DM 15m Voksen 2018 (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Holdkonkurrencer

Foreningshold 15m Luft U/V Stilling - Finale

1 Viborg Skytteforening
99561 Josefine Ø. Laursen US1 198/03 199/10 397/13
88599 Helle Norup Bertelsen US1 192/03 197/04 389/07
116728 Caroline Marie Jacobi US1 195/03 196/06 391/09
19746 Erik Skovmand VS1 198/10 194/04 392/14
Total 1569/43
2 Særslev Skytteforening
94795 Anna Skade Nielsen US1 197/04 198/07 395/11
49637 Henriette Hylsebeck Nielsen US1 192/00 190/04 382/04
50345 Signe Knudsen US1 198/06 192/01 390/07
45956 Laura Buch VS1 193/04 193/03 386/07
Total 1553/29
3 Aalborg Skyttekreds
86372 Christinna Herskind US1 199/07 197/11 396/18
17033 Lars Ørum Pedersen VS1 194/01 191/03 385/04
104886 Emil Lindholt Nielsen US1 194/03 195/02 389/05
91277 Simone Berg US1 191/04 191/03 382/07
Total 1552/34
4 Helle Skytteforening
34084 Mette Nielsen US1 194/03 193/03 387/06
34051 Sofie Nielsen US1 195/03 194/05 389/08
39087 Thomas Søndergaard US1 189/02 191/02 380/04
39346 Jeppe Brydsø Dammark US1 194/03 193/03 387/06
Total 1543/24

Foreningshold 15m Luft Ung-/Voksen Åben - Finale

1 Højby Skytteforening, Sjælland
79138 Bitten Nielsen VÅ1 200/07 196/06 396/13
57183 Rikke Larsen VÅ1 199/05 200/05 399/10
57325 Kenneth Pedersen VÅ1 199/07 197/05 396/12
57425 Dennis Frederiksen VÅ1 200/08 199/03 399/11
Total 1590/46
2 Vejle Skytteforening
35001 Jan Ryholl VÅ1 198/09 200/05 398/14
75687 Lars S. Pedersen VÅ1 197/08 197/08 394/16
111577 Niels Ladegaard VÅ1 199/06 200/09 399/15
35264 Anette G. Salvesen VÅ1 199/02 198/03 397/05
Total 1588/50
3 Frederikssund Skytteforening, IF1864
62482 René Andersen VÅ1 199/03 199/05 398/08
98509 Michael Linde Bentzen VÅ1 198/03 197/04 395/07
64200 Louise Klitsgaard Andersen VÅ1 200/05 200/09 400/14
101866 Peter Erholt UÅ1 196/05 198/03 394/08
Total 1587/37
4 Næstved Skytteforening 23-006
96675 Regitze Harslund Sancoeur UÅ1 199/08 198/04 397/12
114906 Josefine J.E. Clausen UÅ1 200/06 198/03 398/09
55884 Martin Christensen VÅ1 199/07 200/09 399/16
90155 Mikkel Pedersen UÅ2 196/04 195/04 391/08
Total 1585/45
5 Nykøbing F. Skytteforening 23-001
116986 Anja M. Johansen VÅ1 200/07 198/08 398/15
54774 Max Pil VÅ1 199/06 199/09 398/15
53119 Jens Peter Hansen VÅ1 196/04 195/07 391/11
53699 Ninette Sørensen VÅ1 198/05 198/03 396/08
Total 1583/49

Foreningshold 15m Luft Senior - Finale

1 Tuse Skytteforening
57407 Susanne Frederiksen SE1 199/09 198/04 397/13
57419 Lars Lund SE1 198/09 199/02 397/11
58322 Kurt Petersen SE1 198/07 198/07 396/14
57255 Kurt Møller Pedersen SE1 199/07 199/06 398/13
Total 1588/51
2 Viborg Skytteforening
19654 Knud Erik Holm SE1 199/08 197/08 396/16
19571 Ole Nielsen SE1 198/06 198/03 396/09
120932 Karen Skovmand SE1 200/08 195/04 395/12
81756 Allan H. Laursen SE1 197/05 199/03 396/08
Total 1583/45
3 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
49799 Anders Mortensen SE1 197/01 196/02 393/03
49316 John Iversen SE1 200/04 199/05 399/09
49823 Per Christiansen SE1 197/08 199/05 396/13
49092 Jens E. Christensen SE2 197/04 197/07 394/11
Total 1582/36
4 Jelling fS
33816 Knud Andersen SE1 200/05 199/04 399/09
33812 LIS ANDERSEN SE1 199/04 197/04 396/08
80547 Jens Peter Ladegaard SE2 198/05 196/07 394/12
33790 Ove Laursen SE1 198/04 193/04 391/08
Total 1580/37

Foreningshold 15m Luft Ung-/Voksen Åben

1 Ballerup Skytteforening
69703 Bent Kruse VÅ1 200/08
69303 Anders Sode VÅ1 200/09
37275 Tobias Volck Hybholt UÅ1 199/07
68224 Nicolai Espersen VÅ1 199/09
Total 798/33
2 Højby Skytteforening, Sjælland
79138 Bitten Nielsen VÅ1 200/07
57183 Rikke Larsen VÅ1 199/05
57325 Kenneth Pedersen VÅ1 199/07
57425 Dennis Frederiksen VÅ1 200/08
Total 798/27
3 Næstved Skytteforening 23-006
96675 Regitze Harslund Sancoeur UÅ1 199/08
114906 Josefine J.E. Clausen UÅ1 200/06
55884 Martin Christensen VÅ1 199/07
90155 Mikkel Pedersen UÅ2 196/04
Total 794/25
4 Vejle Skytteforening
35001 Jan Ryholl VÅ1 198/09
75687 Lars S. Pedersen VÅ1 197/08
111577 Niels Ladegaard VÅ1 199/06
35264 Anette G. Salvesen VÅ1 199/02
Total 793/25
5 Nykøbing F. Skytteforening 23-001
116986 Anja M. Johansen VÅ1 200/07
54774 Max Pil VÅ1 199/06
53119 Jens Peter Hansen VÅ1 196/04
53699 Ninette Sørensen VÅ1 198/05
Total 793/22
6 Frederikssund Skytteforening, IF1864
62482 René Andersen VÅ1 199/03
98509 Michael Linde Bentzen VÅ1 198/03
64200 Louise Klitsgaard Andersen VÅ1 200/05
101866 Peter Erholt UÅ1 196/05
Total 793/16
7 Viborg Skytteforening
106628 Kim Lyng Knudsen VÅ1 198/05
22122 Dorte Østerby Jakobsen VÅ1 198/07
96491 Mathias Søndergaard UÅ1 199/06
19457 Henrik Kronborg Lyksholm VÅ1 197/04
Total 792/22
8 Samsø Skytteforening
91753 Peter Christiansen UÅ1 199/04
25221 Sanne Kristensen VÅ1 200/06
91099 Ellen Holm VÅ1 197/05
116952 Jette Hougaard VÅ2 195/06
Total 791/21
9 Vodskov Skytteforening
102415 Jens Nielsen VÅ1 197/02
82492 Rene Stricker Jensen VÅ1 196/03
99527 Lisbeth Stricker Jensen VÅ1 199/07
113910 Michael Guldbæk Larsen VÅ1 199/05
Total 791/17
10 Fløng-Hedehusene Skytteforening
60856 Helle Lindorff Jensen VÅ1 198/04
69524 Sanne Kjær VÅ1 197/04
69376 Morten Remsted VÅ1 197/07
69629 Per Bay VÅ2 198/04
Total 790/19
11 Randers Skyttekreds
65536 Martin Bærtelsen VÅ1 199/10
126770 Dennis Christiansen VÅ2 197/05
67824 Therese Gregersen VÅ1 199/13
18504 Anny Toft VÅ1 194/03
Total 789/31
12 Nyvest Skytteforening
61483 Lene Pihl VÅ1 199/03
115728 Theis Kofod Hounsgaard UÅ1 198/06
89816 Steffen Koefoed UÅ2 196/03
121834 Poul Erik Kristoffersen VÅ2 196/03
Total 789/15
13 Ribe Skyttekreds
121953 Jens Peter Fischer VÅ2 198/04
39769 Morten Petermann VÅ1 198/05
41477 Alice Frandsen VÅ1 197/03
39737 Svend Petermann VÅ1 196/02
Total 789/14
14 Midtdjurs skytteforening
78249 Michael Brasch VÅ1 198/07
88584 Jørn Czaja Kristensen VÅ1 196/04
116151 Rene Elgaard VÅ1 199/04
23088 Mogens Pedersen VÅ1 195/04
Total 788/19
15 Ullerup Skytteforening
107347 Peter Kurth Jensen VÅ1 198/06
111862 Petri Brask-Nielsen VÅ1 191/03
33605 Jens Erik P. Krudt VÅ2 198/07
34354 Betinna Flyvholm Thygesen VÅ1 199/10
Total 786/26
16 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
19779 Bjarne Barrett VÅ2 199/05
108184 Bjørn Olsen UÅ1 199/08
116146 Jan Nørgård Poulsen VÅ2 190/01
116825 Søren Kaster VÅ1 198/07
Total 786/21
17 Østerlars Skytteforening
61080 Erik Ager Höy VÅ1 195/04
117036 Charlotte Frederiksen VÅ1 197/03
61050 Mathias Maegaard VÅ2 195/04
61073 Hans Ove Maegaard VÅ2 195/06
Total 782/17
18 Vojens Skytteforening
125104 Henrik Christian Schmidt VÅ2 197/04
126409 Morten Franzen Jepsen VÅ1 196/03
111354 Torben Hansen VÅ1 198/03
42345 Jens Faurbye VÅ2 190/02
Total 781/12
19 Vilsted Skytteforening
11933 Lars P M Jakobsen VÅ1 192/01
11779 Rasmus Møller Larsen VÅ1 198/02
108503 Evan Pedersen VÅ1 194/04
11744 Søren Højgaard Andersen VÅ2 197/04
Total 781/11
20 Ølgod Skytteforening
38352 Doris Johnsen VÅ2 198/04
38336 Hans Johnsen VÅ1 194/02
92672 Lonnie Hirtz Nielsen VÅ2 196/02
92839 Kasper Ladegaard Nielsen VÅ2 192/02
Total 780/10
21 Særslev Skytteforening
53723 Mikkel Villadsen VÅ1 199/05
104491 Marius Bendixen UÅ1 199/05
105011 Mads Bendixen VÅ1 197/07
110492 Peter H. Christensen VÅ1 183/02
Total 778/19
22 Ringsted Skytteforening
56834 Lone Kristiansen VÅ1 199/03
123960 Linda Olesen VÅ2 190/04
59699 Michelle Jørgensen VÅ2 196/07
129040 Finn Hansen VÅ2 192/07
Total 777/21
23 Ornebjerg Skytteforening 23-003
124022 Sandra Hintze UÅ2 198/07
55532 Gitte Overgaard VÅ1 199/04
55109 Stefan Rasmussen VÅ2 187/01
108983 Sten Færregaard VÅ1 193/03
Total 777/15
24 Horne Skytteforening
129894 Jakob Rosenkjær VÅ2 193/03
129084 Ejgil Jensen VÅ2 197/02
128666 Heidi Nyborg VÅ2 187/01
126871 Christina Ehrhorn VÅ2 197/02
Total 774/08
25 Grænseegnens Skytteforening
104163 Volker Bär VÅ2 193/03
127879 Pia Johannsen VÅ1 197/03
43003 Eva E Rasmussen VÅ2 195/01
129313 Stephan Johannsen VÅ2 185/01
Total 770/08

Foreningshold 15m Luft U/V Stilling

1 Viborg Skytteforening
99561 Josefine Ø. Laursen US1 198/03
88599 Helle Norup Bertelsen US1 192/03
116728 Caroline Marie Jacobi US1 195/03
19746 Erik Skovmand VS1 198/10
Total 783/19
2 Særslev Skytteforening
94795 Anna Skade Nielsen US1 197/04
49637 Henriette Hylsebeck Nielsen US1 192/00
50345 Signe Knudsen US1 198/06
45956 Laura Buch VS1 193/04
Total 780/14
3 Aalborg Skyttekreds
86372 Christinna Herskind US1 199/07
17033 Lars Ørum Pedersen VS1 194/01
104886 Emil Lindholt Nielsen US1 194/03
91277 Simone Berg US1 191/04
Total 778/15
4 Helle Skytteforening
34084 Mette Nielsen US1 194/03
34051 Sofie Nielsen US1 195/03
39087 Thomas Søndergaard US1 189/02
39346 Jeppe Brydsø Dammark US1 194/03
Total 772/11
5 Ribe Skyttekreds
39794 Line Petermann VS1 196/06
69466 Helle Kirstine Larsen VS2 195/05
40827 Nicolai Christensen VS2 192/03
12022 Henrik Fredsgaard Noppenau VS1 183/03
Total 766/17
6 Ballerup Skytteforening
26495 Steffen Halfdan Olsen VS1 198/06
35970 Diana Henriksen US1 193/05
32378 Kim Laurberg VS1 186/01
35978 Claus Søndergaard US1 189/04
Total 766/16
7 Trehøje Skytteforening
30976 Alexander Helleskov US1 198/09
29739 Martin Jakobsen US2 194/03
25978 Kim mæng Ibsen VS2 191/01
83073 Jonas Andersen US2 183/01
Total 766/14
8 Århus Riffelskytte klub
25247 Nanna Bissø VS1 196/03
33713 Alex Møberg VS1 188/01
17480 Thomas Danielsen VS1 194/03
24945 Kim Larsen VS1 188/02
Total 766/09
9 Fløng-Hedehusene Skytteforening
28084 Bjarne Veile VS1 190/01
69344 Signe Jensen VS1 182/01
60116 Nicolai Andersen VS2 186/01
96807 Sara Hvidberg US2 195/03
Total 753/06
10 Horne Skytteforening
48297 Astrid Steffensen US1 197/03
47955 Signe Steffensen US1 194/02
48314 Anders Hansen VS2 183/02
91453 Rasmus Algren Pedersen US2 176/02
Total 750/09
11 Hvidovre Skyttekreds
68807 Michael Hansen VS2 189/02
70247 Sys Hansen VS1 191/02
70271 Ib V Hansen VS2 181/02
130231 Anant Choubey VS2 186/00
Total 747/06
12 Frederikssund Skytteforening, IF1864
62091 Dorthe Overgaard VS2 187/02
62534 Lennart Qvist Nielsen VS2 180/00
87465 Sebastian Holmer US2 183/01
60633 Claus Nielsen VS2 189/02
Total 739/05
13 Samsø Skytteforening
25354 Claus P V Jensen VS3 180/04
25297 Lasse Bertelsen VS2 183/03
25202 Torben Kristensen VS2 185/01
25340 Hanne Kristensen US1 188/02
Total 736/10
14 Stege Ndr. Skytteforening 23-035
55337 Kenneth Westergaard VS3 177/01
55168 Line P. Bertelsen US2 189/02
55222 Jacob Nielsen VS2 185/01
55133 Peter Hansen VS1 184/03
Total 735/07
15 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
87872 Martin Knudsen US1 186/03
112419 Carsten Højen Hansen US2 191/04
113174 Liva H. Højen US2 174/01
112421 Niclas Hejslet US2 180/00
Total 731/08
16 Randers Skyttekreds
104261 Bjørn Voigt US2 185/01
17356 Gitte Hansen VS3 172/02
17365 Camilla Chemnitz Hansen US1 191/03
98797 Louise Hvid Hansen VS3 178/03
Total 726/09
17 Grænseegnens Skytteforening
43346 Marianne Clausen VS1 188/02
43337 Poul Clausen VS2 179/03
43415 Pernille Porep Hadberg VS2 174/00
123944 Kenneth Bennett VS3 173/00
Total 714/05
18 Ornebjerg Skytteforening 23-003
86870 Jesper Pedersen US2 186/02
100365 Natashia Hansen US2 182/01
56691 Kenneth Hansen VS3 163/00
55571 Birthe Holm Thomsen VS2 183/00
Total 714/03
19 Honum & Omegns Skytteforening
19919 Dagmar Bjerre US2 189/00
21272 Daniel Vase VS3 180/00
34575 Nicolai Beier VS3 160/00
20009 Jens Bo Laursen VS2 182/02
Total 711/02
20 Gundsølille Sg
60854 Helle Østergaard Mark VS1 178/00
60330 Henning Sørensen VS3 169/00
61612 Poul Lamhauge VS3 178/00
61619 Marianne Lamhauge VS2 183/02
Total 708/02
21 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
19315 Peter Strand VS3 177/00
97938 Jesper Skovgaard VS3 164/00
98723 Emil Søvsø Poulsen US2 181/01
119041 Jakob Krogsgaard Pedersen US2 175/00
Total 697/01
22 Næstved Skytteforening 23-006
87091 Tanja R. Wriedt US2 171/03
55915 Lasse Rogert Pedersen VS2 173/00
111560 Anders Røge US2 175/00
84054 Camilla Anna Kristiansen US2 171/01
Total 690/04

Foreningshold 15m Luft Senior

1 Jelling fS
33816 Knud Andersen SE1 200/05
33812 LIS ANDERSEN SE1 199/04
80547 Jens Peter Ladegaard SE2 198/05
33790 Ove Laursen SE1 198/04
Total 795/18
2 Tuse Skytteforening
57407 Susanne Frederiksen SE1 199/09
57419 Lars Lund SE1 198/09
58322 Kurt Petersen SE1 198/07
57255 Kurt Møller Pedersen SE1 199/07
Total 794/32
3 Viborg Skytteforening
19654 Knud Erik Holm SE1 199/08
19571 Ole Nielsen SE1 198/06
120932 Karen Skovmand SE1 200/08
81756 Allan H. Laursen SE1 197/05
Total 794/27
4 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
49799 Anders Mortensen SE1 197/01
49316 John Iversen SE1 200/04
49823 Per Christiansen SE1 197/08
49092 Jens E. Christensen SE2 197/04
Total 791/17
5 Nyvest Skytteforening
61302 Ulla Madsen SE1 197/04
61314 Susanne Pihl SE1 199/05
61310 Svend E. Pihl SE1 199/05
61510 Karl Dahl SE1 195/02
Total 790/16
6 Samsø Skytteforening
25323 Jenny Bissø SE1 196/04
25369 Bjarne Andersen SE1 196/06
25326 Jan O Jørgensen SE1 199/05
25302 Knud Møller SE1 198/08
Total 789/23
7 Greve Skytteforening
57006 Kristian Ebbensgaard SE1 194/05
68845 Kaj Hansen SE1 199/06
68823 Lis Jensen SE1 198/06
68747 Tove Rasmussen SE1 194/04
Total 785/21
8 Frederikshavn Skyttekreds
10518 Knud Jensen SE1 197/02
10470 Ole H. Madsen SE1 195/03
10606 Bent Poulsen SE1 199/08
106063 Poul Erik Christensen SE2 194/03
Total 785/16
9 Fløng-Hedehusene Skytteforening
69460 Inge Larsen SE1 198/08
68928 Peter Hvidberg SE1 200/08
69409 Leif Bay SE1 193/03
60777 Leif Mikkelsen SE1 193/02
Total 784/21
10 Århus Riffelskytte klub
21701 Henning B Clausen SE1 198/04
26133 Svend Borgbjerg SE1 198/04
23299 Finn Gyldenløv Sørensen SE1 192/05
25728 Jørgen Mahler SE1 195/04
Total 783/17
11 Nykøbing F. Skytteforening 23-001
97642 Flemming Larsen SE1 196/05
54902 Hans Pil SE1 197/06
54808 Lisbeth Pil SE2 195/03
54678 Tage Jensen SE1 193/06
Total 781/20
12 Næstved Skytteforening 23-006
56096 Birthe Skytte SE1 200/06
55908 Leif Klausen SE1 197/02
132483 Svend Erik Reckeweg SE1 193/05
55844 Ove Hansen SE1 191/04
Total 781/17
13 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
35506 Lars Kring Mortensen SE1 197/02
20964 Ole Hansen SE1 194/04
35378 Preben Sørensen SE2 193/01
96415 Karl K. Rasmussen SE1 197/02
Total 781/09
14 Særslev Skytteforening
110371 Ove Guldager Pedersen SE1 197/06
49486 Vang Jarl SE1 194/02
52481 Torben S. Nielsen SE1 194/01
112816 Bernhard Hansen SE2 195/01
Total 780/10
15 Frederikssund Skytteforening, IF1864
62169 Steen Møller SE1 196/04
62319 Jens Erik Nielsen SE1 193/02
62500 Ole Gerner Olsen SE1 196/05
61327 Poul Henrik Brandt SE1 193/02
Total 778/13
16 Kjellerup Skytteforening
19714 Inger Sørensen SE1 200/07
19511 Thomas Skræp Sørensen SE1 196/01
22210 Susanne Kjeldsen SE2 195/04
22135 Børge Mønster SE2 185/02
Total 776/14
17 Randers Skyttekreds
17359 Finn Chemnitz Hansen SE2 190/03
17325 Henning Lausten SE1 198/04
17347 Knud ove Gammeljord SE1 192/03
18368 Erik Andersen SE1 194/02
Total 774/12
18 Vojens Skytteforening
44389 William Kjær SE1 195/06
109680 Karl Jon Hansen SE1 195/05
101767 Egon Johansen SE1 194/02
117669 Inga Antzack SE2 189/01
Total 773/14
19 Væggerløse Skytteforening 23-005
54142 Karen Lolle SE2 193/04
54116 Ole Ebbe SE1 194/05
54113 Poul Erik Hansen SE1 196/04
54172 Preben Grubbe SE2 189/03
Total 772/16
20 Aalborg Skyttekreds
16498 Frede Kristensen SE1 192/01
17287 Allan Prior SE1 192/03
17244 Birgit Prior SE1 190/01
124561 Arne Holm SE2 198/04
Total 772/09
21 Ribe Skyttekreds
39827 Jens Nygaard SE1 199/05
39754 Peter Christensen SE2 196/06
59402 Torben Kaalund-Ramm SE2 186/00
101689 Hans Jensen SE2 177/01
Total 758/12

Landsdelshold 15m LUFT VOKSEN

1 DGI Midtjylland
108184 Bjørn Olsen UÅ1 199/08
127751 Patrick Jepsen UÅ2 199/09
22032 Preben Juhl Jensen SE2 199/08
99561 Josefine Ø. Laursen US1 198/03
19746 Erik Skovmand VS1 198/10
22122 Dorte Østerby Jakobsen VÅ1 198/07
19571 Ole Nielsen SE1 198/06
106628 Kim Lyng Knudsen VÅ1 198/05
116728 Caroline Marie Jacobi US1 195/03
107452 Sara Alexis US2 194/01
82480 Flemming Jørgensen VÅ2 194/03
27987 Jan Thesbjerg VS2 191/00
28015 Hardy Larsen VS3 181/00
-- Brutto --
19315 Peter Strand VS3 177/00
31184 Erik Madsen VS2 176/00
Total (Max: 2542) 2542/63
2 DGI Nordjylland
88866 Matias Juellund UÅ1 200/11
86372 Christinna Herskind US1 199/07
113910 Michael Guldbæk Larsen VÅ1 199/05
124561 Arne Holm SE2 198/04
113118 Anders Hansen VÅ1 197/08
116970 John Andersen VÅ2 197/04
121919 David Rønn UÅ2 196/02
10470 Ole H. Madsen SE1 195/03
17033 Lars Ørum Pedersen VS1 194/01
53523 Annette Munkbøl VS2 191/03
16485 Jeppe V. Kristensen VS1 190/04
92975 Gert M. Jensen VS3 186/02
101636 Anton Christensen US2 172/01
-- Brutto --
11744 Søren Højgaard Andersen VÅ2 197/04
15485 Dennis Nielsen VS3 181/00
Total (Max: 2514) 2514/55
3 DGI Fyn
49316 John Iversen SE1 200/04
104491 Marius Bendixen UÅ1 199/05
53723 Mikkel Villadsen VÅ1 199/05
94795 Anna Skade Nielsen US1 197/04
129084 Ejgil Jensen VÅ2 197/02
49823 Per Christiansen SE1 197/08
49348 Helle Jørgensen SE2 197/01
99497 Ivan Jørgensen UÅ2 196/07
50208 Jan Østergård Jensen VS1 195/02
45956 Laura Buch VS1 193/04
86200 Andreas Algren Pedersen US2 184/02
48314 Anders Hansen VS2 183/02
47395 Jesper Eckardt VS3 175/01
-- Brutto --
112816 Bernhard Hansen SE2 195/01
129894 Jakob Rosenkjær VÅ2 193/03
Total (Max: 2512) 2512/47
4 DGI Midt- Og Vestsjælland
69703 Bent Kruse VÅ1 200/08
79138 Bitten Nielsen VÅ1 200/07
37275 Tobias Volck Hybholt UÅ1 199/07
57255 Kurt Møller Pedersen SE1 199/07
69629 Per Bay VÅ2 198/04
96807 Sara Hvidberg US2 195/03
82311 Joakim Dahl-Nielsen UÅ2 195/04
35970 Diana Henriksen US1 193/05
35978 Claus Søndergaard US1 189/04
57521 Peter Nielsen SE2 187/02
60116 Nicolai Andersen VS2 186/01
69344 Signe Jensen VS1 182/01
69431 Karsten Graversen VS3 181/00
-- Brutto --
59650 Allan Hansen VS2 179/01
69591 Arne Berg Søeballe VS3 174/00
Total (Max: 2504) 2504/53
5 DGI Østjylland
91753 Peter Christiansen UÅ1 199/04
23027 Brit Henriksen VÅ1 199/06
65536 Martin Bærtelsen VÅ1 199/10
25302 Knud Møller SE1 198/08
83162 Valentin Røjel UÅ2 196/03
116952 Jette Hougaard VÅ2 195/06
17480 Thomas Danielsen VS1 194/03
25390 Willy Hermansen SE2 191/05
17365 Camilla Chemnitz Hansen US1 191/03
24825 Jane Sønnichsen VS2 190/03
25340 Hanne Kristensen US1 188/02
101277 Annemette Binder US2 187/01
17356 Gitte Hansen VS3 172/02
-- Brutto --
116151 Rene Elgaard VÅ1 199/04
25323 Jenny Bissø SE1 196/04
Total (Max: 2499) 2499/56
6 DGI Sydvest
39806 Katrine Q Bondesen UÅ1 199/08
88843 Signe B. Ándersen UÅ2 199/03
39827 Jens Nygaard SE1 199/05
113675 Lisbeth Meldgaard VÅ1 198/03
121953 Jens Peter Fischer VÅ2 198/04
39769 Morten Petermann VÅ1 198/05
39794 Line Petermann VS1 196/06
69466 Helle Kirstine Larsen VS2 195/05
34084 Mette Nielsen US1 194/03
40125 Lone B. Lund VS1 192/05
98706 Emma Thyssen US2 186/01
101689 Hans Jensen SE2 177/01
122585 Ole Brix VS3 162/00
-- Brutto --
40827 Nicolai Christensen VS2 192/03
39476 Bent Christensen VS3 153/00
Total (Max: 2493) 2493/49
7 DGI Storstrømmen
114906 Josefine J.E. Clausen UÅ1 200/06
55884 Martin Christensen VÅ1 199/07
54774 Max Pil VÅ1 199/06
124022 Sandra Hintze UÅ2 198/07
53420 Johnny Robert Johansson SE1 197/07
54808 Lisbeth Pil SE2 195/03
53381 Nicolai Henriksen US1 193/01
55109 Stefan Rasmussen VÅ2 187/01
86870 Jesper Pedersen US2 186/02
86426 Frederikke Frederiksen US2 186/01
55222 Jacob Nielsen VS2 185/01
55133 Peter Hansen VS1 184/03
54883 Jane Pedersen VS3 179/01
-- Brutto --
55337 Kenneth Westergaard VS3 177/01
128706 Sine H. Jensen VÅ2 65/00
Total (Max: 2488) 2488/46
8 DGI Nordsjælland
64200 Louise Klitsgaard Andersen VÅ1 200/05
130343 Anna Rose Frederiksen UÅ2 199/03
111899 Thomas Høvelskov VÅ1 199/05
90319 Jeannette Frost UÅ1 197/02
62500 Ole Gerner Olsen SE1 196/05
101366 Jannik Holmer VÅ2 193/03
63343 Flemming Walther SE2 190/02
62263 Lasse Tranegaard Sukstorf VS1 189/01
60633 Claus Nielsen VS2 189/02
62454 Allan J. Asmussen VS2 184/05
87465 Sebastian Holmer US2 183/01
111896 Mathias Juul US1 182/01
128348 Linas Zvirblis VS3 179/01
-- Brutto --
62482 René Andersen VÅ1 199/03
101866 Peter Erholt UÅ1 196/05
Total (Max: 2480) 2480/36
9 DGI Sydøstjylland
98282 Kristine Rødsgaard Christensen UÅ1 199/08
35001 Jan Ryholl VÅ1 198/09
33605 Jens Erik P. Krudt VÅ2 198/07
86901 Frederik Kay UÅ2 197/05
106905 Martin Larsen VÅ1 197/05
35506 Lars Kring Mortensen SE1 197/02
21256 Einar Højsgård SE2 196/03
112419 Carsten Højen Hansen US2 191/04
87872 Martin Knudsen US1 186/03
17311 Anders Secher VS1 186/01
34301 Karsten Karstensen VS2 185/01
20009 Jens Bo Laursen VS2 182/02
34575 Nicolai Beier VS3 160/00
-- Brutto --
126980 Anni Damgaard VÅ2 197/04
33292 Jens Ove Skjøth SE2 196/03
Total (Max: 2472) 2472/50
10 DGI Sønderjylland
111354 Torben Hansen VÅ1 198/03
126409 Morten Franzen Jepsen VÅ1 196/03
97684 Emil Jensen UÅ1 195/01
112939 Emil Urbanski UÅ2 195/02
44389 William Kjær SE1 195/06
39604 Kjeld Lautrup VÅ2 190/04
44303 Camilla Paulsen US1 189/02
117669 Inga Antzack SE2 189/01
43346 Marianne Clausen VS1 188/02
42764 Thomas Brokholm VS2 187/01
43337 Poul Clausen VS2 179/03
39563 Nicki Fabricius VS3 179/02
92416 Daniel M. Sommerlund US2 178/01
-- Brutto --
42644 Karl Sørensen SE1 195/05
43415 Pernille Porep Hadberg VS2 174/00
Total (Max: 2458) 2458/31

Til toppen