Riffel, 200m (Jyllandsstævnet Sommer 2018) | Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 200m - Mesterskab BK

1 101491 Gustav Røjkjær Klejs-Juelsminde Skytteforening 150/07 150/11 300/18
2 118558 Jonas Tilsted Boddum-Ydby Skytteforening 149/08 144/05 293/13
3 112069 Martin Svendsen Boddum-Ydby Skytteforening 145/03 146/04 291/07
4 113585 Anders Christian Uhrenholt Vodskov Skytteforening 148/05 143/05 291/10
5 123445 Kasper Søgaard Henriksen Boddum-Ydby Skytteforening 143/06 143/06 286/12
6 122870 Anna Pedersen Skyttekreds Bjerringbro 144/05 140/05 284/10
7 110961 Kasper Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 139/00 143/03 282/00
8 118319 Nicolaj Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening 138/05 137/01 275/06
9 118340 Rasmus Uhrenholt Vodskov Skytteforening 117/02 112/00 229/02

Riffel, 200m - Mesterskab JUN

1 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 149/04 150/08 299/12
2 113843 Nina Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening 147/08 150/08 297/16
3 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 148/07 149/08 297/15
4 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 147/05 146/05 293/10
5 101490 Christoffer Røjkjær Klejs-Juelsminde Skytteforening 145/06 146/07 291/13
6 102409 Magnus Larsen Vodskov Skytteforening 146/06 145/04 291/10
7 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 143/06 147/07 290/13
8 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 142/03 147/04 289/07
9 118294 Nicolai Mou Nielsen Vodskov Skytteforening 141/02 144/04 285/06
10 102410 Mikkel Gjøderum Jørgensen Vodskov Skytteforening 142/04 139/00 281/04

Riffel, 200m - Mesterskab UÅ

1 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 147/02 145/02 292/04
2 93421 Mathias A Madsen Kjellerup Skytteforening 138/00 136/02 274/00

Riffel, 200m - Mesterskab VS1

1 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 143/05 145/03 288/08

Riffel, 200m - Mesterskab VS2

1 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening 146/04 144/03 290/07
2 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 144/03 143/03 287/06
3 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening 140/03 140/01 280/04

Riffel, 200m - Mesterskab VS3

1 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 140/04 141/03 281/07
2 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening 135/01 142/05 277/06
3 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 134/01 138/01 272/02

Riffel, 200m - Mesterskab SE1

1 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 148/03 148/08 296/11
2 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 147/07 146/05 293/12
3 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus 143/04 147/06 290/10
4 23971 Steen Armstrong Skytteklubben DSB/ASF 145/03 145/04 290/07
5 25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening 144/05 145/04 289/09
6 20861 Vagn åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 142/02 145/03 287/05
7 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 144/02 141/03 285/05

Riffel, 200m - Mesterskab SE2

1 19466 Finn Karlsson Ulbjerg Skytteforening 147/05 145/07 292/12
2 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 145/04 145/01 290/05
3 33414 Tove Thomsen Secher Ullerup Skytteforening 146/05 142/02 288/07
4 116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening 139/02 142/04 281/06
5 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 143/04 132/02 275/06
6 120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub 134/01 138/01 272/02

Riffel, 200m - Mesterskab VÅ1

1 24583 Bruno Grove Nielsen Skytteklubben DSB/ASF 148/04 149/08 297/12
2 106628 Kim Lyng Knudsen Viborg Skytteforening 148/04 148/06 296/10
3 99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 146/03 148/06 294/09
4 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 147/08 146/04 293/12
5 89856 Ib Steen Jørgensen Skyttekreds Bjerringbro 148/07 145/03 293/10
6 112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening 148/08 144/05 292/13
7 25221 Sanne Kristensen Samsø Skytteforening 146/04 142/03 288/07
8 25234 Pia Kleis Samsø Skytteforening 143/08 141/03 284/11
9 82492 Rene Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 145/04 139/02 284/06

Riffel, 200m - Mesterskab VÅ2

1 25362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening 144/07 144/05 288/12
2 113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening 142/05 142/03 284/08
3 15832 Michael Herskind Vodskov Skytteforening 140/02 142/04 282/06
4 86963 Christian Madsen Skyttekreds Bjerringbro 143/03 139/03 282/06

Riffel, 200m - Mesterskab KIK

1 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 149/10 148/09 297/19
2 109668 Lena Thyssen Esbjerg Skyttekreds 145/04 141/04 286/08

Riffel, 200m - Klasse BK

1 101491 Gustav Røjkjær Klejs-Juelsminde Skytteforening 150/07
2 118558 Jonas Tilsted Boddum-Ydby Skytteforening 149/08
3 113585 Anders Christian Uhrenholt Vodskov Skytteforening 148/05
4 112069 Martin Svendsen Boddum-Ydby Skytteforening 145/03
5 122870 Anna Pedersen Skyttekreds Bjerringbro 144/05
6 123445 Kasper Søgaard Henriksen Boddum-Ydby Skytteforening 143/06
7 110961 Kasper Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 139/00
8 118319 Nicolaj Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening 138/05
9 118340 Rasmus Uhrenholt Vodskov Skytteforening 117/02

Riffel, 200m - Klasse JUN

1 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 149/04
2 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 148/07
3 113843 Nina Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening 147/08
4 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 147/05
5 102409 Magnus Larsen Vodskov Skytteforening 146/06
6 101490 Christoffer Røjkjær Klejs-Juelsminde Skytteforening 145/06
7 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 143/06
8 102410 Mikkel Gjøderum Jørgensen Vodskov Skytteforening 142/04
9 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 142/03
10 118294 Nicolai Mou Nielsen Vodskov Skytteforening 141/02

Riffel, 200m - Klasse UÅ

1 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 147/02
2 93421 Mathias A Madsen Kjellerup Skytteforening 138/00

Riffel, 200m - Klasse VS1

1 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 143/05

Riffel, 200m - Klasse VS2

1 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening 146/04
2 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 144/03
3 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening 140/03

Riffel, 200m - Klasse VS3

1 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 140/04
2 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening 135/01
3 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 134/01

Riffel, 200m - Klasse SE1

1 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 148/03
2 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 147/07
3 23971 Steen Armstrong Skytteklubben DSB/ASF 145/03
4 25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening 144/05
5 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 144/02
6 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus 143/04
7 20861 Vagn åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 142/02

Riffel, 200m - Klasse SE2

1 19466 Finn Karlsson Ulbjerg Skytteforening 147/05
2 33414 Tove Thomsen Secher Ullerup Skytteforening 146/05
3 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 145/04
4 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 143/04
5 116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening 139/02
6 120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub 134/01

Riffel, 200m - Klasse VÅ1

1 112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening 148/08
2 89856 Ib Steen Jørgensen Skyttekreds Bjerringbro 148/07
3 106628 Kim Lyng Knudsen Viborg Skytteforening 148/04
3 24583 Bruno Grove Nielsen Skytteklubben DSB/ASF 148/04
5 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 147/08
6 25221 Sanne Kristensen Samsø Skytteforening 146/04
7 99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 146/03
8 82492 Rene Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 145/04
9 25234 Pia Kleis Samsø Skytteforening 143/08

Riffel, 200m - Klasse VÅ2

1 25362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening 144/07
2 86963 Christian Madsen Skyttekreds Bjerringbro 143/03
3 113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening 142/05
4 15832 Michael Herskind Vodskov Skytteforening 140/02

Riffel, 200m - Klasse KIK

1 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 149/10
2 109668 Lena Thyssen Esbjerg Skyttekreds 145/04

Til toppen