Riffel, 200m (DM 50-200-300m BK/Junior) | Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 200m - Mesterskab BK

1 113869 Christian Larsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 150/10 150/12 300/22
2 107180 Joachim Jørgensen Vojens Skytteforening 150/07 149/11 299/18
3 127729 Bjarke Balcer Ornebjerg Skytteforening 23-003 148/05 150/09 298/14
4 121088 Nikolai Kling Larsen Horne Skytteforening 149/09 149/06 298/15
5 130503 Pauline Andreassen Dauglykke Skytteforening 149/07 149/07 298/14
6 126047 Mark Nielsen Horne Skytteforening 147/08 150/08 297/16
7 122941 Helene Eckardt Horne Skytteforening 148/11 149/08 297/19
8 122114 Simon Rosenkjær Horne Skytteforening 148/05 149/08 297/13
9 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 148/06 148/04 296/10
10 121466 Matti Ottsen Randers Skyttekreds 149/06 147/09 296/15
11 117645 Jacob Bjerre Cordtz Fløng-Hedehusene Skytteforening 146/04 149/08 295/12
12 126856 Andreas Zeeberg Melby Skytteforening 147/02 148/10 295/12
13 127050 Peter Schmidt Tuse Skytteforening 147/06 148/05 295/11
14 112069 Martin Svendsen Boddum-Ydby Skytteforening 147/04 147/05 294/09
15 109719 Jonas R. Pedersen Næstved Skytteforening 23-006 149/07 145/06 294/13
16 122679 Madeleine Liv Larsen Bullerup Skyttekreds 149/06 145/06 294/12
17 122828 Victor Holmegaard Fjelsted/Harndrup Skytteforening 147/09 146/07 293/16
18 128031 Tom Schjødt Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening 144/03 148/03 292/06
19 120339 Alexander Berth Randers Skyttekreds 147/06 145/05 292/11
20 129811 Malthe Juul Jensen Vodskov Skytteforening 145/02 146/02 291/04
21 118779 Kasper Illum Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 146/03 145/05 291/08
22 122737 Casper Iversen Ornebjerg Skytteforening 23-003 147/02 144/03 291/05
23 123764 Mathilde Bredgaard Tuse Skytteforening 147/05 143/05 290/10
24 110961 Kasper Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 144/05 145/06 289/11
25 112910 Sara Kirstine Jensen Horne Skytteforening 145/05 144/05 289/10
26 114274 Peter Andersen Mullerup Skytteforening 145/06 144/03 289/09
27 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 147/04 142/04 289/08
28 117040 Sebastian C. Bonde Vodskov Skytteforening 143/03 145/06 288/09
29 123119 Magnus Kimose Ring Algren Randers Skyttekreds 146/04 142/03 288/07
30 107611 Mikkel Schiødt Tuse Skytteforening 145/04 142/03 287/07
31 120445 Toke Simonsen Vodskov Skytteforening 145/02 142/01 287/03
32 111143 Mikkel Østergaard Andersen Haarby Skytteforening 142/03 144/03 286/06
33 118558 Jonas Tilsted Boddum-Ydby Skytteforening 145/02 141/04 286/06
34 113585 Anders Christian Uhrenholt Vodskov Skytteforening 146/04 140/03 286/07
35 100110 Maria Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 146/07 139/03 285/10
36 101491 Gustav Røjkjær Klejs-Juelsminde Skytteforening 148/06 137/07 285/13
37 128588 Anton Petersen Vestfalster Skytteforening 144/06 140/03 284/09
38 126196 Frederikke Elmeskov Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 144/03 139/03 283/06
39 129787 Mike Stryhn Sørensen Randers Skyttekreds 146/04 135/00 281/04
40 131631 Silas Petersen Østmøn Sg&i 145/05 133/02 278/07
41 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen Randers Skyttekreds 137/00 140/01 277/01
42 123170 Jens Pedersen Ulfborg Bys Skytteforening 132/01 139/01 271/02
43 112037 Cecilie Nørgaard Tuse Skytteforening 141/02 126/02 267/04
44 127227 Louise Truelsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 134/01 131/02 265/03
45 115457 Kasper Overgaard Ornebjerg Skytteforening 23-003 135/00 130/01 265/01
46 117954 Jonas Stryhn Tingsted Skytteforening 138/02 114/00 252/02
47 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 133/01 118/01 251/02

Riffel, 200m - Mesterskab JUN

1 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 150/07 150/11 300/18
2 105804 Casper Risum Breum Andersen Horne Skytteforening 149/05 150/11 299/16
3 113843 Nina Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening 149/08 149/07 298/15
4 120920 Emma Sophie Klinck Horne Skytteforening 150/11 147/07 297/18
5 114967 Alexander Prip Hesselberg Korsør Skytteforening 147/04 149/09 296/13
6 105094 Katrine Christensen Tuse Skytteforening 148/08 148/06 296/14
7 114901 Mads Hoffmann Andreasen Næstved Skytteforening 23-006 148/06 148/03 296/09
8 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 147/05 148/06 295/11
9 101490 Christoffer Røjkjær Klejs-Juelsminde Skytteforening 147/07 148/04 295/11
10 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 148/04 147/07 295/11
11 103315 Magnus Kristensen Vodskov Skytteforening 149/04 146/06 295/10
12 122736 Tobias Hedemann Ornebjerg Skytteforening 23-003 147/04 147/05 294/09
13 97889 Luckas Heby Pedersen Vodskov Skytteforening 147/04 147/05 294/09
14 129072 Jakob Berg Gøttsche Viborg Skytteforening 150/08 144/03 294/11
15 121883 Mads W. Hansen Østmøn Sg&i 145/07 148/04 293/11
16 109735 Rasmus Dalgaard Næstved Skytteforening 23-006 146/08 147/09 293/17
17 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen Midtdjurs skytteforening 146/06 147/07 293/13
18 86191 Sofus Helding Andersen Horne Skytteforening 146/06 147/04 293/10
19 124027 Mads H. Larsen Ravnsborg Skytteforening 23-008 143/06 149/03 292/09
20 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 147/07 145/07 292/14
21 121512 Laurits Mandrup Næstved Skytteforening 23-006 147/06 145/03 292/09
22 90829 Jonas Olsen Tuse Skytteforening 148/06 144/06 292/12
23 120122 Melika Andersen Ravnsborg Skytteforening 23-008 149/05 143/04 292/09
24 106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening 145/01 146/05 291/06
25 105095 Frederik Christensen Tuse Skytteforening 142/02 148/03 290/05
26 94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 145/02 145/04 290/06
27 102409 Magnus Larsen Vodskov Skytteforening 146/05 144/03 290/08
28 86197 Thor Kortegård Pedersen Horne Skytteforening 144/05 145/03 289/08
29 127880 Camilla Johannsen Grænseegnens Skytteforening 144/05 144/05 288/10
30 119511 Simon Sivebæk Nykøbing F. Skytteforening 23-001 144/02 144/05 288/07
31 116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening 145/01 143/01 288/02
32 117267 Niclas L. Seifen Grænseegnens Skytteforening 143/05 144/04 287/09
33 127076 Malte Westlund Hvidovre Skyttekreds 145/07 142/02 287/09
34 85137 Louise Skøtt Søborg SG&I 141/00 145/02 286/02
35 106870 Kenni Vestergård Henriksen Randers Skyttekreds 142/02 144/05 286/07
36 107612 Mathias Nørgaard Tuse Skytteforening 145/06 140/01 285/07
37 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 141/04 143/04 284/08
38 118294 Nicolai Mou Nielsen Vodskov Skytteforening 142/01 142/02 284/03
39 111437 Noah Jørgensen Nykøbing F. Skytteforening 23-001 138/02 145/04 283/06
40 118798 Maria Larsen Ramløse I.f. 139/02 143/05 282/07
41 126141 Laura Petersen Skive skytteforening 142/03 140/03 282/06
42 104164 Peter Bär Grænseegnens Skytteforening 136/03 142/03 278/06
43 111795 Kristian Johansen Viborg Skytteforening 138/01 139/03 277/04
44 106657 Bjørn Gerlykke Dohn Ramløse I.f. 144/03 128/01 272/04
45 124353 Jeppe Galsgaard Viborg Skytteforening 139/02 130/01 269/03
46 114505 Søren Nørbjerg Larsen Boddum-Ydby Skytteforening 144/06 125/01 269/07
47 114567 Nicolaj Lihme Ramløse I.f. 113/02 129/00 242/02

Riffel, 200m - Klasse BK

1 113869 Christian Larsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 150/10
2 107180 Joachim Jørgensen Vojens Skytteforening 150/07
3 121088 Nikolai Kling Larsen Horne Skytteforening 149/09
4 130503 Pauline Andreassen Dauglykke Skytteforening 149/07
4 109719 Jonas R. Pedersen Næstved Skytteforening 23-006 149/07
6 121466 Matti Ottsen Randers Skyttekreds 149/06
7 122679 Madeleine Liv Larsen Bullerup Skyttekreds 149/06
8 122941 Helene Eckardt Horne Skytteforening 148/11
9 101491 Gustav Røjkjær Klejs-Juelsminde Skytteforening 148/06
10 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 148/06
11 127729 Bjarke Balcer Ornebjerg Skytteforening 23-003 148/05
12 122114 Simon Rosenkjær Horne Skytteforening 148/05
13 122828 Victor Holmegaard Fjelsted/Harndrup Skytteforening 147/09
14 126047 Mark Nielsen Horne Skytteforening 147/08
15 127050 Peter Schmidt Tuse Skytteforening 147/06
16 120339 Alexander Berth Randers Skyttekreds 147/06
17 123764 Mathilde Bredgaard Tuse Skytteforening 147/05
18 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 147/04
19 112069 Martin Svendsen Boddum-Ydby Skytteforening 147/04
20 126856 Andreas Zeeberg Melby Skytteforening 147/02
21 122737 Casper Iversen Ornebjerg Skytteforening 23-003 147/02
22 100110 Maria Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 146/07
23 123119 Magnus Kimose Ring Algren Randers Skyttekreds 146/04
24 117645 Jacob Bjerre Cordtz Fløng-Hedehusene Skytteforening 146/04
25 113585 Anders Christian Uhrenholt Vodskov Skytteforening 146/04
26 129787 Mike Stryhn Sørensen Randers Skyttekreds 146/04
27 118779 Kasper Illum Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 146/03
28 114274 Peter Andersen Mullerup Skytteforening 145/06
29 112910 Sara Kirstine Jensen Horne Skytteforening 145/05
30 131631 Silas Petersen Østmøn Sg&i 145/05
31 107611 Mikkel Schiødt Tuse Skytteforening 145/04
32 120445 Toke Simonsen Vodskov Skytteforening 145/02
33 118558 Jonas Tilsted Boddum-Ydby Skytteforening 145/02
34 129811 Malthe Juul Jensen Vodskov Skytteforening 145/02
35 128588 Anton Petersen Vestfalster Skytteforening 144/06
36 110961 Kasper Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 144/05
37 112360 Kristian L. Andersen Kværndrup Idrætsforening 144/04
38 126196 Frederikke Elmeskov Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 144/03
39 128031 Tom Schjødt Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening 144/03
40 129613 Emil Kulonka Greisgaard Ornebjerg Skytteforening 23-003 144/02
41 117040 Sebastian C. Bonde Vodskov Skytteforening 143/03
42 111143 Mikkel Østergaard Andersen Haarby Skytteforening 142/03
43 112037 Cecilie Nørgaard Tuse Skytteforening 141/02
44 123445 Kasper Søgaard Henriksen Boddum-Ydby Skytteforening 141/01
45 123882 Isabella Bonde Vodskov Skytteforening 140/02
46 127276 Jesper John Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 139/02
47 129071 Marc Ryberg Viborg Skytteforening 139/01
48 117954 Jonas Stryhn Tingsted Skytteforening 138/02
49 126084 Tobias Lund Ølstykke Skytteforening 137/02
50 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen Randers Skyttekreds 137/00
51 115457 Kasper Overgaard Ornebjerg Skytteforening 23-003 135/00
52 127227 Louise Truelsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 134/01
53 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 133/01
54 123170 Jens Pedersen Ulfborg Bys Skytteforening 132/01
55 117658 Victoria Knudsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 126/00

Riffel, 200m - Klasse JUN

1 120920 Emma Sophie Klinck Horne Skytteforening 150/11
2 129072 Jakob Berg Gøttsche Viborg Skytteforening 150/08
3 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 150/07
4 113843 Nina Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening 149/08
5 120122 Melika Andersen Ravnsborg Skytteforening 23-008 149/05
6 105804 Casper Risum Breum Andersen Horne Skytteforening 149/05
7 103315 Magnus Kristensen Vodskov Skytteforening 149/04
8 105094 Katrine Christensen Tuse Skytteforening 148/08
9 114901 Mads Hoffmann Andreasen Næstved Skytteforening 23-006 148/06
10 90829 Jonas Olsen Tuse Skytteforening 148/06
11 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 148/04
12 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 147/07
13 101490 Christoffer Røjkjær Klejs-Juelsminde Skytteforening 147/07
14 121512 Laurits Mandrup Næstved Skytteforening 23-006 147/06
15 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 147/05
16 114967 Alexander Prip Hesselberg Korsør Skytteforening 147/04
17 122736 Tobias Hedemann Ornebjerg Skytteforening 23-003 147/04
18 97889 Luckas Heby Pedersen Vodskov Skytteforening 147/04
19 109735 Rasmus Dalgaard Næstved Skytteforening 23-006 146/08
20 86191 Sofus Helding Andersen Horne Skytteforening 146/06
21 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen Midtdjurs skytteforening 146/06
22 102409 Magnus Larsen Vodskov Skytteforening 146/05
23 115628 Mikkel Kannik Ølstykke Skytteforening 146/02
24 127076 Malte Westlund Hvidovre Skyttekreds 145/07
25 121883 Mads W. Hansen Østmøn Sg&i 145/07
26 107612 Mathias Nørgaard Tuse Skytteforening 145/06
27 94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 145/02
28 116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening 145/01
29 106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening 145/01
30 114505 Søren Nørbjerg Larsen Boddum-Ydby Skytteforening 144/06
31 127880 Camilla Johannsen Grænseegnens Skytteforening 144/05
32 86197 Thor Kortegård Pedersen Horne Skytteforening 144/05
33 106657 Bjørn Gerlykke Dohn Ramløse I.f. 144/03
34 119511 Simon Sivebæk Nykøbing F. Skytteforening 23-001 144/02
35 120517 Bjørn Raaby Ølstykke Skytteforening 143/07
36 124027 Mads H. Larsen Ravnsborg Skytteforening 23-008 143/06
37 117267 Niclas L. Seifen Grænseegnens Skytteforening 143/05
38 112078 Kristoffer Kvorning Viborg Skytteforening 143/03
39 126141 Laura Petersen Skive skytteforening 142/03
40 106870 Kenni Vestergård Henriksen Randers Skyttekreds 142/02
41 105095 Frederik Christensen Tuse Skytteforening 142/02
42 106658 Emil Larsen Ramløse I.f. 142/01
43 118294 Nicolai Mou Nielsen Vodskov Skytteforening 142/01
44 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 141/04
45 85137 Louise Skøtt Søborg SG&I 141/00
46 96978 Simon B Jensen Middelfart Skytteforening 140/04
47 124353 Jeppe Galsgaard Viborg Skytteforening 139/02
48 118798 Maria Larsen Ramløse I.f. 139/02
49 83692 Victoria H Hansen Ølstykke Skytteforening 138/03
50 111437 Noah Jørgensen Nykøbing F. Skytteforening 23-001 138/02
51 111795 Kristian Johansen Viborg Skytteforening 138/01
52 104164 Peter Bär Grænseegnens Skytteforening 136/03
53 101188 Nicolai Hougesen Ølstykke Skytteforening 134/03
54 103961 Victor Nielsen Ølstykke Skytteforening 133/00
55 117692 Lea Linda Bejning Andersen Søborg SG&I 126/00
56 114567 Nicolaj Lihme Ramløse I.f. 113/02

Til toppen