Skoleligaernes Slutspil Fodbold 2017-18

Stævne

Turnering: Skoleligaernes Slutspil Fodbold 2017-18
Stævneansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Turneringsinformation

Række / Puljeoversigt

Skoleligaen Slutspil Drenge
Nr. 1 pulje 1 - Nr. 2 pulje 1 - Nr. 3 pulje 1 - Nr. 1 pulje 2 - Nr. 2 pulje 2 - Nr. 3 pulje 2 - Nr. 1 pulje 3 - Nr. 2 pulje 3 - Nr. 3 pulje 3 - Nr. 1 pulje 4 - Nr. 2 pulje 4 - Nr. 3 pulje 4 - Lodtrækning A - Lodtrækning B - Lodtrækning C - Lodtrækning D - Nr. 1 pulje 5 - Nr. 2 pulje 5 - Nr. 3 pulje 5 - Nr. 4 pulje 4 - Nr. 4 pulje 5 - Nr. 4 pulje 3
Play-off A Gørlev Idrætsefterskole - 10-Solrød
Play-off B Sportsefterskolen Sjælsølund - Gunslevholm Idrætsefterskole
Play-off C Efterskolen Ved Nyborg - Laursens Realskole
Play-off D Skyum Idrætsefterskole - Idrætsskolerne I Ikast
Play-off E IES Lægården - Vejle Idrætsefterskole
Play-off F Hald Ege Efterskole - Hjalleseskolen - Silkeborg Efterskole
1/8-finale A Gunslevholm Idrætsefterskole - 10-Solrød
1/8-finale B Efterskolen Ved Nyborg - Idrætsskolerne I Ikast
1/8-finale C IES Lægården - Hjalleseskolen
1/4-finaler og frem Aabybro Efterskole - BGI Akademiet - Hjemly Idrætefterskole - Københavns Idrætsefterskole - Hjalleseskolen - 10-Solrød - Holbæk Sportsakademi - Idrætsskolerne I Ikast - Hjemly Idrætefterskole - BGI akademiet - Hjalleseskolen - Holbæk Sportsakademi
Skoleligaen Slutspil Piger
Nr. 1 pulje 1 - Nr. 2 pulje 1 - Nr. 3 pulje 1 - Nr. 4 pulje 1 - Nr. 1 pulje 2 - Nr. 2 pulje 2 - Nr. 3 pulje 2 - Nr. 4 pulje 2 - Nr. 1 pulje 3 - Nr. 2 pulje 3 - Nr. 3 pulje 3 - Nr. 4 pulje 3 - Lodtrækning A - Lodtrækning B - Lodtrækning C - Lodtrækning D
Play-off A SØS Idrætsefterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole - Levring Efterskole
Play-off B Gunslevholm Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole - IES Lægården
1/4-finaler og frem Sportsefterskolen Sjælsølund - Københavns Idrætsefterskole - BGI Akademiet - Hellebjerg Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund - BGI akademiet - Hellebjerg Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole
Skoleliga 2 Slutspil Drenge
Nr. 1 pulje 1 - Nr. 2 pulje 1 - Nr. 3 pulje 1 - Nr. 1 pulje 2 - Nr. 2 pulje 2 - Nr. 3 pulje 2 - Nr. 1 pulje 3 - Nr. 2 pulje 3 - Nr. 3 pulje 3 - Nr. 1 pulje 4 - Nr. 2 pulje 4 - Nr. 3 pulje 4 - Nr. 1 pulje 5 - Nr. 2 pulje 5 - Nr. 3 pulje 5 - Nr. 1 pulje 6 - Nr. 2 pulje 6 - Nr. 3 pulje 6 - Nr. 4 pulje 1 - Nr. 4 pulje 4 - Nr. 4 pulje 3 - Nr. 4 pulje 2 - Lodtrækning A - Lodtrækning B - Lodtrækning C - Lodtrækning D - Nr. 4 pulje 5 - Nr. 4 pulje 6
Play-off A Idrætsefterskolen Ubby - Gunslevholm Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole
Play-off B Gørlev Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole - BGI Akademiet 2
Play-off C Skyum Idrætsefterskole 1 - Silkeborg Efterskole - Hestlund Efterskole
Play-off D Aabybro Efterskole - Levring Efterskole - Laursens Realskole
1/8-finaler og frem Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Holbæk Sportsakademi - Idrætsefterskolen Ubby - Sportsefterskolen Sjælsølund - Københavns Idrætsefterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole - BGI Akademiet 2 - Hjemly Idrætefterskole 1 - Vivild G&I - Rønde Efterskole - BGI Akademiet 1 - IES Lægården - Hald Ege Efterskole - UCS10 Skanderborg - Silkeborg Efterskole - Laursens Realskole - Hald Ege Efterskole - Hjemly Idrætefterskole - BGI akademiet - Københavns Idrætsefterskole
Skoleliga 2 Slutspil Piger
Nr. 1 pulje 1 - Nr. 2 pulje 1 - Nr. 3 pulje 1 - Nr. 1 pulje 2 - Nr. 2 pulje 2 - Nr. 3 pulje 2 - Lodtrækning A - Lodtrækning B - Lodtrækning C - Lodtrækning D - Nr. 4 pulje 1 - Nr. 4 pulje 2
1/4-finaler og frem Gudenådalens Efterskole - Idrætsefterskolen Lægården - Lyngs Idrætsefterskole - Vivild G&I - BGI Akademiet - Strib Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole - SC Mors / Dueholmskolen - Brøruphus Efterskole - Strib Idrætsefterskole - Vivild G&I - Lyngs Idrætsefterskole
Skoleliga 3 Slutspil Drenge
Nr. 1 pulje 1 - Nr. 2 pulje 1 - Nr. 3 pulje 1 - Nr. 1 pulje 2 - Nr. 2 pulje 2 - Nr. 3 pulje 2 - Nr. 1 pulje 3 - Nr. 2 pulje 3 - Nr. 3 pulje 3 - Nr. 1 pulje 4 - Nr. 2 pulje 4 - Nr. 3 pulje 4 - Nr. 1 pulje 5 - Nr. 2 pulje 5 - Nr. 3 pulje 5 - Nr. 1 pulje 6 - Nr. 2 pulje 6 - Nr. 3 pulje 6 - Nr. 4 pulje 1 - Nr. 4 pulje 4 - Nr. 4 pulje 3 - Nr. 4 pulje 2 - Lodtrækning A - Lodtrækning B - Lodtrækning C - Lodtrækning D - Nr. 4 pulje 5 - Nr. 4 pulje 6
Play-off A Idrætsefterskolen Ubby - 10Solrød - Skolerne i Oure - Sport & Performance
Play-off B Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - X-Class - 10. klasse Slagelse - Sportsefterskolen Sine
Play-off C Hellebjerg Idrætsefterskole - 10. Klasse Center Djursland - IES Lægården 2
Play-off D Lyngs Idrætsefterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole - Gudenådalens Efterskole
1/8-finaler og frem Gørlev Idrætsefterskole 1 - Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Sportsefterskolen Sjælsølund - 10Solrød - Hjemly Fri- Og Idrætefterskole - BGI akademiet 1 - Sportsefterskolen Sine - Aabybro Eftersko - Galtrup Musik Og Idrætsefterskole - IES Lægården 1 - Gylling Efterskole - BGI Akademiet Spring/Fodbold - Hald Ege Efterskole - IES Lægården 2 - Gudenådalens Efterskole - Gylling Efterskole - IES Lægården - Hjemly Idrætefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole

Til toppen