8-mandsturnering for senior og ældre efterår 2018

Turneringsinfo

Turnering: 8-mandsturnering for senior og ældre efterår 2018
Turneringsansvarlige
Mette Kjellberg Thomsen Tlf: 79404655 / 79404655
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Spilletid: 2x30 minutter - SV: Holdet spiller på særlige vilkår, kan ikke vinde rækken - D: Holdet spiller med dispensation med max 2 spillere ad gangen

Række / Puljeoversigt

Damesenior +15 /B
Pulje 1 Raklev 1 - Kirke Helsinge IF - Vipperød Boldklub - B 73 Slagelse 1 - Lynge-Broby Idrætsforening
Pulje 2 Rønnede Idrætsforening - Ørslev Bjerge If - Stillinge If - Hg Fodbold - B 73 Slagelse 2
Damesenior +15 / C
Pulje 1 Skælskør B&i - Fodboldklubben Sorø Freja 1 - Sørbymagle If - Dianalund If - Lynge-Broby If 2 - Jystrup IF
Pulje 2 Gislinge Boldklub - Raklev 2 - Svebølle dame1 - Svebølle dame 2 - Svinninge, 1 - Tømmerup G & U - Tuse Næs BK
Pulje 3 Hvidebæk If - KHI/GIF-HG/LIF - KV Damefodbold - Ringsted If - Kv - FC Storebælt
Herresenior +16 / C
Pulje 1 Røsnæs Sg&i - Kr. Helsinge/Gørlev IF (D) - Rørby-Værslev 1 OB - Kirke Helsinge IF OB - Svebølle Boldklub Oldboys
Pulje 2 Hashøj If - Skælskør B&I - Vemmelev - FC Storebælt - Tårnborg IF
Pulje 3 Slagelse Seniorklub - B 92 - Slagelse - Slagelse IF - Benløse IF - Fuglebjerg If, 1 - Team AS Fodbold 1 - Team AS Fodbold 2 - Lynge-Broby Idrætsforening - Jystrup IF
Oldboys +32 / C
Gyrstinge If (Venteliste) - Ringsted Akm (venteliste)
Pulje 1 Buerup/reerslev If - Røsnæs Sg&i - Årby GIF - Hvidebæk Idrætsforening - Svallerup-Bjerge G&I
Pulje 2 Hashøj If - Fodboldklubben Sorø Freja - Rørby-Værslev 2 - Skælskør B&i - Benløse IF - Team AS Fodbold - Dianalund If - Stenlille If - Lynge-Broby If - Tølløse Old Boys
Oldgirls/Sen.Oldgirls +28/A/B
Pulje 1 Himmelev-Veddelev Boldklub - Greve Fodbold - Frufølge - Team Solrød KB
Oldgirls/Sen.Oldgirls +28/ C
Pulje 1 B 1973 Herlev - Stenløse BK - AIK 65 - FC 4340 - BK Fix - Gadstrup IF
Senior Oldboys +40 / B
Pulje 1 Føllenslev-S. IF - St. Merløse - Team AS Fodbold - Dianalund If - Kr. Eskilstrup
Pulje 2 IF 62 - Stillinge If - Vestermose If - FC Storebælt - B 73, Slagelse - Raklev G&I
Veteraner +45 / A
Pulje 1 Ørslev Bjerge If - B 92 - Slagelse - Kirke Helsinge IF - Hvidebæk IF - Raklev GI - Høng GF
Veteraner +45 / B
Pulje 1 Niløse If - Allindelille If - Jystrup IF - Sørbymagle If - Vetterslev Høm Gf. - HG Fodbold - Ørslev Bjerge If 2
Super Veteraner +50 / B
Gørlev IF
Pulje 1 Høng GF - Tømmerup G & U - Kirke Helsinge - Raklev GI - Ørslev Bjerge If - Ledig plads
Pulje 2 Gørslev, A - Suså IF - Benløse IF - Bringstrup Sigersted If - Hg Fodbold - Team AS Fodbold
Pulje 3 Slagelse B&i - B 92 - Slagelse - FC Storebælt - Tårnborg Idrætsforening - Boeslunde Boldklub - Lynge-Broby If
Herrer +55 / B
Pulje 1 B 92 - Slagelse - Ringsted herrer - HG Fodbold (D) - Dianalund If (SV) - B 73, Slagelse - Raklev GI

Til toppen