Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Divisionsskydning sommer 3. runde - riffel (Riffel, 50m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midt- og Vestsjælland
Alle foreninger
Ballerup Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
Greve Skytteforening
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
Højby Skytteforening, Sjælland
Høng Skytteforening
Jyderup Skytteforening
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
Korsør Skytteforening
Mullerup Skytteforening
Nykøbing Sj. Skytteforening
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
Reerslev Skytteforening
Roskilde Skytteforening
Svinninge Skytteforening
Tuse Skytteforening
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
126196
Frederikke Elmeskov
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
70084
Henrik D. S. Holme
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
193.000
193.000
Hovedskydning
106275
Marianne Munch
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
58163
Susanne Jørgensen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
60400
Gitte Kjep Andersen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
58183
Mogens Dalsgaard
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
VÅ2
191.000
191.000
Hovedskydning
58174
Peter Witthøft Rasmussen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
VÅ2
191.000
191.000
Hovedskydning
129828
Henrik Herse
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
VÅ2
192.000
192.000
Hovedskydning
58185
Michael Groot
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
VÅ2
193.000
193.000
Hovedskydning
60856
Helle Lindorff Jensen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
69376
Morten Remsted
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
69329
Søren Hvidberg Pedersen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VÅ2
189.000
189.000
Hovedskydning
69524
Sanne Kjær
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
76771
Joachim Espersen
Ballerup Skytteforening
UÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
76771
Joachim Espersen
Ballerup Skytteforening
UÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
35978
Claus Laumann Sindberg
Ballerup Skytteforening
UÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
35978
Claus Laumann Sindberg
Ballerup Skytteforening
UÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
131270
Mikkel Egegaard Kjær
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
134480
William Fritz Nilsson
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
131819
Asger Rohde Johansen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
127050
Peter Schmidt
Tuse Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
124745
Thomas Matzen
Tuse Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
123764
Mathilde Bredgaard
Tuse Skytteforening
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
127713
Nicklas Nielsen
Tuse Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
134382
Laurits Gunnarson
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
107611
Mikkel Schiødt
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
116929
Magnus Guldager
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
127227
Louise Truelsen
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
130774
Asger Larsen Kürstein
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
128031
Tom Schjødt Jensen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
129835
Niklas Segel Larsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
117645
Jacob Bjerre Cordtz
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
107612
Mathias Nørgaard
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
107612
Mathias Nørgaard
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
J2
198.000
198.000
Mesterskab
112037
Cecilie Nørgaard
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
112037
Cecilie Nørgaard
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
J2
196.000
196.000
Mesterskab
118762
Tobias Dyrby Nielsen
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
100110
Maria Glei Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
125156
Daniel Ravn
Fløng-Hedehusene Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
122743
Jakob Hvidberg Pedersen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
120318
Oliver Larsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
116461
Mikael Dahl
Reerslev Skytteforening
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
127852
Maria Dahl
Reerslev Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
56494
Pia Eriksen
Reerslev Skytteforening
VÅ1
194.000
194.000
Hovedskydning
69462
Henrik Pangel
Reerslev Skytteforening
VS3
182.000
182.000
Hovedskydning
88037
Palle Andersen
Reerslev Skytteforening
SE2
189.000
189.000
Hovedskydning
102499
Lasse Andersen
Reerslev Skytteforening
SE2
186.000
186.000
Hovedskydning
60731
Niels Jørgen Petersen
Reerslev Skytteforening
SE2
185.000
185.000
Hovedskydning
95606
Helge Johnson
Reerslev Skytteforening
SE2
185.000
185.000
Hovedskydning
68224
Nicolai Espersen
Ballerup Skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
82311
Joakim Dahl-Nielsen
Ballerup Skytteforening
UÅ1
193.000
193.000
Hovedskydning
111517
André Fisker
Ballerup Skytteforening
UÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
119246
Esther Marie Bentzen
Ballerup Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
119751
Rasmus Vangsgaard
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
124154
Teis Jensen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
124155
Kristian Johansen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
124155
Kristian Johansen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
134572
Vilas Liam Jensen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
110577
Frederik Darré
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
J1
188.000
188.000
Hovedskydning
98276
Thomas Hansen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
98276
Thomas Hansen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
110579
Tobias Rohde
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
124156
Mads Larsen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
J2
186.000
186.000
Hovedskydning
59504
Lena Jensen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
59509
Kurt Linhart Jensen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
SE2
189.000
189.000
Hovedskydning
58227
Johannes Nielsen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
128748
Flemming Nielsen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
SE2
174.000
174.000
Hovedskydning
60811
Karl Nielsen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
SE2
183.000
183.000
Hovedskydning
87993
Bente Hansen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
68928
Peter Hvidberg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
69408
Leif Bodilsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
69460
Inge Larsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
190.000
190.000
Hovedskydning
69409
Leif Bay
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
192.000
192.000
Hovedskydning
69477
Gert Poulsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
69461
Inge Rusbjerg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
60777
Leif Mikkelsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
192.000
192.000
Hovedskydning
60819
Jytte Kristoffersen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
68823
Lis Jensen
Greve Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
SE1
190.000
190.000
Hovedskydning
68747
Tove Rasmussen
Greve Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
60818
Jørgen Jensen
Roskilde Skytteforening
SE1
192.000
192.000
Hovedskydning
60775
Leif Gulholm
Roskilde Skytteforening
SE2
194.000
194.000
Hovedskydning
60675
Søren Christiansen
Roskilde Skytteforening
SE2
181.000
181.000
Hovedskydning
103541
Erik Jensen
Roskilde Skytteforening
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
SE1
200.000
200.000
Mesterskab
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
SE1
200.000
200.000
Mesterskab
57255
Kurt Møller Pedersen
Tuse Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
58322
Kurt Petersen
Tuse Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
57777
Kurt Jensen
Jyderup Skytteforening
SE2
188.000
188.000
Hovedskydning
129046
John Schou Hansen
Jyderup Skytteforening
SE2
181.000
181.000
Hovedskydning
57739
John Cunliffe
Jyderup Skytteforening
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
129319
Christian Grum
Jyderup Skytteforening
VÅ1
192.000
192.000
Hovedskydning
131795
Johanna Petersen
Jyderup Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
131881
Jens Petersen
Jyderup Skytteforening
VÅ2
185.000
185.000
Hovedskydning
128353
Flicha Grum
Jyderup Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
129281
Peter Gøthche
Jyderup Skytteforening
VÅ2
187.000
187.000
Hovedskydning
123419
Silke Emma Jakobsen
Mullerup Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
128064
Ida Andersen
Mullerup Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Hovedskydning
129723
Victor Bang
Mullerup Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
114274
Peter Andersen
Mullerup Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
60371
Mia Lundgreen
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
UÅ2
191.000
191.000
Hovedskydning
76186
Ken Poulsen
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
VÅ1
192.000
192.000
Hovedskydning
133884
Carsten Neumann
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
VÅ2
180.000
180.000
Hovedskydning
133885
Sebastian Neumann
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
J2
152.000
152.000
Hovedskydning
133886
Peter Neumann
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
VÅ2
181.000
181.000
Hovedskydning
133883
Mogens Neumann
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
SE2
181.000
181.000
Hovedskydning
134385
Silas Rosenkvist Bladt
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
BK2
184.000
184.000
Hovedskydning
131832
Mathilde Bonde
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
90829
Jonas Olsen
Tuse Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
108564
Gustav Andersen
Tuse Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
105094
Katrine Christensen
Tuse Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
105095
Frederik Christensen
Tuse Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
101459
Mikkel Larsen
Tuse Skytteforening
US2
195.000
195.000
Hovedskydning
57425
Dennis Frederiksen
Tuse Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
114396
Nikolai Sandstød Larsen
Høng Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
123856
Daniel Paludan
Høng Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
123856
Daniel Paludan
Høng Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
119769
Mikkel Andersen
Høng Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
114545
Mikkel Houmølle
Høng Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
123940
Mikkel Marqvartsen
Høng Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
127834
Kim Wichmann
Høng Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
127834
Kim Wichmann
Høng Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Mesterskab
100147
Kasper Pedersen
Høng Skytteforening
UÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
100147
Kasper Pedersen
Høng Skytteforening
UÅ2
198.000
198.000
Mesterskab
127834
Kim Wichmann
Høng Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
130001
Søren Marqvartsen
Høng Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
121019
Asbjørn Ingleby
Svinninge Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
133516
Lisbeth Helstrup
Svinninge Skytteforening
VÅ2
199.000
199.000
Hovedskydning
95724
John Helstrup
Svinninge Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
108366
Elmer Emil Wagner
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
126894
Rosa Lindberg Hermann
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
121867
Marcus Korsbæk Nørholt
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
121868
Mikkel Korsbæk Nørholt
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
122412
Niels E. Clausen
Nykøbing Sj. Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
114504
Laurine Wolmer Petersen
Nykøbing Sj. Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
117233
Zenia Rugaard Nielsen
Nykøbing Sj. Skytteforening
J1
194.000
194.000
Hovedskydning
103737
Kristina Svenstrup Jensen
Nykøbing Sj. Skytteforening
VÅ2
188.000
188.000
Hovedskydning
57310
Thomas Lindberg Hermann
Nykøbing Sj. Skytteforening
VÅ2
193.000
193.000
Hovedskydning
130424
Michael Mildahl
Nykøbing Sj. Skytteforening
VÅ2
188.000
188.000
Hovedskydning
57593
Claus Andersen
Nykøbing Sj. Skytteforening
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
121017
Ella Lindberg Hermann
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
128950
Summer Guldborg
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK3
180.000
180.000
Hovedskydning
128949
Jason Guldborg
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
110525
Astrid Dresler
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
119002
Daniel Lærke Christiansen
Højby Skytteforening, Sjælland
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
121739
Nicklas Jedig
Højby Skytteforening, Sjælland
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
79138
Bitten Nielsen
Højby Skytteforening, Sjælland
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
79138
Bitten Nielsen
Højby Skytteforening, Sjælland
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
57211
Arne Jacobsen
Højby Skytteforening, Sjælland
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
132564
Steen Andersen
Højby Skytteforening, Sjælland
VÅ2
182.000
182.000
Hovedskydning
119003
Kim Christensen
Højby Skytteforening, Sjælland
VÅ1
193.000
193.000
Hovedskydning
57555
Kathe Mikkelsen
Højby Skytteforening, Sjælland
SE2
185.000
185.000
Hovedskydning
57564
Jess Nielsen
Højby Skytteforening, Sjælland
SE1
191.000
191.000
Hovedskydning
57222
Inge Larsen
Højby Skytteforening, Sjælland
SE2
189.000
189.000
Hovedskydning
128576
Niels Hansen
Højby Skytteforening, Sjælland
SE2
188.000
188.000
Hovedskydning
124639
Sarah Ebbensgaard Grunstrup
Greve Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
118082
Simon Buhl Ziska
Greve Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
122511
Laura Pedersen
Greve Skytteforening
BK2
188.000
188.000
Hovedskydning
131033
Frida Rasmussen
Greve Skytteforening
BK2
173.000
173.000
Hovedskydning
59359
Erik Benée Petersen
Korsør Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
59037
Pelle Rogert Pedersen
Korsør Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
59269
Ole S. Madsen
Korsør Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
58805
Inge Nielsen
Korsør Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
130651
Matti Elbæk
Korsør Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
122000
Nicolaj Christensen
Korsør Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
127277
Mathias Bjørk Haburg
Korsør Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
55915
Lasse Rogert Pedersen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS1
189.000
189.000
Hovedskydning
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS1
192.000
192.000
Hovedskydning
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS1
191.000
191.000
Hovedskydning
62263
Lasse Tranegaard Sukstorf
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS2
190.000
190.000
Hovedskydning
69344
Signe Jensen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS1
188.000
188.000
Hovedskydning
60116
Nicolai Andersen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS3
187.000
187.000
Hovedskydning
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS1
196.000
196.000
Hovedskydning
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS1
184.000
184.000
Hovedskydning
69336
Stefan Jensen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
181.000
181.000
Hovedskydning
65332
Jens Mikkelsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS3
186.000
186.000
Hovedskydning
69410
Laura Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
US2
181.000
181.000
Hovedskydning
69501
Birger Groesmeyer
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS3
192.000
192.000
Hovedskydning
69328
Søren Smith Rasmussen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS3
186.000
186.000
Hovedskydning
60330
Henning Sørensen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS3
185.000
185.000
Hovedskydning
68878
Elan Hansen
Greve Skytteforening
VS2
191.000
191.000
Hovedskydning
69591
Arne Berg Søeballe
Greve Skytteforening
VS3
189.000
189.000
Hovedskydning
60716
Pernille Lohmann Mikkelsen
Greve Skytteforening
VS1
194.000
194.000
Hovedskydning
68949
Claus Bruun
Greve Skytteforening
VS2
184.000
184.000
Hovedskydning
60401
Eskil Gotfredsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
VS2
183.000
183.000
Hovedskydning
60370
Michael Å. Hansen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
VS3
180.000
180.000
Hovedskydning
97864
Mathias Stigaard
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
UÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
113106
Per Stigaard
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
96807
Sara Hvidberg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
US2
190.000
190.000
Hovedskydning
57006
Kristian Ebbensgaard
Greve Skytteforening
SE2
189.000
189.000
Hovedskydning
Til toppen