DM 50-200-300m Voksen (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Holdkonkurrencer

Foreningshold 50m - Ung/Voksen Åben - Finale

1 Ballerup Skytteforening
84289 Nicolaj Andersen UÅ1 199/14 199/15 398/29
37275 Tobias Volck Hybholt UÅ1 200/13 198/14 398/27
35978 Claus Søndergaard UÅ1 199/15 197/10 396/25
69303 Anders Sode VÅ1 199/14 199/14 398/28
Total 1590/109
2 Helle Skytteforening
34051 Sofie Nielsen UÅ1 200/14 199/13 399/27
39087 Thomas Søndergaard UÅ1 195/05 197/07 392/12
34084 Mette Nielsen UÅ1 199/13 198/13 397/26
39346 Jeppe Brydsø Dammark UÅ1 199/13 199/13 398/26
Total 1586/91
3 Aalborg Skyttekreds
28830 Mette Christensen VÅ1 199/15 199/10 398/25
91687 Per Poulsen Tougaard UÅ1 198/10 196/09 394/19
121919 David Rønn UÅ1 197/07 195/03 392/10
88229 Christian Frost VÅ1 200/13 197/10 397/23
Total 1581/77
4 Randers Skyttekreds
65536 Martin Bærtelsen VÅ1 197/10 199/09 396/19
18178 Jonas Holst Andersen VÅ1 199/11 198/13 397/24
120785 John Bo Lyng VÅ1 198/08 195/09 393/17
67824 Therese Gregersen VÅ1 199/13 195/10 394/23
Total 1580/83

Foreningshold 50m - Senior - Finale

1 Tuse Skytteforening
57407 Susanne Frederiksen SE1 200/11 195/04 395/15
57419 Lars Lund SE1 199/09 198/13 397/22
58322 Kurt Petersen SE1 198/11 197/10 395/21
57255 Kurt Møller Pedersen SE1 197/07 198/10 395/17
Total 1582/75
2 Fløng-Hedehusene Skytteforening
69409 Leif Bay SE1 195/07 197/07 392/14
68928 Peter Hvidberg SE1 199/14 198/09 397/23
69408 Leif Bodilsen SE1 198/08 197/09 395/17
60777 Leif Mikkelsen SE1 193/05 195/08 388/13
Total 1572/67
3 Samsø Skytteforening
25323 Jenny Bissø SE1 196/07 196/07 392/14
25302 Knud Møller SE1 195/07 199/07 394/14
20954 Per Christiansen SE1 200/09 197/10 397/19
25326 Jan O Jørgensen SE1 194/08 195/05 389/13
Total 1572/60
4 Århus Riffelskytte klub
25728 Jørgen Mahler SE1 197/15 194/06 391/21
26133 Svend Borgbjerg SE1 198/09 193/06 391/15
24407 Vagn Mikkelsen SE1 194/08 194/05 388/13
21701 Henning B Clausen SE1 199/14 195/11 394/25
Total 1564/74

Foreningshold 50m - Ung/Voksen Stilling - Finale

1 Ørre Skytteforening,
31260 Rikke Mæng VS1 197/11 199/07 396/18
35128 Rene Kristiansen VS1 199/11 197/09 396/20
25978 Kim mæng Ibsen VS1 194/06 192/09 386/15
97095 Emil Grønbæk US2 194/09 190/07 384/16
Total 1562/69
2 Særslev Skytteforening
50208 Jan Østergård Jensen VS1 196/11 193/10 389/21
43006 Esben Egeskov Jakobsen VS1 200/12 195/11 395/23
49637 Henriette Hylsebeck Nielsen US1 194/04 192/09 386/13
94795 Anna Skade Nielsen US1 196/09 192/07 388/16
Total 1558/73
3 Århus Riffelskytte klub
95349 Kristian Gyldenløv US2 192/08 191/06 383/14
33713 Alex Møberg VS1 195/10 196/06 391/16
25247 Nanna Bissø VS1 194/08 197/05 391/13
17480 Thomas Danielsen VS1 194/07 192/06 386/13
Total 1551/56
4 Ribe Skyttekreds
69466 Helle Kirstine Larsen VS2 195/02 190/06 385/08
40827 Nicolai Christensen VS1 188/05 189/07 377/12
12022 Henrik Fredsgaard Noppenau VS1 197/08 196/09 393/17
85295 Chris Debel US1 192/02 182/03 374/05
Total 1529/42

Foreningshold 50m - Ung/Voksen Stilling

1 Særslev Skytteforening
50208 Jan Østergård Jensen VS1 196/11
43006 Esben Egeskov Jakobsen VS1 200/12
49637 Henriette Hylsebeck Nielsen US1 194/04
94795 Anna Skade Nielsen US1 196/09
Total 786/36
2 Ørre Skytteforening,
31260 Rikke Mæng VS1 197/11
35128 Rene Kristiansen VS1 199/11
25978 Kim mæng Ibsen VS1 194/06
97095 Emil Grønbæk US2 194/09
Total 784/37
3 Århus Riffelskytte klub
95349 Kristian Gyldenløv US2 192/08
33713 Alex Møberg VS1 195/10
25247 Nanna Bissø VS1 194/08
17480 Thomas Danielsen VS1 194/07
Total 775/33
4 Ribe Skyttekreds
69466 Helle Kirstine Larsen VS2 195/02
40827 Nicolai Christensen VS1 188/05
12022 Henrik Fredsgaard Noppenau VS1 197/08
85295 Chris Debel US1 192/02
Total 772/17
5 Samsø Skytteforening
25639 Carsten Hauge VS1 193/08
25849 Helene Klejs Dam Sørensen VS1 198/10
25354 Claus P V Jensen VS2 191/08
25211 Svend Bissø VS1 187/06
Total 769/32
6 Skive skytteforening
22154 Allan Aagaard VS1 192/08
43374 Allan Clausen VS2 192/08
27987 Jan Thesbjerg VS1 197/09
28015 Hardy Larsen VS2 188/05
Total 769/30
7 Fløng-Hedehusene Skytteforening
28084 Bjarne Veile VS1 197/08
69431 Karsten Graversen VS1 189/03
60116 Nicolai Andersen VS2 192/06
69344 Signe Jensen VS1 191/05
Total 769/22
8 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
30467 Niels H. Overgaard US1 199/08
112421 Niclas Hejslet US2 183/00
87872 Martin Knudsen US2 188/07
35590 Jesper K. Mortensen VS1 197/11
Total 767/26
9 Viborg Skytteforening
19746 Erik Skovmand VS1 193/10
107452 Sara Alexis US1 192/05
99561 Josefine Ø. Laursen US1 193/04
116728 Caroline Marie Jacobi US1 188/04
Total 766/23
10 Vemmelev Sg&i
59536 Johnny Olsen VS1 195/05
59650 Allan Hansen VS1 187/03
62263 Lasse Tranegaard Sukstorf VS2 189/07
55915 Lasse Rogert Pedersen VS1 194/06
Total 765/21
11 Aalborg Skyttekreds
86372 Christinna Herskind US1 196/07
104886 Emil Lindholt Nielsen US1 190/04
17033 Lars Ørum Pedersen VS1 189/04
91277 Simone Berg US1 189/03
Total 764/18
12 Ornebjerg Skytteforening 23-003
55571 Birthe Holm Thomsen VS3 190/08
55698 Karsten Larsen VS3 186/06
86870 Jesper Pedersen US2 199/12
100365 Natashia Hansen US2 187/06
Total 762/32
13 Horne Skytteforening
48314 Anders Hansen VS2 189/04
47395 Jesper Eckardt VS2 187/05
48025 Morten Laursen VS1 194/08
48182 Jacob Helding Larsen VS1 191/06
Total 761/23
14 Tingsted Skytteforening
54457 Mikael Green VS2 190/03
54434 Palle Henriksen VS3 187/04
53137 Hanne Andersen VS2 187/02
81811 Betina Petersen US1 195/09
Total 759/18
15 Frederikssund Skytteforening, IF1864
62454 Allan J. Asmussen VS2 191/06
60633 Claus Nielsen VS2 188/05
62432 Bjarne Sørensen VS1 186/06
62329 Jan O. Larsen VS1 193/07
Total 758/24
16 Blovstrød SG&I - Skytteafd.
128348 Linas Zvirblis VS3 191/03
115847 Søren Juul Møller VS3 187/08
64413 Michael F. Hansen VS2 191/03
111896 Mathias Juul US2 188/03
Total 757/17
17 Grænseegnens Skytteforening
43337 Poul Clausen VS3 184/03
43346 Marianne Clausen VS2 193/07
43365 Henning Sørensen VS2 188/03
98706 Emma Thyssen US2 190/04
Total 755/17
18 Greve Skytteforening
60716 Pernille Lohmann Mikkelsen VS1 190/08
68878 Elan Hansen VS2 186/05
68949 Claus Bruun VS2 191/05
69591 Arne Berg Søeballe VS3 186/04
Total 753/22
19 Vojens Skytteforening
44303 Camilla Paulsen US1 192/09
20012 Frederik Laursen VS3 179/05
42345 Jens Faurbye VS1 192/06
39563 Nicki Fabricius VS3 187/02
Total 750/22
20 Hvidovre Skyttekreds
106690 Jørgen Kim Christensen VS2 181/05
68807 Michael Hansen VS2 190/06
130231 Anant Choubey VS2 189/05
69290 Benny Munk VS2 190/06
Total 750/22
21 Vodskov Skytteforening
15792 Poul Michael Dalbøge VS3 182/05
15859 Mads Sigsgaard VS3 185/04
73324 Peter Sigsgaard US2 188/05
85492 Martin Jensen US2 195/05
Total 750/19
22 Randers Skyttekreds
17339 Preben Chemnitz Hansen VS2 190/05
106868 Nicolaj Berg Lassen US2 179/03
17356 Gitte Hansen VS2 182/02
17365 Camilla Chemnitz Hansen US1 197/16
Total 748/26
23 Stege Ndr. Skytteforening 23-035
55133 Peter Hansen VS1 194/03
55222 Jacob Nielsen VS2 187/02
55337 Kenneth Westergaard VS3 177/04
55168 Line P. Bertelsen US2 189/07
Total 747/16
24 Honum & Omegns Skytteforening
20009 Jens Bo Laursen VS2 186/02
21272 Daniel Vase VS3 183/01
19919 Dagmar Bjerre US2 188/04
34575 Nicolai Beier VS3 186/05
Total 743/12
25 Bjergby SGI&U
102711 Sofie Frantsen US2 188/04
119405 Vinni Christensen US2 190/05
83255 Kristian Bak Pedersen VS3 176/01
94338 Ryan Mikkelsen VS3 184/03
Total 738/13
26 Hem Skytteforening
27869 Michael Lauritsen VS3 181/03
27876 Martin Lauritsen VS3 178/01
27351 Mads Priess Christoffersen VS2 182/01
92378 Tobias Noppenau Hansen US2 179/02
Total 720/07

Foreningshold 50m - Ung/Voksen Åben

1 Ballerup Skytteforening
84289 Nicolaj Andersen UÅ1 199/14
37275 Tobias Volck Hybholt UÅ1 200/13
35978 Claus Søndergaard UÅ1 199/15
69303 Anders Sode VÅ1 199/14
Total 797/56
2 Aalborg Skyttekreds
28830 Mette Christensen VÅ1 199/15
91687 Per Poulsen Tougaard UÅ1 198/10
121919 David Rønn UÅ1 197/07
88229 Christian Frost VÅ1 200/13
Total 794/45
3 Helle Skytteforening
34051 Sofie Nielsen UÅ1 200/14
39087 Thomas Søndergaard UÅ1 195/05
34084 Mette Nielsen UÅ1 199/13
39346 Jeppe Brydsø Dammark UÅ1 199/13
Total 793/45
4 Randers Skyttekreds
65536 Martin Bærtelsen VÅ1 197/10
18178 Jonas Holst Andersen VÅ1 199/11
120785 John Bo Lyng VÅ1 198/08
67824 Therese Gregersen VÅ1 199/13
Total 793/42
5 Bramming Skytteforening
39064 Ulla Bagger Mortensen VÅ1 197/07
39806 Katrine Q Bondesen UÅ1 199/13
40139 Kristian Lund VÅ2 197/11
40125 Lone B. Lund VÅ1 199/11
Total 792/42
6 Horne Skytteforening
48212 Grete Steffensen VÅ1 197/05
48198 Henning Steffensen VÅ1 197/11
47955 Signe Steffensen UÅ1 200/11
47914 Uffe Pedersen VÅ1 198/08
Total 792/35
7 Viborg Skytteforening
19407 Morten De Place Bjørn VÅ1 196/07
25340 Hanne Kristensen UÅ1 197/08
19550 Rasmus N. Fisker VÅ1 199/15
19544 Rasmus Holm Pedersen VÅ1 199/09
Total 791/39
8 Særslev Skytteforening
105011 Mads Bendixen VÅ1 200/07
53723 Mikkel Villadsen VÅ1 199/10
86498 Kristian Iversen UÅ1 193/16
104491 Marius Bendixen UÅ1 197/06
Total 789/39
9 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
35001 Jan Ryholl VÅ1 200/13
75687 Lars S. Pedersen VÅ1 196/09
106905 Martin Larsen VÅ1 196/04
108644 Jeppe Frost Larsen UÅ1 197/13
Total 789/39
10 Sdr. Broby Skytteforening
47442 Ulrich Andersen VÅ1 193/02
47448 Tom Vibæk VÅ2 197/04
47589 Kenneth Hansen VÅ1 199/14
46176 Karin Hansen VÅ1 200/14
Total 789/34
11 Samsø Skytteforening
116952 Jette Hougaard VÅ1 195/06
91753 Peter Christiansen UÅ1 197/10
25221 Sanne Kristensen VÅ1 198/10
25234 Pia Kleis VÅ1 198/08
Total 788/34
12 Holmegaard Skytteforening 23-014
56352 Line Gerner Malmborg UÅ1 194/08
84054 Camilla Anna Kristiansen UÅ1 198/09
84055 Torben Kristiansen VÅ1 199/08
111560 Anders Røge UÅ1 196/08
Total 787/33
13 Blovstrød SG&I - Skytteafd.
112325 Dorthe Vanggaard VÅ1 198/09
111899 Thomas Høvelskov VÅ1 199/09
126337 Allan Juul VÅ1 196/08
116328 Benedicte Bodilsen VÅ1 194/04
Total 787/30
14 Skals Skytteforening
127751 Patrick Jepsen UÅ1 199/11
107481 Karin Gamskjær VÅ1 195/07
19466 Finn Karlsson VÅ1 198/09
19189 Mikael Kjær Hansen VÅ1 193/06
Total 785/33
15 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
19779 Bjarne Barrett VÅ2 194/05
108184 Bjørn Olsen UÅ1 199/10
116825 Søren Kaster VÅ1 198/10
122956 Finn Andersen VÅ2 194/06
Total 785/31
16 Vodskov Skytteforening
102415 Jens Nielsen VÅ1 198/07
82492 Rene Stricker Jensen VÅ1 195/08
99527 Lisbeth Stricker Jensen VÅ1 195/08
113910 Michael Guldbæk Larsen VÅ1 196/07
Total 784/30
17 Ullerup Skytteforening
111862 Petri Brask-Nielsen VÅ2 188/03
107347 Peter Kurth Jensen VÅ1 199/08
34354 Betinna Flyvholm Thygesen VÅ1 197/02
33605 Jens Erik P. Krudt VÅ2 200/10
Total 784/23
18 Sparta Idrætsforening
39626 Ingrid Lassen VÅ2 197/10
39630 Henrik Bentsen VÅ1 195/05
87121 Helle Bang VÅ1 196/03
84412 Per Brylle VÅ1 195/08
Total 783/26
19 Fløng-Hedehusene Skytteforening
69376 Morten Remsted VÅ1 194/04
69629 Per Bay VÅ1 196/09
60856 Helle Lindorff Jensen VÅ1 196/06
69524 Sanne Kjær VÅ2 197/05
Total 783/24
20 Paarup Skytteforening
52601 Jette K. Larsen VÅ1 198/12
52805 Steen Hansen VÅ1 190/04
52603 Jes Larsen VÅ1 197/10
52376 Michael Fogh VÅ1 194/08
Total 779/34
21 Nr. Snede & Omegns Skytteforening
19905 Jens Sandfeld Søndergaard VÅ2 194/05
130996 Susanne Blaabjerg UÅ2 189/04
91840 Jimmi Pedersen VÅ2 196/08
32994 Marc Pedersen UÅ1 199/09
Total 778/26
22 Damsholte Skytteforening 23-032
128706 Sine H. Jensen VÅ2 193/08
55531 Gitte Larsen VÅ2 197/06
87542 Claus Frederiksen VÅ1 197/10
55237 Frank Larsen VÅ2 189/03
Total 776/27
23 Hellerup Skyde Selskab
70611 Mads Frydenlund Christensen VÅ2 197/06
69378 Mogens Pedersen VÅ1 197/06
70439 Torben Jensen VÅ2 197/06
71084 Ole Thy Christensen VÅ1 185/06
Total 776/24
24 Grænseegnens Skytteforening
104165 Bjørn Bär UÅ1 197/07
128216 Vita Bâr VÅ2 187/02
43003 Eva E Rasmussen VÅ2 194/10
127879 Pia Johannsen VÅ1 196/04
Total 774/23
25 Frederikshavn Skyttekreds
116970 John Andersen VÅ2 181/00
106985 Lotte Bredahl VÅ1 198/08
116872 Dorthe K. Hegaard VÅ1 196/08
130820 Hans Pedersen VÅ2 196/11
Total 771/27
26 Høng Skytteforening
122932 Mikael H. Nielsen VÅ2 193/03
130001 Søren Marqvartsen VÅ2 193/05
100147 Kasper Pedersen UÅ2 190/02
127834 Kim Wichmann VÅ2 195/09
Total 771/19
27 Ribe Skyttekreds
103478 Rikke Christensen UÅ1 193/06
40760 Wendy Martin VÅ1 194/04
104419 Per Elkjær Nielsen VÅ2 186/02
39706 Lars Nielsen VÅ1 197/11
Total 770/23
28 Skive skytteforening
117829 Camilla Harder UÅ1 197/09
95718 Jens Ole Laursen VÅ2 189/05
27997 Ivan Hestehauge VÅ1 191/02
134558 Søren Sørensen VÅ2 193/05
Total 770/21
29 Ornebjerg Skytteforening 23-003
55109 Stefan Rasmussen VÅ2 191/05
108983 Sten Færregaard VÅ2 189/05
127632 Christian Iversen VÅ2 188/02
124022 Sandra Hintze UÅ2 199/11
Total 767/23
30 Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
58185 Michael Groot VÅ2 191/02
95283 Laila B. Larsen VÅ2 192/03
134481 Søren Joel Nilsson VÅ2 183/04
58163 Susanne Jørgensen VÅ1 197/10
Total 763/19

Foreningshold 50m - Senior

1 Tuse Skytteforening
57407 Susanne Frederiksen SE1 200/11
57419 Lars Lund SE1 199/09
58322 Kurt Petersen SE1 198/11
57255 Kurt Møller Pedersen SE1 197/07
Total 794/38
2 Århus Riffelskytte klub
25728 Jørgen Mahler SE1 197/15
26133 Svend Borgbjerg SE1 198/09
24407 Vagn Mikkelsen SE1 194/08
21701 Henning B Clausen SE1 199/14
Total 788/46
3 Fløng-Hedehusene Skytteforening
69409 Leif Bay SE1 195/07
68928 Peter Hvidberg SE1 199/14
69408 Leif Bodilsen SE1 198/08
60777 Leif Mikkelsen SE1 193/05
Total 785/34
4 Samsø Skytteforening
25323 Jenny Bissø SE1 196/07
25302 Knud Møller SE1 195/07
20954 Per Christiansen SE1 200/09
25326 Jan O Jørgensen SE1 194/08
Total 785/31
5 Viborg Skytteforening
81756 Allan H. Laursen SE1 197/08
19571 Ole Nielsen SE1 197/10
19654 Knud Erik Holm SE1 199/13
120932 Karen Skovmand SE1 191/02
Total 784/33
6 Frederikshavn Skyttekreds
106063 Poul Erik Christensen SE1 192/04
10606 Bent Poulsen SE1 196/07
10518 Knud Jensen SE1 197/05
10470 Ole H. Madsen SE1 197/08
Total 782/24
7 Vojens Skytteforening
44389 William Kjær SE1 198/07
109680 Karl Jon Hansen SE1 195/08
117669 Inga Antzack SE1 196/07
101767 Egon Johansen SE1 192/04
Total 781/26
8 Nyvest Skytteforening
61310 Svend E. Pihl SE1 197/11
61314 Susanne Pihl SE1 193/06
61510 Karl Dahl SE1 193/03
61312 Sven Holm Jensen SE1 197/09
Total 780/29
9 Trehøje Skytteforening
30694 Anders Helleskov SE1 192/06
29765 Frits R. Larsen SE1 192/03
101728 Jan Grûnberger SE1 199/10
30213 Janus Haahr SE1 196/10
Total 779/29
10 Randers Skyttekreds
18368 Erik Andersen SE1 197/06
18164 Jørgen Overgaard SE1 193/04
17325 Henning Lausten SE1 196/07
17359 Finn Chemnitz Hansen SE1 193/02
Total 779/19
11 Korsør Skytteforening
58805 Inge Nielsen SE1 194/06
59269 Ole S. Madsen SE1 193/08
59037 Pelle R. Pedersen SE1 194/04
59359 Erik Benée Petersen SE1 197/10
Total 778/28
12 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
49799 Anders Mortensen SE1 192/06
49316 John Iversen SE1 197/10
49092 Jens E. Christensen SE1 195/07
49222 Niels Barlebo SE1 194/04
Total 778/27
13 Nykøbing F. Skytteforening 23-001
54678 Tage Jensen SE1 191/02
97642 Flemming Larsen SE1 195/07
54902 Hans Pil SE1 197/04
54808 Lisbeth Pil SE1 193/04
Total 776/17
14 Frederikssund Skytteforening, IF1864
62319 Jens Erik Nielsen SE1 192/05
61327 Poul Henrik Brandt SE1 196/11
62500 Ole Gerner Olsen SE1 193/04
62514 Michael Larsen SE1 194/07
Total 775/27
15 Haderslev Skyttekreds
44078 Valdemar Nielsen SE1 193/06
44249 Ib-Detlev Hulgard SE1 197/11
44317 Birgith Rothmeier SE2 191/02
44255 Henning Knudsen SE1 194/04
Total 775/23
16 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
44463 Kristian R. Petersen SE1 197/10
108681 Niels Christian Svendsen SE1 192/05
20964 Ole Hansen SE1 193/07
35506 Lars Kring Mortensen SE1 192/07
Total 774/29
17 Greve Skytteforening
68845 Kaj Hansen SE1 194/08
68747 Tove Rasmussen SE2 194/05
57006 Kristian Ebbensgaard SE2 192/07
68823 Lis Jensen SE2 191/04
Total 771/24
18 Ammitsbøl Sg&i
34969 Karl Erik Hansen SE1 183/09
80544 Paul Landsfeldt SE1 196/11
106366 Grethe Thomsen SE2 193/03
35072 Bodil Hansen SE1 197/07
Total 769/30
19 Silkeborg Skyttekreds
22294 Orla Smedegaard SE1 194/07
22253 Regner Mikkelsen SE2 191/05
22623 Erling Hesel SE1 194/07
22559 Ivan Nielsen SE2 189/05
Total 768/24
20 Særslev Skytteforening
112816 Bernhard Hansen SE1 191/04
49486 Vang Jarl SE1 195/11
52481 Torben S. Nielsen SE1 191/06
110371 Ove Guldager Pedersen SE1 189/04
Total 766/25
21 Ribe Skyttekreds
40983 Else Jensen SE1 197/11
101689 Hans Jensen SE2 162/00
39827 Jens Nygaard SE1 198/09
39754 Peter Christensen SE2 195/04
Total 752/24
22 Horne Skytteforening
101762 Poul Erik Christensen SE1 190/03
48293 Bent Ove Hansen SE2 190/05
47932 Søren G. Pedersen SE2 190/04
48256 Conni Helding Larsen SE2 179/02
Total 749/14
23 Skive skytteforening
27380 Harald Jensen SE2 190/00
28029 Grethe Larsen SE2 188/06
27794 Ruth Schmidt SE2 180/05
27998 Inga Jensen SE2 178/02
Total 736/13

Landsdelshold 50m - Voksen

1 DGI Østjylland
17365 Camilla Chemnitz Hansen US1 197/16
67824 Therese Gregersen VÅ1 199/13
101277 Annemette Binder UÅ2 199/10
104261 Bjørn Voigt UÅ1 198/10
91753 Peter Christiansen UÅ1 197/10
33713 Alex Møberg VS1 195/10
20954 Per Christiansen SE1 200/09
23116 Jens Roland Jensen SE1 198/09
91098 Peder Nedergaard VÅ2 194/08
25247 Nanna Bissø VS1 194/08
25639 Carsten Hauge VS1 193/08
95349 Kristian Gyldenløv US2 192/08
17480 Thomas Danielsen VS1 194/07
25297 Lasse Bertelsen VS2 194/06
116951 Preben Andersen SE2 187/06
23037 Peter Skøtt VS3 183/06
83162 Valentin Røjel UÅ2 198/05
-- Brutto --
65536 Martin Bærtelsen VÅ1 197/10
106868 Nicolaj Berg Lassen US2 179/03
Total (Max: 3312) 3312/149
2 DGI Midt- Og Vestsjælland
35978 Claus Søndergaard UÅ1 199/15
84289 Nicolaj Andersen UÅ1 199/14
37275 Tobias Volck Hybholt UÅ1 200/13
57407 Susanne Frederiksen SE1 200/11
26495 Steffen Halfdan Olsen VS1 198/11
57419 Lars Lund SE1 199/09
28084 Bjarne Veile VS1 197/08
126527 Björn Erik Friman US1 193/08
57425 Dennis Frederiksen VÅ1 198/07
69410 Laura Graversen US2 188/07
60819 Jytte Kristoffersen SE2 195/06
55915 Lasse Rogert Pedersen VS1 194/06
68949 Claus Bruun VS2 191/05
61619 Marianne Lamhauge VS2 192/04
69591 Arne Berg Søeballe VS3 186/04
122932 Mikael H. Nielsen VÅ2 193/03
100147 Kasper Pedersen UÅ2 190/02
-- Brutto --
60716 Pernille Lohmann Mikkelsen VS1 190/08
62263 Lasse Tranegaard Sukstorf VS2 189/07
75149 Maja Groot US2 186/06
Total (Max: 3312) 3312/133
3 DGI Fyn
46176 Karin Hansen VÅ1 200/14
47589 Kenneth Hansen VÅ1 199/14
43006 Esben Egeskov Jakobsen VS1 200/12
50208 Jan Østergård Jensen VS1 196/11
81936 Camilla Birch Nielsen US1 194/11
53723 Mikkel Villadsen VÅ1 199/10
94795 Anna Skade Nielsen US1 196/09
115306 Nicolaj Christian Villadsen UÅ2 194/07
104491 Marius Bendixen UÅ1 197/06
48212 Grete Steffensen VÅ1 197/05
48293 Bent Ove Hansen SE2 190/05
98459 Erik Solberg Christensen US2 188/05
47448 Tom Vibæk VÅ2 197/04
49637 Henriette Hylsebeck Nielsen US1 194/04
121197 Thomas Brun Madsen VS3 190/04
48314 Anders Hansen VS2 189/04
110371 Ove Guldager Pedersen SE1 189/04
-- Brutto --
121230 Kim Aalund VÅ2 193/05
47932 Søren G. Pedersen SE2 190/04
52514 Pia Nielsen VS3 187/03
Total (Max: 3309) 3309/129
4 DGI Storstrømmen
86870 Jesper Pedersen US2 199/12
53860 Birgitte Nielsen VÅ1 198/12
124022 Sandra Hintze UÅ2 199/11
87542 Claus Frederiksen VÅ1 197/10
84054 Camilla Anna Kristiansen UÅ1 198/09
104721 Peter H. Nielsen UÅ2 196/09
81811 Betina Petersen US1 195/09
53644 Miriam K. Nielsen UÅ1 198/08
111722 Line Munk-Knudsen US2 192/08
55571 Birthe Holm Thomsen VS3 190/08
85764 Erik Hudlebusch SE2 192/07
53420 Johnny Johansson SE1 191/07
55531 Gitte Larsen VÅ2 197/06
86426 Frederikke Frederiksen US2 191/06
55133 Peter Hansen VS1 194/03
53381 Nicolai Henriksen US1 193/03
55222 Jacob Nielsen VS2 187/02
-- Brutto --
128706 Sine H. Jensen VÅ2 193/08
92288 Anders Danielsen UÅ1 196/07
55337 Kenneth Westergaard VS3 177/04
Total (Max: 3307) 3307/130
5 DGI Midtjylland
19550 Rasmus N. Fisker VÅ1 199/15
19654 Knud Erik Holm SE1 199/13
126904 Steven V. Mathiasen VÅ2 199/11
31260 Rikke Mæng VS1 197/11
85479 Niklas Schumacher UÅ2 198/10
116825 Søren Kaster VÅ1 198/10
19746 Erik Skovmand VS1 193/10
19544 Rasmus Holm Pedersen VÅ1 199/09
117829 Camilla Harder UÅ1 197/09
97095 Emil Grønbæk US2 194/09
43374 Allan Clausen VS2 192/08
19407 Morten De Place Bjørn VÅ1 196/07
107452 Sara Alexis US1 192/05
22559 Ivan Nielsen SE2 189/05
99561 Josefine Ø. Laursen US1 193/04
116728 Caroline Marie Jacobi US1 188/04
27869 Michael Lauritsen VS3 181/03
-- Brutto --
31310 Kathrine Mæng UÅ2 196/07
30547 Knud Ejlersen VS3 177/04
27351 Mads Priess Christoffersen VS2 182/01
Total (Max: 3304) 3304/143
6 DGI Sydøstjylland
88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen UÅ1 200/17
35001 Jan Ryholl VÅ1 200/13
108644 Jeppe Frost Larsen UÅ1 197/13
98282 Kristine Rødsgaard Christensen UÅ1 199/12
35590 Jesper K. Mortensen VS1 197/11
44463 Kristian R. Petersen SE1 197/10
34585 Vagn Koch VS3 186/10
30467 Niels H. Overgaard US1 199/08
107347 Peter Kurth Jensen VÅ1 199/08
126980 Anni Damgaard VÅ2 195/08
87872 Martin Knudsen US2 188/07
17311 Anders Secher VS1 196/06
20326 Flemming Mikkelsen SE2 193/06
34301 Karsten Karstensen VS1 190/06
34575 Nicolai Beier VS3 186/05
130996 Susanne Blaabjerg UÅ2 189/04
20009 Jens Bo Laursen VS2 186/02
-- Brutto --
80544 Paul Landsfeldt SE1 196/11
96841 Tim Mikkelsen VS2 185/06
112421 Niclas Hejslet US2 183/00
Total (Max: 3297) 3297/146
7 DGI Sydvest
34051 Sofie Nielsen UÅ1 200/14
41245 Charlotte Dahl VÅ1 200/13
39346 Jeppe Brydsø Dammark UÅ1 199/13
40125 Lone B. Lund VÅ1 199/11
109668 Lena Thyssen VÅ1 199/10
134341 Jonas Aagaard UÅ2 197/10
39827 Jens Nygaard SE1 198/09
12022 Henrik Fredsgaard Noppenau VS1 197/08
41489 Christian Falkner Sørensen US2 190/07
41611 Bent P. Nielsen VS3 192/05
39276 Laila Højgaard SE2 190/05
40827 Nicolai Christensen VS1 188/05
122585 Ole Brix VS3 181/05
110320 Heidi Henningsen VÅ2 198/04
126413 Jonas Vestermark VS3 181/04
69466 Helle Kirstine Larsen VS2 195/02
85295 Chris Debel US1 192/02
-- Brutto --
40139 Kristian Lund VÅ2 197/11
34028 Egon Knudsen VS3 168/04
101689 Hans Jensen SE2 162/00
Total (Max: 3296) 3296/127
8 DGI Nordjylland
130820 Hans Pedersen VÅ2 196/11
91687 Per Poulsen Tougaard UÅ1 198/10
125508 Lars Walther Christensen SE1 197/10
28245 Louise Madsen US1 196/09
93636 Lars Jensen VÅ2 195/09
106985 Lotte Bredahl VÅ1 198/08
88266 Inge Spangaard Futtrup VÅ1 196/07
86372 Christinna Herskind US1 196/07
10606 Bent Poulsen SE1 196/07
16969 Morten Larsen VS2 191/07
16485 Jeppe V. Kristensen VS3 192/06
96845 Frederik H. Andersen UÅ2 190/05
124561 Arne Holm SE2 195/04
104886 Emil Lindholt Nielsen US1 190/04
17033 Lars Ørum Pedersen VS1 189/04
102711 Sofie Frantsen US2 188/04
91277 Simone Berg US1 189/03
-- Brutto --
99527 Lisbeth Stricker Jensen VÅ1 195/08
82492 Rene Stricker Jensen VÅ1 195/08
98709 Pernille Holst Andersen US2 187/02
Total (Max: 3292) 3292/115
9 DGI Sønderjylland
44303 Camilla Paulsen US1 192/09
109680 Karl Jon Hansen SE1 195/08
42620 Leo Pedersen SE1 194/08
104165 Bjørn Bär UÅ1 197/07
117669 Inga Antzack SE1 196/07
43346 Marianne Clausen VS2 193/07
42754 Torben Larsen VS1 196/06
42345 Jens Faurbye VS1 192/06
42699 Frank Hansen VS1 192/06
39630 Henrik Bentsen VÅ1 195/05
125104 Henrik Christian Schmidt VÅ2 195/05
127879 Pia Johannsen VÅ1 196/04
42652 Jørn Chr. Krogh VS1 192/04
98706 Emma Thyssen US2 190/04
44317 Birgith Rothmeier SE2 191/02
43916 Jan Jepsen Lund UÅ2 188/02
39563 Nicki Fabricius VS3 187/02
-- Brutto --
43565 Iver Clausen SE2 190/04
43337 Poul Clausen VS3 184/03
128216 Vita Bâr VÅ2 187/02
Total (Max: 3281) 3281/92

Til toppen