| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 200m - Individuel 200 m finale Stilling (F)

1 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening 293 101 394
2 35128 Rene Kristiansen Ørre Skytteforening, 290 103 393
3 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening 291 102 393
4 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening 289 99 388
5 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Ribe Skyttekreds 291 97 388
6 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i 292 96 388
7 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening 289 98 387
8 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 288 97 385
9 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds 288 96 384
10 25978 Kim mæng Ibsen Ørre Skytteforening, 289 92 381

Riffel, 200m - Individuel 200 m finale Liggende (F)

1 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 299 107 406
2 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening 300 105 405
3 47955 Signe Steffensen Horne Skytteforening 300 104 404
4 53137 Hanne Andersen Nykøbing F. Skytteforening 297 105 402
5 61799 Peter Hansen Tuse Skytteforening 297 105 402
6 54774 Max Pil Nykøbing F. Skytteforening 298 104 402
7 109668 Lena Thyssen Esbjerg Skyttekreds 299 103 402
8 111899 Thomas Høvelskov Blovstrød SG&I - Skytteafd. 297 103 400
9 69303 Anders Sode Ballerup Skytteforening 298 0 298

Riffel, 200m - Mesterskab US

1 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening 144/05 145/05 289/10
2 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 145/01 143/05 288/06
3 17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 141/04 146/04 287/08
4 25340 Hanne Kristensen Viborg Skytteforening 145/06 142/03 287/09
5 92383 Rasmus Hansen Østerlars Skytteforening 142/04 142/04 284/08
6 91453 Rasmus Algren Pedersen Horne Skytteforening 140/01 143/02 283/03
7 15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds 141/02 141/00 282/02
8 86870 Jesper Pedersen Stege Ndr. Skytteforening 137/01 143/04 280/05
9 53381 Nicolai Henriksen Maribo Skytteforening 140/05 140/05 280/10
10 86426 Frederikke Frederiksen Østmøn Sg&i 135/03 144/05 279/08
11 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 137/03 139/01 276/04
12 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening 143/06 122/01 265/07
13 30467 Niels H. Overgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 133/02 125/01 258/03

Riffel, 200m - Mesterskab UÅ

1 47955 Signe Steffensen Horne Skytteforening 150/10 150/11 300/21
2 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening 150/04 150/07 300/11
3 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 149/08 150/07 299/15
4 126527 Björn Erik Friman Ballerup Skytteforening 149/06 148/07 297/13
5 104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening 148/05 148/07 296/12
6 88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen Jelling fS 147/07 148/06 295/13
7 63279 Sara Brix Sivertsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 147/06 148/06 295/12
8 69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 146/03 148/06 294/09
9 99434 Kristian N. Koch Nykøbing F. Skytteforening 145/09 147/03 292/12
10 17764 Rasmus Holst Andersen Randers Skyttekreds 146/07 145/02 291/09
11 109282 Simone Lindhardt Carlsen Tingsted Skytteforening 145/04 145/04 290/08
12 122163 Maria Andersen Tingsted Skytteforening 146/04 144/02 290/06
13 124022 Sandra Hintze Ornebjerg Skytteforening 146/04 143/03 289/07
14 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 148/04 141/02 289/06
15 94220 Frederik Pedersen Høng Skytteforening 144/02 144/05 288/07
16 122584 Kristian Hansen Brix Esbjerg Skyttekreds 145/05 143/04 288/09
17 90858 Lise Munter Bullerup Skyttekreds 140/02 147/06 287/08
18 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening 128/00 142/04 270/04

Riffel, 200m - Mesterskab VS1

1 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening 147/05 146/06 293/11
2 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i 145/03 147/03 292/06
3 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening 144/06 147/07 291/13
4 35128 Rene Kristiansen Ørre Skytteforening, 144/04 146/03 290/07
5 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening 142/04 147/06 289/10
6 62329 Jan O. Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 145/07 144/05 289/12
7 25978 Kim mæng Ibsen Ørre Skytteforening, 146/03 143/03 289/06
8 26495 Steffen Halfdan Olsen Ballerup Skytteforening 143/03 145/06 288/09
9 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i 143/03 143/07 286/10
10 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening 143/01 143/01 286/02
11 68949 Claus Bruun Stege Ndr. Skytteforening 144/08 142/04 286/12
12 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 144/06 142/03 286/09
13 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 141/02 144/04 285/06
14 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Sg&i 145/06 140/01 285/07
15 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 140/04 141/01 281/05
16 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 138/03 141/05 279/08

Riffel, 200m - Mesterskab VS2

1 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Ribe Skyttekreds 147/05 144/02 291/07
2 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen Greve Skytteforening 144/03 145/06 289/09
3 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds 144/02 144/03 288/05
4 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening 143/03 143/04 286/07
5 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds 143/02 142/02 285/04
6 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening 144/02 141/02 285/04
7 41611 Bent P. Nielsen Gørding/Vejrup Skyttekreds 138/03 145/03 283/06
8 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 143/07 140/01 283/08
9 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 138/04 141/04 279/08
10 64413 Michael F. Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 140/03 139/05 279/08
11 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i 137/03 140/04 277/07
12 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening 142/02 135/02 277/04
13 54457 Mikael Green Stege Ndr. Skytteforening 140/02 135/02 275/04
14 55915 Lasse Rogert Pedersen Stege Ndr. Skytteforening 137/01 135/03 272/04
15 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 137/02 135/00 272/02
16 43033 Christian Jakobsen Aalborg Skyttekreds 139/03 131/00 270/03

Riffel, 200m - Mesterskab VS3

1 16969 Morten Larsen Aalborg Skyttekreds 144/03 142/06 286/09
2 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening 140/03 140/02 280/05
3 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening 137/02 142/06 279/08
4 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening 132/02 142/04 274/06
5 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening 138/04 133/01 271/05
6 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 132/02 137/01 269/03
7 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 135/02 134/02 269/04
8 53422 Ib Henriksen Maribo Skytteforening 131/00 134/04 265/04
9 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds 132/02 131/01 263/03
10 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 134/00 129/01 263/01
11 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 131/01 131/01 262/02
12 130231 Anant Choubey Hvidovre Skyttekreds 130/03 131/02 261/05
13 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd. 134/02 127/03 261/05
14 62657 Lars Sørensen Jørlunde Skytteforening 126/00 127/02 253/02
15 101878 Rene Møller Maciejewski Østmøn Sg&i 132/01 121/02 253/03
16 115847 Søren Juul Møller Blovstrød SG&I - Skytteafd. 127/02 122/01 249/03
17 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds 126/02 114/02 240/04

Riffel, 200m - Mesterskab SE1

1 49642 Helge Larsen Særslev Skytteforening 148/05 149/08 297/13
2 61799 Peter Hansen Tuse Skytteforening 149/06 148/06 297/12
3 68928 Peter Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening 146/03 150/08 296/11
4 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864 148/10 148/05 296/15
5 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds 148/05 148/07 296/12
6 53420 Johnny Johansson Østmøn Sg&i 147/05 148/07 295/12
7 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub 148/06 147/08 295/14
8 87542 Claus Frederiksen Østmøn Sg&i 148/09 147/02 295/11
9 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 147/06 147/07 294/13
10 53166 Berrit Carlsen Østmøn Sg&i 147/04 147/07 294/11
11 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds 148/05 146/07 294/12
12 54186 Tønnes Koch Nykøbing F. Skytteforening 145/05 148/06 293/11
13 33816 Knud Andersen Jelling fS 146/05 147/04 293/09
14 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening 146/04 147/03 293/07
15 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 146/03 146/07 292/10
16 69409 Leif Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening 146/07 146/03 292/10
17 20681 Hans O. Hansen Honum & Omegns Skytteforening 148/07 144/05 292/12
18 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening 149/11 143/06 292/17
19 121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening 143/04 148/09 291/13
20 68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening 143/05 148/04 291/09
21 62514 Michael Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 146/03 145/06 291/09
22 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 146/07 145/02 291/09
23 62500 Ole Gerner Olsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 147/03 144/06 291/09
24 97642 Flemming Larsen Nykøbing F. Skytteforening 148/04 143/03 291/07
25 61312 Sven Holm Jensen Nyvest Skytteforening 147/04 143/02 290/06
26 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds 142/04 147/05 289/09
27 23116 Jens Roland Jensen Randers Skyttekreds 141/03 147/06 288/09
28 53054 Per Andersen Nykøbing F. Skytteforening 144/03 144/03 288/06
29 62319 Jens Erik Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 143/04 144/05 287/09
30 58322 Kurt Petersen Tuse Skytteforening 144/03 139/03 283/06
31 54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening 140/02 142/04 282/06
32 60777 Leif Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 142/03 138/04 280/07

Riffel, 200m - Mesterskab SE2

1 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd. 148/04 143/05 291/09
2 63343 Flemming Walther Blovstrød SG&I - Skytteafd. 146/04 140/03 286/07
3 19466 Finn Karlsson Ulbjerg Skytteforening 143/05 142/03 285/08
4 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 140/04 143/03 283/07
5 57006 Kristian Ebbensgaard Greve Skytteforening 142/02 141/03 283/05
6 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds 141/01 139/04 280/05
7 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd. 134/04 138/00 272/04
8 56316 Per Lund Pedersen Østmøn Sg&i 131/01 140/04 271/05

Riffel, 200m - Mesterskab VÅ1

1 69303 Anders Sode Ballerup Skytteforening 148/08 150/08 298/16
2 54774 Max Pil Nykøbing F. Skytteforening 149/10 149/08 298/18
3 54958 Carsten Klich Nykøbing F. Skytteforening 148/09 149/07 297/16
4 53137 Hanne Andersen Nykøbing F. Skytteforening 148/08 149/07 297/15
5 18178 Jonas Holst Andersen Randers Skyttekreds 148/06 149/05 297/11
6 69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening 150/10 147/06 297/16
7 111899 Thomas Høvelskov Blovstrød SG&I - Skytteafd. 150/10 147/06 297/16
8 106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds 149/08 147/09 296/17
9 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 148/05 147/09 295/14
10 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd. 148/06 147/08 295/14
11 17330 Evan Jensen Randers Skyttekreds 146/06 148/07 294/13
12 82492 Rene Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 147/04 147/06 294/10
13 17339 Preben Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 147/08 146/04 293/12
14 91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening 147/03 146/04 293/07
15 15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening 148/07 145/05 293/12
16 106628 Kim Lyng Knudsen Viborg Skytteforening 144/07 148/06 292/13
17 60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 145/03 147/04 292/07
18 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 146/07 146/06 292/13
19 99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 146/05 146/04 292/09
20 76186 Ken Poulsen Gundsølille Sg&if 144/04 147/05 291/09
21 60330 Henning Sørensen Gundsølille Sg&if 147/04 144/05 291/09
22 43374 Allan Clausen Skive skytteforening 148/07 142/02 290/09
23 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 141/04 145/03 286/07
24 126135 Martin Osther Brørup Skyttekreds 146/02 137/00 283/02

Riffel, 200m - Mesterskab VÅ2

1 109668 Lena Thyssen Esbjerg Skyttekreds 149/10 150/07 299/17
2 121953 Jens Peter Fischer Ribe Skyttekreds 147/05 149/04 296/09
3 70271 Ib V Hansen Hvidovre Skyttekreds 149/03 146/06 295/09
4 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 147/07 147/07 294/14
5 61619 Marianne Lamhauge Gundsølille Sg&if 147/06 147/06 294/12
6 19544 Rasmus Holm Pedersen Viborg Skytteforening 144/03 149/06 293/09
7 43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening 145/06 148/04 293/10
8 112325 Dorthe Vanggaard Blovstrød SG&I - Skytteafd. 149/07 144/05 293/12
9 112872 Harald Herikstad Tingsted Skytteforening 146/04 144/03 290/07
10 126102 Mads freiesleben Nyvest Skytteforening 148/06 142/02 290/08
11 47403 Jan Østergaard Andersen Haarby Skytteforening 141/02 148/04 289/06
12 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 143/03 146/03 289/06
13 96141 Allan Stryhn Tingsted Skytteforening 145/05 144/03 289/08
14 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 144/03 144/03 288/06
15 55698 Karsten Larsen Østmøn Sg&i 142/00 145/03 287/03
16 113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening 143/00 144/05 287/05
17 123096 Martin Lysdahl Tørring Idrætsforening 146/02 141/02 287/04
18 81648 Anders Langhorn Frederikssund Skytteforening, IF1864 140/03 146/03 286/06
19 134481 Søren Joel Nilsson Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 141/03 142/03 283/06
20 112359 René L. Andersen Kværndrup Idrætsforening 143/09 139/04 282/13
21 116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds 138/03 142/04 280/07
22 61580 Carsten Christensen Østerlars Skytteforening 136/02 142/05 278/07
23 95283 Laila B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 139/05 136/02 275/07
24 127632 Christian Iversen Ornebjerg Skytteforening 135/00 134/01 269/01
25 43359 Jytte Clausen Grænseegnens Skytteforening 128/02 133/01 261/03
26 125469 Birthe Kristoffersen Nyvest Skytteforening 116/00 131/03 247/03

Riffel, 200m - Mesterskab FRI

1 112640 Magnus Degenkolv Randers Skyttekreds 148/07 146/08 294/15

Riffel, 200m - Klasse US

1 25340 Hanne Kristensen Viborg Skytteforening 145/06
2 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 145/01
3 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening 144/05
4 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening 143/06
5 92383 Rasmus Hansen Østerlars Skytteforening 142/04
6 17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 141/04
7 15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds 141/02
8 53381 Nicolai Henriksen Maribo Skytteforening 140/05
9 91453 Rasmus Algren Pedersen Horne Skytteforening 140/01
10 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 137/03
11 86870 Jesper Pedersen Stege Ndr. Skytteforening 137/01
12 86426 Frederikke Frederiksen Østmøn Sg&i 135/03
13 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening, 135/01
14 30467 Niels H. Overgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 133/02
15 75149 Maja Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 133/02
16 93146 Rune Lauritsen Hvidovre Skyttekreds 130/02
17 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds 130/02
18 28245 Louise Madsen Boddum-Ydby Skytteforening 128/01
19 19919 Dagmar Bjerre Honum & Omegns Skytteforening 125/00
20 90487 Søren Thor Munkholm Horne Skytteforening 120/00

Riffel, 200m - Klasse UÅ

1 47955 Signe Steffensen Horne Skytteforening 150/10
2 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening 150/04
3 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 149/08
4 126527 Björn Erik Friman Ballerup Skytteforening 149/06
5 37275 Tobias Volck Hybholt Ballerup Skytteforening 148/08
6 104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening 148/05
7 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 148/04
8 91753 Peter Christiansen Samsø Skytteforening 147/08
9 88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen Jelling fS 147/07
10 63279 Sara Brix Sivertsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 147/06
11 95177 Hans Byager Jelling fS 147/06
12 17764 Rasmus Holst Andersen Randers Skyttekreds 146/07
13 122163 Maria Andersen Tingsted Skytteforening 146/04
14 124022 Sandra Hintze Ornebjerg Skytteforening 146/04
15 69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 146/03
16 99434 Kristian N. Koch Nykøbing F. Skytteforening 145/09
17 122584 Kristian Hansen Brix Esbjerg Skyttekreds 145/05
18 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 145/04
19 109282 Simone Lindhardt Carlsen Tingsted Skytteforening 145/04
20 94220 Frederik Pedersen Høng Skytteforening 144/02
21 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening 144/01
22 32994 Marc Pedersen Nr. Snede & Omegns Skytteforening 143/04
23 104491 Marius Bendixen Særslev Skytteforening 143/03
24 98211 Andreas Posniak Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 143/02
25 83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub 141/03
26 85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening 141/01
27 90858 Lise Munter Bullerup Skyttekreds 140/02
28 111560 Anders Røge Holmegaard Skytteforening 136/01
29 115681 Martin Frederiksen Østerlars Skytteforening 136/01
30 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening 128/00

Riffel, 200m - Klasse VS1

1 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening 147/05
2 25978 Kim mæng Ibsen Ørre Skytteforening, 146/03
3 62329 Jan O. Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 145/07
4 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Sg&i 145/06
5 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i 145/03
6 68949 Claus Bruun Stege Ndr. Skytteforening 144/08
7 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening 144/06
8 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 144/06
9 48025 Morten Laursen Horne Skytteforening 144/04
10 35128 Rene Kristiansen Ørre Skytteforening, 144/04
11 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening 143/05
12 26495 Steffen Halfdan Olsen Ballerup Skytteforening 143/03
13 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i 143/03
14 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening 143/01
15 28015 Hardy Larsen Skive skytteforening 142/06
16 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening 142/04
17 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 141/05
18 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 141/02
19 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 140/04
20 62432 Bjarne Sørensen Frederikssund Skytteforening, IF1864 140/03
21 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 138/03

Riffel, 200m - Klasse VS2

1 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Ribe Skyttekreds 147/05
2 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen Greve Skytteforening 144/03
3 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds 144/02
4 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening 144/02
5 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 143/07
6 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening 143/03
7 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds 143/02
8 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening 142/02
9 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening 141/03
10 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening 141/02
11 64413 Michael F. Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 140/03
12 54457 Mikael Green Stege Ndr. Skytteforening 140/02
13 46704 Knud Hansen Horne Skytteforening 139/04
14 43033 Christian Jakobsen Aalborg Skyttekreds 139/03
15 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 138/04
16 41611 Bent P. Nielsen Gørding/Vejrup Skyttekreds 138/03
17 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i 137/03
18 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 137/02
19 55915 Lasse Rogert Pedersen Stege Ndr. Skytteforening 137/01
20 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening, 136/02
21 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening 136/01
22 62454 Allan J. Asmussen Frederikssund Skytteforening, IF1864 135/03
23 21272 Daniel Vase Honum & Omegns Skytteforening 134/02
24 69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 132/02
25 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening 131/03
26 31260 Rikke Mæng Ørre Skytteforening, 131/01

Riffel, 200m - Klasse VS3

1 16969 Morten Larsen Aalborg Skyttekreds 144/03
2 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening 140/03
3 57413 Morten Larsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 139/05
4 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening 138/04
5 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening 137/02
6 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 135/05
7 25354 Claus P V Jensen Samsø Skytteforening 135/03
8 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 135/02
9 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening 135/00
10 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd. 134/02
11 54434 Palle Henriksen Tingsted Skytteforening 134/02
12 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 134/00
13 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 132/02
14 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening 132/02
15 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds 132/02
16 101878 Rene Møller Maciejewski Østmøn Sg&i 132/01
17 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening 131/02
18 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 131/01
19 53422 Ib Henriksen Maribo Skytteforening 131/00
20 130231 Anant Choubey Hvidovre Skyttekreds 130/03
21 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening 130/01
22 34028 Egon Knudsen Brørup Skyttekreds 129/03
23 60633 Claus Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 129/01
24 17356 Gitte Hansen Randers Skyttekreds 129/01
25 115847 Søren Juul Møller Blovstrød SG&I - Skytteafd. 127/02
26 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening, 127/02
27 47395 Jesper Eckardt Horne Skytteforening 127/01
28 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds 126/02
29 62657 Lars Sørensen Jørlunde Skytteforening 126/00
30 25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening 122/00
31 27992 Jan Schmidt Skive skytteforening 121/01
32 134295 Søren Stahl Jensen Ribe Skyttekreds 119/00
33 34575 Nicolai Beier Honum & Omegns Skytteforening 118/01
34 25565 Jens Jensen Odder Skytteforening 116/00
35 25387 Anders Alexandersen Samsø Skytteforening 28/00

Riffel, 200m - Klasse SE1

1 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening 149/11
2 61799 Peter Hansen Tuse Skytteforening 149/06
3 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864 148/10
4 87542 Claus Frederiksen Østmøn Sg&i 148/09
5 20681 Hans O. Hansen Honum & Omegns Skytteforening 148/07
6 21701 Henning B Clausen Århus Riffelskytte klub 148/06
7 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub 148/06
8 49642 Helge Larsen Særslev Skytteforening 148/05
9 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds 148/05
10 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds 148/05
11 97642 Flemming Larsen Nykøbing F. Skytteforening 148/04
12 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 147/06
13 53420 Johnny Johansson Østmøn Sg&i 147/05
14 61312 Sven Holm Jensen Nyvest Skytteforening 147/04
15 53166 Berrit Carlsen Østmøn Sg&i 147/04
16 62500 Ole Gerner Olsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 147/03
17 69409 Leif Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening 146/07
18 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 146/07
19 33816 Knud Andersen Jelling fS 146/05
20 10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds 146/05
21 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening 146/04
22 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 146/03
23 62514 Michael Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 146/03
24 68928 Peter Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening 146/03
25 54186 Tønnes Koch Nykøbing F. Skytteforening 145/05
26 59037 Pelle R. Pedersen Korsør Skytteforening 145/04
27 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 145/04
28 80547 Jens Peter Ladegaard Jelling fS 145/02
29 49092 Jens E. Christensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 144/05
30 33790 Ove Laursen Jelling fS 144/04
31 58322 Kurt Petersen Tuse Skytteforening 144/03
32 53054 Per Andersen Nykøbing F. Skytteforening 144/03
33 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds 144/03
34 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 143/07
35 68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening 143/05
36 26133 Svend Borgbjerg Århus Riffelskytte klub 143/05
37 21256 Einar Højsgård Honum & Omegns Skytteforening 143/04
38 35072 Bodil Hansen Ammitsbøl Sg&i 143/04
39 62319 Jens Erik Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 143/04
40 121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening 143/04
41 20954 Per Christiansen Samsø Skytteforening 143/03
42 10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds 142/05
43 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds 142/04
44 60777 Leif Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 142/03
45 25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening 142/02
46 10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds 141/04
47 23116 Jens Roland Jensen Randers Skyttekreds 141/03
48 110371 Ove Guldager Pedersen Særslev Skytteforening 141/02
49 20861 Vagn åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 141/02
50 54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening 140/02
51 25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening 139/01
52 24407 Vagn Mikkelsen Århus Riffelskytte klub 139/01
53 49820 Poul Olsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 139/00
54 49486 Vang Jarl Særslev Skytteforening 137/01

Riffel, 200m - Klasse SE2

1 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd. 148/04
2 63343 Flemming Walther Blovstrød SG&I - Skytteafd. 146/04
3 15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening 144/02
4 19466 Finn Karlsson Ulbjerg Skytteforening 143/05
5 48293 Bent Ove Hansen Horne Skytteforening 143/03
6 57006 Kristian Ebbensgaard Greve Skytteforening 142/02
7 47932 Søren G. Pedersen Horne Skytteforening 142/02
8 33414 Tove Thomsen Secher Ullerup Skytteforening 141/01
9 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds 141/01
10 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 140/04
11 33743 Knud Bonde Jelling fS 140/01
12 49222 Niels Barlebo Fjelsted/Harndrup Skytteforening 138/04
13 112816 Bernhard Hansen Særslev Skytteforening 138/03
14 58227 Johannes Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr. 138/03
15 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds 138/01
16 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening 137/02
17 68747 Tove Rasmussen Greve Skytteforening 136/01
18 87993 Bente Hansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr. 135/01
19 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd. 134/04
20 55237 Frank Larsen Østmøn Sg&i 134/03
21 17359 Finn Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 133/00
22 77569 Henning Dam Skytteklubben DSB/ASF 132/02
23 56316 Per Lund Pedersen Østmøn Sg&i 131/01
24 48256 Conni Helding Larsen Horne Skytteforening 131/00
25 101762 Poul Erik Christensen Horne Skytteforening 129/00
26 68694 Svend Vahlgren Greve Skytteforening 122/01

Riffel, 200m - Klasse VÅ1

1 69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening 150/10
1 111899 Thomas Høvelskov Blovstrød SG&I - Skytteafd. 150/10
3 54774 Max Pil Nykøbing F. Skytteforening 149/10
4 46176 Karin Hansen Sdr. Broby Skytteforening 149/10
5 106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds 149/08
6 54958 Carsten Klich Nykøbing F. Skytteforening 148/09
7 53137 Hanne Andersen Nykøbing F. Skytteforening 148/08
8 69303 Anders Sode Ballerup Skytteforening 148/08
9 43374 Allan Clausen Skive skytteforening 148/07
10 15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening 148/07
11 47589 Kenneth Hansen Sdr. Broby Skytteforening 148/06
12 18178 Jonas Holst Andersen Randers Skyttekreds 148/06
13 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd. 148/06
14 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 148/05
15 17339 Preben Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 147/08
16 60330 Henning Sørensen Gundsølille Sg&if 147/04
17 15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening 147/04
18 82492 Rene Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 147/04
19 91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening 147/03
20 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 146/07
21 17330 Evan Jensen Randers Skyttekreds 146/06
22 47442 Ulrich Andersen Sdr. Broby Skytteforening 146/05
23 99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 146/05
24 52603 Jes Larsen Paarup Skytteforening 146/04
25 39794 Line Petermann Ribe Skyttekreds 146/04
26 105011 Mads Bendixen Særslev Skytteforening 146/03
27 126135 Martin Osther Brørup Skyttekreds 146/02
28 25221 Sanne Kristensen Samsø Skytteforening 145/04
29 60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 145/03
30 106628 Kim Lyng Knudsen Viborg Skytteforening 144/07
31 112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening 144/05
32 76186 Ken Poulsen Gundsølille Sg&if 144/04
33 40760 Wendy Martin Ribe Skyttekreds 143/02
34 55531 Gitte Larsen Østmøn Sg&i 142/03
35 61080 Erik Ager Höy Østerlars Skytteforening 142/03
36 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 141/04
37 25234 Pia Kleis Samsø Skytteforening 141/04
38 60621 Henrik Carlé Zabel Gundsølille Sg&if 138/04
39 71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab 135/02
40 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening 124/00

Riffel, 200m - Klasse VÅ2

1 109668 Lena Thyssen Esbjerg Skyttekreds 149/10
2 112325 Dorthe Vanggaard Blovstrød SG&I - Skytteafd. 149/07
3 70271 Ib V Hansen Hvidovre Skyttekreds 149/03
4 126102 Mads freiesleben Nyvest Skytteforening 148/06
5 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 147/07
6 61619 Marianne Lamhauge Gundsølille Sg&if 147/06
7 121953 Jens Peter Fischer Ribe Skyttekreds 147/05
8 112872 Harald Herikstad Tingsted Skytteforening 146/04
9 123096 Martin Lysdahl Tørring Idrætsforening 146/02
10 43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening 145/06
11 96141 Allan Stryhn Tingsted Skytteforening 145/05
12 130820 Hans Pedersen Frederikshavn Skyttekreds 144/04
13 47448 Tom Vibæk Sdr. Broby Skytteforening 144/04
14 19544 Rasmus Holm Pedersen Viborg Skytteforening 144/03
15 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 144/03
16 112359 René L. Andersen Kværndrup Idrætsforening 143/09
17 25362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening 143/03
18 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 143/03
19 113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening 143/00
20 61612 Poul Lamhauge Gundsølille Sg&if 142/04
21 55698 Karsten Larsen Østmøn Sg&i 142/00
22 134481 Søren Joel Nilsson Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 141/03
23 47403 Jan Østergaard Andersen Haarby Skytteforening 141/02
24 81648 Anders Langhorn Frederikssund Skytteforening, IF1864 140/03
25 70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab 140/01
26 95283 Laila B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 139/05
27 55366 Svend Overgaard Ornebjerg Skytteforening 139/04
28 116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds 138/03
29 97524 Anders Byager Jelling fS 138/02
30 61580 Carsten Christensen Østerlars Skytteforening 136/02
31 116328 Benedicte Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 135/03
32 127632 Christian Iversen Ornebjerg Skytteforening 135/00
33 84055 Torben Kristiansen Holmegaard Skytteforening 132/02
34 130183 Kent Stoklund Frederikshavn Skyttekreds 132/01
35 70267 Kim Nielsen Hellerup Skyde Selskab 131/00
36 134870 Esben Hjorth Jensen Ballerup Skytteforening 129/00
37 43359 Jytte Clausen Grænseegnens Skytteforening 128/02
38 58185 Michael Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 128/00
39 31129 Jørn J. Termansen Karup Skytteforening 126/01
40 47682 Bent Hansen Sdr. Broby Skytteforening 119/00
41 125469 Birthe Kristoffersen Nyvest Skytteforening 116/00
42 91804 Morten Jensen Slagelse Skytteforening 113/00
43 41561 Jesper K. Pedersen Brørup Skyttekreds 110/00

Riffel, 200m - Klasse FRI

1 112640 Magnus Degenkolv Randers Skyttekreds 148/07

Til toppen