| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 300m - Klasse US

1 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 225/88
2 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening 220/92
3 17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 218/90
4 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds 217/84
5 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening 210/80
6 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 208/83
7 30467 Niels H. Overgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 205/89
8 15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds 205/77
9 17764 Rasmus Holst Andersen Randers Skyttekreds 199/74
10 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening 189/78
11 90487 Søren Thor Munkholm Horne Skytteforening 186/65
12 28245 Louise Madsen Boddum-Ydby Skytteforening 183/75

Riffel, 300m - Klasse UÅ

1 88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen Jelling fS 242/49
2 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 236/47
3 85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening 235/46
4 95177 Hans Byager Jelling fS 232/46
5 126527 Björn Erik Friman Ballerup Skytteforening 228/47
6 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 226/45
7 37275 Tobias Volck Hybholt Ballerup Skytteforening 225/48
8 122163 Maria Andersen Nykøbing F. Skytteforening 225/44
9 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening 220/48
10 99434 Kristian N. Koch Nykøbing F. Skytteforening 219/47
11 94220 Frederik Pedersen Høng Skytteforening 216/46
12 115681 Martin Frederiksen Østerlars Skytteforening 215/45
13 124022 Sandra Hintze Ornebjerg Skytteforening 213/47
14 104491 Marius Bendixen Særslev Skytteforening 213/42
15 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening 189/37

Riffel, 300m - Klasse VS1

1 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening 235/96
2 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening 234/93
3 35128 Rene Kristiansen Ørre Skytteforening, 233/89
4 48025 Morten Laursen Horne Skytteforening 229/95
5 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i 229/93
6 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i 228/93
7 26495 Steffen Halfdan Olsen Ballerup Skytteforening 228/91
8 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening 224/86
9 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Sg&i 223/88
10 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening 222/87
11 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening 221/87
12 62329 Jan O. Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 219/87
13 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening 211/88
14 41611 Bent P. Nielsen Gørding/Vejrup Skyttekreds 210/87
15 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds 204/77
16 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 202/80

Riffel, 300m - Klasse VS2

1 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Ribe Skyttekreds 232/95
2 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 227/89
3 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening 226/90
4 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening 224/92
5 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 223/86
6 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 222/91
7 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i 221/90
8 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening 221/88
9 62432 Bjarne Sørensen Frederikssund Skytteforening, IF1864 220/91
10 57413 Morten Larsen Ølstykke Skytteforening 219/88
11 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening 218/87
12 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening 216/84
13 55915 Lasse Rogert Pedersen Næstved Skytteforening 213/85
14 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 206/82
15 64413 Michael F. Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 204/81
16 101878 Rene Møller Maciejewski Østmøn Sg&i 202/86
17 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening 199/81
18 17339 Preben Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 199/79
19 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening 198/80
20 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening 195/84
21 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 180/73
22 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening 179/70
23 25387 Anders Alexandersen Samsø Skytteforening 40/00

Riffel, 300m - Klasse SE

1 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 236/47
2 53420 Johnny Johansson Østmøn Sg&i 235/48
3 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864 234/46
4 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds 233/47
5 33816 Knud Andersen Jelling fS 233/45
6 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds 232/48
7 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 232/45
8 25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening 231/45
9 49092 Jens E. Christensen Middelfart Skytteforening 230/45
10 61799 Peter Hansen Ballerup Skytteforening 229/47
11 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 228/48
12 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub 228/46
13 68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening 226/46
14 23116 Jens Roland Jensen Randers Skyttekreds 224/47
15 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 224/46
16 53054 Per Andersen Tingsted Skytteforening 221/44
17 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 220/42
18 33790 Ove Laursen Jelling fS 219/43
19 20681 Hans O. Hansen Honum & Omegns Skytteforening 218/44
20 61312 Sven Holm Jensen Nyvest Skytteforening 218/43
21 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 218/33
22 10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds 214/44
23 77569 Henning Dam Skytteklubben DSB/ASF 212/46
24 63343 Flemming Walther Blovstrød SG&I - Skytteafd. 211/44
25 57006 Kristian Ebbensgaard Herfølge Skytteforening 210/41
26 56316 Per Lund Pedersen Østmøn Sg&i 203/38
27 59037 Pelle R. Pedersen Korsør Skytteforening 197/37
28 20861 Vagn åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 38/00

Riffel, 300m - Klasse VÅ

1 43374 Allan Clausen Skive skytteforening 237/45
2 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 236/47
3 111899 Thomas Høvelskov Blovstrød SG&I - Skytteafd. 236/44
4 76186 Ken Poulsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 235/49
5 53137 Hanne Andersen Tingsted Skytteforening 233/47
6 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 233/46
7 115847 Søren Juul Møller Blovstrød SG&I - Skytteafd. 231/45
8 99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 230/47
9 113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening 230/47
10 82492 Rene Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 229/46
11 109668 Lena Thyssen Esbjerg Skyttekreds 226/46
12 126102 Mads freiesleben Nyvest Skytteforening 226/43
13 52603 Jes Larsen Paarup Skytteforening 225/47
14 81648 Anders Langhorn Frederikssund Skytteforening, IF1864 225/44
15 97524 Anders Byager Jelling fS 224/47
16 60621 Henrik Carlé Zabel Gundsølille Sg&if 224/45
17 69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening 224/44
18 60330 Henning Sørensen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 224/42
19 52069 Bo Pedersen Højby Skytteforening 221/47
20 54774 Max Pil Nykøbing F. Skytteforening 220/44
21 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd. 202/40
22 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 202/33
23 61580 Carsten Christensen Østerlars Skytteforening 187/37

Til toppen