Skoleligaerne Fodbold 2017-18

Turneringsinfo

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2017-18
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Slutspilstrukturen og kriterierne for at gå videre fra puljerne er under udarbejdelse.

Række / Puljeoversigt

Skoleligaen Drenge
Pulje 1 Københavns Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund - Ungdomsskolen Ø10 - SØS Idrætsefterskole - 10-Solrød
Pulje 2 Gørlev Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Gunslevholm Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi
Pulje 3 Hjemly Idrætefterskole - Efterskolen Ved Nyborg - Sportsefterskolen Sine - Hjalleseskolen - Strib Idrætsefterskole - Vejle Idrætsefterskole
Pulje 4 Hellebjerg IES - BGI Akademiet - Vivild G&I - Laursens Realskole - Silkeborg Efterskole - Idrætsskolerne I Ikast
Pulje 5 Aabybro Efterskole - Hald Ege Efterskole - Levring Efterskole - Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole - IES Lægården
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 1 Københavns Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund - SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole - Mina HIndholm Efterskole
Pulje 2 Gørlev Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Vestsjællands Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Ubby - X-Class - 10. klasse Slagelse - Holbæk Sportsakademi
Pulje 3 Hjemly Idrætefterskole 1 - Sportsefterskolen SINE 1 - Balle Musik- & Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole - BGI Akademiet 2 - Strib Idrætsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg
Pulje 4 Sportsefterskolen SINE 2 - BGI Akademiet 1 - Silkeborg Efterskole - Laursens Realskole - Brøruphus Efterskole - UCS10 Skanderborg - Hjemly Idrætefterskole 2
Pulje 5 Levring Efterskole - Rønde Efterskole - Vivild G&I - Bjergsnæs Efterskole - Gudenådalens Efterskole - Hestlund Efterskole - Hedemølle Efterskole
Pulje 6 Hald Ege Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 1 - Lyngs Idrætsefterskole - Salling Efterskole - Aabybro Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 2 - IES Lægården
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 1 10Solrød - Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Sportsefterskolen Sjælsølund - Gunslevholm Idrætsefterskole 2
Pulje 2 Gørlev Idrætsefterskole 1 - Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Idrætsefterskolen Ubby - X-Class - 10. klasse Slagelse - Gørlev Idrætsefterskole 2
Pulje 3 BGI akademiet 1 - Hjemly Fri- Og Idrætefterskole - Strib Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sine - Skolerne i Oure - Sport & Performance
Pulje 4 Balle Musik- & Idrætsefterskole - BGI Akademiet Spring/Fodbold - BGI akademiet 2 - Gylling Efterskole - UCS10 Skanderborg - Hellebjerg Idrætsefterskole
Pulje 5 Gudenådalens Efterskole - Hald Ege Efterskole - IES Lægården 1 - Rønde Efterskole - Vivild G&I - 10. Klasse Center Djursland
Pulje 6 Salling Efterskole - Skyum Idrætsefterskole - Aabybro Eftersko - Lyngs Idrætsefterskole - SC Mors / Dueholmsskolen - Galtrup Musik Og Idrætsefterskole - IES Lægården 2
Skoleligaen Piger
Pulje 1 Københavns Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Sportsefterskolen Sjælsølund - Vestsjællands Idrætsefterskole
Pulje 2 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole - Sportsefterskolen SINE - Hellebjerg Idrætsefterskole - BGI Akademiet - Hjalleseskolen - Balle Musik- & Idrætsefterskole
Pulje 3 Aabybro Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole - Levring Efterskole - Hald Ege Efterskole - Skyum Idrætsefterskole - IES Lægården
Skoleligaen 2 Piger
Pulje 1 Hellebjerg IES - BGI Akademiet - Brøruphus Efterskole - Gudenådalens Efterskole - Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole - Strib Idrætsefterskole
Pulje 2 Idrætsefterskolen Lægården - Lyngs Idrætsefterskole - Salling Efterskole - Aabybro Efterskole - Skyum Idrætsefterskole - SC Mors / Dueholmskolen - Vivild G&I

Til toppen