Riffel, 50m (Jyllandsstævnet Sommer 2018) | Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Mesterskab BK1

1 112069 Martin Svendsen Boddum-Ydby Skytteforening 200/11 200/16 400/27
2 123929 Matilde Skinderholm Vojens Skytteforening 200/14 200/13 400/27
3 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 200/15 200/08 400/23
4 123669 Maja Pedersen Ousted Tåning Skytteforening 200/11 200/11 400/22
5 107180 Joachim Jørgensen Vojens Skytteforening 200/11 200/10 400/21
6 126787 Laura Bødtker Midtdjurs skytteforening 199/12 200/13 399/25
7 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 199/12 200/12 399/24
8 123028 Cammilla Johannesen Boddum-Ydby Skytteforening 199/14 200/08 399/22
9 123027 Lærke Ninn Boddum-Ydby Skytteforening 200/08 199/10 399/18
10 101491 Gustav Røjkjær Klejs-Juelsminde Skytteforening 199/12 199/13 398/25
11 113665 Chris Nielsen Viborg Skytteforening 199/13 199/11 398/24
12 123882 Isabella Bonde Vodskov Skytteforening 199/09 198/11 397/20
13 99867 Mia Hviid Sørensen Midtdjurs skytteforening 197/11 199/12 396/23
14 111532 Magnus Johansen Boddum-Ydby Skytteforening 198/05 198/11 396/16
15 127598 Lukas Karstens Vojens Skytteforening 199/09 197/08 396/17
16 118558 Jonas Tilsted Boddum-Ydby Skytteforening 200/13 196/13 396/26
17 123034 Kasper Vestergaard Pedersen Boddum-Ydby Skytteforening 197/05 198/09 395/14
18 110961 Kasper Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 198/10 197/06 395/16
19 122870 Anna Pedersen Skyttekreds Bjerringbro 194/06 200/12 394/18
20 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/08 195/08 392/16
21 118982 Jonas Høegh Thomsen Sjørring Skytteforening 197/07 195/08 392/15
22 122777 Jeppe Madsen Boddum-Ydby Skytteforening 195/10 196/06 391/16
23 118319 Nicolaj Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening 197/09 194/09 391/18
24 127968 Mikkel Heby Svendsen Vodskov Skytteforening 196/06 194/06 390/12
25 123149 Victor Holm Thisted Skyttekreds 197/08 193/08 390/16
26 123445 Kasper Søgaard Henriksen Boddum-Ydby Skytteforening 191/04 196/06 387/10
27 123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening 191/06 195/04 386/10
28 121912 Helene Lauridsen Struer Skyttekreds 188/04 191/01 379/05

Riffel, 50m - Mesterskab BK2

1 120445 Toke Simonsen Vodskov Skytteforening 198/12 199/08 397/20
2 109462 Jakob Øster Samsø Skytteforening 198/09 197/05 395/14
3 117498 Christoffer Jensen Thisted Skyttekreds 198/11 196/08 394/19
4 118983 Jacob Høegh Thomsen Sjørring Skytteforening 196/09 197/11 393/20
5 120339 Alexander Berth Randers Skyttekreds 196/06 197/07 393/13
6 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen Randers Skyttekreds 197/10 194/08 391/18
7 128109 Daniel Kronborg Andersen Midtdjurs skytteforening 190/09 200/06 390/15
8 128738 Jens-Christian Steenholdt Vojens Skytteforening 196/09 190/05 386/14
9 129811 Malthe Juul Jensen Vodskov Skytteforening 193/08 191/05 384/13
10 127276 Jesper John Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/08 190/04 384/12
11 130246 Mathias Kooijman Vojens Skytteforening 189/06 194/03 383/09
12 120929 Tobias Godske Højgaard Viborg Skytteforening 191/06 191/02 382/08
13 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 177/01 195/05 372/06
14 120497 Andreas Guldager Petersen Esbjerg Skyttekreds 189/04 182/03 371/07

Riffel, 50m - Mesterskab BK3

1 113585 Anders Christian Uhrenholt Vodskov Skytteforening 196/05 200/13 396/18
2 131492 Karoline Skade Vojens Skytteforening 198/07 198/11 396/18
3 127125 Jamie Køller Vejrum Randers Skyttekreds 196/04 195/05 391/09
4 132238 Kristine Westphal Vojens Skytteforening 192/09 198/06 390/15
5 134506 Nicolai Sølvberg Viborg Skytteforening 195/07 194/07 389/14
6 107083 Freja Vinther Jensen Samsø Skytteforening 196/09 191/06 387/15
7 134355 Andy Bjerregaard Randers Skyttekreds 191/06 192/05 383/11
8 125105 Mikkel Kjær Schmidt Vojens Skytteforening 192/06 191/05 383/11
9 131704 Marius Højer Juul Vodskov Skytteforening 194/05 189/04 383/09
10 131175 Patrick S Poulsen Randers Skyttekreds 190/05 192/02 382/07
11 131957 Andreas Kanstrup Sørensen Vojens Skytteforening 188/03 193/09 381/12
12 131034 Mikkel Molnit Thisted Skyttekreds 189/02 192/06 381/08
13 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 194/07 187/03 381/10
14 131956 Victor Hammer Vojens Skytteforening 184/02 189/00 373/02
15 128758 Marc Nielsen Viborg Skytteforening 188/04 185/03 373/07
16 118340 Rasmus Uhrenholt Vodskov Skytteforening 185/04 183/04 368/08
17 129787 Mike Stryhn Sørensen Randers Skyttekreds 186/05 182/02 368/07
18 134502 Frederik Sølvberg Viborg Skytteforening 186/03 181/02 367/05
19 124643 Mikkel Lausen Skals Skytteforening 177/02 188/04 365/06
20 134313 Ruben Kramer Juulsgaard Randers Skyttekreds 180/02 184/01 364/03
21 134055 Oliver Kristiansen Rosendal Esbjerg Skyttekreds 186/04 177/00 363/04
22 115939 Benjamin Hougaard Esbjerg Skyttekreds 181/04 181/01 362/05
23 130754 Jeppe Thor Laursen Hem Skytteforening 186/01 175/03 361/04
24 131176 Philip S Poulsen Randers Skyttekreds 185/02 173/01 358/03
25 131397 Emil Tanderup Hem Skytteforening 183/04 172/00 355/04
26 134501 Mathias Sølvberg Viborg Skytteforening 171/01 183/04 354/05
27 134664 Emil Vestergaard Sørensen Esbjerg Skyttekreds 169/01 179/03 348/04
28 125216 Kirstine M.C.B. Ravnholt Randers Skyttekreds 166/02 175/02 341/04
29 131228 Viggo Anton Laursen Hem Skytteforening 167/01 170/01 337/02
30 134663 Albert Vestergaard Sørensen Esbjerg Skyttekreds 155/00 155/00 310/00

Riffel, 50m - Mesterskab J1

1 101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening 199/13 200/15 399/28
2 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 200/14 199/13 399/27
3 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 199/09 199/09 398/18
4 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 197/12 200/14 397/26
5 101919 Lonnie Heby Pedersen Vodskov Skytteforening 197/10 199/10 396/20
6 115361 Caroline H. Madsen Thisted Skyttekreds 197/06 198/14 395/20
7 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening 200/14 195/07 395/21
8 103696 Louise Karstoft Vodskov Skytteforening 196/08 197/08 393/16
9 96039 Mikkel von der Lippe Samsø Skytteforening 196/07 197/05 393/12
10 110272 Anders Herman Laursen Randers Skyttekreds 197/10 196/05 393/15
11 102409 Magnus Larsen Vodskov Skytteforening 196/09 193/06 389/15
12 107380 OIiver Illner Sønderborg Skyttekreds 193/07 194/07 387/14
13 97889 Luckas Heby Pedersen Vodskov Skytteforening 190/05 196/06 386/11
14 101490 Christoffer Røjkjær Klejs-Juelsminde Skytteforening 193/05 191/04 384/09

Riffel, 50m - Mesterskab J2

1 113511 Amanda S. Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening 200/12 199/10 399/22
2 114505 Søren Nørbjerg Larsen Boddum-Ydby Skytteforening 198/11 198/09 396/20
3 115451 Magnus Sønderskov Nielsen Thisted Skyttekreds 199/12 197/15 396/27
4 122584 Kristian Hansen Brix Esbjerg Skyttekreds 200/10 196/12 396/22
5 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/12 197/07 394/19
6 118294 Nicolai Mou Nielsen Vodskov Skytteforening 196/08 197/08 393/16
7 121676 Axel Aaes Christensen Vodskov Skytteforening 197/09 195/06 392/15
8 123206 Natasja Dahl Vojens Skytteforening 194/04 196/11 390/15
9 120342 Pelle Bøgh Andersson Randers Skyttekreds 191/05 198/11 389/16
10 124958 Karl Kristian Sixhøj Nielsen Thisted Skyttekreds 194/06 194/06 388/12
11 129677 Julie Egerton Bisgaard Viborg Skytteforening 186/03 200/11 386/14
12 125467 Kian Nedrud Møller Vodskov Skytteforening 191/07 191/06 382/13
13 115450 Christian Filtenborg Brogaard Thisted Skyttekreds 190/05 188/05 378/10
14 128739 Sara Steenholdt Vojens Skytteforening 190/04 188/05 378/09
15 113666 Thomas Broe Højriis Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/04 187/03 374/07

Riffel, 50m - Mesterskab US1

1 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 197/08 198/06 395/14
2 28245 Louise Madsen Boddum-Ydby Skytteforening 195/10 198/11 393/21
3 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 196/07 197/07 393/14
4 44303 Camilla Paulsen Vojens Skytteforening 196/07 195/07 391/14
5 118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 193/07 195/08 388/15
6 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 188/01 193/06 381/07
7 98723 Emil Søvsø Poulsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/06 189/03 381/09

Riffel, 50m - Mesterskab US2

1 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 194/08 190/03 384/11
2 102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U 188/07 195/03 383/10
3 119041 Jakob Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/08 194/08 383/16
4 113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening 185/05 189/03 374/08
5 108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 184/07 188/10 372/17
6 127795 Oliver H. Brix Esbjerg Skyttekreds 186/06 178/04 364/10

Riffel, 50m - Mesterskab UÅ1

1 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 200/14 199/13 399/27
2 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 197/11 199/12 396/23

Riffel, 50m - Mesterskab UÅ2

1 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 197/10 197/05 394/15

Riffel, 50m - Mesterskab VS1

1 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 198/07 198/11 396/18
2 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Ribe Skyttekreds 198/10 196/11 394/21
3 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 197/09 196/06 393/15
4 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 195/06 197/07 392/13
5 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening 195/06 195/08 390/14
6 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening 193/05 195/09 388/14
7 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening 178/04 196/09 374/13
8 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 188/03 184/04 372/07

Riffel, 50m - Mesterskab VS2

1 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds 197/08 195/03 392/11
2 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening 193/05 190/06 383/11
3 25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening 187/03 190/05 377/08
4 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 190/06 187/08 377/14
5 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/07 190/08 376/15
6 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 184/04 184/01 368/05

Riffel, 50m - Mesterskab VS3

1 39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening 186/05 196/08 382/13
2 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 185/05 193/03 378/08
3 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 190/05 188/03 378/08
4 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening 192/06 186/03 378/09
5 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 179/02 187/05 366/07
6 15856 Mads Juul Jensen Vodskov Skytteforening 183/04 183/03 366/07
7 111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening 177/06 181/05 358/11
8 123793 Michael Kofoed Schou Gjellerup Sdr. S G & I 178/05 171/03 349/08
9 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening 169/01 170/01 339/02

Riffel, 50m - Mesterskab SE1

1 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 198/10 200/11 398/21
2 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 200/11 198/10 398/21
3 34740 Hardy Larsen Honum & Omegns Skytteforening 199/07 197/08 396/15
4 93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 196/10 198/07 394/17
5 101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening 197/07 197/12 394/19
6 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening 197/07 197/07 394/14
7 29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening 199/09 195/04 394/13
8 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening 195/03 198/09 393/12
9 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus 196/10 197/06 393/16
10 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 197/10 196/09 393/19
11 17347 Knud ove Gammeljord Randers Skyttekreds 193/09 199/07 392/16
12 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 194/05 197/10 391/15
13 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening 194/08 196/09 390/17
14 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus 189/02 198/10 387/12
15 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 194/06 192/05 386/11
16 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 192/04 190/02 382/06
17 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 183/02 189/06 372/08

Riffel, 50m - Mesterskab SE2

1 125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening 197/07 199/12 396/19
2 98798 Kirsten Hvid Hansen Randers Skyttekreds 194/06 192/06 386/12
3 120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub 190/06 192/08 382/14
4 116951 Preben Andersen Samsø Skytteforening 193/06 189/06 382/12
5 101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 185/02 182/00 367/02

Riffel, 50m - Mesterskab VÅ1

1 40125 Lone B. Lund Bramming Skytteforening 200/10 200/12 400/22
2 65536 Martin Bærtelsen Randers Skyttekreds 200/10 200/11 400/21
3 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 200/09 199/09 399/18
4 41245 Charlotte Dahl Esbjerg Skyttekreds 199/09 199/10 398/19
5 113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening 198/09 199/07 397/16
6 116151 Rene Elgaard Midtdjurs skytteforening 199/11 198/11 397/22
7 99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 199/08 198/10 397/18
8 78249 Michael Brasch Midtdjurs skytteforening 199/09 198/07 397/16
9 25221 Sanne Kristensen Samsø Skytteforening 196/06 200/15 396/21
10 82492 Rene Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 197/10 199/11 396/21
11 25234 Pia Kleis Samsø Skytteforening 197/10 199/10 396/20
12 127255 Elise Saxild Kristensen Helle Skytteforening 199/10 197/12 396/22
13 91099 Ellen Holm Samsø Skytteforening 199/09 197/11 396/20
14 113675 Lisbeth Meldgaard Helle Skytteforening 197/06 198/10 395/16
15 34354 Betinna Flyvholm Thygesen Ullerup Skytteforening 198/11 194/05 392/16
16 88266 Inge Spangaard Futtrup Boddum-Ydby Skytteforening 195/08 196/09 391/17
17 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds 196/09 195/02 391/11
18 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 196/10 195/00 391/10
19 88584 Jørn Czaja Kristensen Midtdjurs skytteforening 196/07 194/09 390/16
20 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening 193/03 195/07 388/10
21 123883 Birgitte Bonde Vodskov Skytteforening 195/08 193/05 388/13
22 19466 Finn Karlsson Skals Skytteforening 192/04 194/07 386/11
23 107481 Karin Gamskjær Skals Skytteforening 189/03 195/10 384/13
24 115286 Mikael Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening 188/02 191/08 379/10

Riffel, 50m - Mesterskab VÅ2

1 109668 Lena Thyssen Esbjerg Skyttekreds 199/09 200/15 399/24
2 91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening 199/05 198/08 397/13
3 17330 Evan Jensen Randers Skyttekreds 197/11 198/08 395/19
4 126904 Steven V. Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 198/08 196/07 394/15
5 11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening 194/03 199/07 393/10
6 93636 Lars Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 194/05 196/09 390/14
7 131180 Mogens Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 192/02 195/03 387/05
8 121953 Jens Peter Fischer Ribe Skyttekreds 193/09 191/07 384/16
9 96548 Rasmus Vej Ry-Emborg Skytteforening 189/06 194/07 383/13
10 122125 Claus Nielsen Vodskov Skytteforening 190/06 193/02 383/08
11 133356 Nikolaj Mortensen Samsø Skytteforening 189/05 191/04 380/09
12 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/05 185/01 377/06

Riffel, 50m - Mesterskab FRI

1 18517 Anna-Grethe Maribo Andersen Randers Skyttekreds 199/10 199/11 398/21
2 112640 Magnus Degenkolv Randers Skyttekreds 198/11 196/11 394/22
3 18341 Flemming Lauritsen Randers Skyttekreds 198/08 195/08 393/16
4 18195 John Nicholaisen Randers Skyttekreds 196/07 196/05 392/12
5 130238 Erik Møgelvang Rasmussen Randers Skyttekreds 192/04 197/06 389/10
6 109469 Linda Ørum Samsø Skytteforening 196/07 192/03 388/10
7 120446 Simon Simonsen Vodskov Skytteforening 190/07 194/07 384/14
8 17986 Marie Nørgaard Randers Skyttekreds 190/04 191/03 381/07
9 134669 Mia Katrine Rasmussen Randers Skyttekreds 191/03 189/07 380/10
10 134668 Stine Hvid Randers Skyttekreds 192/09 188/04 380/13
11 18541 Allan Dicksen Andersen Randers Skyttekreds 176/01 194/07 370/08
12 24149 Johnny Jensen Randers Skyttekreds 182/02 187/05 369/07
13 130405 Jonas Østerløv Andersen Randers Skyttekreds 181/02 187/02 368/04
14 134197 Berit Petersen Randers Skyttekreds 187/05 179/03 366/08
15 115973 Ruth bjørn Larsen Randers Skyttekreds 178/01 187/01 365/02
16 95417 Jan Jørn Jensen Randers Skyttekreds 179/04 179/01 358/05
17 124626 Martin Skyberg-Hansen Vodskov Skytteforening 177/00 172/02 349/00

Riffel, 50m - Klasse BK1

1 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 200/15
2 123929 Matilde Skinderholm Vojens Skytteforening 200/14
3 118558 Jonas Tilsted Boddum-Ydby Skytteforening 200/13
4 112069 Martin Svendsen Boddum-Ydby Skytteforening 200/11
4 123669 Maja Pedersen Ousted Tåning Skytteforening 200/11
4 107180 Joachim Jørgensen Vojens Skytteforening 200/11
7 123027 Lærke Ninn Boddum-Ydby Skytteforening 200/08
8 123028 Cammilla Johannesen Boddum-Ydby Skytteforening 199/14
9 113665 Chris Nielsen Viborg Skytteforening 199/13
10 101491 Gustav Røjkjær Klejs-Juelsminde Skytteforening 199/12
10 126787 Laura Bødtker Midtdjurs skytteforening 199/12
10 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 199/12
13 123882 Isabella Bonde Vodskov Skytteforening 199/09
13 127598 Lukas Karstens Vojens Skytteforening 199/09
15 110961 Kasper Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 198/10
16 111532 Magnus Johansen Boddum-Ydby Skytteforening 198/05
17 99867 Mia Hviid Sørensen Midtdjurs skytteforening 197/11
18 118319 Nicolaj Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening 197/09
19 123149 Victor Holm Thisted Skyttekreds 197/08
19 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/08
21 118982 Jonas Høegh Thomsen Sjørring Skytteforening 197/07
22 123034 Kasper Vestergaard Pedersen Boddum-Ydby Skytteforening 197/05
23 127968 Mikkel Heby Svendsen Vodskov Skytteforening 196/06
24 122777 Jeppe Madsen Boddum-Ydby Skytteforening 195/10
25 122870 Anna Pedersen Skyttekreds Bjerringbro 194/06
26 123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening 191/06
27 123445 Kasper Søgaard Henriksen Boddum-Ydby Skytteforening 191/04
28 121912 Helene Lauridsen Struer Skyttekreds 188/04

Riffel, 50m - Klasse BK2

1 120445 Toke Simonsen Vodskov Skytteforening 198/12
2 117498 Christoffer Jensen Thisted Skyttekreds 198/11
3 109462 Jakob Øster Samsø Skytteforening 198/09
4 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen Randers Skyttekreds 197/10
5 128738 Jens-Christian Steenholdt Vojens Skytteforening 196/09
5 118983 Jacob Høegh Thomsen Sjørring Skytteforening 196/09
7 120339 Alexander Berth Randers Skyttekreds 196/06
8 127276 Jesper John Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/08
9 129811 Malthe Juul Jensen Vodskov Skytteforening 193/08
10 120929 Tobias Godske Højgaard Viborg Skytteforening 191/06
11 128109 Daniel Kronborg Andersen Midtdjurs skytteforening 190/09
12 130246 Mathias Kooijman Vojens Skytteforening 189/06
13 120497 Andreas Guldager Petersen Esbjerg Skyttekreds 189/04
14 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 177/01

Riffel, 50m - Klasse BK3

1 131492 Karoline Skade Vojens Skytteforening 198/07
2 107083 Freja Vinther Jensen Samsø Skytteforening 196/09
3 113585 Anders Christian Uhrenholt Vodskov Skytteforening 196/05
4 127125 Jamie Køller Vejrum Randers Skyttekreds 196/04
5 134506 Nicolai Sølvberg Viborg Skytteforening 195/07
6 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 194/07
7 131704 Marius Højer Juul Vodskov Skytteforening 194/05
8 132238 Kristine Westphal Vojens Skytteforening 192/09
9 125105 Mikkel Kjær Schmidt Vojens Skytteforening 192/06
10 134355 Andy Bjerregaard Randers Skyttekreds 191/06
11 131175 Patrick S Poulsen Randers Skyttekreds 190/05
12 131034 Mikkel Molnit Thisted Skyttekreds 189/02
13 128758 Marc Nielsen Viborg Skytteforening 188/04
14 131957 Andreas Kanstrup Sørensen Vojens Skytteforening 188/03
15 129787 Mike Stryhn Sørensen Randers Skyttekreds 186/05
16 134055 Oliver Kristiansen Rosendal Esbjerg Skyttekreds 186/04
17 134502 Frederik Sølvberg Viborg Skytteforening 186/03
18 130754 Jeppe Thor Laursen Hem Skytteforening 186/01
19 118340 Rasmus Uhrenholt Vodskov Skytteforening 185/04
20 131176 Philip S Poulsen Randers Skyttekreds 185/02
21 131956 Victor Hammer Vojens Skytteforening 184/02
22 131397 Emil Tanderup Hem Skytteforening 183/04
23 115939 Benjamin Hougaard Esbjerg Skyttekreds 181/04
24 134313 Ruben Kramer Juulsgaard Randers Skyttekreds 180/02
25 124643 Mikkel Lausen Skals Skytteforening 177/02
26 134672 Del Cash Hussin Esbjerg Skyttekreds 173/02
27 134501 Mathias Sølvberg Viborg Skytteforening 171/01
28 134664 Emil Vestergaard Sørensen Esbjerg Skyttekreds 169/01
29 131228 Viggo Anton Laursen Hem Skytteforening 167/01
30 125216 Kirstine M.C.B. Ravnholt Randers Skyttekreds 166/02
31 132300 Magnus Møller Esbjerg Skyttekreds 165/01
32 134663 Albert Vestergaard Sørensen Esbjerg Skyttekreds 155/00

Riffel, 50m - Klasse J1

1 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 200/14
1 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening 200/14
3 101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening 199/13
4 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 199/09
5 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 197/12
6 101919 Lonnie Heby Pedersen Vodskov Skytteforening 197/10
6 110272 Anders Herman Laursen Randers Skyttekreds 197/10
8 115361 Caroline H. Madsen Thisted Skyttekreds 197/06
9 102409 Magnus Larsen Vodskov Skytteforening 196/09
10 103696 Louise Karstoft Vodskov Skytteforening 196/08
11 96039 Mikkel von der Lippe Samsø Skytteforening 196/07
12 107380 OIiver Illner Sønderborg Skyttekreds 193/07
13 101490 Christoffer Røjkjær Klejs-Juelsminde Skytteforening 193/05
14 97889 Luckas Heby Pedersen Vodskov Skytteforening 190/05

Riffel, 50m - Klasse J2

1 113511 Amanda S. Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening 200/12
2 122584 Kristian Hansen Brix Esbjerg Skyttekreds 200/10
3 115451 Magnus Sønderskov Nielsen Thisted Skyttekreds 199/12
4 114505 Søren Nørbjerg Larsen Boddum-Ydby Skytteforening 198/11
5 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/12
6 121676 Axel Aaes Christensen Vodskov Skytteforening 197/09
7 118294 Nicolai Mou Nielsen Vodskov Skytteforening 196/08
8 124958 Karl Kristian Sixhøj Nielsen Thisted Skyttekreds 194/06
9 123206 Natasja Dahl Vojens Skytteforening 194/04
10 125467 Kian Nedrud Møller Vodskov Skytteforening 191/07
11 120342 Pelle Bøgh Andersson Randers Skyttekreds 191/05
12 115450 Christian Filtenborg Brogaard Thisted Skyttekreds 190/05
13 128739 Sara Steenholdt Vojens Skytteforening 190/04
14 113666 Thomas Broe Højriis Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/04
15 129677 Julie Egerton Bisgaard Viborg Skytteforening 186/03
16 102410 Mikkel Gjøderum Jørgensen Vodskov Skytteforening 185/05

Riffel, 50m - Klasse US1

1 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 197/08
2 44303 Camilla Paulsen Vojens Skytteforening 196/07
2 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 196/07
4 28245 Louise Madsen Boddum-Ydby Skytteforening 195/10
5 118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 193/07
6 98723 Emil Søvsø Poulsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/06
7 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 188/01

Riffel, 50m - Klasse US2

1 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 194/08
2 119041 Jakob Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/08
3 102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U 188/07
4 127795 Oliver H. Brix Esbjerg Skyttekreds 186/06
5 113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening 185/05
6 108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 184/07

Riffel, 50m - Klasse UÅ1

1 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 200/14
2 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 197/11
3 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/07

Riffel, 50m - Klasse UÅ2

1 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 197/10

Riffel, 50m - Klasse VS1

1 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Ribe Skyttekreds 198/10
2 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 198/07
3 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 197/09
4 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 195/06
4 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening 195/06
6 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening 193/05
7 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 188/03
8 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening 178/04

Riffel, 50m - Klasse VS2

1 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds 197/08
2 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening 193/05
3 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 190/06
4 15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening 187/08
5 25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening 187/03
6 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/07
7 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 184/04

Riffel, 50m - Klasse VS3

1 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening 192/06
2 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 190/05
3 39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening 186/05
4 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 185/05
5 15856 Mads Juul Jensen Vodskov Skytteforening 183/04
6 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 179/02
7 123793 Michael Kofoed Schou Gjellerup Sdr. S G & I 178/05
8 111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening 177/06
9 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening 169/01

Riffel, 50m - Klasse SE1

1 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 200/11
2 29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening 199/09
3 34740 Hardy Larsen Honum & Omegns Skytteforening 199/07
4 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 198/10
5 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 197/10
6 101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening 197/07
6 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening 197/07
8 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus 196/10
8 93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 196/10
10 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening 195/03
11 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening 194/08
12 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 194/06
13 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 194/05
14 17347 Knud ove Gammeljord Randers Skyttekreds 193/09
15 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 192/04
16 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus 189/02
17 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 183/02

Riffel, 50m - Klasse SE2

1 125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening 197/07
2 98798 Kirsten Hvid Hansen Randers Skyttekreds 194/06
3 116951 Preben Andersen Samsø Skytteforening 193/06
4 120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub 190/06
5 101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 185/02

Riffel, 50m - Klasse VÅ1

1 40125 Lone B. Lund Bramming Skytteforening 200/10
1 65536 Martin Bærtelsen Randers Skyttekreds 200/10
3 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 200/09
4 116151 Rene Elgaard Midtdjurs skytteforening 199/11
5 127255 Elise Saxild Kristensen Helle Skytteforening 199/10
6 78249 Michael Brasch Midtdjurs skytteforening 199/09
6 41245 Charlotte Dahl Esbjerg Skyttekreds 199/09
6 91099 Ellen Holm Samsø Skytteforening 199/09
9 99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 199/08
10 34354 Betinna Flyvholm Thygesen Ullerup Skytteforening 198/11
11 113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening 198/09
12 82492 Rene Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 197/10
12 25234 Pia Kleis Samsø Skytteforening 197/10
14 113675 Lisbeth Meldgaard Helle Skytteforening 197/06
15 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 196/10
16 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds 196/09
17 88584 Jørn Czaja Kristensen Midtdjurs skytteforening 196/07
18 25221 Sanne Kristensen Samsø Skytteforening 196/06
19 123883 Birgitte Bonde Vodskov Skytteforening 195/08
19 88266 Inge Spangaard Futtrup Boddum-Ydby Skytteforening 195/08
21 103697 Jens Ingerslev Larsen Vodskov Skytteforening 194/08
21 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/08
23 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening 193/03
24 19466 Finn Karlsson Skals Skytteforening 192/04
25 107481 Karin Gamskjær Skals Skytteforening 189/03
26 115286 Mikael Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening 188/02

Riffel, 50m - Klasse VÅ2

1 109668 Lena Thyssen Esbjerg Skyttekreds 199/09
2 91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening 199/05
3 126904 Steven V. Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 198/08
4 17330 Evan Jensen Randers Skyttekreds 197/11
5 93636 Lars Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 194/05
6 11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening 194/03
7 121953 Jens Peter Fischer Ribe Skyttekreds 193/09
8 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/05
9 131180 Mogens Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 192/02
10 122125 Claus Nielsen Vodskov Skytteforening 190/06
11 96548 Rasmus Vej Ry-Emborg Skytteforening 189/06
12 133356 Nikolaj Mortensen Samsø Skytteforening 189/05

Riffel, 50m - Klasse FRI

1 18517 Anna-Grethe Maribo Andersen Randers Skyttekreds 199/10
2 112640 Magnus Degenkolv Randers Skyttekreds 198/11
3 18341 Flemming Lauritsen Randers Skyttekreds 198/08
4 18195 John Nicholaisen Randers Skyttekreds 196/07
4 109469 Linda Ørum Samsø Skytteforening 196/07
6 134668 Stine Hvid Randers Skyttekreds 192/09
7 130238 Erik Møgelvang Rasmussen Randers Skyttekreds 192/04
8 134669 Mia Katrine Rasmussen Randers Skyttekreds 191/03
9 120446 Simon Simonsen Vodskov Skytteforening 190/07
10 17986 Marie Nørgaard Randers Skyttekreds 190/04
11 134197 Berit Petersen Randers Skyttekreds 187/05
12 24149 Johnny Jensen Randers Skyttekreds 182/02
13 130405 Jonas Østerløv Andersen Randers Skyttekreds 181/02
14 95417 Jan Jørn Jensen Randers Skyttekreds 179/04
15 115973 Ruth bjørn Larsen Randers Skyttekreds 178/01
16 124626 Martin Skyberg-Hansen Vodskov Skytteforening 177/00
17 18541 Allan Dicksen Andersen Randers Skyttekreds 176/01

Til toppen