DGI Sydøstjylland Fodbold efterår 2018

Turneringsinfo

Turnering: DGI Sydøstjylland Fodbold efterår 2018
Turneringsansvarlige
Palle Uglebjerg Tlf: 40709444
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Resultater indberettes til Min Idræt, dette kan også gøres vis DGI Appen som kan hentes i App Store og Google Play. Resultatet skal være inde senest 48 timer efter kampen ellers udløser dette en bøde på kr. 200.- Ændringer skal være dommerklubben i hænde senest 48 timer inden kampstart ellers udløser dette et gebyr på kr. 200.- Info vedrørende DGI Sydøstjylland Fodbold se www.dgi.dk

Række / Puljeoversigt

Damesenior 7 mands
Damesenior Pulje 1 Egebjerg - Østbirk IF - Hedensted IF (OG) - As IF - Juelsminde IF 1 - Horsens Boldklub
Damesenior Pulje 2 Gedved IF - Hovedgård IF - Sdr. Vissing U&G - Løsning IF - Ølsted U&GF - Hornsyld IF - Vejlefjord IF - Riis-Tebstrup - Hatting Motion - Lund IF
Herresenior 7 mands efterår 2018
Bygholm Landbrugsskole og kursuscenter
Herresenior 7m Egebjerg IF - Rårup GIF - Røde Kors Jelling Fodbold Club - Enner Mark - Riis-Tebstrup - Grejs-Dalen IK - Syddansk Erhvervsskole (Afd. Odense, Vejle og Grindsted)
Senior old boys (+40) 11 - mand
Superliga Nord Gauerslund IF OB - Hover IF - Jelling Fs - Lindved GF - Vejle B. - Ø. Nykirke IF - Fredericia ff - Skibet IF - Trelde G&I - GGIF - fodbold
Superliga Syd Vejle Kammerater - Bredballe IF - Fredericia KFUM - Nr. Bjært S. IF - Bjert IF - Kolding B. vet. - Vonsild FK - VV United ( Vamdrup & Vejen) - Starup - Oversidder
1 Div. Nord Karstoft IF - Engum U&I - Farre IF - FB Fodbold 2 - Give Fremad - Hover IF 2 + 40
1 div syd Lunderskov B. - Bramdrupdam GIF - BPI - Dalby Gf - Gårslev Gf - Seest B 1. - Seest B. 2 - Smidstrup-Skærup - Grejs-Dalen IK - Kolding If - Fodbold/old Boys - Sjølund - FB-Fodbold 1
40/45 år 7 m
+40/45 år 7 mands P1 Bredballe IF 1 - Vejle Boldklub - Vinding Sf 2 - Vejle FC - Bredballe IF +40 3 - Oversidder - Jelling FS
+40/45 år 7 mands P2 Alminde VIUF - Bredballe IF 2 - Hornborg G&U - Lindved GF - Vinding SF 1 - GGIF - fodbold
+40/45 7m P3 Gauerslund IF OB - Bramdrupdam GIF - Bjert IF - Fredericia ff + 45 1 - Fredericia ff + 45 2 - Kolding If - Fodbold/ Vet Boys + 45
+ 50 veteraner tirsdag 21.8.18
+50 21.8.18 P1 Fynslund BK - Bredballe IF 2 - Hover IF - Kolding United Old Stars
+50 21.8 18 P2 Frem Thyregod - Vejle Boldklub - Hedensted IF - Løsning IF
+50 21.8.18 P3 Bredsten IF - Gauerslund IF OB - Bredballe IF 1 - Vinding SF
+50 21.8.18 P4 Jelling FS - Grejs-Dalen IK - Uldum IF - Ø. Nykirke IF
+50 veteraner Torsdage
+50 Torsdag eft.18 Højen G&U - Seest B. - Grejs-Dalen IK - Vinding SF - Kolding Boldklub - Vonsild FK - Vamdrup IF - Skibet IF
+50 torsdag den 30.8.18
P 1+50 torsdag 30.8.18 Grejs-Dalen IK - Vinding SF - Kolding Boldklub - Vonsild FK
P 2+50 torsdag 30.8.18 Højen G&U - Seest B. - Vamdrup IF - Skibet IF +50
+ 50 veteraner tirsdag 4.9.18
+ 50 vet 4.9.18 P 1 Fynslund BK - Bredballe IF 2 - Kolding United Old Stars - Løsning IF
+50 vet 4.9.18 P2 Hover IF - Frem Thyregod - Vejle Boldklub - Hedensted IF
+ 50 vet 4.9.18 P 3 Gauerslund IF OB - Bredballe IF 1 - Grejs-Dalen IK - Vinding SF
+50 vet 4.9.18 P4 Bredsten IF - Jelling FS - Uldum IF - Ø. Nykirke IF
+50 tirsdag den 11.9.2018
+50 tirsdag 11.9.18 Pulje 1 Fynslund BK - Bredballe IF 2 - Hover IF - Vejle Boldklub
+ 50 tirsdag 11.9.18 Pulje 2 Kolding United Old Stars - Frem Thyregod - Hedensted IF - Løsning IF
+50 tirsdag 11.9.18 Pulje 3 Gauerslund IF OB - Jelling FS - Grejs-Dalen IK - Ø. Nykirke IF
+ 50 tirsdag 11.9.18 Pulje 4 Bredsten IF - Bredballe IF 1 - Uldum IF - Vinding SF
+ 50 finalerunde i Bredballe den 18.9.18
+50 pulje 1 18.9.18 Bredballe IF 2 - Kolding United Old Stars - Frem Thyregod - Vejle Boldklub
+50 pulje 2 18.9.18 Fynslund BK - Hover IF - Hedensted IF - Løsning IF
+50 pulje 3 18.9.18 Bredsten IF - Gauerslund IF OB - Bredballe IF 1 - Jelling FS
+50 pulje 4 18.9.18 Grejs-Dalen IK - Uldum IF - Vinding SF - Ø. Nykirke IF

Til toppen