Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Raekke
Info
Oversigt
Program
1. Division forår - Damer | Min Idræt
Pulje-og rækkeinfo
Turnering:
Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Der er ikke registreret nogen turneringsansvarlige
Dokumenter
Reglement
Bemærkninger
Pulje oversigt
1. Division forår - Damer
Øst
Helsingør FT
-
Lyngby FF
-
Hafnia FC
-
FFK
-
Copenhagen FC 2
-
Rungsted-Hørsholm FK
-
Sydsjællands FC
-
Greve FC
-
Hvidovre Attack FC 2
-
Vallensbæk Floorball
Vest - Nord
Aalborg Flyers FC
-
Fr. Blackhawks 2
-
Fr. Blackhawks 3
-
Strandby Elling
Vest - Syd
ÅFK 2
-
Esbjerg Sharks FC
-
Hørning IF Floorball
-
Team Århus Floorball
-
Mørke IF
-
Odense FC
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=34824
Komplet kampprogram
1. Division forår - Damer
Kampnr.
Dag
Dato/tid
Hjemme/Ude
Sted/bane/hal
Resultat
Arrangør
640353
Lørdag
06-01-18
11:00
Vallensbæk Floorball
-
Sydsjællands FC
Spillested
Pilehave Skolen
4 - 3
640549
NB!
Status
Udehold taberdømt
Lørdag
06-01-18
14:30
Fr. Blackhawks 3
-
Strandby Elling
Spillested
Abildgård Hallen
5 - 0
640352
Lørdag
06-01-18
16:30
Copenhagen FC 2
-
Greve FC
Spillested
Gl. Valby Hal
0 - 7
640351
Søndag
07-01-18
10:00
FFK
-
Lyngby FF
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
5 - 0
640562
Søndag
07-01-18
12:00
Odense FC
-
Mørke IF
Spillested
Marienlyst Centret
9 - 2
640357
Tirsdag
09-01-18
19:00
Sydsjællands FC
-
Greve FC
Spillested
Iselingehallen
1 - 2
640561
Tirsdag
09-01-18
19:15
Hørning IF Floorball
-
Team Århus Floorball
Spillested
Hørning Idrætscenter
6 - 4
640356
Tirsdag
09-01-18
19:30
Lyngby FF
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
1 - 3
640354
Fredag
12-01-18
18:30
Helsingør FT
-
Hafnia FC
Spillested
Helsingør Idrætspark Stadion og Haller
6 - 1
640548
Torsdag
18-01-18
19:45
Fr. Blackhawks 2
-
Aalborg Flyers FC
Spillested
Arena Nord Frederikshavn
- Idrætshallen
6 - 1
640360
Fredag
19-01-18
18:30
Vallensbæk Floorball
-
Copenhagen FC 2
Spillested
Pilehave Skolen
3 - 1
640550
Lørdag
20-01-18
11:30
Strandby Elling
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
2 - 9
640563
Søndag
21-01-18
10:00
Mørke IF
-
Hørning IF Floorball
Spillested
Mørke Idrætscenter
2 - 5
640361
Søndag
21-01-18
12:00
Greve FC
-
Hvidovre Attack FC 2
Spillested
Damager Hallen
2 - 0
640359
Søndag
21-01-18
13:00
Sydsjællands FC
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Iselingehallen
4 - 0
640358
Søndag
21-01-18
16:00
FFK
-
Hafnia FC
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
2 - 1
640364
Onsdag
24-01-18
20:00
Hvidovre Attack FC 2
-
FFK
Spillested
Avedøre Idrætscenter
5 - 0
640365
Lørdag
27-01-18
12:00
Copenhagen FC 2
-
Sydsjællands FC
Spillested
Gl. Valby Hal
0 - 5
640566
Lørdag
27-01-18
14:30
Hørning IF Floorball
-
Esbjerg Sharks FC
Spillested
Hørning Idrætscenter
5 - 5
640551
Lørdag
27-01-18
15:00
Aalborg Flyers FC
-
Strandby Elling
Spillested
Tornhøj Idrætscenter
5 - 2
640567
Søndag
28-01-18
10:45
Team Århus Floorball
-
ÅFK 2
Spillested
Ceres Park Arena
- Hal 1
1 - 5
640362
Mandag
29-01-18
20:30
Lyngby FF
-
Helsingør FT
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
2 - 8
640350
Torsdag
01-02-18
18:30
Hafnia FC
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
5 - 2
640552
Torsdag
01-02-18
19:45
Fr. Blackhawks 2
-
Fr. Blackhawks 3
Spillested
Arena Nord Frederikshavn
- Idrætshallen
8 - 1
640366
Lørdag
03-02-18
11:00
Helsingør FT
-
Copenhagen FC 2
Spillested
Helsingør Idrætspark Stadion og Haller
6 - 0
640367
Lørdag
03-02-18
14:00
Greve FC
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Damager Hallen
5 - 1
640553
Søndag
04-02-18
13:00
Fr. Blackhawks 2
-
Strandby Elling
Spillested
Abildgård Hallen
14 - 2
640554
Søndag
04-02-18
16:00
Fr. Blackhawks 3
-
Aalborg Flyers FC
Spillested
Abildgård Hallen
1 - 4
640368
Tirsdag
06-02-18
19:00
Sydsjællands FC
-
Hvidovre Attack FC 2
Spillested
Iselingehallen
2 - 5
640369
Onsdag
07-02-18
20:00
Rungsted-Hørsholm FK
-
Helsingør FT
Spillested
Rungsted Skole Hal
3 - 5
640371
Lørdag
10-02-18
14:00
FFK
-
Sydsjællands FC
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
1 - 0
640372
Søndag
11-02-18
13:00
Hvidovre Attack FC 2
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Avedøre Idrætscenter
4 - 3
640574
Søndag
18-02-18
14:00
Hørning IF Floorball
-
Odense FC
Spillested
Hørning Idrætscenter
0 - 3
640565
Mandag
19-02-18
19:30
ÅFK 2
-
Esbjerg Sharks FC
Spillested
TST Aktiv-Center
5 - 2
640386
Tirsdag
20-02-18
18:30
Hafnia FC
-
Lyngby FF
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
1 - 2
640376
Lørdag
24-02-18
12:00
Hvidovre Attack FC 2
-
Copenhagen FC 2
Spillested
Avedøre Idrætscenter
3 - 7
640575
Lørdag
24-02-18
12:00
Esbjerg Sharks FC
-
Mørke IF
Spillested
Veldtoftehallen
4 - 2
640373
Lørdag
24-02-18
13:00
Helsingør FT
-
FFK
Spillested
Helsingør Idrætspark Stadion og Haller
3 - 0
640374
Søndag
25-02-18
16:30
Hafnia FC
-
Sydsjællands FC
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
3 - 3
640375
Tirsdag
27-02-18
19:45
Greve FC
-
Lyngby FF
Spillested
Damager Hallen
6 - 2
640379
Onsdag
28-02-18
20:00
Rungsted-Hørsholm FK
-
Hvidovre Attack FC 2
Spillested
Rungsted Skole Hal
4 - 4
640378
Lørdag
03-03-18
11:00
Vallensbæk Floorball
-
Hafnia FC
Spillested
Pilehave Skolen
1 - 2
640570
Lørdag
03-03-18
12:00
Esbjerg Sharks FC
-
Team Århus Floorball
Spillested
Veldtoftehallen
2 - 4
640572
Lørdag
03-03-18
15:00
ÅFK 2
-
Odense FC
Spillested
TST Aktiv-Center
8 - 3
640380
Lørdag
03-03-18
17:00
Lyngby FF
-
Copenhagen FC 2
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
1 - 1
640555
Søndag
04-03-18
12:00
Strandby Elling
-
Fr. Blackhawks 3
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
1 - 2
640556
Søndag
04-03-18
14:30
Aalborg Flyers FC
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
Tornhøj Idrætscenter
5 - 4
640370
Mandag
05-03-18
20:00
Copenhagen FC 2
-
Hafnia FC
Spillested
Gl. Valby Hal
3 - 3
640377
Tirsdag
06-03-18
19:30
Sydsjællands FC
-
Helsingør FT
Spillested
Iselingehallen
3 - 4
640384
Tirsdag
06-03-18
19:45
Greve FC
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Damager Hallen
6 - 0
640383
Lørdag
10-03-18
12:00
Hvidovre Attack FC 2
-
Hafnia FC
Spillested
Avedøre Idrætscenter
6 - 6
640381
Lørdag
10-03-18
16:30
Copenhagen FC 2
-
FFK
Spillested
Gl. Valby Hal
0 - 3
640382
Mandag
12-03-18
20:30
Lyngby FF
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
2 - 8
640387
Tirsdag
13-03-18
19:00
FFK
-
Greve FC
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
5 - 5
640363
NB!
Status
Udehold taberdømt
Ud.tabsårsag
Udeblevet med afbud
Onsdag
14-03-18
20:00
Rungsted-Hørsholm FK
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Rungsted Skole Hal
5 - 0
640568
Torsdag
15-03-18
19:30
Team Århus Floorball
-
Mørke IF
Spillested
Ceres Park Arena
- Hal 3 - Team Danmark
4 - 4
640577
Lørdag
17-03-18
12:00
Odense FC
-
Team Århus Floorball
Spillested
Marienlyst Centret
4 - 3
640557
Lørdag
17-03-18
14:00
Aalborg Flyers FC
-
Fr. Blackhawks 3
Spillested
Tornhøj Idrætscenter
4 - 0
640390
Søndag
18-03-18
10:30
Hafnia FC
-
Greve FC
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
3 - 5
640388
Søndag
18-03-18
12:00
Sydsjællands FC
-
Lyngby FF
Spillested
Iselingehallen
5 - 1
640576
Mandag
19-03-18
19:30
ÅFK 2
-
Hørning IF Floorball
Spillested
TST Aktiv-Center
3 - 3
640389
Mandag
19-03-18
20:15
Helsingør FT
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Helsingør Idrætspark Stadion og Haller
1 - 3
640559
Torsdag
22-03-18
19:45
Fr. Blackhawks 3
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
Arena Nord Frederikshavn
- Idrætshallen
0 - 8
640391
Fredag
23-03-18
18:30
Rungsted-Hørsholm FK
-
Copenhagen FC 2
Spillested
Rungsted Skole Hal
4 - 4
640393
Fredag
23-03-18
19:00
Vallensbæk Floorball
-
FFK
Spillested
Pilehave Skolen
2 - 3
640558
Lørdag
24-03-18
13:30
Strandby Elling
-
Aalborg Flyers FC
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
2 - 6
640392
Søndag
25-03-18
12:00
Greve FC
-
Helsingør FT
Spillested
Damager Hallen
11 - 3
640579
Søndag
25-03-18
13:30
Mørke IF
-
ÅFK 2
Spillested
Mørke Idrætscenter
0 - 9
640394
Søndag
25-03-18
16:30
Lyngby FF
-
Hvidovre Attack FC 2
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
4 - 2
640355
Onsdag
04-04-18
20:00
Rungsted-Hørsholm FK
-
FFK
Spillested
Rungsted Skole Hal
2 - 5
640578
Lørdag
07-04-18
14:00
Odense FC
-
Esbjerg Sharks FC
Spillested
Marienlyst Centret
6 - 3
640385
Lørdag
07-04-18
14:00
Helsingør FT
-
Hvidovre Attack FC 2
Spillested
Helsingør Idrætspark Stadion og Haller
6 - 0
Til toppen