| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Foreningsholdfinale Stilling (FHFST)

1 35970 Diana Henriksen Ballerup Skytteforening 395 198 593
1 26495 Steffen Halfdan Olsen Ballerup Skytteforening 392 197 589
2 25247 Nanna Bissø Århus Riffelskytte klub 390 196 586
2 94795 Anna Skade Nielsen Særslev Skytteforening 394 196 590
3 81936 Camilla Birch Nielsen Særslev Skytteforening 390 197 587
3 17480 Thomas Danielsen Århus Riffelskytte klub 390 195 585
4 33713 Alex Møberg Århus Riffelskytte klub 391 190 581
4 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 392 194 586
5 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 388 196 584
5 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening 382 188 570
6 24945 Kim Larsen Århus Riffelskytte klub 383 187 570
6 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Særslev Skytteforening 387 195 582
7 37275 Tobias Volck Hybholt Ballerup Skytteforening 387 193 580
8 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 390 183 573
9 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening 381 189 570
10 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening 374 188 562

Riffel, 15m - Foreningsholdfinale Åben (FHFÅ)

1 114906 Josefine J.E. Clausen Næstved Skytteforening 398 200 598
1 86901 Frederik Kay Jelling fS 399 200 599
1 55884 Martin Christensen Næstved Skytteforening 399 200 599
2 111577 Niels Ladegaard Vejle Skytteforening 399 200 599
2 82311 Joakim Dahl-Nielsen Ballerup Skytteforening 393 198 591
2 96675 Regitze Harslund Sancoeur Næstved Skytteforening 398 199 597
3 87091 Tanja R. Wriedt Næstved Skytteforening 397 199 596
3 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 400 199 599
4 35001 Jan Ryholl Vejle Skytteforening 398 200 598
4 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 200 200 400
5 69303 Anders Sode Ballerup Skytteforening 398 200 598
6 65536 Martin Bærtelsen Randers Skyttekreds 397 200 597
7 67824 Therese Gregersen Randers Skyttekreds 398 199 597
8 69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening 398 198 596
9 126770 Dennis Christiansen Randers Skyttekreds 397 198 595
10 120513 Michael Jens Gram Jakobsen Vejle Skytteforening 394 200 594
11 33621 Henrik Lund Jelling fS 394 196 590
12 68224 Nicolai Espersen Ballerup Skytteforening 392 197 589
13 75687 Lars S. Pedersen Vejle Skytteforening 395 194 589
14 120368 Claus Kristoffersen Jelling fS 392 195 587

Riffel, 15m - Foreningsholdfinale Senior (FHFSE)

1 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 400 200 600
2 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening 399 199 598
3 57255 Kurt Møller Pedersen Tuse Skytteforening 398 198 596
4 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 397 198 595
5 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 397 198 595
6 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening 395 199 594
7 61310 Svend E. Pihl Nyvest Skytteforening 396 198 594
8 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening 396 197 593
9 30213 Janus Haahr Trehøje Skytteforening 396 197 593
10 61302 Ulla Madsen Nyvest Skytteforening 394 197 591
11 61314 Susanne Pihl Nyvest Skytteforening 393 197 590
12 61510 Karl Dahl Nyvest Skytteforening 393 196 589
13 58322 Kurt Petersen Tuse Skytteforening 392 194 586
14 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening 390 195 585
15 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 385 191 576
16 101728 Jan Grûnberger Trehøje Skytteforening 196 198 394
17 29765 Frits R. Larsen Trehøje Skytteforening 198 194 392
18 49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 195 195 390
19 49092 Jens E. Christensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 193 195 388
20 30694 Anders Helleskov Trehøje Skytteforening 195 192 387

Riffel, 15m - Mesterskab US1

1 35970 Diana Henriksen Ballerup Skytteforening 197/06 198/07 395/13
2 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 199/10 196/05 395/15
3 61820 Natasja Emilie Buchholdt Ølstykke Skytteforening 196/08 198/07 394/15
4 94795 Anna Skade Nielsen Særslev Skytteforening 198/07 196/08 394/15
5 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 196/07 196/06 392/13
6 17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 193/04 198/09 391/13
7 28245 Louise Madsen Boddum-Ydby Skytteforening 196/06 195/07 391/13
8 48297 Astrid Steffensen Horne Skytteforening 199/06 192/04 391/10
9 81936 Camilla Birch Nielsen Særslev Skytteforening 193/04 197/06 390/10
10 84818 Maja Petersen Grenå Skyttekreds 194/07 196/06 390/13
11 116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening 194/07 196/05 390/12
12 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 198/05 192/03 390/08
13 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 194/05 195/05 389/10
14 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 196/06 193/06 389/12
15 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening 196/03 193/05 389/08
16 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 195/03 193/06 388/09
17 53381 Nicolai Henriksen Maribo Skytteforening 195/05 193/02 388/07
18 30976 Alexander Helleskov Trehøje Skytteforening 192/02 195/06 387/08
19 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Særslev Skytteforening 192/04 195/04 387/08
20 37275 Tobias Volck Hybholt Ballerup Skytteforening 194/03 193/02 387/05
21 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 191/04 192/04 383/08
22 63279 Sara Brix Sivertsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 192/03 191/03 383/06
23 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening 189/03 192/03 381/06
24 98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne 189/03 191/04 380/07
25 25340 Hanne Kristensen Samsø Skytteforening 190/03 189/05 379/08
26 19552 Rasmus Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/01 185/02 375/03
27 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening 190/04 184/02 374/06
28 29739 Martin Jakobsen Trehøje Skytteforening 180/01 192/05 372/06

Riffel, 15m - Mesterskab US2

1 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds 189/05 193/03 382/08
2 96807 Sara Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening 192/01 189/01 381/02
3 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening 188/00 189/01 377/00
4 83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub 189/03 188/00 377/03
5 102711 Sofie Frantsen Karby Skyttekreds 185/02 191/05 376/07
6 86426 Frederikke Frederiksen Damsholte Skytteforening 185/01 191/00 376/01
7 104261 Bjørn Voigt Randers Skyttekreds 189/03 187/01 376/04
8 98723 Emil Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/02 188/04 375/06
9 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening 186/03 188/03 374/06
10 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 186/01 188/01 374/02
11 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening 190/02 184/03 374/05
12 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening 185/01 186/02 371/03
13 25213 Stine Jensen Samsø Skytteforening 183/01 187/04 370/05
14 99900 Jeppe S. Jensen Vejle Skytteforening 185/00 185/01 370/00
15 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds 187/01 183/00 370/01
16 92383 Rasmus Hansen Østerlars Skytteforening 185/01 183/00 368/01
17 69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 181/01 185/02 366/03
18 103569 Cecilie Højbjerg Hansen Tommerup Skytteforening 182/00 184/01 366/00
19 87465 Sebastian Holmer Frederikssund Skytteforening, IF1864 183/00 183/00 366/00
20 85989 Mathias Engelst Karby Skyttekreds 187/02 179/00 366/02
21 117976 Rune Bjørnholdt Knudsen Midtdjurs skytteforening 182/03 183/00 365/03
22 81051 Simon Tandrup Filtenborg Hem Skytteforening 182/02 181/01 363/03
23 97454 Anders Byskov Nielsen Ulfborg Bys Skytteforening 184/01 179/01 363/02
24 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 178/00 184/00 362/00
25 111896 Mathias Juul Blovstrød SG&I - Skytteafd. 173/01 188/02 361/03
26 98211 Andreas Posniak Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 179/00 182/01 361/00
27 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 180/01 181/01 361/02
28 127795 Oliver H. Brix Esbjerg Skyttekreds 178/00 181/02 359/00
28 132341 Johanna Marchen Kacirek Helsingør Salonskytte Forening 178/00 181/02 359/00
30 53042 Simone Hansen Nykøbing F. Skytteforening 171/00 175/00 346/00
31 122694 Nikolai Stendorph Jelling fS 170/00 173/00 343/00
32 108871 Kristian Holde Postens Skytteforening 172/00 168/00 340/00
33 94931 Trine Nielsen Tingsted Skytteforening 170/00 168/00 338/00
34 115681 Martin Frederiksen Østerlars Skytteforening 131/00 162/01 293/00

Riffel, 15m - Mesterskab UÅ1

1 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/06 200/13 400/19
2 91753 Peter Christiansen Samsø Skytteforening 199/06 200/10 399/16
3 90858 Lise Munter Bullerup Skyttekreds 199/07 200/09 399/16
4 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 200/16 199/10 399/26
5 84054 Camilla Anna Kristiansen Næstved Skytteforening 200/13 199/10 399/23
6 108644 Jeppe Frost Larsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/10 199/12 399/22
7 114906 Josefine J.E. Clausen Næstved Skytteforening 198/06 200/14 398/20
8 95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening 199/10 199/12 398/22
9 39806 Katrine Q Bondesen Bramming Skytteforening 199/15 199/07 398/22
10 96675 Regitze Harslund Sancoeur Næstved Skytteforening 199/08 199/07 398/15
11 56352 Line Gerner Malmborg Holmegaard Skytteforening 200/13 198/08 398/21
12 101866 Peter Erholt Frederikssund Skytteforening, IF1864 197/08 200/10 397/18
13 87091 Tanja R. Wriedt Næstved Skytteforening 198/11 199/10 397/21
14 120429 Sandra Youden Kreds 57, Ferslev, Skibby 198/10 199/06 397/16
15 96491 Mathias Søndergaard Viborg Skytteforening 199/07 198/11 397/18
16 103952 Mads Jespersen Ringsted Skytteforening 199/08 198/09 397/17
17 104375 Freja Møller Pedersen Aalborg Skyttekreds 200/09 197/06 397/15
18 111560 Anders Røge Næstved Skytteforening 198/06 198/09 396/15
19 110474 Mathias Nielsen Mex-Jørgensen Skytteforeningen Krudttønden 197/06 198/07 395/13
20 115728 Theis Kofod Hounsgaard Nyvest Skytteforening 198/09 197/10 395/19
21 112758 Rudy T. Herikstad Nykøbing F. Skytteforening 196/07 197/06 393/13
22 88866 Matias Juellund Aalborg Skyttekreds 197/08 196/08 393/16
23 92288 Anders Danielsen Stege Ndr. Skytteforening 200/06 193/04 393/10
24 90319 Jeannette Frost Skyttelauget Kgs. Lyngby 193/01 198/03 391/04
25 103614 Benjamin Svenstrup Graves Jensen Nykøbing Sj. Skytteforening 197/07 194/07 391/14
26 121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds 192/05 196/06 388/11
27 96845 Frederik H. Andersen Skytteforening Kimbrerne 193/04 194/05 387/09

Riffel, 15m - Mesterskab UÅ2

1 96351 Louise Petersen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 200/09 200/09 400/18
2 43916 Jan Jepsen Lund Sparta Idrætsforening 199/10 200/06 399/16
3 86901 Frederik Kay Jelling fS 200/11 199/10 399/21
4 97256 Kasper Stensgård Jensen Holsted Skyttekreds 198/05 198/05 396/10
5 97864 Mathias Stigaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 199/04 197/05 396/09
6 83162 Valentin Røjel Postens Skytteforening 197/07 197/06 394/13
7 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 196/07 197/07 393/14
8 115125 Emilie Holde Postens Skytteforening 196/09 197/03 393/12
9 124022 Sandra Hintze Ornebjerg Skytteforening 197/07 196/05 393/12
10 92763 Lars Søby Jensen Brande Skytteforening 198/10 195/07 393/17
11 100147 Kasper Pedersen Høng Skytteforening 199/07 194/09 393/16
12 82311 Joakim Dahl-Nielsen Ballerup Skytteforening 199/08 194/05 393/13
13 101228 Philip Petersen Ravnsborg Skytteforening 196/09 196/04 392/13
14 36104 Chris Ahlers Bjerg Stadil-Vedersø Skytteforening 195/09 196/04 391/13
15 107950 Martin Nissen Billund-Vorbasse Skytteforening 197/06 194/04 391/10
16 130343 Anna Rose Frederiksen Frederikssund Skytteforening, IF1864 194/06 196/03 390/09
17 27033 Mathias Mikkelsen Bjergby SGI&U 193/05 195/06 388/11
18 106340 Lasse Schultz Næstved Skytteforening 195/06 193/02 388/08
19 132176 Anne Kølkær Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/06 193/02 387/08
20 93421 Mathias A Madsen Kjellerup Skytteforening 194/03 189/02 383/05
21 130682 Anders Grønnebæk Holsted Skyttekreds 190/07 191/01 381/08
22 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening 191/00 188/01 379/00
23 103669 Emil Agergaard Søllested Højby Skytteforening 191/02 187/03 378/05
24 97660 Mathias L. Grove Skals Skytteforening 192/03 171/01 363/04
25 124811 Christian Hvidbjerg Mikkelsen Bjergby SGI&U 191/02 162/00 353/02

Riffel, 15m - Mesterskab VS1

1 39794 Line Petermann Ribe Skyttekreds 196/06 199/06 395/12
2 45956 Laura Buch Særslev Skytteforening 198/10 195/03 393/13
3 26495 Steffen Halfdan Olsen Ballerup Skytteforening 195/07 197/06 392/13
4 33713 Alex Møberg Århus Riffelskytte klub 195/05 196/06 391/11
5 25247 Nanna Bissø Århus Riffelskytte klub 194/05 196/05 390/10
6 17480 Thomas Danielsen Århus Riffelskytte klub 197/09 193/02 390/11
7 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 194/04 194/06 388/10
8 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 194/03 191/01 385/04
9 19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening 190/03 194/03 384/06
10 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening 189/00 194/02 383/00
11 24945 Kim Larsen Århus Riffelskytte klub 190/02 193/03 383/05
12 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening 187/02 195/04 382/06
13 24825 Jane Sønnichsen VBF's Skyttelaug Hinnerup 192/03 190/03 382/06
14 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening 194/03 188/04 382/07
15 62982 Thomas Kacirek Helsingør Salonskytte Forening 190/01 190/02 380/03
16 61028 Susanne Ager Höy Østerlars Skytteforening 187/01 192/06 379/07
17 42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds 188/03 191/04 379/07
18 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening 190/03 189/02 379/05
19 40125 Lone B. Lund Bramming Skytteforening 190/01 189/02 379/03
20 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds 191/02 188/03 379/05
21 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864 186/03 191/04 377/07
22 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i 188/02 189/07 377/09
23 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 185/00 191/01 376/00
24 123945 Thomas Krah Novo Gruppens Skytteafdeling 188/02 188/03 376/05
25 16969 Morten Larsen Aalborg Skyttekreds 189/02 187/01 376/03
26 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Beder-Malling Skytteforening 185/03 190/00 375/03
27 62454 Allan J. Asmussen Frederikssund Skytteforening, IF1864 190/03 185/01 375/04
28 61619 Marianne Lamhauge Gundsølille Sg&if 189/04 184/01 373/05
29 25978 Kim mæng Ibsen Trehøje Skytteforening 188/02 184/01 372/03
30 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 180/00 185/01 365/00

Riffel, 15m - Mesterskab VS2

1 25639 Carsten Hauge Beder-Malling Skytteforening 193/06 190/02 383/08
2 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening 191/03 190/02 381/05
3 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening 189/04 190/02 379/06
4 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 189/02 190/03 379/05
5 62534 Lennart Qvist Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 188/02 189/04 377/06
6 33579 Kasper Møberg Ullerup Skytteforening 188/02 187/01 375/03
7 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Sg&i 190/06 185/03 375/09
8 60633 Claus Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 186/02 188/02 374/04
9 43415 Pernille Porep Hadberg Grænseegnens Skytteforening 186/01 188/02 374/03
10 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening 185/01 188/01 373/02
11 55337 Kenneth Westergaard Stege Ndr. Skytteforening 186/01 187/01 373/02
12 35880 Martin Holst Nørmark Ulfborg Bys Skytteforening 188/01 185/03 373/04
13 25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening 188/03 185/01 373/04
14 15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening 185/04 186/02 371/06
15 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 187/03 184/00 371/03
16 53137 Hanne Andersen Tingsted Skytteforening 185/02 185/02 370/04
17 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening 186/01 184/02 370/03
18 53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds 186/05 183/01 369/06
19 57543 Leif Nielsen Svinninge Skytteforening 186/01 183/01 369/02
20 55222 Jacob Nielsen Stege Ndr. Skytteforening 179/02 189/04 368/06
21 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds 181/01 187/04 368/05
22 56375 Jesper Gerner Malmborg Holmegaard Skytteforening 181/00 187/03 368/00
23 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/01 181/01 368/02
24 130231 Anant Choubey Hvidovre Skyttekreds 187/01 181/00 368/01
25 90251 Jens. V. Henriksen Holmegaard Skytteforening 181/00 186/02 367/00
26 65841 Jan Holm-Larsen Helsingør Salonskytte Forening 185/02 182/02 367/04
27 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 183/00 183/01 366/00
28 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 177/00 186/02 363/00
29 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds 182/00 181/01 363/00
30 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 183/02 180/01 363/03
31 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 183/01 180/01 363/02
32 27351 Mads Priess Christoffersen Hem Skytteforening 183/01 180/00 363/01
33 43374 Allan Clausen Skive skytteforening 185/01 178/02 363/03
34 61048 Mikael Jørgensen Østerlars Skytteforening 181/00 180/01 361/00
35 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd. 182/01 179/01 361/02
36 60330 Henning Sørensen Gundsølille Sg&if 180/00 179/01 359/00
37 65934 Carsten Jakobsen Helsingør Salonskytte Forening 180/01 179/00 359/01
38 47395 Jesper Eckardt Horne Skytteforening 181/03 178/00 359/03
39 97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening 182/01 177/00 359/01
40 123944 Kenneth Bennett Grænseegnens Skytteforening 182/00 176/00 358/00
41 101878 Rene Møller Maciejewski Stege Ndr. Skytteforening 179/01 178/01 357/02

Riffel, 15m - Mesterskab VS3

1 52929 Jakob Nielsen Otterup Skytteforening 186/02 185/03 371/05
2 27146 Allan Sørensen Karby Skyttekreds 185/01 181/01 366/02
3 15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening 180/00 182/03 362/00
4 113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds 180/02 182/01 362/03
5 15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening 181/02 179/01 360/03
6 132996 Rasmus Thygesen Vojens Skytteforening 178/00 181/04 359/00
7 123793 Michael Kofoed Schou Gjellerup Sdr. S G & I 178/01 181/02 359/03
8 115847 Søren Juul Møller Blovstrød SG&I - Skytteafd. 179/01 179/03 358/04
9 53119 Jens Peter Hansen Nykøbing F. Skytteforening 179/00 179/01 358/00
10 62449 Andreas Gradischnig Strø S&G 178/00 179/00 357/00
11 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 177/00 177/00 354/00
11 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening 177/00 177/00 354/00
13 80671 Maybritt Sloth Lynggaard Skanderborg-Stilling Skytteforening 177/00 174/00 351/00
14 15856 Mads Juul Jensen Vodskov Skytteforening 176/00 172/00 348/00
15 126607 Chris Brinch Østergaard Esbjerg Skyttekreds 175/00 172/00 347/00
16 43811 Jens Chr. Petersen Bredebro Idrætsforening 173/00 173/01 346/00

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ1

1 53723 Mikkel Villadsen Særslev Skytteforening 200/13 200/12 400/25
2 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 200/12 200/11 400/23
3 109668 Lena Thyssen Esbjerg Skyttekreds 200/10 200/12 400/22
4 106880 Jens Valther Ørts Ulfborg Bys Skytteforening 199/07 200/11 399/18
5 55884 Martin Christensen Næstved Skytteforening 199/06 200/11 399/17
5 34354 Betinna Flyvholm Thygesen Ullerup Skytteforening 199/06 200/11 399/17
7 91099 Ellen Holm Samsø Skytteforening 199/06 200/10 399/16
8 41245 Charlotte Dahl Esbjerg Skyttekreds 200/10 199/14 399/24
9 111577 Niels Ladegaard Vejle Skytteforening 200/13 199/08 399/21
10 39064 Ulla Bagger Mortensen Gørding/Vejrup Skyttekreds 200/12 199/06 399/18
11 112325 Dorthe Vanggaard Blovstrød SG&I - Skytteafd. 200/09 199/07 399/16
12 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening 200/06 199/07 399/13
13 23027 Brit Henriksen Lyngby Skyttekreds 198/09 200/09 398/18
14 67824 Therese Gregersen Randers Skyttekreds 199/10 199/12 398/22
15 88229 Christian Frost Aalborg Skyttekreds 199/10 199/10 398/20
16 35001 Jan Ryholl Vejle Skytteforening 199/09 199/09 398/18
17 64200 Louise Klitsgaard Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 199/09 199/07 398/16
18 106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds 199/11 199/05 398/16
19 82437 Daniel F. Pedersen Esbjerg Skyttekreds 199/03 199/10 398/13
20 57425 Dennis Frederiksen Højby Skytteforening, Sjælland 200/13 198/11 398/24
21 69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening 200/14 198/07 398/21
22 69303 Anders Sode Ballerup Skytteforening 200/12 198/08 398/20
23 113675 Lisbeth Meldgaard Helle Skytteforening 200/08 198/07 398/15
24 87121 Helle Bang Sparta Idrætsforening 200/03 198/09 398/12
25 57183 Rikke Larsen Højby Skytteforening, Sjælland 200/05 198/05 398/10
26 116151 Rene Elgaard Midtdjurs skytteforening 197/10 200/13 397/23
27 111899 Thomas Høvelskov Blovstrød SG&I - Skytteafd. 197/10 200/09 397/19
28 115838 Marianne Hansen Nyvest Skytteforening 197/06 200/09 397/15
29 65536 Martin Bærtelsen Randers Skyttekreds 198/04 199/15 397/19
30 103695 Bent Andersen Vodskov Skytteforening 198/07 199/11 397/18
31 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd. 198/11 199/05 397/16
32 39291 Kim Dammark Helle Skytteforening 198/06 199/06 397/12
33 107347 Peter Kurth Jensen Ullerup Skytteforening 199/12 198/11 397/23
34 112359 René L. Andersen Kværndrup Idrætsforening 199/08 198/09 397/17
35 112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening 199/10 198/07 397/17
36 88434 Michael Petersen Grenå Skyttekreds 199/09 198/07 397/16
37 129390 Henrik Jensen Højby Skytteforening 200/12 197/10 397/22
38 126770 Dennis Christiansen Randers Skyttekreds 200/14 197/05 397/19
39 99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 196/08 200/08 396/16
40 84055 Torben Kristiansen Næstved Skytteforening 197/06 199/06 396/12
41 63955 Gitte Thomsen Melby Skytteforening 198/06 198/12 396/18
42 95711 Tommy Søby Jensen Brande Skytteforening 198/06 198/07 396/13
43 40207 Ida Søby Fogh Gørding/Vejrup Skyttekreds 198/08 198/04 396/12
44 62482 René Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 199/10 197/13 396/23
45 39981 Villy Fogh Gørding/Vejrup Skyttekreds 199/11 197/05 396/16
46 82492 Rene Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 195/08 200/10 395/18
47 57325 Kenneth Pedersen Højby Skytteforening, Sjælland 197/06 198/10 395/16
48 102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening 197/08 198/08 395/16
49 102068 Henrik Holm Fenger Kværndrup Idrætsforening 197/08 198/07 395/15
50 19466 Finn Karlsson Skals Skytteforening 197/02 198/05 395/07
51 75687 Lars S. Pedersen Vejle Skytteforening 198/06 197/09 395/15
52 106905 Martin Larsen Gadbjerg Skytteforening 198/06 197/06 395/12
53 121230 Kim Aalund Kullerup/Refsvindinge If. 200/09 195/05 395/14
54 126135 Martin Osther Holsted Skyttekreds 200/07 195/05 395/12
55 17242 Birgitte Kort Jørgensen Aalborg Skyttekreds 195/08 199/07 394/15
56 61073 Hans Ove Maegård Østerlars Skytteforening 195/04 199/09 394/13
57 19779 Bjarne Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/03 199/08 394/11
58 39604 Kjeld Lautrup Sparta Idrætsforening 195/05 199/05 394/10
59 60856 Helle Lindorff Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening 196/10 198/09 394/19
59 93618 Henrik Linde Barrith Kjellerup Skytteforening 196/10 198/09 394/19
61 113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening 196/07 198/08 394/15
62 33621 Henrik Lund Jelling fS 197/06 197/12 394/18
63 55532 Gitte Overgaard Ornebjerg Skytteforening 197/05 197/11 394/16
64 120513 Michael Jens Gram Jakobsen Vejle Skytteforening 197/08 197/05 394/13
65 11779 Rasmus Møller Larsen Vilsted Skytteforening 197/03 197/06 394/09
66 115252 Heinrich Sloth Skanderborg-Stilling Skytteforening 198/06 196/08 394/14
67 88584 Jørn Czaja Kristensen Midtdjurs skytteforening 198/06 196/06 394/12
68 98509 Michael Linde Bentzen Frederikssund Skytteforening, IF1864 194/10 199/08 393/18
69 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/05 198/08 393/13
70 112872 Harald Herikstad Nykøbing F. Skytteforening 195/05 198/07 393/12
71 108059 Morten Kongensgaard Kjellerup Skytteforening 196/06 197/05 393/11
72 27041 Maria Birk Sørensen Karby Skyttekreds 197/05 196/07 393/12
73 121834 Poul Erik Kristoffersen Nyvest Skytteforening 197/06 196/06 393/12
74 23088 Mogens Pedersen Midtdjurs skytteforening 197/04 196/06 393/10
75 63945 Mette Pedersen Melby Skytteforening 198/09 195/05 393/14
76 61080 Erik Ager Höy Østerlars Skytteforening 198/04 195/05 393/09
77 25221 Sanne Kristensen Samsø Skytteforening 198/03 195/01 393/04
78 68224 Nicolai Espersen Ballerup Skytteforening 195/05 197/09 392/14
79 61483 Lene Pihl Nyvest Skytteforening 195/04 197/09 392/13
80 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening 196/04 196/08 392/12
81 127879 Pia Johannsen Grænseegnens Skytteforening 196/05 196/06 392/11
82 56834 Lone Kristiansen Ringsted Skytteforening 198/06 194/05 392/11
83 120368 Claus Kristoffersen Jelling fS 198/05 194/04 392/09
84 126113 Martin Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening 193/06 198/07 391/13
85 57310 Thomas Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening 193/06 198/03 391/09
86 87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening 193/05 198/02 391/07
87 107020 Lene Ramus Skanderborg-Stilling Skytteforening 195/07 196/04 391/11
88 109469 Linda Ørum Samsø Skytteforening 196/07 195/05 391/12
89 122932 Mikael H. Nielsen Høng Skytteforening 198/05 193/07 391/12
90 111944 Fie Munk Hvidovre Skyttekreds 193/03 197/05 390/08
91 91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening 194/06 196/07 390/13
92 113106 Per Stigaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 196/03 194/06 390/09
93 88274 Laila Mikkelsen Bjergby SGI&U 196/03 194/04 390/07
94 33605 Jens Erik P. Krudt Ullerup Skytteforening 190/05 199/08 389/13
95 98621 Jørgen Balzer Gørding/Vejrup Skyttekreds 194/03 195/07 389/10
96 35895 Lene F. Høegsberg Ulfborg Bys Skytteforening 196/04 193/05 389/09
97 96425 Henning Worm Frederikssund Skytteforening, IF1864 193/06 195/05 388/11
98 78249 Michael Brasch Midtdjurs skytteforening 195/06 193/02 388/08
99 111599 Jesper Dam Gadbjerg Skytteforening 196/07 192/05 388/12
100 112486 Klaus Kristensen Stadil-Vedersø Skytteforening 192/05 195/03 387/08
101 116328 Benedicte Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 194/04 193/03 387/07
102 107481 Karin Gamskjær Skals Skytteforening 192/08 194/05 386/13
103 102384 Kim Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 192/05 194/03 386/08
104 108983 Sten Færregaard Ornebjerg Skytteforening 193/06 193/02 386/08
105 39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening 195/03 190/03 385/06
106 83255 Kristian Bak Pedersen Bjergby SGI&U 191/04 193/02 384/06
107 115286 Mikael Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening 191/03 192/05 383/08
108 39626 Ingrid Lassen Sparta Idrætsforening 192/00 189/01 381/00

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ2

1 69629 Per Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening 199/13 198/07 397/20
2 126565 Steen Lage Otterup Skytteforening 199/08 197/08 396/16
3 121953 Jens Peter Fischer Ribe Skyttekreds 199/07 197/08 396/15
4 43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening 195/05 200/05 395/10
5 41611 Bent P. Nielsen Gørding/Vejrup Skyttekreds 197/09 198/07 395/16
6 126904 Steven V. Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 198/04 197/07 395/11
7 86418 Lars Andersen Stege Ndr. Skytteforening 195/04 198/06 393/10
8 97267 Torben Jensen Holsted Skyttekreds 196/05 197/07 393/12
9 110497 Jesper Haugstrup Billund-Vorbasse Skytteforening 196/06 197/03 393/09
10 128706 Sine H. Jensen Stege Ndr. Skytteforening 197/07 196/09 393/16
11 130241 Henrik Frøsig VBF's Skyttelaug Hinnerup 197/06 196/07 393/13
12 122605 Torben Bech Jensen Ulbjerg Skytteforening 198/09 195/08 393/17
13 53699 Ninette Sørensen Nykøbing F. Skytteforening 195/07 197/07 392/14
14 126102 Mads freiesleben Nyvest Skytteforening 196/04 196/07 392/11
15 130001 Søren Marqvartsen Høng Skytteforening 196/06 196/05 392/11
16 111862 Petri Brask-Nielsen Ullerup Skytteforening 194/02 197/05 391/07
17 125104 Henrik Christian Schmidt Vojens Skytteforening 196/06 195/05 391/11
18 129040 Finn Hansen Ringsted Skytteforening 198/04 193/02 391/06
19 31748 Carsten H. Gabelgaard Ulfborg Bys Skytteforening 193/04 197/06 390/10
20 113903 Tom Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 196/06 194/08 390/14
21 11744 Søren Højgaard Andersen Vilsted Skytteforening 196/07 194/07 390/14
22 122887 Gitte Appelquist Melby Skytteforening 194/04 195/04 389/08
23 95283 Laila B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 195/06 194/04 389/10
24 25177 John Lund Christensen Skanderborg-Stilling Skytteforening 197/01 192/07 389/08
25 100697 Tanja Hyldig Jensen Kjellerup Skytteforening 191/04 197/06 388/10
26 113355 Tina Nielsen Kjellerup Skytteforening 194/04 194/05 388/09
27 107727 Allan Toft Gørding/Vejrup Skyttekreds 196/02 192/05 388/07
28 126568 Keld Reimer Hansen Otterup Skytteforening 197/03 191/01 388/04
29 106503 Simon Thygesen Billund-Vorbasse Skytteforening 190/03 197/03 387/06
30 113124 Lene Toft Kjellerup Skytteforening 193/07 194/00 387/07
31 132812 Linda Olesen Ringsted Skytteforening 194/06 193/03 387/09
32 117036 charlotte frederiksen Østerlars Skytteforening 190/04 196/03 386/07
33 46993 Lykke Jørgensen Kværndrup Idrætsforening 191/06 195/05 386/11
34 126337 Allan Juul Blovstrød SG&I - Skytteafd. 191/06 195/02 386/08
35 129084 Ejgil Jensen Horne Skytteforening 195/08 191/06 386/14
36 61580 Carsten Christensen Østerlars Skytteforening 196/08 190/05 386/13
37 106994 Casper Broge Odder Skytteforening 191/02 194/07 385/09
38 93056 Jytte Sørensen Alslev Skytteforening 192/02 193/05 385/07
39 59699 Michelle Jørgensen Ringsted Skytteforening 193/03 192/03 385/06
40 55109 Stefan Rasmussen Ornebjerg Skytteforening 194/08 190/03 384/11
41 103737 Kristina Svenstrup Jensen Nykøbing Sj. Skytteforening 189/02 194/05 383/07
42 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/04 193/07 383/11
43 82480 Flemming Jørgensen Karup Skytteforening 194/04 189/06 383/10
44 127834 Kim Wichmann Høng Skytteforening 190/04 192/05 382/09
45 36092 Henrik Bjerg Stadil-Vedersø Skytteforening 189/02 189/02 378/04
46 108800 Marianne Sørensen Krog Bramming Skytteforening 191/02 186/03 377/05
47 41561 Jesper K. Pedersen Brørup Skyttekreds 185/01 186/01 371/02
48 130424 Michael Mildahl Nykøbing Sj. Skytteforening 181/01 185/00 366/01

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ3

1 61050 Mathias Maegaard Østerlars Skytteforening 195/05 196/08 391/13
2 31089 Leif Laursen Karup Skytteforening 196/07 194/05 390/12
3 132493 Bjarne Binder Ganløse Skytteforening 192/05 197/07 389/12
4 130183 Kent Stoklund Frederikshavn Skyttekreds 195/03 194/05 389/08
5 104419 Per Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 195/02 194/03 389/05
6 123926 Jens V. Madsen Brande Skytteforening 192/06 195/05 387/11
7 128666 Heidi Nyborg Horne Skytteforening 195/03 192/03 387/06
8 131180 Mogens Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 193/04 193/05 386/09
9 130354 Karen Buch-Olsen Faaborg Skytteforening 190/04 195/07 385/11
10 113782 Ronny Kristensen Billund-Vorbasse Skytteforening 193/06 190/03 383/09
11 131689 Mikael Møller Gørding/Vejrup Skyttekreds 194/04 189/04 383/08
12 129089 Bettina Dam Jakobsen Kjellerup Skytteforening 189/02 191/03 380/05
13 127765 Lone Bjørnholdt Knudsen Midtdjurs skytteforening 189/03 190/04 379/07
14 122410 Anita Clausen Nykøbing Sj. Skytteforening 189/02 189/03 378/05
15 128337 Louise Marquart Løgstør Sportsskytteklub 185/04 190/01 375/05
16 128216 Vita Bâr Grænseegnens Skytteforening 186/03 189/02 375/05
17 127639 Carsten Vestby Jensen Vilsted Skytteforening 188/01 187/02 375/03
18 123168 Jonas Jahnsen Ulfborg Bys Skytteforening 185/01 189/04 374/05
19 41663 Lars Jepsen Rødding Skytteforening 186/01 188/03 374/04
20 132544 Louise Gotfredsen Kværndrup Idrætsforening 188/02 186/02 374/04
21 116793 Bo D. Andersen Løsning-Hedensted Skytteforening 185/03 188/02 373/05
22 129313 Stephan Johannsen Grænseegnens Skytteforening 188/06 184/02 372/08
23 57538 Maja Gadeberg Nykøbing Sj. Skytteforening 124/02 192/02 316/04

Riffel, 15m - Mesterskab SE1

1 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/14 200/13 400/27
2 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 199/05 200/08 399/13
3 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening 200/13 199/13 399/26
4 20954 Per Christiansen Glud Skytteforening 200/11 199/09 399/20
5 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 200/09 199/07 399/16
6 44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds 200/04 199/08 399/12
7 87542 Claus Frederiksen Damsholte Skytteforening 198/08 200/11 398/19
8 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd. 199/10 199/08 398/18
9 57255 Kurt Møller Pedersen Tuse Skytteforening 200/11 198/09 398/20
10 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 199/08 198/11 397/19
11 33816 Knud Andersen Jelling fS 199/11 198/06 397/17
12 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 199/04 198/06 397/10
13 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864 197/09 199/07 396/16
14 61310 Svend E. Pihl Nyvest Skytteforening 198/04 198/10 396/14
15 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening 199/15 197/10 396/25
16 30213 Janus Haahr Trehøje Skytteforening 199/12 197/07 396/19
17 49486 Vang Jarl Særslev Skytteforening 200/09 196/07 396/16
18 68928 Peter Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening 200/08 196/06 396/14
19 34879 Peter Tørslev Vejle Skytteforening 195/09 200/11 395/20
20 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening 196/05 199/05 395/10
21 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening 197/05 198/10 395/15
22 55908 Leif Klausen Næstved Skytteforening 197/03 198/07 395/10
23 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 198/07 197/11 395/18
24 62500 Ole Gerner Olsen Frederiksborg Amts Garderforening (F.A.G.) 198/02 197/06 395/08
25 80544 Paul Landsfeldt Ammitsbøl Sg&i 200/06 195/06 395/12
26 61302 Ulla Madsen Nyvest Skytteforening 195/04 199/10 394/14
27 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds 196/03 198/06 394/09
28 68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening 197/06 197/07 394/13
29 121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening 197/05 197/07 394/12
30 17287 Allan Prior Aalborg Skyttekreds 198/09 196/10 394/19
31 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 198/08 196/10 394/18
32 53420 Johnny Johansson Maribo Skytteforening 195/06 198/07 393/13
33 97642 Flemming Larsen Nykøbing F. Skytteforening 196/07 197/08 393/15
34 54808 Lisbeth Pil Nykøbing F. Skytteforening 196/07 197/06 393/13
35 69409 Leif Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening 196/05 197/06 393/11
36 25369 Bjarne Andersen Samsø Skytteforening 197/07 196/06 393/13
37 54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening 197/07 196/05 393/12
38 54113 Poul Erik Hansen Væggerløse Skytteforening 197/02 196/08 393/10
39 61510 Karl Dahl Nyvest Skytteforening 197/04 196/04 393/08
40 61314 Susanne Pihl Nyvest Skytteforening 198/07 195/04 393/11
41 20681 Hans O. Hansen Honum & Omegns Skytteforening 196/03 196/07 392/10
42 17244 Birgit Prior Aalborg Skyttekreds 196/04 196/04 392/08
43 58322 Kurt Petersen Tuse Skytteforening 198/06 194/07 392/13
44 61094 Bent Knudsen Østerlars Skytteforening 198/07 194/05 392/12
45 64302 Jens Bengtson Melby Skytteforening 193/03 197/04 390/07
46 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening 194/05 196/06 390/11
47 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening 195/03 195/04 390/07
48 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd. 196/09 194/10 390/19
49 93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 194/05 195/04 389/09
50 18938 Hans J. Steensig Skyttekreds Bjerringbro 196/07 193/06 389/13
51 34395 Boje Skovbjerg Løsning-Hedensted Skytteforening 193/04 195/06 388/10
52 90904 Kurt Christiansen Horsens Skyttekreds 195/08 193/05 388/13
53 106685 Ole Jespersen Ringsted Skytteforening 195/07 193/05 388/12
54 101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening 194/04 193/06 387/10
55 41660 Liselotte Petersen Rødding Skytteforening 196/06 190/03 386/09
56 57521 Peter Nielsen Svinninge Skytteforening 191/02 194/04 385/06
57 57006 Kristian Ebbensgaard Greve Skytteforening 192/06 193/02 385/08
58 54116 Ole Ebbe Væggerløse Skytteforening 194/05 191/02 385/07
59 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 194/03 191/01 385/04
60 60777 Leif Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 189/02 195/01 384/03
61 54678 Tage Jensen Nykøbing F. Skytteforening 192/00 190/01 382/00

Riffel, 15m - Mesterskab SE2

1 69460 Inge Larsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 199/09 197/05 396/14
2 63950 Jørgen Simonsen Melby Skytteforening 199/06 196/03 395/09
3 125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening 198/07 196/07 394/14
4 120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub 193/04 198/06 391/10
5 20861 Vagn åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 195/04 196/06 391/10
6 25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening 196/05 195/04 391/09
7 124561 Arne Holm Aalborg Skyttekreds 194/04 195/07 389/11
8 31129 Jørn J. Termansen Karup Skytteforening 196/03 193/04 389/07
9 68747 Tove Rasmussen Greve Skytteforening 196/04 192/05 388/09
10 96287 Karsten Knudsen Løsning-Hedensted Skytteforening 193/04 194/06 387/10
11 20603 Mona Hansen Honum & Omegns Skytteforening 194/07 193/04 387/11
12 41685 Jan Slothuus Rødding Skytteforening 193/01 193/03 386/04
13 68823 Lis Jensen Greve Skytteforening 194/04 191/05 385/09
14 54172 Preben Grubbe Væggerløse Skytteforening 190/00 194/03 384/00
15 60087 Steen Hansen Ringsted Skytteforening 191/03 193/01 384/04
16 22032 Preben Juhl Jensen Knudstrup Skytteforening 193/04 191/03 384/07
17 44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds 193/08 190/03 383/11
18 64725 Knud Børge Jensen Helsinge S&i - Skytteafd. 189/04 193/05 382/09
19 56284 Benny Christiansen Faxe Skytteforening 189/02 193/04 382/06
20 56316 Per Lund Pedersen Holmegaard Skytteforening 191/03 191/02 382/05
21 25511 Lars-Ingemann Jensen Odder Skytteforening 191/07 188/03 379/10
22 54142 Karen Lolle Væggerløse Skytteforening 191/03 188/01 379/04
23 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds 184/02 185/04 369/06

Riffel, 15m - Mesterskab SE3

1 101371 Ben Sancoeur Næstved Skytteforening 193/05 192/01 385/06
2 63343 Flemming Walther Blovstrød SG&I - Skytteafd. 192/01 192/02 384/03
3 101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 194/05 186/00 380/05
4 34700 Else Marie Nielsen Løsning-Hedensted Skytteforening 190/02 189/03 379/05
5 41701 Eigild Bangert Rødding Skytteforening 188/02 190/02 378/04
6 39271 Lars Søndergård Helle Skytteforening 191/06 186/02 377/08
7 101754 Svend Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 188/02 188/02 376/04
8 123965 Verner Sørensen Ringsted Skytteforening 188/01 186/01 374/02
9 110498 Ingolf Haugstrup Billund-Vorbasse Skytteforening 180/01 193/04 373/05
10 56448 Knud Nielsen Kongsted Skytteforening 187/04 186/00 373/04
11 116951 Preben Andersen Samsø Skytteforening 183/00 188/03 371/00
12 118242 Anne-Lise Qvist Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 184/02 184/02 368/04
13 39385 Henning Bangert Rødding Skytteforening 183/02 182/00 365/02

Riffel, 15m - Mesterskab FRI

1 123849 Patrik Gaulshøj Jelling fS 200/07 199/11 399/18
2 18341 Flemming Lauritsen Randers Skyttekreds 200/06 199/06 399/12
3 126980 Anni Damgaard Gadbjerg Skytteforening 199/10 197/04 396/14
4 108492 Niclas Pedersen Vilsted Skytteforening 198/08 196/09 394/17
5 112640 Magnus Degenkolv Randers Skyttekreds 197/07 196/06 393/13
6 127501 Villy Christensen Møldrup Skytteforening 195/04 195/03 390/07
7 91264 Christina Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 194/06 191/07 385/13
8 94911 Jane Thychosen Brande Skytteforening 192/03 192/03 384/06
9 33981 Flemming Jensen Brande Skytteforening 182/01 188/01 370/02

Riffel, 15m - Klasse US1

1 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 199/10
2 48297 Astrid Steffensen Horne Skytteforening 199/06
3 94795 Anna Skade Nielsen Særslev Skytteforening 198/07
4 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 198/05
5 35970 Diana Henriksen Ballerup Skytteforening 197/06
6 61820 Natasja Emilie Buchholdt Ølstykke Skytteforening 196/08
7 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 196/07
8 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 196/06
8 28245 Louise Madsen Boddum-Ydby Skytteforening 196/06
10 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening 196/03
10 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds 196/03
12 53381 Nicolai Henriksen Maribo Skytteforening 195/05
13 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 195/03
14 116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening 194/07
14 84818 Maja Petersen Grenå Skyttekreds 194/07
16 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 194/05
17 37275 Tobias Volck Hybholt Ballerup Skytteforening 194/03
18 81936 Camilla Birch Nielsen Særslev Skytteforening 193/04
18 17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 193/04
20 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Særslev Skytteforening 192/04
21 63279 Sara Brix Sivertsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 192/03
22 30976 Alexander Helleskov Trehøje Skytteforening 192/02
23 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 191/04
24 91277 Simone Berg Aalborg Skyttekreds 190/05
25 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening 190/04
25 84371 Laura Bukalo Aulum Skytteforening 190/04
27 47955 Signe Steffensen Horne Skytteforening 190/03
27 25340 Hanne Kristensen Samsø Skytteforening 190/03
29 19552 Rasmus Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/01
30 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening 189/03
30 98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne 189/03
32 49392 Camilla Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 188/00
33 105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds 187/03
34 44303 Camilla Paulsen Vojens Skytteforening 187/02
35 87872 Martin Knudsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 186/02
36 109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening 181/04
37 29739 Martin Jakobsen Trehøje Skytteforening 180/01
38 100177 Kevin Jensen Mullerup Skytteforening 162/00

Riffel, 15m - Klasse US2

1 96807 Sara Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening 192/01
2 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening 190/02
3 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds 189/05
4 83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub 189/03
4 104261 Bjørn Voigt Randers Skyttekreds 189/03
6 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening 188/00
7 98723 Emil Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/02
7 85989 Mathias Engelst Karby Skyttekreds 187/02
9 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds 187/01
10 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening 186/03
11 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 186/01
12 102711 Sofie Frantsen Karby Skyttekreds 185/02
12 112419 Carsten Højen Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 185/02
14 92383 Rasmus Hansen Østerlars Skytteforening 185/01
14 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening 185/01
14 86426 Frederikke Frederiksen Damsholte Skytteforening 185/01
17 99900 Jeppe S. Jensen Vejle Skytteforening 185/00
18 97454 Anders Byskov Nielsen Ulfborg Bys Skytteforening 184/01
18 91687 Per Poulsen Tougaard Aalborg Skyttekreds 184/01
20 84370 Christina Bukalo Aulum Skytteforening 183/03
21 25213 Stine Jensen Samsø Skytteforening 183/01
22 87465 Sebastian Holmer Frederikssund Skytteforening, IF1864 183/00
23 117976 Rune Bjørnholdt Knudsen Midtdjurs skytteforening 182/03
24 81051 Simon Tandrup Filtenborg Hem Skytteforening 182/02
24 19919 Dagmar Bjerre Honum & Omegns Skytteforening 182/02
26 103569 Cecilie Højbjerg Hansen Tommerup Skytteforening 182/00
27 69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 181/01
28 85492 Martin Jensen Løgstør Sportsskytteklub 181/00
29 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 180/01
30 98211 Andreas Posniak Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 179/00
31 127795 Oliver H. Brix Esbjerg Skyttekreds 178/00
31 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 178/00
31 132341 Johanna Marchen Kacirek Helsingør Salonskytte Forening 178/00
34 102943 Andreas Jakobsen Ornebjerg Skytteforening 174/01
35 111896 Mathias Juul Blovstrød SG&I - Skytteafd. 173/01
36 92416 Daniel M. Sommerlund Toftlund Skytteforening 172/01
37 108871 Kristian Holde Postens Skytteforening 172/00
38 53042 Simone Hansen Nykøbing F. Skytteforening 171/00
39 94931 Trine Nielsen Tingsted Skytteforening 170/00
39 122694 Nikolai Stendorph Jelling fS 170/00
41 115681 Martin Frederiksen Østerlars Skytteforening 131/00

Riffel, 15m - Klasse UÅ1

1 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 200/16
2 56352 Line Gerner Malmborg Holmegaard Skytteforening 200/13
2 84054 Camilla Anna Kristiansen Næstved Skytteforening 200/13
4 108644 Jeppe Frost Larsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/10
5 104375 Freja Møller Pedersen Aalborg Skyttekreds 200/09
6 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/06
6 92288 Anders Danielsen Stege Ndr. Skytteforening 200/06
8 39806 Katrine Q Bondesen Bramming Skytteforening 199/15
9 95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening 199/10
10 103952 Mads Jespersen Ringsted Skytteforening 199/08
10 96675 Regitze Harslund Sancoeur Næstved Skytteforening 199/08
12 96491 Mathias Søndergaard Viborg Skytteforening 199/07
12 104491 Marius Bendixen Særslev Skytteforening 199/07
12 90858 Lise Munter Bullerup Skyttekreds 199/07
15 91753 Peter Christiansen Samsø Skytteforening 199/06
16 87091 Tanja R. Wriedt Næstved Skytteforening 198/11
17 120429 Sandra Youden Kreds 57, Ferslev, Skibby 198/10
18 115728 Theis Kofod Hounsgaard Nyvest Skytteforening 198/09
19 114906 Josefine J.E. Clausen Næstved Skytteforening 198/06
19 111560 Anders Røge Næstved Skytteforening 198/06
21 95179 Tomas Møller Jelling fS 198/05
22 101866 Peter Erholt Frederikssund Skytteforening, IF1864 197/08
22 88866 Matias Juellund Aalborg Skyttekreds 197/08
24 103614 Benjamin Svenstrup Graves Jensen Nykøbing Sj. Skytteforening 197/07
25 110474 Mathias Nielsen Mex-Jørgensen Skytteforeningen Krudttønden 197/06
25 97684 Emil Jensen Toftlund Skytteforening 197/06
27 112758 Rudy T. Herikstad Nykøbing F. Skytteforening 196/07
28 38516 Carina Damkier Jørgensen Helle Skytteforening 194/03
29 96845 Frederik H. Andersen Skytteforening Kimbrerne 193/04
30 90319 Jeannette Frost Skyttelauget Kgs. Lyngby 193/01
31 121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds 192/05

Riffel, 15m - Klasse UÅ2

1 86901 Frederik Kay Jelling fS 200/11
2 96351 Louise Petersen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 200/09
3 43916 Jan Jepsen Lund Sparta Idrætsforening 199/10
4 82311 Joakim Dahl-Nielsen Ballerup Skytteforening 199/08
5 100147 Kasper Pedersen Høng Skytteforening 199/07
6 97864 Mathias Stigaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 199/04
7 92763 Lars Søby Jensen Brande Skytteforening 198/10
8 97256 Kasper Stensgård Jensen Holsted Skyttekreds 198/05
9 124022 Sandra Hintze Ornebjerg Skytteforening 197/07
9 83162 Valentin Røjel Postens Skytteforening 197/07
11 107950 Martin Nissen Billund-Vorbasse Skytteforening 197/06
12 101228 Philip Petersen Ravnsborg Skytteforening 196/09
12 115125 Emilie Holde Postens Skytteforening 196/09
14 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 196/07
15 36104 Chris Ahlers Bjerg Stadil-Vedersø Skytteforening 195/09
16 106340 Lasse Schultz Næstved Skytteforening 195/06
17 132176 Anne Kølkær Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/06
17 130343 Anna Rose Frederiksen Frederikssund Skytteforening, IF1864 194/06
19 93421 Mathias A Madsen Kjellerup Skytteforening 194/03
20 27033 Mathias Mikkelsen Bjergby SGI&U 193/05
21 83047 Pernille Buch Gesten Skytteforening 192/05
22 97660 Mathias L. Grove Skals Skytteforening 192/03
23 116491 Lisa Andersen Frederikshavn Skyttekreds 192/00
24 124811 Christian Hvidbjerg Mikkelsen Bjergby SGI&U 191/02
24 103669 Emil Agergaard Søllested Højby Skytteforening 191/02
26 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening 191/00
27 130682 Anders Grønnebæk Holsted Skyttekreds 190/07
28 129905 Annika Andersen Frederikshavn Skyttekreds 190/00
29 107022 Stinna Ramus Skanderborg-Stilling Skytteforening 185/01

Riffel, 15m - Klasse VS1

1 45956 Laura Buch Særslev Skytteforening 198/10
2 17480 Thomas Danielsen Århus Riffelskytte klub 197/09
3 39794 Line Petermann Ribe Skyttekreds 196/06
4 26495 Steffen Halfdan Olsen Ballerup Skytteforening 195/07
5 33713 Alex Møberg Århus Riffelskytte klub 195/05
6 25247 Nanna Bissø Århus Riffelskytte klub 194/05
7 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 194/04
8 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening 194/03
8 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 194/03
10 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Ribe Skyttekreds 192/06
11 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 192/05
12 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening 192/04
13 24825 Jane Sønnichsen VBF's Skyttelaug Hinnerup 192/03
14 32378 Kim Laurberg Ballerup Skytteforening 191/02
14 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds 191/02
16 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening 190/03
16 69344 Signe Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening 190/03
16 19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening 190/03
16 62454 Allan J. Asmussen Frederikssund Skytteforening, IF1864 190/03
20 24945 Kim Larsen Århus Riffelskytte klub 190/02
21 40125 Lone B. Lund Bramming Skytteforening 190/01
21 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 190/01
21 62982 Thomas Kacirek Helsingør Salonskytte Forening 190/01
24 61619 Marianne Lamhauge Gundsølille Sg&if 189/04
24 42754 Torben Larsen Nordals Skyttekreds 189/04
26 16969 Morten Larsen Aalborg Skyttekreds 189/02
27 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i 189/01
28 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening 189/00
29 22034 Preben Kallegaard Kjellerup Skytteforening 188/04
30 42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds 188/03
30 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds 188/03
32 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i 188/02
32 60116 Nicolai Andersen Fløng-Hedehusene Skytteforening 188/02
32 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 188/02
32 123945 Thomas Krah Novo Gruppens Skytteafdeling 188/02
32 25978 Kim mæng Ibsen Trehøje Skytteforening 188/02
37 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening 188/00
38 39769 Morten Petermann Ribe Skyttekreds 187/02
38 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening 187/02
40 61028 Susanne Ager Höy Østerlars Skytteforening 187/01
40 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Ølstykke Skytteforening 187/01
42 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864 186/03
43 47854 Kurt Asmussen Vissenbjerg Skytteforening 185/04
44 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Beder-Malling Skytteforening 185/03
45 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 185/00
45 52514 Pia Nielsen Vissenbjerg Skytteforening 185/00
47 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening 184/02
48 70271 Ib V Hansen Hvidovre Skyttekreds 183/03
49 70247 Sys Hansen Hvidovre Skyttekreds 183/02
50 28015 Hardy Larsen Skive skytteforening 181/01
50 68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds 181/01
52 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 180/00

Riffel, 15m - Klasse VS2

1 25639 Carsten Hauge Beder-Malling Skytteforening 193/06
2 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening 191/03
3 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Sg&i 190/06
4 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Sg&i 190/03
5 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening 189/04
6 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 189/02
7 121197 Thomas Brun Madsen Vissenbjerg Skytteforening 188/03
7 25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening 188/03
9 62534 Lennart Qvist Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 188/02
9 33579 Kasper Møberg Ullerup Skytteforening 188/02
11 35880 Martin Holst Nørmark Ulfborg Bys Skytteforening 188/01
12 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 187/03
13 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/01
13 130231 Anant Choubey Hvidovre Skyttekreds 187/01
13 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening 187/01
16 53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds 186/05
17 17356 Gitte Hansen Randers Skyttekreds 186/03
18 60633 Claus Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 186/02
19 57543 Leif Nielsen Svinninge Skytteforening 186/01
19 43415 Pernille Porep Hadberg Grænseegnens Skytteforening 186/01
19 55337 Kenneth Westergaard Stege Ndr. Skytteforening 186/01
19 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening 186/01
23 37216 Erik Bukalo Aulum Skytteforening 186/00
24 15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening 185/04
25 53422 Ib Henriksen Maribo Skytteforening 185/02
25 53137 Hanne Andersen Tingsted Skytteforening 185/02
25 65841 Jan Holm-Larsen Helsingør Salonskytte Forening 185/02
28 43374 Allan Clausen Skive skytteforening 185/01
28 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening 185/01
30 107204 Sebastian Faber Højsgaard Vissenbjerg Skytteforening 183/03
31 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 183/02
32 27351 Mads Priess Christoffersen Hem Skytteforening 183/01
32 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 183/01
34 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 183/00
34 25354 Claus P V Jensen Samsø Skytteforening 183/00
34 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 183/00
37 62229 Mette Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i 182/03
38 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening 182/02
39 31359 Bent Mæng Aulum Skytteforening 182/01
39 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd. 182/01
39 97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening 182/01
39 21272 Daniel Vase Honum & Omegns Skytteforening 182/01
39 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening 182/01
44 123944 Kenneth Bennett Grænseegnens Skytteforening 182/00
44 70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds 182/00
44 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds 182/00
47 47395 Jesper Eckardt Horne Skytteforening 181/03
48 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds 181/01
49 61048 Mikael Jørgensen Østerlars Skytteforening 181/00
49 56375 Jesper Gerner Malmborg Holmegaard Skytteforening 181/00
49 90251 Jens. V. Henriksen Holmegaard Skytteforening 181/00
52 65934 Carsten Jakobsen Helsingør Salonskytte Forening 180/01
53 60330 Henning Sørensen Gundsølille Sg&if 180/00
53 89856 Ib Steen Jørgensen Skyttekreds Bjerringbro 180/00
53 54883 Jane Pedersen Nykøbing F. Skytteforening 180/00
53 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening 180/00
57 55222 Jacob Nielsen Stege Ndr. Skytteforening 179/02
58 39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening 179/01
58 101878 Rene Møller Maciejewski Stege Ndr. Skytteforening 179/01
58 15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening 179/01
61 43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening 179/00
62 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 177/00

Riffel, 15m - Klasse VS3

1 52929 Jakob Nielsen Otterup Skytteforening 186/02
2 27146 Allan Sørensen Karby Skyttekreds 185/01
3 15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening 181/02
4 113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds 180/02
5 18994 Peter Iversen Steensig Skyttekreds Bjerringbro 180/01
6 15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening 180/00
7 115847 Søren Juul Møller Blovstrød SG&I - Skytteafd. 179/01
8 53119 Jens Peter Hansen Nykøbing F. Skytteforening 179/00
9 69591 Arne Berg Søeballe Greve Skytteforening 178/01
9 123793 Michael Kofoed Schou Gjellerup Sdr. S G & I 178/01
11 132996 Rasmus Thygesen Vojens Skytteforening 178/00
11 62449 Andreas Gradischnig Strø S&G 178/00
13 55698 Karsten Larsen Ornebjerg Skytteforening 177/01
14 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 177/00
14 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening 177/00
14 80671 Maybritt Sloth Lynggaard Skanderborg-Stilling Skytteforening 177/00
17 15856 Mads Juul Jensen Vodskov Skytteforening 176/00
18 34575 Nicolai Beier Honum & Omegns Skytteforening 175/01
19 126607 Chris Brinch Østergaard Esbjerg Skyttekreds 175/00
20 43811 Jens Chr. Petersen Bredebro Idrætsforening 173/00
21 124131 Bjarne Degn-Philipsen Rødekro Skytteforening 164/00
21 94338 Ryan Mikkelsen Karby Skyttekreds 164/00
23 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening 162/00
23 33682 Brian Madsen Ullerup Skytteforening 162/00

Riffel, 15m - Klasse VÅ1

1 69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening 200/14
1 126770 Dennis Christiansen Randers Skyttekreds 200/14
3 57425 Dennis Frederiksen Højby Skytteforening, Sjælland 200/13
3 53723 Mikkel Villadsen Særslev Skytteforening 200/13
3 111577 Niels Ladegaard Vejle Skytteforening 200/13
6 39064 Ulla Bagger Mortensen Gørding/Vejrup Skyttekreds 200/12
6 69303 Anders Sode Ballerup Skytteforening 200/12
6 129390 Henrik Jensen Højby Skytteforening 200/12
6 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 200/12
10 109668 Lena Thyssen Esbjerg Skyttekreds 200/10
10 41245 Charlotte Dahl Esbjerg Skyttekreds 200/10
12 121230 Kim Aalund Kullerup/Refsvindinge If. 200/09
12 112325 Dorthe Vanggaard Blovstrød SG&I - Skytteafd. 200/09
14 113675 Lisbeth Meldgaard Helle Skytteforening 200/08
15 126135 Martin Osther Holsted Skyttekreds 200/07
16 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening 200/06
17 57183 Rikke Larsen Højby Skytteforening, Sjælland 200/05
18 87121 Helle Bang Sparta Idrætsforening 200/03
19 107347 Peter Kurth Jensen Ullerup Skytteforening 199/12
20 39981 Villy Fogh Gørding/Vejrup Skyttekreds 199/11
20 106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds 199/11
22 62482 René Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 199/10
22 112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening 199/10
22 88229 Christian Frost Aalborg Skyttekreds 199/10
22 67824 Therese Gregersen Randers Skyttekreds 199/10
26 93550 Per Rosenkilde-Hansen Vojens Skytteforening 199/09
26 64200 Louise Klitsgaard Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 199/09
26 35001 Jan Ryholl Vejle Skytteforening 199/09
26 88434 Michael Petersen Grenå Skyttekreds 199/09
30 19457 Henrik Kronborg Lyksholm Viborg Skytteforening 199/08
30 112359 René L. Andersen Kværndrup Idrætsforening 199/08
32 106880 Jens Valther Ørts Ulfborg Bys Skytteforening 199/07
33 55884 Martin Christensen Næstved Skytteforening 199/06
33 34354 Betinna Flyvholm Thygesen Ullerup Skytteforening 199/06
33 91099 Ellen Holm Samsø Skytteforening 199/06
36 82437 Daniel F. Pedersen Esbjerg Skyttekreds 199/03
37 52601 Jette K. Larsen Paarup Skytteforening 198/13
38 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd. 198/11
39 39737 Svend Petermann Ribe Skyttekreds 198/10
40 23027 Brit Henriksen Lyngby Skyttekreds 198/09
40 22122 Dorte Østerby Jakobsen Viborg Skytteforening 198/09
40 63945 Mette Pedersen Melby Skytteforening 198/09
43 40207 Ida Søby Fogh Gørding/Vejrup Skyttekreds 198/08
43 30629 Flemming Kristensen Aulum Skytteforening 198/08
43 127552 Kalle Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 198/08
46 103695 Bent Andersen Vodskov Skytteforening 198/07
47 39291 Kim Dammark Helle Skytteforening 198/06
47 38352 Doris Johnsen Ølgod Skytteforening 198/06
47 56834 Lone Kristiansen Ringsted Skytteforening 198/06
47 105011 Mads Bendixen Særslev Skytteforening 198/06
47 63955 Gitte Thomsen Melby Skytteforening 198/06
47 75687 Lars S. Pedersen Vejle Skytteforening 198/06
47 95711 Tommy Søby Jensen Brande Skytteforening 198/06
47 106905 Martin Larsen Gadbjerg Skytteforening 198/06
47 88584 Jørn Czaja Kristensen Midtdjurs skytteforening 198/06
47 115252 Heinrich Sloth Skanderborg-Stilling Skytteforening 198/06
57 122932 Mikael H. Nielsen Høng Skytteforening 198/05
57 54774 Max Pil Nykøbing F. Skytteforening 198/05
57 120368 Claus Kristoffersen Jelling fS 198/05
60 61080 Erik Ager Höy Østerlars Skytteforening 198/04
60 41477 Alice Frandsen Ribe Skyttekreds 198/04
60 65536 Martin Bærtelsen Randers Skyttekreds 198/04
63 25221 Sanne Kristensen Samsø Skytteforening 198/03
64 58809 Hanne Hesselberg Korsør Skytteforening 197/10
64 111899 Thomas Høvelskov Blovstrød SG&I - Skytteafd. 197/10
64 116151 Rene Elgaard Midtdjurs skytteforening 197/10
67 106628 Kim Lyng Knudsen Viborg Skytteforening 197/09
68 102068 Henrik Holm Fenger Kværndrup Idrætsforening 197/08
68 120513 Michael Jens Gram Jakobsen Vejle Skytteforening 197/08
68 102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening 197/08
71 48198 Henning Steffensen Horne Skytteforening 197/07
72 121834 Poul Erik Kristoffersen Nyvest Skytteforening 197/06
72 115838 Marianne Hansen Nyvest Skytteforening 197/06
72 57325 Kenneth Pedersen Højby Skytteforening, Sjælland 197/06
72 58926 Mie Pedersen Korsør Skytteforening 197/06
72 84055 Torben Kristiansen Næstved Skytteforening 197/06
72 33621 Henrik Lund Jelling fS 197/06
72 25234 Pia Kleis Samsø Skytteforening 197/06
79 119233 René Bülow Nykøbing F. Skytteforening 197/05
79 55532 Gitte Overgaard Ornebjerg Skytteforening 197/05
79 52603 Jes Larsen Paarup Skytteforening 197/05
79 27041 Maria Birk Sørensen Karby Skyttekreds 197/05
79 97524 Anders Byager Jelling fS 197/05
79 21700 Henrik Jensen Ousted Tåning Skytteforening 197/05
85 100603 Jens Sten Knudsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/04
85 23088 Mogens Pedersen Midtdjurs skytteforening 197/04
87 116986 Anja M. Johansen Nykøbing F. Skytteforening 197/03
87 11779 Rasmus Møller Larsen Vilsted Skytteforening 197/03
89 19466 Finn Karlsson Skals Skytteforening 197/02
90 60856 Helle Lindorff Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening 196/10
90 114779 Linda Bech Hansen Vojens Skytteforening 196/10
90 93618 Henrik Linde Barrith Kjellerup Skytteforening 196/10
93 40760 Wendy Martin Ribe Skyttekreds 196/08
93 99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 196/08
95 69376 Morten Remsted Fløng-Hedehusene Skytteforening 196/07
95 101432 Allan Hjerresen Viborg Skytteforening 196/07
95 113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening 196/07
95 109469 Linda Ørum Samsø Skytteforening 196/07
95 111599 Jesper Dam Gadbjerg Skytteforening 196/07
100 108059 Morten Kongensgaard Kjellerup Skytteforening 196/06
100 93584 Anders Jensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 196/06
102 127879 Pia Johannsen Grænseegnens Skytteforening 196/05
102 52805 Steen Hansen Paarup Skytteforening 196/05
104 35895 Lene F. Høegsberg Ulfborg Bys Skytteforening 196/04
104 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening 196/04
104 95494 Arne Lægaard Skanderborg-Stilling Skytteforening 196/04
107 113106 Per Stigaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 196/03
107 88274 Laila Mikkelsen Bjergby SGI&U 196/03
109 42429 Hanne Bergmann Sørensen Sønderborg Skyttekreds 196/02
110 82492 Rene Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 195/08
110 17242 Birgitte Kort Jørgensen Aalborg Skyttekreds 195/08
112 108503 Evan Pedersen Vilsted Skytteforening 195/07
112 107020 Lene Ramus Skanderborg-Stilling Skytteforening 195/07
114 91949 Allan Baunsgaard Brande Skytteforening 195/06
114 78249 Michael Brasch Midtdjurs skytteforening 195/06
116 68224 Nicolai Espersen Ballerup Skytteforening 195/05
116 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/05
116 112872 Harald Herikstad Nykøbing F. Skytteforening 195/05
116 39604 Kjeld Lautrup Sparta Idrætsforening 195/05
120 61073 Hans Ove Maegård Østerlars Skytteforening 195/04
120 61483 Lene Pihl Nyvest Skytteforening 195/04
120 52625 Hans Larsen Paarup Skytteforening 195/04
120 101366 Jannik Holmer Frederikssund Skytteforening, IF1864 195/04
124 39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening 195/03
124 19779 Bjarne Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/03
126 98509 Michael Linde Bentzen Frederikssund Skytteforening, IF1864 194/10
127 111089 Sanne Cordua Nyvest Skytteforening 194/08
128 39980 Yvonne Rosenlund Bramming Skytteforening 194/07
129 91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening 194/06
130 57588 Dennis Mikkelsen Højby Skytteforening, Sjælland 194/05
130 92672 Lonnie Hirtz Nielsen Ølgod Skytteforening 194/05
130 11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening 194/05
133 76186 Ken Poulsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 194/04
133 116328 Benedicte Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 194/04
135 98621 Jørgen Balzer Gørding/Vejrup Skyttekreds 194/03
136 57310 Thomas Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening 193/06
136 19189 Mikael Kjær Hansen Skals Skytteforening 193/06
136 108983 Sten Færregaard Ornebjerg Skytteforening 193/06
136 96425 Henning Worm Frederikssund Skytteforening, IF1864 193/06
136 126113 Martin Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening 193/06
141 87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening 193/05
142 90533 Kaja Laursen Viborg Skytteforening 193/04
143 111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening 193/03
143 111944 Fie Munk Hvidovre Skyttekreds 193/03
145 107481 Karin Gamskjær Skals Skytteforening 192/08
146 38336 Hans Johnsen Ølgod Skytteforening 192/05
146 112486 Klaus Kristensen Stadil-Vedersø Skytteforening 192/05
146 27997 Ivan Hestehauge Skive skytteforening 192/05
146 102384 Kim Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 192/05
150 39626 Ingrid Lassen Sparta Idrætsforening 192/00
151 83255 Kristian Bak Pedersen Bjergby SGI&U 191/04
152 115286 Mikael Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening 191/03
153 40139 Kristian Lund Bramming Skytteforening 191/02
154 33605 Jens Erik P. Krudt Ullerup Skytteforening 190/05
155 69524 Sanne Kjær Fløng-Hedehusene Skytteforening 189/01
156 104163 Volker Bär Grænseegnens Skytteforening 188/04
157 110492 Peter H. Christensen Særslev Skytteforening 187/03
158 58624 Steen Sønderby Mullerup Skytteforening 185/02
159 118663 Kim Kristoffersen Vilsted Skytteforening 147/02
160 55275 Anne Boya Bertelsen Stege Ndr. Skytteforening 95/00

Riffel, 15m - Klasse VÅ2

1 69629 Per Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening 199/13
2 126565 Steen Lage Otterup Skytteforening 199/08
3 121953 Jens Peter Fischer Ribe Skyttekreds 199/07
4 122605 Torben Bech Jensen Ulbjerg Skytteforening 198/09
5 129040 Finn Hansen Ringsted Skytteforening 198/04
5 126904 Steven V. Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 198/04
7 41611 Bent P. Nielsen Gørding/Vejrup Skyttekreds 197/09
8 128706 Sine H. Jensen Stege Ndr. Skytteforening 197/07
9 130241 Henrik Frøsig VBF's Skyttelaug Hinnerup 197/06
10 126568 Keld Reimer Hansen Otterup Skytteforening 197/03
11 25177 John Lund Christensen Skanderborg-Stilling Skytteforening 197/01
12 61580 Carsten Christensen Østerlars Skytteforening 196/08
13 11744 Søren Højgaard Andersen Vilsted Skytteforening 196/07
14 130001 Søren Marqvartsen Høng Skytteforening 196/06
14 125104 Henrik Christian Schmidt Vojens Skytteforening 196/06
14 113903 Tom Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 196/06
14 110497 Jesper Haugstrup Billund-Vorbasse Skytteforening 196/06
18 97267 Torben Jensen Holsted Skyttekreds 196/05
19 126102 Mads freiesleben Nyvest Skytteforening 196/04
19 101602 Jonna Grønbæk Aulum Skytteforening 196/04
21 107727 Allan Toft Gørding/Vejrup Skyttekreds 196/02
22 129084 Ejgil Jensen Horne Skytteforening 195/08
23 53699 Ninette Sørensen Nykøbing F. Skytteforening 195/07
24 95283 Laila B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 195/06
25 43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening 195/05
25 128434 Kirsten Hårvig Ousted Tåning Skytteforening 195/05
27 86418 Lars Andersen Stege Ndr. Skytteforening 195/04
28 55109 Stefan Rasmussen Ornebjerg Skytteforening 194/08
29 132812 Linda Olesen Ringsted Skytteforening 194/06
30 113355 Tina Nielsen Kjellerup Skytteforening 194/04
30 82480 Flemming Jørgensen Karup Skytteforening 194/04
30 122887 Gitte Appelquist Melby Skytteforening 194/04
33 111862 Petri Brask-Nielsen Ullerup Skytteforening 194/02
34 113124 Lene Toft Kjellerup Skytteforening 193/07
35 122498 Anette Lindquist Knudsen Brande Skytteforening 193/05
36 31748 Carsten H. Gabelgaard Ulfborg Bys Skytteforening 193/04
37 59699 Michelle Jørgensen Ringsted Skytteforening 193/03
38 42425 Jan B. Sørensen Sønderborg Skyttekreds 192/06
39 25333 Henrik Kjær Samsø Skytteforening 192/05
40 116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds 192/03
41 93056 Jytte Sørensen Alslev Skytteforening 192/02
41 122499 Ulrik Lindquist Knudsen Brande Skytteforening 192/02
43 46993 Lykke Jørgensen Kværndrup Idrætsforening 191/06
43 126337 Allan Juul Blovstrød SG&I - Skytteafd. 191/06
45 120580 Martin Klein Follmann Jelling fS 191/05
45 123096 Martin Lysdahl Tørring Idrætsforening 191/05
47 100697 Tanja Hyldig Jensen Kjellerup Skytteforening 191/04
48 108800 Marianne Sørensen Krog Bramming Skytteforening 191/02
48 106994 Casper Broge Odder Skytteforening 191/02
50 117036 charlotte frederiksen Østerlars Skytteforening 190/04
50 127834 Kim Wichmann Høng Skytteforening 190/04
50 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/04
53 106503 Simon Thygesen Billund-Vorbasse Skytteforening 190/03
54 103737 Kristina Svenstrup Jensen Nykøbing Sj. Skytteforening 189/02
54 36092 Henrik Bjerg Stadil-Vedersø Skytteforening 189/02
56 41892 Luna Højgaard Nissen Holsted Skyttekreds 188/02
57 120504 Ulla Baun Bramming Skytteforening 187/02
58 41561 Jesper K. Pedersen Brørup Skyttekreds 185/01
59 130424 Michael Mildahl Nykøbing Sj. Skytteforening 181/01
60 127672 Jacob Walsøe Klejs-Juelsminde Skytteforening 171/04

Riffel, 15m - Klasse VÅ3

1 31089 Leif Laursen Karup Skytteforening 196/07
2 61050 Mathias Maegaard Østerlars Skytteforening 195/05
3 128666 Heidi Nyborg Horne Skytteforening 195/03
3 130183 Kent Stoklund Frederikshavn Skyttekreds 195/03
5 104419 Per Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 195/02
6 131689 Mikael Møller Gørding/Vejrup Skyttekreds 194/04
7 113782 Ronny Kristensen Billund-Vorbasse Skytteforening 193/06
8 131180 Mogens Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 193/04
9 123926 Jens V. Madsen Brande Skytteforening 192/06
10 132493 Bjarne Binder Ganløse Skytteforening 192/05
11 126871 Christina Ehrhorn Horne Skytteforening 192/01
12 130354 Karen Buch-Olsen Faaborg Skytteforening 190/04
13 127765 Lone Bjørnholdt Knudsen Midtdjurs skytteforening 189/03
14 122410 Anita Clausen Nykøbing Sj. Skytteforening 189/02
14 129089 Bettina Dam Jakobsen Kjellerup Skytteforening 189/02
16 129313 Stephan Johannsen Grænseegnens Skytteforening 188/06
17 117272 Søren Kirkegaard Madsen Helle Skytteforening 188/03
18 132544 Louise Gotfredsen Kværndrup Idrætsforening 188/02
19 127639 Carsten Vestby Jensen Vilsted Skytteforening 188/01
20 129894 Jakob Rosenkjær Horne Skytteforening 187/00
21 128216 Vita Bâr Grænseegnens Skytteforening 186/03
22 41663 Lars Jepsen Rødding Skytteforening 186/01
23 70267 Kim Nielsen Hellerup Skyde Selskab 186/00
24 128337 Louise Marquart Løgstør Sportsskytteklub 185/04
25 116793 Bo D. Andersen Løsning-Hedensted Skytteforening 185/03
26 123168 Jonas Jahnsen Ulfborg Bys Skytteforening 185/01
27 131464 Danielle Krogshave Mullerup Skytteforening 184/01
28 128826 Søren Ørum Samsø Skytteforening 180/01
29 130686 Flemming H. Wagner Honum & Omegns Skytteforening 179/00
30 57538 Maja Gadeberg Nykøbing Sj. Skytteforening 124/02

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/14
2 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening 200/13
3 57255 Kurt Møller Pedersen Tuse Skytteforening 200/11
3 20954 Per Christiansen Glud Skytteforening 200/11
5 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 200/09
5 49486 Vang Jarl Særslev Skytteforening 200/09
7 68928 Peter Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening 200/08
8 80544 Paul Landsfeldt Ammitsbøl Sg&i 200/06
9 44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds 200/04
10 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening 199/15
11 30213 Janus Haahr Trehøje Skytteforening 199/12
12 33816 Knud Andersen Jelling fS 199/11
13 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd. 199/10
14 10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds 199/09
15 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 199/08
16 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 199/05
17 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 199/04
18 29765 Frits R. Larsen Trehøje Skytteforening 198/10
19 17287 Allan Prior Aalborg Skyttekreds 198/09
20 87542 Claus Frederiksen Damsholte Skytteforening 198/08
20 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 198/08
20 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub 198/08
23 61314 Susanne Pihl Nyvest Skytteforening 198/07
23 61094 Bent Knudsen Østerlars Skytteforening 198/07
23 35506 Lars Kring Mortensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 198/07
23 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 198/07
27 58322 Kurt Petersen Tuse Skytteforening 198/06
28 44389 William Kjær Vojens Skytteforening 198/05
29 61310 Svend E. Pihl Nyvest Skytteforening 198/04
30 62500 Ole Gerner Olsen Frederiksborg Amts Garderforening (F.A.G.) 198/02
31 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864 197/09
32 61799 Peter Hansen Ballerup Skytteforening 197/08
33 54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening 197/07
33 25369 Bjarne Andersen Samsø Skytteforening 197/07
35 68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening 197/06
36 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening 197/05
36 121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening 197/05
36 10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds 197/05
39 61510 Karl Dahl Nyvest Skytteforening 197/04
39 44249 Ib-Detlev Hulgard Haderslev Skyttekreds 197/04
39 20326 Flemming Mikkelsen Ousted Tåning Skytteforening 197/04
42 55908 Leif Klausen Næstved Skytteforening 197/03
43 54113 Poul Erik Hansen Væggerløse Skytteforening 197/02
44 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd. 196/09
45 56096 Birthe Skytte Næstved Skytteforening 196/08
46 18938 Hans J. Steensig Skyttekreds Bjerringbro 196/07
46 97642 Flemming Larsen Nykøbing F. Skytteforening 196/07
46 54808 Lisbeth Pil Nykøbing F. Skytteforening 196/07
46 33292 Jens Ove Skjøth Brande Skytteforening 196/07
50 41660 Liselotte Petersen Rødding Skytteforening 196/06
50 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds 196/06
52 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening 196/05
52 69409 Leif Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening 196/05
52 15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening 196/05
52 33812 Lis Andersen Jelling fS 196/05
52 101728 Jan Grûnberger Trehøje Skytteforening 196/05
57 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening 196/04
57 17244 Birgit Prior Aalborg Skyttekreds 196/04
59 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds 196/03
59 20681 Hans O. Hansen Honum & Omegns Skytteforening 196/03
61 34879 Peter Tørslev Vejle Skytteforening 195/09
62 30694 Anders Helleskov Trehøje Skytteforening 195/08
62 90904 Kurt Christiansen Horsens Skyttekreds 195/08
64 106685 Ole Jespersen Ringsted Skytteforening 195/07
65 53420 Johnny Johansson Maribo Skytteforening 195/06
65 49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 195/06
65 17347 Knud ove Gammeljord Randers Skyttekreds 195/06
68 33790 Ove Laursen Jelling fS 195/05
68 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds 195/05
70 61302 Ulla Madsen Nyvest Skytteforening 195/04
70 26133 Svend Borgbjerg Århus Riffelskytte klub 195/04
72 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening 195/03
73 60819 Jytte Kristoffersen Fløng-Hedehusene Skytteforening 194/07
73 50893 Bente M. Lohmann Bullerup Skyttekreds 194/07
75 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening 194/05
75 54116 Ole Ebbe Væggerløse Skytteforening 194/05
75 93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 194/05
78 101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening 194/04
78 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 194/04
78 20964 Ole Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 194/04
78 23299 Finn Gyldenløv Sørensen Århus Riffelskytte klub 194/04
82 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 194/03
83 51383 Kurt Knudsen Bullerup Skyttekreds 193/06
84 49092 Jens E. Christensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 193/04
84 62319 Jens Erik Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 193/04
84 16498 Frede Kristensen Aalborg Skyttekreds 193/04
84 34395 Boje Skovbjerg Løsning-Hedensted Skytteforening 193/04
88 64302 Jens Bengtson Melby Skytteforening 193/03
89 110371 Ove Guldager Pedersen Særslev Skytteforening 193/02
90 57006 Kristian Ebbensgaard Greve Skytteforening 192/06
91 19287 Anna Marie Jensen Ulbjerg Skytteforening 192/05
91 21701 Henning B Clausen Århus Riffelskytte klub 192/05
93 50995 Jens Nørregaard Bullerup Skyttekreds 192/04
94 25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening 192/03
95 41575 Holger Jensen Brørup Skyttekreds 192/01
96 54678 Tage Jensen Nykøbing F. Skytteforening 192/00
97 57521 Peter Nielsen Svinninge Skytteforening 191/02
98 44078 Valdemar Nielsen Haderslev Skyttekreds 191/01
99 52481 Torben S. Nielsen Særslev Skytteforening 190/02
99 80547 Jens Peter Ladegaard Jelling fS 190/02
99 112816 Bernhard Hansen Særslev Skytteforening 190/02
102 52205 Bent Johansen Bullerup Skyttekreds 189/05
103 60777 Leif Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 189/02
104 101689 Hans Jensen Ribe Skyttekreds 188/01

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 69460 Inge Larsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 199/09
2 63950 Jørgen Simonsen Melby Skytteforening 199/06
3 62169 Steen Møller Frederikssund Skytteforening, IF1864 198/08
4 125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening 198/07
5 25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening 196/05
6 68747 Tove Rasmussen Greve Skytteforening 196/04
7 22210 Susanne Kjeldsen Kjellerup Skytteforening 196/03
7 31129 Jørn J. Termansen Karup Skytteforening 196/03
9 35378 Preben Sørensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 195/05
10 20861 Vagn åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 195/04
11 20603 Mona Hansen Honum & Omegns Skytteforening 194/07
12 62442 Arne Pedersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 194/06
13 68823 Lis Jensen Greve Skytteforening 194/04
13 124561 Arne Holm Aalborg Skyttekreds 194/04
15 44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds 193/08
16 87993 Bente Hansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr. 193/05
17 22032 Preben Juhl Jensen Knudstrup Skytteforening 193/04
17 47932 Søren G. Pedersen Horne Skytteforening 193/04
17 120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub 193/04
17 96287 Karsten Knudsen Løsning-Hedensted Skytteforening 193/04
21 129095 Jørgen Holm Jelling fS 193/03
22 20331 Dan Lauersen Ousted Tåning Skytteforening 193/02
23 41685 Jan Slothuus Rødding Skytteforening 193/01
24 12208 Ulla Rasmussen Ulbjerg Skytteforening 192/06
25 106063 Poul Erik Christensen Frederikshavn Skyttekreds 192/05
26 25511 Lars-Ingemann Jensen Odder Skytteforening 191/07
27 41593 Ejgil Thuesen Brørup Skyttekreds 191/04
27 48293 Bent Ove Hansen Horne Skytteforening 191/04
29 60087 Steen Hansen Ringsted Skytteforening 191/03
29 56316 Per Lund Pedersen Holmegaard Skytteforening 191/03
29 55844 Ove Hansen Næstved Skytteforening 191/03
29 54142 Karen Lolle Væggerløse Skytteforening 191/03
33 21256 Einar Højsgård Honum & Omegns Skytteforening 190/06
34 17359 Finn Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 190/04
35 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds 190/01
36 54172 Preben Grubbe Væggerløse Skytteforening 190/00
37 39754 Peter Christensen Ribe Skyttekreds 189/06
38 58227 Johannes Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr. 189/04
38 64725 Knud Børge Jensen Helsinge S&i - Skytteafd. 189/04
40 96415 Karl K. Rasmussen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 189/03
41 56284 Benny Christiansen Faxe Skytteforening 189/02
42 54168 Allan Bruun Væggerløse Skytteforening 188/04
43 132483 Svend Erik Reckeweg Næstved Skytteforening 188/03
44 68694 Svend Vahlgren Greve Skytteforening 188/02
45 130463 Hans Winther Brørup Skyttekreds 187/01
46 19161 Per S. Jensen Ulbjerg Skytteforening 186/03
47 12301 Hans Haubro Ulbjerg Skytteforening 185/00
48 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds 184/02
48 11768 Ruby Larsen Vilsted Skytteforening 184/02

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 194/05
2 101371 Ben Sancoeur Næstved Skytteforening 193/05
3 63343 Flemming Walther Blovstrød SG&I - Skytteafd. 192/01
4 39271 Lars Søndergård Helle Skytteforening 191/06
5 43533 Mona Clausen Gråsten Skytteforening 191/02
6 51379 Lis Olsen Lumby Skytteforening 190/05
7 34700 Else Marie Nielsen Løsning-Hedensted Skytteforening 190/02
8 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds 189/03
9 41701 Eigild Bangert Rødding Skytteforening 188/02
9 101754 Svend Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 188/02
11 123965 Verner Sørensen Ringsted Skytteforening 188/01
12 56448 Knud Nielsen Kongsted Skytteforening 187/04
13 54180 Finn Munksbo Væggerløse Skytteforening 187/03
14 43549 Kurt Lorenzen Gråsten Skytteforening 185/02
15 118242 Anne-Lise Qvist Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 184/02
16 39385 Henning Bangert Rødding Skytteforening 183/02
17 116951 Preben Andersen Samsø Skytteforening 183/00
18 110498 Ingolf Haugstrup Billund-Vorbasse Skytteforening 180/01
19 95887 John Dyhr Kristensen Odder Skytteforening 178/01
20 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening 169/02

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 123849 Patrik Gaulshøj Jelling fS 200/07
2 18341 Flemming Lauritsen Randers Skyttekreds 200/06
3 126980 Anni Damgaard Gadbjerg Skytteforening 199/10
4 108492 Niclas Pedersen Vilsted Skytteforening 198/08
5 112640 Magnus Degenkolv Randers Skyttekreds 197/07
6 127501 Villy Christensen Møldrup Skytteforening 195/04