Riffel, 50m (Store Skydedag 2018) | Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Mesterskab US1

1 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 198/10 198/09 396/19
2 44303 Camilla Paulsen Vojens Skytteforening 198/11 195/08 393/19
3 30467 Niels H. Overgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/11 195/11 392/22
4 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds 194/05 197/07 391/12
5 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Særslev Skytteforening 195/09 196/13 391/22
6 63279 Sara Brix Sivertsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 195/05 196/08 391/13
7 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening 192/10 197/06 389/16
8 53381 Nicolai Henriksen Maribo Skytteforening 23-004 196/10 193/05 389/15
9 116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening 194/06 194/05 388/11
10 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening 188/06 195/04 383/10
11 118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 189/09 193/08 382/17
12 91277 Simone Berg Aalborg Skyttekreds 190/08 192/05 382/13
13 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 192/04 190/07 382/11
14 15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds 190/04 191/06 381/10

Riffel, 50m - Mesterskab US2

1 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 200/12 196/08 396/20
2 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 193/08 198/09 391/17
3 113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening 193/00 191/08 384/00
4 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 193/07 189/06 382/13
5 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening 23-003 187/06 194/08 381/14
6 111722 Line Munk-Knudsen Ravnsborg Skytteforening 23-008 190/02 191/04 381/06
7 86426 Frederikke Frederiksen Damsholte Skytteforening 23-032 194/03 187/03 381/06
8 98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne 187/03 193/07 380/10
9 83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub 189/02 188/02 377/04
10 92377 Pernille Noppenau Hem Skytteforening 187/05 189/05 376/10
11 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/03 188/03 374/06
12 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 183/03 190/03 373/06
13 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening 23-003 189/04 183/04 372/08
14 85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening 190/07 182/03 372/10
15 108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 189/03 180/00 369/03
16 19919 Dagmar Bjerre Honum & Omegns Skytteforening 183/04 185/07 368/11
17 103569 Cecilie Højbjerg Hansen Tommerup Skytteforening 179/02 187/04 366/06
18 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds 178/01 180/03 358/04

Riffel, 50m - Mesterskab UÅ1

1 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening 200/19 200/15 400/34
2 91753 Peter Christiansen Samsø Skytteforening 200/16 200/17 400/33
3 37275 Tobias Volck Hybholt Ballerup Skytteforening 200/16 200/15 400/31
4 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 200/14 199/17 399/31
5 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/13 199/09 399/22
6 95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening 199/08 199/12 398/20
7 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 199/10 199/10 398/20
8 90190 Mikkel Adam Warrer Ballerup Skytteforening 198/15 199/13 397/28
9 25340 Hanne Kristensen Viborg Skytteforening 198/12 199/10 397/22
10 111560 Anders Røge Holmegaard Skytteforening 23-014 199/16 198/09 397/25
11 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 196/07 200/11 396/18
12 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 198/14 198/09 396/23
13 84054 Camilla Anna Kristiansen Holmegaard Skytteforening 23-014 198/10 198/10 396/20
14 96491 Mathias Søndergaard Viborg Skytteforening 199/10 197/09 396/19
15 117829 Camilla Johansen Skive skytteforening 199/12 197/07 396/19
16 38516 Carina Damkier Jørgensen Helle Skytteforening 198/09 197/09 395/18
17 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening 199/14 196/08 395/22
18 119511 Simon Sivebæk Nykøbing F. Skytteforening 23-001 197/08 196/09 393/17
19 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening 192/04 198/09 390/13
20 101228 Philip Petersen Ravnsborg Skytteforening 23-008 194/09 196/07 390/16
21 85786 Sara Knudsen Kolding-Bramdrup Skytteforening 195/05 192/05 387/10
22 121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds 190/03 191/04 381/07
23 103478 Rikke Christensen Ribe Skyttekreds 185/04 193/04 378/08

Riffel, 50m - Mesterskab UÅ2

1 91687 Per Poulsen Tougaard Aalborg Skyttekreds 199/13 199/12 398/25
2 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 199/12 198/12 397/24
3 124022 Sandra Hintze Ornebjerg Skytteforening 23-003 200/13 197/06 397/19
4 119509 Mads Mossin Nykøbing F. Skytteforening 23-001 198/10 196/09 394/19
5 103952 Mads Jespersen Ringsted Skytteforening 196/09 195/07 391/16
6 100147 Kasper Pedersen Høng Skytteforening 195/05 195/07 390/12
7 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening 193/06 190/04 383/10

Riffel, 50m - Mesterskab VÅ2

1 133516 Lisbeth Helstrup Svinninge Skytteforening 197/09 195/05 392/14

Riffel, 50m - Klasse BK1

1 111482 Jakob Pryds Frederiksen Nykøbing F. Skytteforening 23-001 196/08

Riffel, 50m - Klasse J2

1 113511 Amanda S. Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening 197/05

Riffel, 50m - Klasse US1

1 44303 Camilla Paulsen Vojens Skytteforening 198/11
2 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 198/10
3 30467 Niels H. Overgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/11
4 53381 Nicolai Henriksen Maribo Skytteforening 23-004 196/10
5 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Særslev Skytteforening 195/09
6 63279 Sara Brix Sivertsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 195/05
7 116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening 194/06
8 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds 194/05
9 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening 192/10
10 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 192/04
11 91277 Simone Berg Aalborg Skyttekreds 190/08
12 15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds 190/04
13 118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 189/09
14 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening 188/06

Riffel, 50m - Klasse US2

1 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 200/12
2 86426 Frederikke Frederiksen Damsholte Skytteforening 23-032 194/03
3 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 193/08
4 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 193/07
5 113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening 193/00
6 85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening 190/07
7 102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U 190/05
8 111722 Line Munk-Knudsen Ravnsborg Skytteforening 23-008 190/02
9 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening 23-003 189/04
10 108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 189/03
11 83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub 189/02
12 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening 23-003 187/06
13 92377 Pernille Noppenau Hem Skytteforening 187/05
14 98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne 187/03
15 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/03
16 19919 Dagmar Bjerre Honum & Omegns Skytteforening 183/04
17 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 183/03
18 103569 Cecilie Højbjerg Hansen Tommerup Skytteforening 179/02
19 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds 178/01

Riffel, 50m - Klasse UÅ1

1 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening 200/19
2 37275 Tobias Volck Hybholt Ballerup Skytteforening 200/16
2 91753 Peter Christiansen Samsø Skytteforening 200/16
4 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 200/14
5 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/13
6 111560 Anders Røge Holmegaard Skytteforening 23-014 199/16
7 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening 199/14
8 117829 Camilla Johansen Skive skytteforening 199/12
9 96491 Mathias Søndergaard Viborg Skytteforening 199/10
9 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 199/10
11 95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening 199/08
12 90190 Mikkel Adam Warrer Ballerup Skytteforening 198/15
13 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 198/14
14 25340 Hanne Kristensen Viborg Skytteforening 198/12
15 84054 Camilla Anna Kristiansen Holmegaard Skytteforening 23-014 198/10
16 38516 Carina Damkier Jørgensen Helle Skytteforening 198/09
17 119511 Simon Sivebæk Nykøbing F. Skytteforening 23-001 197/08
18 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 196/07
19 85786 Sara Knudsen Kolding-Bramdrup Skytteforening 195/05
20 101228 Philip Petersen Ravnsborg Skytteforening 23-008 194/09
21 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening 192/04
22 121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds 190/03
23 103478 Rikke Christensen Ribe Skyttekreds 185/04

Riffel, 50m - Klasse UÅ2

1 124022 Sandra Hintze Ornebjerg Skytteforening 23-003 200/13
2 91687 Per Poulsen Tougaard Aalborg Skyttekreds 199/13
3 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 199/12
4 119509 Mads Mossin Nykøbing F. Skytteforening 23-001 198/10
5 103952 Mads Jespersen Ringsted Skytteforening 196/09
6 100147 Kasper Pedersen Høng Skytteforening 195/05
7 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening 193/06

Riffel, 50m - Klasse VÅ1

1 95724 John Helstrup Svinninge Skytteforening 198/12

Riffel, 50m - Klasse VÅ2

1 133516 Lisbeth Helstrup Svinninge Skytteforening 197/09

Til toppen