Pulje 4 - A-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2018
Turneringsansvarlige
Henrik Bilde Tlf: 20324239 / 20324239
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2018
A-rækken
Pulje 4

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Aars 5 10 5 2 3 35-25 622-541 81 35
2. Vodskov 1 10 5 2 3 34-26 608-508 100 34
3. Hellum 1 10 4 2 4 31-29 595-574 21 31
4. Dall-Ferslev If. 1 10 2 6 2 28-32 546-599 -53 28
5. Arentsminde IF 2 10 2 4 4 26-34 554-617 -63 26
6. Løgstør If. 1 10 3 2 5 26-34 544-630 -86 26

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Nordjylland Petanque 2018
A-rækken
Pulje 4

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Nordjylland Petanque 2018
A-rækken
Pulje 4

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2018
A-rækken
Pulje 4

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
16-04-18 18:30 Vodskov 1 - Aars 5 - Petanquebaner 5 - 1
(70 - 37)
18-04-18 18:30 Dall-Ferslev If. 1 - Arentsminde IF 2 - Petanquebaner 4 - 2
(66 - 48)
23-04-18 18:30 Aars 5 - Løgstør If. 1 - Petanquebaner 1 - 5
(53 - 69)
25-04-18 18:30 Hellum 1 - Dall-Ferslev If. 1 3 - 3
(64 - 50)
26-04-18 18:30 Arentsminde IF 2 - Vodskov 1 - Petanquebaner 2 - 4
(49 - 62)
30-04-18 18:30 Aars 5 - Arentsminde IF 2 - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 34)
01-05-18 18:30 Løgstør If. 1 - Hellum 1 1 - 5
(53 - 73)
02-05-18 18:30 Dall-Ferslev If. 1 - Løgstør If. 1 - Petanquebaner 4 - 2
(70 - 59)
14-05-18 18:30 Løgstør If. 1 - Arentsminde IF 2 3 - 3
(53 - 63)
14-05-18 18:30 Vodskov 1 - Dall-Ferslev If. 1 - Petanquebaner 5 - 1
(73 - 37)
16-05-18 18:30 Hellum 1 - Aars 5 1 - 5
(60 - 76)
23-05-18 18:30 Vodskov 1 - Hellum 1 - Petanquebaner 5 - 1
(75 - 35)
28-05-18 18:30 Løgstør If. 1 - Vodskov 1 1 - 5
(42 - 69)
30-05-18 18:30 Dall-Ferslev If. 1 - Aars 5 - Petanquebaner 1 - 5
(34 - 69)
31-05-18 18:30 Arentsminde IF 2 - Hellum 1 - Petanquebaner 4 - 2
(60 - 39)
04-06-18 18:30 Aars 5 - Vodskov 1 - Petanquebaner 5 - 1
(72 - 34)
06-06-18 18:30 Hellum 1 - Løgstør If. 1 2 - 4
(46 - 65)
07-06-18 18:30 Arentsminde IF 2 - Dall-Ferslev If. 1 - Petanquebaner 3 - 3
(62 - 65)
11-06-18 18:30 Løgstør If. 1 - Aars 5 2 - 4
(50 - 66)
11-06-18 18:30 Vodskov 1 - Arentsminde IF 2 - Petanquebaner 3 - 3
(67 - 51)
13-06-18 18:30 Dall-Ferslev If. 1 - Hellum 1 - Petanquebaner 3 - 3
(50 - 56)
13-06-18 18:30 Vodskov 1 - Løgstør If. 1 - Petanquebaner 2 - 4
(50 - 56)
18-06-18 14:00 Arentsminde IF 2 - Aars 5 - Petanquebaner 3 - 3
(62 - 62)
18-06-18 18:30 Løgstør If. 1 - Dall-Ferslev If. 1 3 - 3
(48 - 63)
20-06-18 18:30 Hellum 1 - Vodskov 1 5 - 1
(76 - 43)
25-06-18 18:30 Aars 5 - Hellum 1 - Petanquebaner 2 - 4
(54 - 70)
27-06-18 18:30 Dall-Ferslev If. 1 - Vodskov 1 - Petanquebaner 3 - 3
(53 - 65)
28-06-18 18:30 Arentsminde IF 2 - Løgstør If. 1 - Petanquebaner 5 - 1
(77 - 49)
30-07-18 18:30 Aars 5 - Dall-Ferslev If. 1 - Petanquebaner 3 - 3
(55 - 58)
01-08-18 18:30 Hellum 1 - Arentsminde IF 2 5 - 1
(76 - 48)

Til toppen