Danmarksturneringen i Floorball

Turneringsinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Række / Puljeoversigt

Slutspil - Herrer
Vinder Kvartfinale 1 - Vinder Kvartfinale 2 - Vinder Kvartfinale 3 - Vinder Kvartfinale 4 - Taber semifinale 1 - Taber semifinale 2 - Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2
Kvartfinaler Benløse FC - Fr. Blackhawks - Rødovre FC - Sunds Seahawks FC - Copenhagen FC - Skanderborg Kill - Hvidovre Attack FC - BFC Vendsyssel
Semifinaler Benløse FC - Fr. Blackhawks - Rødovre FC - Sunds Seahawks FC
Finale/Bronze Benløse FC - Fr. Blackhawks - Rødovre FC - Sunds Seahawks FC
Slutspil - Damer
Vinder Kvartfinale 1 - Vinder Kvartfinale 2 - Vinder Kvartfinale 3 - Vinder Kvartfinale 4 - Taber semifinale 1 - Taber semifinale 2 - Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2
Kvartfinaler ÅFK - Fr. Blackhawks - AaB Floorball - Herning Pirates - Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC - Rødovre FC - Vanløse Floorball
Semifinaler ÅFK - Fr. Blackhawks - AaB Floorball - Copenhagen FC
Finale/Bronze ÅFK - Fr. Blackhawks - AaB Floorball - Copenhagen FC
U17 Final4
Taber semifinale 1 - Taber semifinale 2 - Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2
Semifinaler Benløse FC - Rødovre FC - Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks
Finale/Bronze Benløse FC - Rødovre FC - Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks
U20 Final4
Taber semifinale 1 - Taber semifinale 2 - Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2
Semifinaler Brønderslev FC - Fr. Blackhawks - Rødovre FC - Benløse FC
Finale/Bronze Brønderslev FC - Fr. Blackhawks - Rødovre FC - Benløse FC
Divisionsmesterskab for 2. division
Nr. 1 - Nr. 2
Indlende puljespil Fr. Blackhawks 4 - Esbjerg Sharks FC 2 - ÅFK 3
Finale Esbjerg Sharks FC 2 - ÅFK 3
Unihoc Floorball Liga
Landsdækkende Hvidovre Attack FC - Sunds Seahawks FC - Benløse FC - Fr. Blackhawks - Helsingør FT - BFC Vendsyssel - Copenhagen FC - Rødovre FC - Skanderborg Kill - ÅFK
Zone Floorball Liga
Øst Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC - Rødovre FC
Vest Fr. Blackhawks - ÅFK - AaB Floorball
Mellemspil - Zone Ligaen
Vest ÅFK - Fr. Blackhawks - AaB Floorball - Hjørring Hawks - Herning Pirates
Øst Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC - Rødovre FC - Vanløse Floorball - Benløse FC
1. Division - Herrer
Øst Herlev FC - Lyngby FF - CBS Sport - Vanløse Floorball - Jægerspris UFC - Hafnia FC - Vallensbæk Floorball - Rungsted-Hørsholm FK
Vest Hjørring Hawks - Odense FC - Esbjerg Sharks FC - Aalborg Flyers FC - AaB Floorball - Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 2
1. Division efterår - Damer
Øst, kreds 1 Lyngby FF - Helsingør FT - Hafnia FC - FFK - Copenhagen FC 2 - Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse Floorball
Øst, kreds 2 Sydsjællands FC - Greve FC - Benløse FC - Hvidovre Attack FC 2 - Vallensbæk Floorball
Vest - Nord Hjørring Hawks - Aalborg Flyers FC - Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks 2 - Strandby Elling IF
Vest - Syd Odense FC - Team Århus Floorball - Esbjerg Sharks FC - ÅFK 2 - Herning Pirates - Hørning IF Floorball - Arnes Corner Aarhus
1. Division forår - Damer
Øst Helsingør FT - Lyngby FF - Hafnia FC - FFK - Copenhagen FC 2 - Rungsted-Hørsholm FK - Sydsjællands FC - Greve FC - Hvidovre Attack FC 2 - Vallensbæk Floorball
Vest - Nord Aalborg Flyers FC - Fr. Blackhawks 2 - Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling
Vest - Syd ÅFK 2 - Esbjerg Sharks FC - Hørning IF Floorball - Team Århus Floorball - Mørke IF - Odense FC
2. Division - Herrer
Øst Vanløse Floorball 2 - Hvidovre Attack FC 2 - Rødovre FC 2 - Rødovre FC 3
Vest - Nord Hjørring Hawks 2 - Aalborg Flyers FC 3 - Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball 2 - Strandby Elling IF 2 - Valsgård Vikings - Fr. Blackhawks 4
Vest - Midt Team Århus Floorball - Randers Raptors FC - Mørke IF - Herning Pirates - ÅFK 2 - ÅFK 3 - Hørning IF Floorball - Arnes Corner Aarhus - Skanderborg Kill 2
Vest - Syd Bjerre Mil. 2000 - Odense FC 2 - Haderslev Floorball Klub - Esbjerg Sharks FC 2 - Gørding Knights
2. Division - Damer
Øst Helsingør FT 2 - FFK 2 - Hvidovre Attack FC 3 - FK Jyderup Farmers
3. Division - Herrer
Øst Hafnia FC 2 - FF København - Hvidovre Attack FC 3 - Rungsted-Hørsholm FK 2 - Amager FK - Stevns FK - Helsingør FT 2
Sjællandsserien
Øst HG/Næstved Dragons - Herlev FC 2 - Holbæk Bombers - Greve FC - Benløse FC 3 - Uvelse FC - PI-København - FF København 2 - Hvidovre Attack FC 4 - FK Jyderup Farmers
Serie 1
Øst, kreds 1 Herlev FC 3 - Jægerspris UFC 2 - Allerød Floorball - Uvelse FC 2 - Lyngby FF 2 - Helsingør FT 3
Øst, kreds 2 Hafnia FC 3 - FF København 3 - Vanløse Floorball 3 - Vanløse Floorball 4 - Vallensbæk Floorball 2 - Rødovre FC 4
Øst, kreds 3 Sydsjællands FC - Holbæk Bombers 2 - Greve FC 2 - Benløse FC 4 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
U20
Øst Benløse FC - Copenhagen FC - Rødovre FC
Vest Brønderslev FC - Fr. Blackhawks
U17
Øst Vanløse Floorball - Benløse FC - Benløse FC 2 - Copenhagen FC - Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK
Vest Fr. Blackhawks - Strandby Elling IF - Sunds Seahawks FC
U15
Øst - A Herlev FC - Lyngby FF - Vanløse/Frederiksberg Floorball - GrevLe - Benløse Floorballl - Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK
Vest - A Brønderslev FC - Sunds Seahawks - Sæby Floorball - Fr. Blackhawks - Strandby Elling IF
Vest - Flex Mørke IF - Herning Pirates - Ribe Floorball klub - KKIK
U13
Øst - A Lyngby FF - Vanløse/Frederiksberg Floorball - Skælskør Eagles Floorball - Vikings - Benløse FC - Benløse FC 2 - Helsingør FT - Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC - Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK
Øst - Flex Vanløse/Frederiksberg Floorball 2 - Hvidovre Attack FC 2 - FK Jyderup Farmers - GrevLe
Vest - A Hjørring Titans - Hjørring Hawks - Esbjerg Sharks FC - Aalborg Flyers FC - Fr. Blackhawks - Strandby Elling IF
Vest - Flex Kolding KFUM - Bjerre Mil. 2000 - Randers Raptors FC - Mørke IF - Sunds Seahawks FC - Ry Floorball - ÅFK - Silkeborg Hurricanes - KKIK
U11
Øst - A Herlev FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC - Helsingør FT - Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC - Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK
Øst - Flex Stevns FK - GrevLe - Hvidovre Attack FC 2 - Allerød Floorball - HG/Næstved Dragons - Holbæk Bombers - Hafnia FC
Vest - A Brønderslev FC - Fr. Blackhawks - Fr. Blackhawks 2 - Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling IF
Vest - Flex Haubro Tigers - Hjørring Titans - Sindal Dragons - Esbjerg Sharks FC - Aalborg Flyers FC - Fr. Blackhawks 4

Til toppen