Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Raekke
Info
Oversigt
Program
1. Division efterår - Damer | Min Idræt
Pulje-og rækkeinfo
Turnering:
Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Der er ikke registreret nogen turneringsansvarlige
Dokumenter
Reglement
Bemærkninger
Pulje oversigt
1. Division efterår - Damer
Øst, kreds 1
Lyngby FF
-
Helsingør FT
-
Hafnia FC
-
FFK
-
Copenhagen FC 2
-
Rungsted-Hørsholm FK
-
Vanløse Floorball
Øst, kreds 2
Sydsjællands FC
-
Greve FC
-
Benløse FC
-
Hvidovre Attack FC 2
-
Vallensbæk Floorball
Vest - Nord
Hjørring Hawks
-
Aalborg Flyers FC
-
Fr. Blackhawks 3
-
Fr. Blackhawks 2
-
Strandby Elling IF
Vest - Syd
Odense FC
-
Team Århus Floorball
-
Esbjerg Sharks FC
-
ÅFK 2
-
Herning Pirates
-
Hørning IF Floorball
-
Arnes Corner Aarhus
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=30797
Komplet kampprogram
1. Division efterår - Damer
Kampnr.
Dag
Dato/tid
Hjemme/Ude
Sted/bane/hal
Resultat
Arrangør
610777
Lørdag
16-09-17
11:00
Esbjerg Sharks FC
-
ÅFK 2
Spillested
Veldtoftehallen
4 - 4
609843
Lørdag
16-09-17
12:00
Vallensbæk Floorball
-
Hvidovre Attack FC 2
Spillested
Pilehave Skolen
1 - 2
610756
Søndag
17-09-17
10:00
Fr. Blackhawks 3
-
Aalborg Flyers FC
Spillested
Abildgård Hallen
1 - 4
609842
Søndag
17-09-17
12:00
Greve FC
-
Benløse FC
Spillested
Damager Hallen
3 - 6
610776
Tirsdag
19-09-17
19:30
Arnes Corner Aarhus
-
Team Århus Floorball
Spillested
Århus Firma Sport - DFIF
3 - 5
610778
Lørdag
23-09-17
10:45
Team Århus Floorball
-
Hørning IF Floorball
Spillested
Ceres Park Arena
7 - 2
610779
Lørdag
23-09-17
12:00
Odense FC
-
Arnes Corner Aarhus
Spillested
Marienlyst Centret
2 - 2
609844
Søndag
24-09-17
09:00
Hvidovre Attack FC 2
-
Greve FC
Spillested
Avedøre Idrætscenter
1 - 1
609818
Søndag
24-09-17
10:00
Vanløse Floorball
-
Lyngby FF
Spillested
Vanløse Hallerne
- Hal 1
5 - 4
610759
Søndag
24-09-17
14:00
Fr. Blackhawks 2
-
Aalborg Flyers FC
Spillested
Abildgård Hallen
2 - 3
610758
Søndag
24-09-17
16:00
Fr. Blackhawks 3
-
Hjørring Hawks
Spillested
Abildgård Hallen
0 - 7
609817
Søndag
24-09-17
16:30
Hafnia FC
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
4 - 1
610761
Lørdag
30-09-17
10:00
Aalborg Flyers FC
-
Fr. Blackhawks 3
Spillested
Tornhøj Idrætscenter
8 - 0
610780
Lørdag
30-09-17
14:00
Herning Pirates
-
Team Århus Floorball
Spillested
Sportscenter Herning
5 - 1
609845
Søndag
01-10-17
10:00
Benløse FC
-
Hvidovre Attack FC 2
Spillested
Dansk Kabel TV Arena
2 - 1
609819
Søndag
01-10-17
10:30
FFK
-
Helsingør FT
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
2 - 4
610760
Søndag
01-10-17
10:30
Strandby Elling IF
-
Hjørring Hawks
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
0 - 4
609846
Søndag
01-10-17
12:00
Sydsjællands FC
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Iselingehallen
2 - 2
609821
Søndag
01-10-17
14:30
Rungsted-Hørsholm FK
-
Vanløse Floorball
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
3 - 5
610781
Tirsdag
03-10-17
19:00
Hørning IF Floorball
-
ÅFK 2
Spillested
Hørning Idrætscenter
2 - 3
610782
Tirsdag
03-10-17
19:30
Arnes Corner Aarhus
-
Herning Pirates
Spillested
Århus Firma Sport - DFIF
0 - 7
610762
Lørdag
07-10-17
10:00
Hjørring Hawks
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
FiberHallen - Park Vendia
8 - 2
609848
Søndag
08-10-17
10:00
Sydsjællands FC
-
Hvidovre Attack FC 2
Spillested
Iselingehallen
2 - 3
609822
Søndag
08-10-17
12:00
Hafnia FC
-
Vanløse Floorball
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
2 - 3
610784
Søndag
08-10-17
12:00
Odense FC
-
Hørning IF Floorball
Spillested
Marienlyst Centret
4 - 3
609824
Søndag
08-10-17
14:30
Lyngby FF
-
FFK
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
5 - 2
609847
Søndag
08-10-17
16:00
Greve FC
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Damager Hallen
5 - 5
610783
Mandag
09-10-17
19:30
ÅFK 2
-
Team Århus Floorball
Spillested
TST Aktiv-Center
3 - 3
609849
Lørdag
14-10-17
11:00
Vallensbæk Floorball
-
Sydsjællands FC
Spillested
Pilehave Skolen
5 - 2
610763
Lørdag
14-10-17
11:30
Strandby Elling IF
-
Fr. Blackhawks 3
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
5 - 1
609826
Lørdag
14-10-17
12:00
Helsingør FT
-
Copenhagen FC 2
Spillested
Helsingør Idrætspark Stadion og Haller
6 - 1
610785
Lørdag
14-10-17
13:00
Team Århus Floorball
-
Esbjerg Sharks FC
Spillested
Ceres Park Arena
3 - 1
609859
Lørdag
14-10-17
15:30
Hvidovre Attack FC 2
-
Benløse FC
Spillested
Avedøre Idrætscenter
6 - 0
609851
Lørdag
21-10-17
10:00
Hvidovre Attack FC 2
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Avedøre Idrætscenter
0 - 6
610789
Lørdag
21-10-17
13:00
ÅFK 2
-
Herning Pirates
Spillested
TST Aktiv-Center
1 - 6
609814
Mandag
23-10-17
20:30
Copenhagen FC 2
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Gl. Valby Hal
8 - 5
610764
Tirsdag
24-10-17
19:30
Hjørring Hawks
-
Aalborg Flyers FC
Spillested
FiberHallen - Park Vendia
4 - 3
609850
Lørdag
28-10-17
10:00
Benløse FC
-
Greve FC
Spillested
Dansk Kabel TV Arena
5 - 4
610786
Lørdag
28-10-17
14:00
Herning Pirates
-
Esbjerg Sharks FC
Spillested
Sportscenter Herning
7 - 5
610766
Søndag
29-10-17
13:00
Aalborg Flyers FC
-
Strandby Elling IF
Spillested
Tornhøj Idrætscenter
7 - 3
609829
Søndag
29-10-17
15:00
Copenhagen FC 2
-
FFK
Spillested
Gl. Valby Hal
3 - 4
609827
Søndag
29-10-17
16:00
Hafnia FC
-
Helsingør FT
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
3 - 5
610787
Tirsdag
31-10-17
19:30
Hørning IF Floorball
-
Arnes Corner Aarhus
Spillested
Hørning Idrætscenter
7 - 0
610757
Torsdag
02-11-17
19:45
Fr. Blackhawks 2
-
Strandby Elling IF
Spillested
Arena Nord Frederikshavn
- Hal 3
9 - 2
609830
Fredag
03-11-17
18:30
Rungsted-Hørsholm FK
-
Lyngby FF
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
2 - 2
609852
Fredag
03-11-17
18:30
Vallensbæk Floorball
-
Benløse FC
Spillested
Pilehave Skolen
5 - 0
610767
Lørdag
04-11-17
11:30
Strandby Elling IF
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
3 - 5
610788
Lørdag
04-11-17
12:00
Esbjerg Sharks FC
-
Odense FC
Spillested
Veldtoftehallen
4 - 4
610768
Søndag
05-11-17
11:00
Aalborg Flyers FC
-
Hjørring Hawks
Spillested
Tornhøj Idrætscenter
2 - 3
609853
Søndag
05-11-17
12:00
Sydsjællands FC
-
Greve FC
Spillested
Iselingehallen
3 - 3
610765
Torsdag
09-11-17
19:45
Fr. Blackhawks 2
-
Fr. Blackhawks 3
Spillested
Arena Nord Frederikshavn
- Hal 3
10 - 0
609855
Fredag
10-11-17
18:00
Benløse FC
-
Sydsjællands FC
Spillested
Benløse Hallen
1 - 4
610769
NB!
Status
Udehold taberdømt
Ud.tabsårsag
Udeblevet med afbud
Lørdag
11-11-17
09:00
Fr. Blackhawks 3
-
Strandby Elling IF
Spillested
Abildgård Hallen
5 - 0
610770
Lørdag
11-11-17
11:00
Fr. Blackhawks 2
-
Hjørring Hawks
Spillested
Abildgård Hallen
0 - 5
610790
Lørdag
11-11-17
12:00
Odense FC
-
ÅFK 2
Spillested
Marienlyst Centret
4 - 3
609834
Lørdag
11-11-17
14:30
Lyngby FF
-
Hafnia FC
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
1 - 9
609831
Søndag
12-11-17
18:30
Vanløse Floorball
-
Copenhagen FC 2
Spillested
Vanløse Hallerne
- Hal 1
7 - 0
609825
Tirsdag
14-11-17
19:00
FFK
-
Hafnia FC
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
2 - 1
609854
Tirsdag
14-11-17
19:30
Greve FC
-
Hvidovre Attack FC 2
Spillested
Damager Hallen
4 - 2
609835
Lørdag
18-11-17
09:00
Helsingør FT
-
Vanløse Floorball
Spillested
Snekkersten Idrætscenter
5 - 3
610771
Lørdag
18-11-17
11:45
Hjørring Hawks
-
Strandby Elling IF
Spillested
FiberHallen - Park Vendia
13 - 1
610791
Lørdag
18-11-17
14:00
Herning Pirates
-
Odense FC
Spillested
Sportscenter Herning
4 - 3
609833
Lørdag
18-11-17
14:00
FFK
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
3 - 5
609857
Søndag
19-11-17
11:00
Hvidovre Attack FC 2
-
Sydsjællands FC
Spillested
Avedøre Idrætscenter
3 - 5
609856
Søndag
19-11-17
14:00
Benløse FC
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Benløse Hallen
3 - 2
610792
Søndag
19-11-17
14:00
Esbjerg Sharks FC
-
Hørning IF Floorball
Spillested
Efi Hallen
5 - 4
609838
Fredag
24-11-17
18:30
Helsingør FT
-
Lyngby FF
Spillested
Helsingør Idrætspark Stadion og Haller
3 - 2
610773
NB!
Status
Udehold taberdømt
Ud.tabsårsag
Udeblevet med afbud
Lørdag
25-11-17
12:00
Hjørring Hawks
-
Fr. Blackhawks 3
Spillested
FiberHallen - Park Vendia
5 - 0
610772
Lørdag
25-11-17
16:00
Aalborg Flyers FC
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
Tornhøj Idrætscenter
7 - 6
609836
Lørdag
25-11-17
16:00
Hafnia FC
-
Copenhagen FC 2
Spillested
Sundbyøster Hallen
3 - 3
609837
Søndag
26-11-17
11:30
Vanløse Floorball
-
FFK
Spillested
Vanløse Hallerne
- Hal 1
0 - 0
610794
Søndag
26-11-17
12:30
ÅFK 2
-
Arnes Corner Aarhus
Spillested
TST Aktiv-Center
5 - 2
610793
Søndag
26-11-17
13:30
Hørning IF Floorball
-
Herning Pirates
Spillested
Hørning Idrætscenter
1 - 6
609858
Søndag
26-11-17
16:00
Greve FC
-
Sydsjællands FC
Spillested
Damager Hallen
2 - 3
609860
Fredag
01-12-17
18:30
Vallensbæk Floorball
-
Greve FC
Spillested
Pilehave Skolen
8 - 1
610796
Lørdag
02-12-17
12:30
Arnes Corner Aarhus
-
Esbjerg Sharks FC
Spillested
TST Aktiv-Center
0 - 12
610795
Lørdag
02-12-17
13:00
Team Århus Floorball
-
Odense FC
Spillested
Ceres Park Arena
- Hal 1
4 - 2
609839
Søndag
03-12-17
10:30
Copenhagen FC 2
-
Lyngby FF
Spillested
Gl. Valby Hal
2 - 2
610774
Søndag
03-12-17
12:00
Fr. Blackhawks 3
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
Abildgård Hallen
2 - 6
609861
Søndag
03-12-17
12:00
Sydsjællands FC
-
Benløse FC
Spillested
Iselingehallen
3 - 2
610775
Søndag
03-12-17
13:00
Strandby Elling IF
-
Aalborg Flyers FC
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
3 - 9
609841
Søndag
03-12-17
14:30
Rungsted-Hørsholm FK
-
Helsingør FT
Spillested
Rungsted Skole Hal
5 - 4
Til toppen