M. Hansen
Svendborg Skyttekreds
UNG
188.000
188.000
Hovedskydning
48297
Astrid Steffensen
Horne Skytteforening
UNG
193.000
193.000
Hovedskydning
48297
Astrid Steffensen
Horne Skytteforening
UNG
200.000
200.000
Mesterskab
89538
Joachim Larsen
Horne Skytteforening
J1
194.000
194.000
Hovedskydning
89538
Joachim Larsen
Horne Skytteforening
J1
190.000
190.000
Mesterskab
86192
Denis Kraft
Horne Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
86192
Denis Kraft
Horne Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
79497
Andreas Knudsen
Skytteklubben DSB/ASF
J1
195.000
195.000
Hovedskydning
79497
Andreas Knudsen
Skytteklubben DSB/ASF
J1
198.000
198.000
Mesterskab
105108
Michael Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
105108
Michael Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
184.000
184.000
Hovedskydning
105814
Attila Lenart
Skytteklubben DSB/ASF
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
105814
Attila Lenart
Skytteklubben DSB/ASF
J2
197.000
197.000
Mesterskab
25565
Jens Jensen
Odder Skytteforening
3
182.000
182.000
Hovedskydning
91970
Thomas Schack
Ribe Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
91970
Thomas Schack
Ribe Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
107204
Sebastian Faber
Nyborg Skytteforening
3
186.000
186.000
Hovedskydning
107204
Sebastian Faber
Nyborg Skytteforening
3
187.000
187.000
Mesterskab
84983
Simon Godskesen
Tommerup Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
84983
Simon Godskesen
Tommerup Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
91739
Jonas Godbersen
Tommerup Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
91739
Jonas Godbersen
Tommerup Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
85566
Berit Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
85566
Berit Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
192.000
192.000
Mesterskab
42496
Jens Hovgaard Larsen
Otterup Skytteforening
2
194.000
194.000
Hovedskydning
42496
Jens Hovgaard Larsen
Otterup Skytteforening
2
197.000
197.000
Mesterskab
24583
Bruno Grove Nielsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
24583
Bruno Grove Nielsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
100240
Simon Dyrn
Ringe Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
100240
Simon Dyrn
Ringe Skytteforening
BK1
188.000
188.000
Mesterskab
46268
Jörn Jacobi
Kværndrup Idrætsforening
ÅK2
189.000
189.000
Mesterskab
46268
Jörn Jacobi
Kværndrup Idrætsforening
ÅK2
190.000
190.000
Hovedskydning
50208
Jan Østergård Jensen
Særslev Skytteforening
1
200.000
200.000
Hovedskydning
50208
Jan Østergård Jensen
Særslev Skytteforening
1
198.000
198.000
Mesterskab
81937
Tina H. Jensen
Særslev Skytteforening
ÅK1
192.000
192.000
Hovedskydning
81937
Tina H. Jensen
Særslev Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Mesterskab
105107
Erik Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
J2
187.000
187.000
Mesterskab
105107
Erik Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
J2
185.000
185.000
Hovedskydning
47955
Signe Steffensen
Samsø Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
47955
Signe Steffensen
Samsø Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
V1
199.000
199.000
Hovedskydning
105011
Mads Bendixen
Særslev Skytteforening
ÅK2
199.000
199.000
Mesterskab
105011
Mads Bendixen
Særslev Skytteforening
ÅK2
198.000
198.000
Hovedskydning
100102
Trine Knudsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
100102
Trine Knudsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
55104
Tobias Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
55104
Tobias Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
60856
Helle Lindorff Jensen
Gundsølille Sg&if
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
60856
Helle Lindorff Jensen
Gundsølille Sg&if
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
42764
Thomas Brokholm
Sønderborg Skyttekreds
2
193.000
193.000
Hovedskydning
42764
Thomas Brokholm
Sønderborg Skyttekreds
2
193.000
193.000
Mesterskab
34740
Hardy Larsen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
V1
198.000
198.000
Mesterskab
34740
Hardy Larsen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
V1
200.000
200.000
Hovedskydning
49316
John Iversen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
198.000
198.000
Mesterskab
49316
John Iversen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
42693
Hans Hansen
Nordals Skyttekreds
2
190.000
190.000
Mesterskab
42693
Hans Hansen
Nordals Skyttekreds
2
191.000
191.000
Hovedskydning
96396
Jacob Durand
Særslev Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
96396
Jacob Durand
Særslev Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
53557
Mikkel Christiansen
Nyborg Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
53557
Mikkel Christiansen
Nyborg Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
95984
Amalie Frisk Lindholm
Horne Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
95984
Amalie Frisk Lindholm
Horne Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
88618
Anders Kurt Rødsgaard Christensen
Jelling fS
J1
200.000
200.000
Mesterskab
88618
Anders Kurt Rødsgaard Christensen
Jelling fS
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
47308
Filip Olsen
Tommerup Skytteforening
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
47308
Filip Olsen
Tommerup Skytteforening
J2
187.000
187.000
Mesterskab
51371
Louise Keinicke Freytag
Bullerup Skyttekreds
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
51371
Louise Keinicke Freytag
Bullerup Skyttekreds
J1
193.000
193.000
Mesterskab
26430
Christian Thykjær
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
26430
Christian Thykjær
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
48212
Grete Steffensen
Horne Skytteforening
ÅK2
199.000
199.000
Hovedskydning
51445
Heidi Madsen
Lumby Skytteforening
ÅK2
178.000
178.000
Mesterskab
51445
Heidi Madsen
Lumby Skytteforening
ÅK2
188.000
188.000
Hovedskydning
42991
Hanne Moisen
Sundeved Skytteforening
UNG
192.000
192.000
Hovedskydning
104491
Marius Bendixen
Særslev Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
104491
Marius Bendixen
Særslev Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
42620
Leo Pedersen
Nordals Skyttekreds
V1
192.000
192.000
Hovedskydning
42991
Hanne Moisen
Sundeved Skytteforening
UNG
198.000
198.000
Mesterskab
48212
Grete Steffensen
Horne Skytteforening
ÅK2
200.000
200.000
Mesterskab
90288
Signe Gade
Horne Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
52895
Kathrine Lehnskov Christensen
Dalum Skytteforening
3
183.000
183.000
Hovedskydning
52895
Kathrine Lehnskov Christensen
Dalum Skytteforening
3
185.000
185.000
Mesterskab
90691
Sara Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
90691
Sara Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
J1
197.000
197.000
Mesterskab
91453
Rasmus Algren Pedersen
Horne Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
91453
Rasmus Algren Pedersen
Horne Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
97484
Thor Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
BK3
135.000
135.000
Mesterskab
97484
Thor Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
BK3
140.000
140.000
Hovedskydning
49022
Mie Nielsen
Middelfart Skytteforening
2
195.000
195.000
Hovedskydning
49022
Mie Nielsen
Middelfart Skytteforening
2
191.000
191.000
Mesterskab
56302
Tage Andersen
Kjellerup Skytteforening
V1
200.000
200.000
Mesterskab
56302
Tage Andersen
Kjellerup Skytteforening
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
26538
Mathias Kruse Petersen
Skytteklubben DSB/ASF
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
26538
Mathias Kruse Petersen
Skytteklubben DSB/ASF
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
73767
Niels Damsgaard-Sørensen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
193.000
193.000
Mesterskab
73767
Niels Damsgaard-Sørensen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
105813
Arpad Lenart
Skytteklubben DSB/ASF
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
105813
Arpad Lenart
Skytteklubben DSB/ASF
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
90288
Signe Gade
Horne Skytteforening
J1
196.000
196.000
Mesterskab
99588
Mia Andersen
Horne Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
42601
Mary Jørgensen
Nordals Skyttekreds
V2
190.000
190.000
Hovedskydning
42601
Mary Jørgensen
Nordals Skyttekreds
V2
185.000
185.000
Mesterskab
99588
Mia Andersen
Horne Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
105132
Stefan Jespersen
Bullerup Skyttekreds
BK3
180.000
180.000
Mesterskab
105132
Stefan Jespersen
Bullerup Skyttekreds
BK3
172.000
172.000
Hovedskydning
86498
Kristian Iversen
Særslev Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
86498
Kristian Iversen
Særslev Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
89769
Henrik Hylsebeck Nielsen
Særslev Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
99596
Helene Bæk Jensen
Svendborg Skyttekreds
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
99596
Helene Bæk Jensen
Svendborg Skyttekreds
BK1
191.000
191.000
Mesterskab
52509
Richard Belin
Paarup Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Hovedskydning
52509
Richard Belin
Paarup Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
89769
Henrik Hylsebeck Nielsen
Særslev Skytteforening
BK1
193.000
193.000
Mesterskab
94795
Anna Skade Nielsen
Særslev Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
90858
Lise Munter
Særslev Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
90858
Lise Munter
Særslev Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
96356
Daniel Madsen
Bullerup Skyttekreds
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
96356
Daniel Madsen
Bullerup Skyttekreds
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
50345
Signe Knudsen
Særslev Skytteforening
UNG
191.000
191.000
Hovedskydning
50345
Signe Knudsen
Særslev Skytteforening
UNG
194.000
194.000
Mesterskab
94796
Mathias S. Christensen
Særslev Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
94796
Mathias S. Christensen
Særslev Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
87592
Peter Falck Grony
Særslev Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
87592
Peter Falck Grony
Særslev Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
95601
Anna Falck Grony
Særslev Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
94795
Anna Skade Nielsen
Særslev Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
93113
Jesper Hansen
Nyborg Skytteforening
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
93113
Jesper Hansen
Nyborg Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
55114
Sarah Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
UNG
188.000
188.000
Hovedskydning
102795
Rasmus R. Olesen
Særslev Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
102795
Rasmus R. Olesen
Særslev Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
49125
Frank Nielsen
Middelfart Skytteforening
3
182.000
182.000
Hovedskydning
49125
Frank Nielsen
Middelfart Skytteforening
3
177.000
177.000
Mesterskab
91996
Christian Schäffer
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
91996
Christian Schäffer
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
55114
Sarah Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
UNG
190.000
190.000
Mesterskab
46704
Knud F. Hansen
Sødinge Skytteforening
2
190.000
190.000
Mesterskab
49222
Niels Barlebo
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
49222
Niels Barlebo
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
195.000
195.000
Mesterskab
14060
Jens Justenlund
Åbybro Skytteforening
V2
182.000
182.000
Hovedskydning
14060
Jens Justenlund
Åbybro Skytteforening
V2
188.000
188.000
Mesterskab
47939
Susanne Trolle Pedersen
Horne Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Hovedskydning
91753
Peter Foght Christiansen
Glud Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
91753
Peter Foght Christiansen
Glud Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
83870
Kamilla Pedersen
Dalum Skytteforening
3
179.000
179.000
Hovedskydning
83870
Kamilla Pedersen
Dalum Skytteforening
3
180.000
180.000
Mesterskab
91740
Mikkel W. Panton
Tommerup Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
91740
Mikkel W. Panton
Tommerup Skytteforening
BK3
166.000
166.000
Mesterskab
86200
Andreas Algren Pedersen
Horne Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
86200
Andreas Algren Pedersen
Horne Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
81234
Mads Rasmussen
Bullerup Skyttekreds
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
81234
Mads Rasmussen
Bullerup Skyttekreds
J1
200.000
200.000
Mesterskab
91732
Frederik Back Olsen
Tommerup Skytteforening
BK3
179.000
179.000
Hovedskydning
91732
Frederik Back Olsen
Tommerup Skytteforening
BK3
167.000
167.000
Mesterskab
46704
Knud F. Hansen
Sødinge Skytteforening
2
194.000
194.000
Hovedskydning
97156
Jonas Mølgaard Christensen
Særslev Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
97156
Jonas Mølgaard Christensen
Særslev Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
102794
Emil R. Olesen
Særslev Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
102794
Emil R. Olesen
Særslev Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
Til toppen