| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Individuel 50 m finale Stilling (F)

1 30467 Niels H. Overgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 397 103,6 500,6
2 31260 Rikke Mæng Ørre Skytteforening, 396 103,6 499,6
3 43006 Esben Egeskov Jakobsen Særslev Skytteforening 395 104 499
4 35128 Rene Kristiansen Ørre Skytteforening, 397 100,5 497,5
5 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening 395 102 497
6 17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 395 100,5 495,5
7 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Ribe Skyttekreds 393 102,4 495,4
8 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening 396 96,9 492,9
9 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening 393 99,7 492,7
10 28245 Louise Madsen Boddum-Ydby Skytteforening 393 98,1 491,1
11 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 393 93,8 486,8

Riffel, 50m - Individuel 50 m finale Liggende (F)

1 35001 Jan Ryholl Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 400 105,4 505,4
2 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening 399 105,3 504,3
3 53723 Mikkel Villadsen Særslev Skytteforening 399 105,3 504,3
4 70271 Ib V Hansen Hvidovre Skyttekreds 400 103,2 503,2
5 88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen Jelling fS 400 103,1 503,1
6 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 399 104 503
7 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds 399 104 503
8 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 400 102,8 502,8
9 95177 Hans Byager Jelling fS 399 103,6 502,6
10 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 398 104,5 502,5
11 41245 Charlotte Dahl Esbjerg Skyttekreds 399 103,4 502,4
12 69460 Inge Larsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 399 103,3 502,3
13 109668 Lena Thyssen Esbjerg Skyttekreds 399 103 502
14 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening 398 103,9 501,9
15 37275 Tobias Volck Hybholt Ballerup Skytteforening 398 103,7 501,7
16 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 399 102,7 501,7
17 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 399 102,3 501,3
18 104261 Bjørn Voigt Randers Skyttekreds 398 101,9 499,9

Riffel, 50m - Mesterskab US1

1 30467 Niels H. Overgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 199/08 198/11 397/19
2 17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 197/16 198/11 395/27
3 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening 195/09 198/10 393/19
4 28245 Louise Madsen Boddum-Ydby Skytteforening 196/09 197/10 393/19
5 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds 196/07 196/08 392/15
6 101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds 197/10 195/06 392/16
7 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 196/09 195/05 391/14
8 63279 Sara Brix Sivertsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 196/10 194/09 390/19
9 46934 Rasmus M Hansen Særslev Skytteforening 197/08 193/02 390/10
10 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 193/04 196/10 389/14
11 94795 Anna Skade Nielsen Særslev Skytteforening 196/09 192/07 388/16
12 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 192/05 195/08 387/13
13 126527 Björn Erik Friman Ballerup Skytteforening 193/08 193/07 386/15
14 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Særslev Skytteforening 194/04 192/09 386/13
15 118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 193/07 192/04 385/11
16 53381 Nicolai Henriksen Maribo Skytteforening 193/03 192/06 385/09
17 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 190/04 191/05 381/09
18 105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds 194/04 185/03 379/07
19 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 192/02 182/03 374/05

Riffel, 50m - Mesterskab US2

1 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening 199/12 197/09 396/21
2 96807 Sara Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening 195/04 197/08 392/12
3 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening, 194/09 194/07 388/16
4 83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub 194/06 193/06 387/12
5 95349 Kristian Gyldenløv Århus Riffelskytte klub 192/08 192/05 384/13
6 98706 Emma Thyssen Grænseegnens Skytteforening 190/04 193/05 383/09
7 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening 190/04 193/05 383/09
8 111722 Line Munk-Knudsen Ravnsborg Skytteforening 192/08 191/06 383/14
9 98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne 187/02 195/05 382/07
10 55168 Line P. Bertelsen Stege Ndr. Skytteforening 189/07 193/06 382/13
11 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/04 192/05 382/09
12 86426 Frederikke Frederiksen Damsholte Skytteforening 191/06 191/06 382/12
13 85989 Mathias Engelst Karby Skyttekreds 192/06 189/03 381/09
14 85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening 195/05 186/04 381/09
15 119405 Vinni Christensen Bjergby SGI&U 190/05 190/05 380/10
16 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening 187/06 192/06 379/12
17 92383 Rasmus Hansen Østerlars Skytteforening 191/06 188/05 379/11
18 113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening 187/04 191/05 378/09
19 69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 188/07 190/04 378/11
20 99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening 187/09 190/03 377/12
21 98459 Erik Solberg Christensen Svendborg Skyttekreds 188/05 188/01 376/06
22 102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U 188/04 187/02 375/06
23 92377 Pernille Noppenau Hem Skytteforening 185/03 189/04 374/07
24 108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 187/07 183/02 370/09
25 19919 Dagmar Bjerre Honum & Omegns Skytteforening 188/04 182/03 370/07
26 111896 Mathias Juul Blovstrød SG&I - Skytteafd. 188/03 181/03 369/06
27 102943 Andreas Jakobsen Ornebjerg Skytteforening 184/01 178/04 362/05
28 92378 Tobias Noppenau Hansen Hem Skytteforening 179/02 181/04 360/06
29 115681 Martin Frederiksen Østerlars Skytteforening 169/01 177/04 346/05

Riffel, 50m - Mesterskab UÅ1

1 88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen Jelling fS 200/17 200/16 400/33
2 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 200/14 200/13 400/27
3 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 199/13 200/16 399/29
4 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening 199/15 200/13 399/28
5 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 199/12 200/11 399/23
6 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 199/13 200/10 399/23
7 95177 Hans Byager Jelling fS 200/11 199/09 399/20
8 104261 Bjørn Voigt Randers Skyttekreds 198/10 200/15 398/25
9 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening 199/14 199/15 398/29
10 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/10 199/08 398/18
11 37275 Tobias Volck Hybholt Ballerup Skytteforening 200/13 198/14 398/27
12 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 199/11 198/12 397/23
13 95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening 199/14 198/08 397/22
14 47955 Signe Steffensen Horne Skytteforening 200/11 197/10 397/21
15 90858 Lise Munter Bullerup Skyttekreds 197/10 198/11 395/21
16 39806 Katrine Q Bondesen Bramming Skytteforening 199/13 196/08 395/21
17 91687 Per Poulsen Tougaard Aalborg Skyttekreds 198/10 196/09 394/19
18 84054 Camilla Anna Kristiansen Holmegaard Skytteforening 198/09 196/06 394/15
19 53644 Miriam K. Nielsen Ravnsborg Skytteforening 198/08 196/06 394/14
20 32994 Marc Pedersen Nr. Snede & Omegns Skytteforening 199/09 195/07 394/16
21 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening 195/05 198/09 393/14
22 104375 Freja Møller Pedersen Aalborg Skyttekreds 197/12 196/07 393/19
23 103952 Mads Jespersen Ringsted Skytteforening 197/11 195/07 392/18
24 121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds 197/07 195/08 392/15
25 111560 Anders Røge Holmegaard Skytteforening 196/08 195/08 391/16
26 56352 Line Gerner Malmborg Holmegaard Skytteforening 194/08 196/07 390/15
27 83824 Tone V. S. Larsen Ammitsbøl Sg&i 194/05 194/07 388/12

Riffel, 50m - Mesterskab UÅ2

1 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds 199/10 200/13 399/23
2 85479 Niklas Schumacher Ørre Skytteforening, 198/10 198/10 396/20
3 104721 Peter H. Nielsen Kongsted Skytteforening 196/09 199/09 395/18
4 83162 Valentin Røjel Postens Skytteforening 198/05 197/04 395/09
5 97454 Anders Byskov Nielsen Ulfborg Bys Skytteforening 197/07 197/11 394/18
6 124022 Sandra Hintze Ornebjerg Skytteforening 199/11 194/07 393/18
7 134341 Jonas Aagaard Bramming Skytteforening 197/10 195/07 392/17
8 115306 Nicolaj Christian Villadsen Højby Skytteforening 194/07 197/10 391/17
9 112758 Rudy T. Herikstad Nykøbing F. Skytteforening 193/07 194/09 387/16
10 43916 Jan Jepsen Lund Sparta Idrætsforening 188/02 194/05 382/07
11 100147 Kasper Pedersen Høng Skytteforening 190/02 192/07 382/09
12 130996 Susanne Meldgaard Nr. Snede & Omegns Skytteforening 189/04 192/06 381/10
13 96845 Frederik H. Andersen Skytteforening Kimbrerne 190/05 189/05 379/10
14 124811 Christian Hvidbjerg Mikkelsen Bjergby SGI&U 181/03 186/02 367/05

Riffel, 50m - Mesterskab VS1

1 35128 Rene Kristiansen Ørre Skytteforening, 199/11 198/10 397/21
2 31260 Rikke Mæng Ørre Skytteforening, 197/11 199/11 396/22
3 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening 197/08 198/14 395/22
4 43006 Esben Egeskov Jakobsen Særslev Skytteforening 200/12 195/11 395/23
5 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 197/09 197/07 394/16
6 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 196/06 197/06 393/12
7 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Ribe Skyttekreds 197/08 196/09 393/17
8 26495 Steffen Halfdan Olsen Ballerup Skytteforening 198/11 195/05 393/16
9 25247 Nanna Bissø Århus Riffelskytte klub 194/08 197/05 391/13
10 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening 198/10 193/07 391/17
11 25978 Kim mæng Ibsen Ørre Skytteforening, 194/06 195/06 389/12
12 61028 Susanne Ager Höy Østerlars Skytteforening 194/05 195/06 389/11
13 33713 Alex Møberg Århus Riffelskytte klub 195/10 194/08 389/18
14 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening 196/11 193/10 389/21
15 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening 193/08 195/04 388/12
16 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening 194/03 194/06 388/09
17 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i 195/05 193/10 388/15
18 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening 193/08 194/07 387/15
19 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 189/04 197/11 386/15
20 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen Greve Skytteforening 190/08 196/07 386/15
21 17480 Thomas Danielsen Århus Riffelskytte klub 194/07 192/07 386/14
22 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening 187/06 193/07 380/13
23 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i 187/03 192/05 379/08
24 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 188/05 189/07 377/12
25 62466 Thomas Pedersen Jørlunde Skytteforening 189/02 187/02 376/04

Riffel, 50m - Mesterskab VS2

1 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/08 194/05 386/13
2 62454 Allan J. Asmussen Frederikssund Skytteforening, IF1864 191/06 194/08 385/14
3 60116 Nicolai Andersen Fløng-Hedehusene Skytteforening 192/06 193/08 385/14
4 43374 Allan Clausen Skive skytteforening 192/08 193/04 385/12
5 25387 Anders Alexandersen Samsø Skytteforening 193/03 192/05 385/08
6 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds 195/02 190/06 385/08
7 68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds 190/06 194/05 384/11
8 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening 190/03 194/04 384/07
9 68949 Claus Bruun Greve Skytteforening 191/05 192/07 383/12
10 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Sg&i 192/06 191/07 383/13
11 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i 189/07 193/10 382/17
12 25354 Claus P V Jensen Samsø Skytteforening 191/08 191/02 382/10
13 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 192/07 190/06 382/13
14 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 193/07 189/03 382/10
15 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 188/03 193/08 381/11
16 64413 Michael F. Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 191/03 190/04 381/07
17 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 185/06 195/08 380/14
18 130231 Anant Choubey Hvidovre Skyttekreds 189/05 191/03 380/08
19 53137 Hanne Andersen Tingsted Skytteforening 187/02 192/06 379/08
20 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening 189/04 190/04 379/08
21 61619 Marianne Lamhauge Fløng-Hedehusene Skytteforening 192/04 187/04 379/08
22 42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds 191/04 187/04 378/08
23 60633 Claus Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 188/05 188/04 376/09
24 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 185/03 190/06 375/09
25 17339 Preben Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 190/05 184/04 374/09
26 15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening 191/07 183/03 374/10
27 25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening 193/04 181/04 374/08
28 53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds 182/06 191/04 373/10
29 27351 Mads Priess Christoffersen Hem Skytteforening 182/01 191/04 373/05
30 55222 Jacob Nielsen Stege Ndr. Skytteforening 187/02 186/07 373/09
31 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds 190/06 182/07 372/13
32 96896 Pia Jensen Grenå Skyttekreds 182/03 189/03 371/06
33 69336 Stefan Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening 186/05 183/05 369/10
34 53422 Ib Henriksen Maribo Skytteforening 179/03 184/03 363/06
35 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds 181/05 182/07 363/12

Riffel, 50m - Mesterskab VS3

1 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 186/05 195/08 381/13
2 54434 Palle Henriksen Tingsted Skytteforening 187/04 192/06 379/10
3 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening 190/08 189/07 379/15
4 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd. 191/03 188/04 379/07
5 41611 Bent P. Nielsen Gørding/Vejrup Skyttekreds 192/05 187/05 379/10
6 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds 192/06 186/04 378/10
7 39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening 187/02 188/04 375/06
8 62657 Lars Sørensen Jørlunde Skytteforening 191/05 184/02 375/07
9 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening 184/05 190/09 374/14
10 115847 Søren Juul Møller Blovstrød SG&I - Skytteafd. 187/08 187/04 374/12
11 69591 Arne Berg Søeballe Greve Skytteforening 186/04 185/04 371/08
12 15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening 186/00 185/03 371/03
13 37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening 188/07 183/04 371/11
14 94338 Ryan Mikkelsen Bjergby SGI&U 184/03 184/06 368/09
15 101878 Rene Møller Maciejewski Damsholte Skytteforening 185/03 183/02 368/05
16 113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds 188/04 180/05 368/09
17 55698 Karsten Larsen Ornebjerg Skytteforening 186/06 181/02 367/08
18 55337 Kenneth Westergaard Stege Ndr. Skytteforening 177/04 188/05 365/09
19 15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening 182/05 181/04 363/09
20 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 181/05 178/02 359/07
21 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 181/04 177/03 358/07
22 123793 Michael Kofoed Schou Gjellerup Sdr. S G & I 183/03 175/05 358/08
23 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening 177/03 180/03 357/06
24 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 179/04 178/04 357/08
25 83255 Kristian Bak Pedersen Bjergby SGI&U 176/01 169/01 345/02
26 61580 Carsten Christensen Østerlars Skytteforening 163/06 173/04 336/10

Riffel, 50m - Mesterskab SE1

1 69460 Inge Larsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 200/12 199/12 399/24
2 54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening 197/04 200/09 397/13
3 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd. 198/10 199/11 397/21
4 68928 Peter Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening 199/14 198/09 397/23
5 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening 199/09 198/13 397/22
6 20954 Per Christiansen Samsø Skytteforening 200/09 197/08 397/17
7 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864 196/11 200/07 396/18
8 125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening 197/10 199/09 396/19
9 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 198/09 198/08 396/17
10 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 197/10 198/13 395/23
11 61310 Svend E. Pihl Nyvest Skytteforening 197/11 198/08 395/19
12 57255 Kurt Møller Pedersen Tuse Skytteforening 197/07 198/10 395/17
13 33790 Ove Laursen Jelling fS 197/06 198/10 395/16
14 58322 Kurt Petersen Tuse Skytteforening 198/11 197/10 395/21
15 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 198/08 197/09 395/17
16 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 199/13 196/05 395/18
17 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening 200/11 195/04 395/15
18 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 195/07 199/07 394/14
19 61094 Bent Knudsen Østerlars Skytteforening 198/08 196/07 394/15
20 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening 195/08 198/11 393/19
21 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 198/09 195/05 393/14
22 20681 Hans O. Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/09 193/01 393/10
23 69409 Leif Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening 195/07 197/07 392/14
24 80544 Paul Landsfeldt Ammitsbøl Sg&i 196/11 196/09 392/20
25 121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening 196/09 196/10 392/19
26 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 196/07 196/07 392/14
27 33816 Knud Andersen Jelling fS 197/08 195/06 392/14
28 64302 Jens Bengtson Melby Skytteforening 196/09 195/08 391/17
29 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds 196/07 195/07 391/14
30 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening 196/07 195/06 391/13
31 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub 197/15 194/06 391/21
32 61312 Sven Holm Jensen Nyvest Skytteforening 197/09 194/06 391/15
33 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds 197/05 194/10 391/15
34 97642 Flemming Larsen Nykøbing F. Skytteforening 195/07 195/08 390/15
35 54116 Ole Ebbe Væggerløse Skytteforening 197/04 193/06 390/10
36 62319 Jens Erik Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 192/05 197/07 389/12
37 25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening 194/08 195/05 389/13
38 62514 Michael Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 194/07 195/04 389/11
39 49486 Vang Jarl Særslev Skytteforening 195/11 194/05 389/16
40 23018 Inge Petersen Lyngby Skyttekreds 195/05 194/04 389/09
41 106685 Ole Jespersen Ringsted Skytteforening 192/03 196/09 388/12
42 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 193/05 195/08 388/13
43 60777 Leif Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 193/05 195/08 388/13
44 54808 Lisbeth Pil Nykøbing F. Skytteforening 193/04 195/06 388/10
45 34879 Peter Tørslev Vejle Skytteforening 196/08 192/07 388/15
46 35072 Bodil Hansen Ammitsbøl Sg&i 197/07 191/05 388/12
47 96287 Karsten Knudsen Løsning-Hedensted Skytteforening 192/05 195/05 387/10
48 61510 Karl Dahl Nyvest Skytteforening 193/03 194/08 387/11
49 62500 Ole Gerner Olsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 193/04 194/07 387/11
50 68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening 194/08 193/10 387/18
51 15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening 194/06 193/07 387/13
52 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd. 196/05 191/05 387/10
53 101728 Jan Grûnberger Trehøje Skytteforening 199/10 188/05 387/15
54 112816 Bernhard Hansen Særslev Skytteforening 191/04 195/05 386/09
55 110371 Ove Guldager Pedersen Særslev Skytteforening 189/04 194/07 383/11
56 61314 Susanne Pihl Nyvest Skytteforening 193/06 190/04 383/10
57 63972 Finn Jensen Melby Skytteforening 195/03 188/04 383/07
58 87993 Bente Hansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr. 188/02 194/11 382/13
59 54678 Tage Jensen Nykøbing F. Skytteforening 191/02 187/02 378/04
60 52481 Torben S. Nielsen Særslev Skytteforening 191/06 184/01 375/07
61 34395 Boje Skovbjerg Løsning-Hedensted Skytteforening 186/06 181/05 367/11

Riffel, 50m - Mesterskab SE2

1 124561 Arne Holm Aalborg Skyttekreds 195/04 194/03 389/07
2 68823 Lis Jensen Greve Skytteforening 191/04 196/05 387/09
3 85764 Erik Hudlebusch Næstved Skytteforening 192/07 194/06 386/13
4 39754 Peter Christensen Ribe Skyttekreds 195/04 191/03 386/07
5 56448 Knud Nielsen Kongsted Skytteforening 192/02 193/06 385/08
6 106366 Grethe Thomsen Ammitsbøl Sg&i 193/03 192/06 385/09
7 68747 Tove Rasmussen Greve Skytteforening 194/05 191/02 385/07
8 60819 Jytte Kristoffersen Fløng-Hedehusene Skytteforening 195/06 190/06 385/12
9 39276 Laila Højgaard Tistrup Skytteforening 190/05 190/06 380/11
10 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds 189/04 190/05 379/09
11 57006 Kristian Ebbensgaard Greve Skytteforening 192/07 187/07 379/14
12 63950 Jørgen Simonsen Melby Skytteforening 186/02 191/07 377/09
13 34700 Else Marie Nielsen Løsning-Hedensted Skytteforening 187/04 189/04 376/08
14 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds 186/03 189/03 375/06
15 123965 Verner Sørensen Ringsted Skytteforening 187/04 187/02 374/06
16 23007 John Petersen Lyngby Skyttekreds 188/02 186/01 374/03
17 81504 Claus Kristensen Lyngby Skyttekreds 186/01 187/03 373/04
18 58227 Johannes Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr. 177/01 192/03 369/04
19 63334 Henrik Andersen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 188/03 179/03 367/06
20 101754 Svend Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 182/07 182/02 364/09
21 63343 Flemming Walther Blovstrød SG&I - Skytteafd. 185/04 178/03 363/07
22 97437 Jes Lauridsen Tistrup Skytteforening 167/01 180/02 347/03

Riffel, 50m - Mesterskab VÅ1

1 35001 Jan Ryholl Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/13 200/12 400/25
2 70271 Ib V Hansen Hvidovre Skyttekreds 200/11 200/06 400/17
3 109668 Lena Thyssen Esbjerg Skyttekreds 199/10 200/16 399/26
4 53723 Mikkel Villadsen Særslev Skytteforening 199/10 200/09 399/19
5 46176 Karin Hansen Sdr. Broby Skytteforening 200/14 199/14 399/28
6 41245 Charlotte Dahl Esbjerg Skyttekreds 200/13 199/11 399/24
7 19466 Finn Karlsson Skals Skytteforening 198/09 200/11 398/20
8 69303 Anders Sode Ballerup Skytteforening 199/14 199/14 398/28
9 95724 John Helstrup Svinninge Skytteforening 197/09 200/12 397/21
10 53860 Birgitte Nielsen Ravnsborg Skytteforening 198/12 199/13 397/25
11 112325 Dorthe Vanggaard Blovstrød SG&I - Skytteafd. 198/09 199/10 397/19
12 18178 Jonas Holst Andersen Randers Skyttekreds 199/11 198/13 397/24
13 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 199/15 198/08 397/23
14 84055 Torben Kristiansen Holmegaard Skytteforening 199/08 198/08 397/16
15 88229 Christian Frost Aalborg Skyttekreds 200/13 197/10 397/23
16 65536 Martin Bærtelsen Randers Skyttekreds 197/10 199/09 396/19
17 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/10 198/12 396/22
18 102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening 198/07 198/08 396/15
19 28830 Mette Christensen Aalborg Skyttekreds 199/15 197/12 396/27
20 107347 Peter Kurth Jensen Ullerup Skytteforening 199/08 197/11 396/19
21 105011 Mads Bendixen Særslev Skytteforening 200/07 196/08 396/15
22 87121 Helle Bang Sparta Idrætsforening 196/03 199/12 395/15
23 87542 Claus Frederiksen Damsholte Skytteforening 197/10 198/04 395/14
24 116151 Rene Elgaard Midtdjurs skytteforening 199/14 196/09 395/23
25 40125 Lone B. Lund Bramming Skytteforening 199/11 196/08 395/19
26 111899 Thomas Høvelskov Blovstrød SG&I - Skytteafd. 199/09 196/08 395/17
27 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/08 199/10 394/18
28 60856 Helle Lindorff Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening 196/06 198/05 394/11
29 62482 René Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 197/11 197/10 394/21
30 112872 Harald Herikstad Nykøbing F. Skytteforening 197/08 197/08 394/16
31 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd. 197/06 197/04 394/10
32 67824 Therese Gregersen Randers Skyttekreds 199/13 195/10 394/23
33 82492 Rene Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 195/08 198/10 393/18
33 99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 195/08 198/10 393/18
35 61080 Erik Ager Höy Østerlars Skytteforening 197/10 196/06 393/16
36 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 198/08 195/09 393/17
37 75687 Lars S. Pedersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 196/09 196/11 392/20
38 111944 Fie Munk Hvidovre Skyttekreds 195/09 196/06 391/15
39 39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening 195/05 196/08 391/13
40 88266 Inge Spangaard Futtrup Boddum-Ydby Skytteforening 196/07 195/11 391/18
41 58163 Susanne Jørgensen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 197/10 194/06 391/16
42 34354 Betinna Flyvholm Thygesen Ullerup Skytteforening 197/02 194/08 391/10
43 106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds 198/08 193/05 391/13
44 106880 Jens Valther Ørts Ulfborg Bys Skytteforening 195/06 195/08 390/14
44 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening 195/06 195/08 390/14
46 112359 René L. Andersen Kværndrup Idrætsforening 196/08 194/08 390/16
47 127879 Pia Johannsen Grænseegnens Skytteforening 196/04 194/07 390/11
48 116328 Benedicte Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 194/04 195/07 389/11
49 133516 Lisbeth Helstrup Svinninge Skytteforening 190/06 198/04 388/10
50 63955 Gitte Thomsen Melby Skytteforening 191/07 197/09 388/16
51 126102 Mads freiesleben Nyvest Skytteforening 193/03 195/06 388/09
52 129040 Finn Hansen Ringsted Skytteforening 195/10 193/07 388/17
53 84412 Per Brylle Sparta Idrætsforening 195/08 193/06 388/14
54 126337 Allan Juul Blovstrød SG&I - Skytteafd. 196/08 192/04 388/12
55 76186 Ken Poulsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 197/06 191/03 388/09
56 97524 Anders Byager Jelling fS 192/04 195/05 387/09
57 113903 Tom Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 195/08 192/08 387/16
58 96141 Allan Stryhn Tingsted Skytteforening 193/03 193/05 386/08
59 107481 Karin Gamskjær Skals Skytteforening 195/07 188/05 383/12
60 88584 Jørn Czaja Kristensen Midtdjurs skytteforening 197/11 184/05 381/16
61 117057 Ann Sofie Kniep Svendborg Skyttekreds 181/05 191/05 372/10

Riffel, 50m - Mesterskab VÅ2

1 126904 Steven V. Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 199/11 195/06 394/17
2 47448 Tom Vibæk Sdr. Broby Skytteforening 197/04 196/09 393/13
3 55531 Gitte Larsen Damsholte Skytteforening 197/06 196/06 393/12
4 101602 Jonna Grønbæk Ørre Skytteforening, 197/07 196/03 393/10
5 110320 Heidi Henningsen Helle Skytteforening 198/04 195/09 393/13
6 81648 Anders Langhorn Frederikssund Skytteforening, IF1864 196/08 196/09 392/17
7 52069 Bo Pedersen Højby Skytteforening 197/07 195/07 392/14
8 33605 Jens Erik P. Krudt Ullerup Skytteforening 200/10 192/04 392/14
9 121230 Kim Aalund Kullerup/Refsvindinge If. 193/05 198/10 391/15
10 93636 Lars Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 195/09 196/09 391/18
11 40139 Kristian Lund Bramming Skytteforening 197/11 194/06 391/17
12 39626 Ingrid Lassen Sparta Idrætsforening 197/10 194/06 391/16
13 70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab 197/06 194/04 391/10
14 70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab 197/06 193/02 390/08
15 69524 Sanne Kjær Fløng-Hedehusene Skytteforening 197/05 192/03 389/08
16 43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening 194/10 194/09 388/19
17 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/06 194/03 388/09
18 55109 Stefan Rasmussen Ornebjerg Skytteforening 191/05 196/09 387/14
19 134584 Jeanette Olm Ringsted Skytteforening 194/05 193/07 387/12
20 91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening 194/08 193/03 387/11
21 122932 Mikael H. Nielsen Høng Skytteforening 193/03 193/04 386/07
22 125104 Henrik Christian Schmidt Vojens Skytteforening 195/05 191/08 386/13
23 127834 Kim Wichmann Høng Skytteforening 195/09 191/02 386/11
24 11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening 196/08 190/05 386/13
25 131180 Mogens Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 190/03 195/07 385/10
26 130001 Søren Marqvartsen Høng Skytteforening 193/05 192/09 385/14
27 19779 Bjarne Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/05 191/04 385/09
28 36092 Henrik Bjerg Stadil-Vedersø Skytteforening 191/05 193/09 384/14
29 115017 René Olsen Lyngby Skyttekreds 193/04 191/02 384/06
30 132493 Bjarne Binder Ganløse Skytteforening 187/02 196/07 383/09
31 134870 Esben Hjorth Jensen Ballerup Skytteforening 194/06 189/02 383/08
32 128706 Sine H. Jensen Damsholte Skytteforening 193/08 189/04 382/12
33 127672 Jacob Walsøe Klejs-Juelsminde Skytteforening 187/04 194/04 381/08
34 130686 Flemming H. Wagner Honum & Omegns Skytteforening 192/04 189/02 381/06
35 127810 Steen Juul Marcker Højby Skytteforening 193/06 188/05 381/11
36 125469 Birthe Kristoffersen Nyvest Skytteforening 188/02 192/04 380/06
37 108983 Sten Færregaard Ornebjerg Skytteforening 189/05 190/02 379/07
38 55366 Svend Overgaard Ornebjerg Skytteforening 193/04 186/05 379/09
39 132812 Linda Olesen Ringsted Skytteforening 187/04 190/03 377/07
40 127632 Christian Iversen Ornebjerg Skytteforening 188/02 189/05 377/07
41 117036 charlotte frederiksen Østerlars Skytteforening 195/08 182/01 377/09
42 121936 Anne Illum Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 186/05 190/05 376/10
43 129313 Stephan Johannsen Grænseegnens Skytteforening 190/04 185/02 375/06
44 55237 Frank Larsen Damsholte Skytteforening 189/03 182/03 371/06
45 128216 Vita Bâr Grænseegnens Skytteforening 187/02 183/05 370/07
46 134647 Camilla Maria Eriksen Svendborg Skyttekreds 180/02 189/02 369/04
47 116793 Bo D. Andersen Løsning-Hedensted Skytteforening 180/02 177/00 357/02
48 132998 Helle Thyren Hvidovre Skyttekreds 169/00 172/01 341/01

Riffel, 50m - Mesterskab FRI

1 18341 Flemming Lauritsen Randers Skyttekreds 199/11 199/10 398/21
2 61483 Lene Pihl Nyvest Skytteforening 199/10 199/07 398/17
3 134325 Brian Keis Jørgensen Nykøbing F. Skytteforening 198/07 198/10 396/17
4 112640 Magnus Degenkolv Randers Skyttekreds 199/14 197/12 396/26
5 123849 Patrik Gaulshøj Jelling fS 192/07 193/05 385/12

Riffel, 50m - Klasse US1

1 30467 Niels H. Overgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 199/08
2 17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 197/16
3 101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds 197/10
4 46934 Rasmus M Hansen Særslev Skytteforening 197/08
5 63279 Sara Brix Sivertsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 196/10
6 28245 Louise Madsen Boddum-Ydby Skytteforening 196/09
7 94795 Anna Skade Nielsen Særslev Skytteforening 196/09
8 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 196/09
9 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds 196/07
10 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening 195/09
11 81936 Camilla Birch Nielsen Særslev Skytteforening 194/11
12 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Særslev Skytteforening 194/04
13 105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds 194/04
14 126527 Björn Erik Friman Ballerup Skytteforening 193/08
15 118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 193/07
16 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 193/04
17 53381 Nicolai Henriksen Maribo Skytteforening 193/03
18 44303 Camilla Paulsen Vojens Skytteforening 192/09
19 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 192/05
20 15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds 192/03
21 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 192/02
22 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 190/04
23 91277 Simone Berg Aalborg Skyttekreds 189/03
24 116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening 188/04

Riffel, 50m - Klasse US2

1 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening 199/12
2 85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening 195/05
3 96807 Sara Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening 195/04
4 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening, 194/09
5 83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub 194/06
6 95349 Kristian Gyldenløv Århus Riffelskytte klub 192/08
7 111722 Line Munk-Knudsen Ravnsborg Skytteforening 192/08
8 85989 Mathias Engelst Karby Skyttekreds 192/06
9 93146 Rune Lauritsen Hvidovre Skyttekreds 191/09
10 92383 Rasmus Hansen Østerlars Skytteforening 191/06
11 86426 Frederikke Frederiksen Damsholte Skytteforening 191/06
12 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 190/07
13 119405 Vinni Christensen Bjergby SGI&U 190/05
14 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/04
15 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening 190/04
16 98706 Emma Thyssen Grænseegnens Skytteforening 190/04
17 55168 Line P. Bertelsen Stege Ndr. Skytteforening 189/07
18 69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 188/07
19 87872 Martin Knudsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 188/07
20 98459 Erik Solberg Christensen Svendborg Skyttekreds 188/05
21 73324 Peter Sigsgaard Vodskov Skytteforening 188/05
22 19919 Dagmar Bjerre Honum & Omegns Skytteforening 188/04
23 102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U 188/04
24 111896 Mathias Juul Blovstrød SG&I - Skytteafd. 188/03
25 99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening 187/09
26 108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 187/07
27 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening 187/06
28 113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening 187/04
29 98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne 187/02
30 75149 Maja Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 186/06
31 92377 Pernille Noppenau Hem Skytteforening 185/03
32 102943 Andreas Jakobsen Ornebjerg Skytteforening 184/01
33 99434 Kristian N. Koch Nykøbing F. Skytteforening 183/03
34 112421 Niclas Hejslet Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 183/00
35 103569 Cecilie Højbjerg Hansen Tommerup Skytteforening 180/03
36 106868 Nicolaj Berg Lassen Randers Skyttekreds 179/03
37 92378 Tobias Noppenau Hansen Hem Skytteforening 179/02
38 81051 Simon Tandrup Filtenborg Hem Skytteforening 172/00
39 115681 Martin Frederiksen Østerlars Skytteforening 169/01

Riffel, 50m - Klasse UÅ1

1 88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen Jelling fS 200/17
2 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 200/14
3 37275 Tobias Volck Hybholt Ballerup Skytteforening 200/13
4 47955 Signe Steffensen Horne Skytteforening 200/11
4 95177 Hans Byager Jelling fS 200/11
6 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening 199/15
7 95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening 199/14
8 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening 199/14
9 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 199/13
10 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 199/13
11 39806 Katrine Q Bondesen Bramming Skytteforening 199/13
12 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 199/12
13 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 199/11
14 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/10
15 32994 Marc Pedersen Nr. Snede & Omegns Skytteforening 199/09
16 104261 Bjørn Voigt Randers Skyttekreds 198/10
17 91687 Per Poulsen Tougaard Aalborg Skyttekreds 198/10
18 84054 Camilla Anna Kristiansen Holmegaard Skytteforening 198/09
19 53644 Miriam K. Nielsen Ravnsborg Skytteforening 198/08
20 108644 Jeppe Frost Larsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/13
21 104375 Freja Møller Pedersen Aalborg Skyttekreds 197/12
22 103952 Mads Jespersen Ringsted Skytteforening 197/11
23 90858 Lise Munter Bullerup Skyttekreds 197/10
24 91753 Peter Christiansen Samsø Skytteforening 197/10
25 117829 Camilla Harder Skive skytteforening 197/09
26 25340 Hanne Kristensen Viborg Skytteforening 197/08
27 121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds 197/07
28 104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening 197/07
29 104491 Marius Bendixen Særslev Skytteforening 197/06
30 111560 Anders Røge Holmegaard Skytteforening 196/08
31 115728 Theis Kofod Hounsgaard Nyvest Skytteforening 196/07
32 92288 Anders Danielsen Stege Ndr. Skytteforening 196/07
33 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening 195/05
34 56352 Line Gerner Malmborg Holmegaard Skytteforening 194/08
35 83824 Tone V. S. Larsen Ammitsbøl Sg&i 194/05
36 86498 Kristian Iversen Særslev Skytteforening 193/16
37 103478 Rikke Christensen Ribe Skyttekreds 193/06

Riffel, 50m - Klasse UÅ2

1 124022 Sandra Hintze Ornebjerg Skytteforening 199/11
2 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds 199/10
3 85479 Niklas Schumacher Ørre Skytteforening, 198/10
4 83162 Valentin Røjel Postens Skytteforening 198/05
5 134341 Jonas Aagaard Bramming Skytteforening 197/10
6 97454 Anders Byskov Nielsen Ulfborg Bys Skytteforening 197/07
7 104721 Peter H. Nielsen Kongsted Skytteforening 196/09
8 134405 Kathrine Mæng Ørre Skytteforening, 196/07
9 17764 Rasmus Holst Andersen Randers Skyttekreds 195/07
10 115306 Nicolaj Christian Villadsen Højby Skytteforening 194/07
11 112758 Rudy T. Herikstad Nykøbing F. Skytteforening 193/07
12 98211 Andreas Posniak Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 193/05
13 96845 Frederik H. Andersen Skytteforening Kimbrerne 190/05
14 100147 Kasper Pedersen Høng Skytteforening 190/02
15 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening 189/04
16 130996 Susanne Meldgaard Nr. Snede & Omegns Skytteforening 189/04
17 43916 Jan Jepsen Lund Sparta Idrætsforening 188/02
18 105228 Mia Boetius Hellerup Skyde Selskab 183/02
19 124811 Christian Hvidbjerg Mikkelsen Bjergby SGI&U 181/03

Riffel, 50m - Klasse VS1

1 43006 Esben Egeskov Jakobsen Særslev Skytteforening 200/12
2 35128 Rene Kristiansen Ørre Skytteforening, 199/11
3 26495 Steffen Halfdan Olsen Ballerup Skytteforening 198/11
4 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening 198/10
5 35590 Jesper K. Mortensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/11
6 31260 Rikke Mæng Ørre Skytteforening, 197/11
7 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 197/09
8 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Ribe Skyttekreds 197/08
9 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening 197/08
10 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening 196/11
11 42754 Torben Larsen Nordals Skyttekreds 196/06
12 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 196/06
13 33713 Alex Møberg Århus Riffelskytte klub 195/10
14 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i 195/05
15 48025 Morten Laursen Horne Skytteforening 194/08
16 25247 Nanna Bissø Århus Riffelskytte klub 194/08
17 17480 Thomas Danielsen Århus Riffelskytte klub 194/07
18 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Sg&i 194/06
19 25978 Kim mæng Ibsen Ørre Skytteforening, 194/06
20 61028 Susanne Ager Höy Østerlars Skytteforening 194/05
21 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening 194/03
22 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 193/10
23 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening 193/08
24 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening 193/08
25 62329 Jan O. Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 193/07
26 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening 192/08
27 42699 Frank Hansen Nordals Skyttekreds 192/06
28 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening 192/06
29 42652 Jørn Chr. Krogh Nordals Skyttekreds 192/04
30 48182 Jacob Helding Larsen Horne Skytteforening 191/06
31 69344 Signe Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening 191/05
32 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen Greve Skytteforening 190/08
33 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening 190/06
34 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 189/04
35 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 189/03
36 62466 Thomas Pedersen Jørlunde Skytteforening 189/02
37 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 188/05
38 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening 187/06
39 15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening 187/05
40 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i 187/03
41 62432 Bjarne Sørensen Frederikssund Skytteforening, IF1864 186/06

Riffel, 50m - Klasse VS2

1 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds 195/02
2 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening 194/06
3 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 193/07
4 25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening 193/04
5 25387 Anders Alexandersen Samsø Skytteforening 193/03
6 43374 Allan Clausen Skive skytteforening 192/08
7 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/08
8 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 192/07
9 60116 Nicolai Andersen Fløng-Hedehusene Skytteforening 192/06
10 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Sg&i 192/06
11 61619 Marianne Lamhauge Fløng-Hedehusene Skytteforening 192/04
12 25354 Claus P V Jensen Samsø Skytteforening 191/08
13 15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening 191/07
14 16969 Morten Larsen Aalborg Skyttekreds 191/07
15 62454 Allan J. Asmussen Frederikssund Skytteforening, IF1864 191/06
16 68949 Claus Bruun Greve Skytteforening 191/05
17 42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds 191/04
18 64413 Michael F. Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 191/03
19 68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds 190/06
20 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds 190/06
21 17339 Preben Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 190/05
22 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening 190/03
23 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i 189/07
24 130231 Anant Choubey Hvidovre Skyttekreds 189/05
25 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening 189/04
26 60633 Claus Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 188/05
27 28015 Hardy Larsen Skive skytteforening 188/05
28 60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 188/05
29 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 188/03
30 47395 Jesper Eckardt Horne Skytteforening 187/05
31 55222 Jacob Nielsen Stege Ndr. Skytteforening 187/02
32 53137 Hanne Andersen Tingsted Skytteforening 187/02
33 68878 Elan Hansen Greve Skytteforening 186/05
34 62229 Mette Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i 186/05
35 69336 Stefan Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening 186/05
36 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening 186/02
37 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 185/06
38 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 185/03
39 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening, 184/04
40 53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds 182/06
41 96896 Pia Jensen Grenå Skyttekreds 182/03
42 17356 Gitte Hansen Randers Skyttekreds 182/02
43 27351 Mads Priess Christoffersen Hem Skytteforening 182/01
44 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds 181/05
45 53422 Ib Henriksen Maribo Skytteforening 179/03

Riffel, 50m - Klasse VS3

1 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds 192/06
2 41611 Bent P. Nielsen Gørding/Vejrup Skyttekreds 192/05
3 62657 Lars Sørensen Jørlunde Skytteforening 191/05
4 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd. 191/03
5 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening 190/08
6 121197 Thomas Brun Madsen Vissenbjerg Skytteforening 190/04
7 37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening 188/07
8 113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds 188/04
9 115847 Søren Juul Møller Blovstrød SG&I - Skytteafd. 187/08
10 54434 Palle Henriksen Tingsted Skytteforening 187/04
11 52514 Pia Nielsen Vissenbjerg Skytteforening 187/03
12 39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening 187/02
13 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening 186/10
14 55698 Karsten Larsen Ornebjerg Skytteforening 186/06
15 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 186/05
16 34575 Nicolai Beier Honum & Omegns Skytteforening 186/05
17 69591 Arne Berg Søeballe Greve Skytteforening 186/04
18 15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening 186/00
19 15859 Mads Sigsgaard Vodskov Skytteforening 185/04
20 101878 Rene Møller Maciejewski Damsholte Skytteforening 185/03
21 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening 184/05
22 43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening 184/03
23 94338 Ryan Mikkelsen Bjergby SGI&U 184/03
24 23037 Peter Skøtt Samsø Skytteforening 183/06
25 123793 Michael Kofoed Schou Gjellerup Sdr. S G & I 183/03
26 21272 Daniel Vase Honum & Omegns Skytteforening 183/01
27 15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening 182/05
28 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 181/05
29 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 181/04
30 27869 Michael Lauritsen Hem Skytteforening 181/03
31 60330 Henning Sørensen Fløng-Hedehusene Skytteforening 180/06
32 20012 Frederik Laursen Vojens Skytteforening 179/05
33 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 179/04
34 27992 Jan Schmidt Skive skytteforening 178/03
35 27876 Martin Lauritsen Hem Skytteforening 178/01
36 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening, 177/04
37 55337 Kenneth Westergaard Stege Ndr. Skytteforening 177/04
38 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening 177/03
39 83255 Kristian Bak Pedersen Bjergby SGI&U 176/01
40 25565 Jens Jensen Odder Skytteforening 172/03
41 34028 Egon Knudsen Holsted Skyttekreds 168/04
42 61580 Carsten Christensen Østerlars Skytteforening 163/06

Riffel, 50m - Klasse SE1

1 69460 Inge Larsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 200/12
2 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening 200/11
3 20681 Hans O. Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/09
3 20954 Per Christiansen Samsø Skytteforening 200/09
5 21701 Henning B Clausen Århus Riffelskytte klub 199/14
6 68928 Peter Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening 199/14
7 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 199/13
8 101728 Jan Grûnberger Trehøje Skytteforening 199/10
9 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening 199/09
10 34740 Hardy Larsen Honum & Omegns Skytteforening 198/12
11 58322 Kurt Petersen Tuse Skytteforening 198/11
12 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd. 198/10
13 26133 Svend Borgbjerg Århus Riffelskytte klub 198/09
14 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 198/09
15 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 198/09
16 61094 Bent Knudsen Østerlars Skytteforening 198/08
17 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 198/08
18 44389 William Kjær Vojens Skytteforening 198/07
19 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub 197/15
20 44249 Ib-Detlev Hulgard Haderslev Skyttekreds 197/11
21 40983 Else Jensen Ribe Skyttekreds 197/11
22 61310 Svend E. Pihl Nyvest Skytteforening 197/11
23 44463 Kristian R. Petersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/10
24 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening 197/10
25 80547 Jens Peter Ladegaard Jelling fS 197/10
26 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 197/10
27 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening 197/10
28 125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening 197/10
29 61312 Sven Holm Jensen Nyvest Skytteforening 197/09
30 10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds 197/08
31 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening 197/08
32 33816 Knud Andersen Jelling fS 197/08
33 35072 Bodil Hansen Ammitsbøl Sg&i 197/07
34 57255 Kurt Møller Pedersen Tuse Skytteforening 197/07
35 33790 Ove Laursen Jelling fS 197/06
36 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds 197/06
37 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds 197/05
38 54116 Ole Ebbe Væggerløse Skytteforening 197/04
39 54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening 197/04
40 80544 Paul Landsfeldt Ammitsbøl Sg&i 196/11
41 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864 196/11
42 30213 Janus Haahr Trehøje Skytteforening 196/10
43 121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening 196/09
44 64302 Jens Bengtson Melby Skytteforening 196/09
45 61799 Peter Hansen Ballerup Skytteforening 196/08
46 34879 Peter Tørslev Vejle Skytteforening 196/08
47 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 196/07
48 10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds 196/07
49 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds 196/07
50 69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 196/07
51 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening 196/07
52 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd. 196/05
53 49486 Vang Jarl Særslev Skytteforening 195/11
54 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening 195/08
55 49092 Jens E. Christensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 195/07
56 69409 Leif Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening 195/07
57 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 195/07
58 97642 Flemming Larsen Nykøbing F. Skytteforening 195/07
59 23018 Inge Petersen Lyngby Skyttekreds 195/05
60 63972 Finn Jensen Melby Skytteforening 195/03
61 68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening 194/08
62 24407 Vagn Mikkelsen Århus Riffelskytte klub 194/08
63 42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds 194/08
64 25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening 194/08
65 62514 Michael Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 194/07
66 22623 Erling Hesel Silkeborg Skyttekreds 194/07
67 22294 Orla Smedegaard Silkeborg Skyttekreds 194/07
68 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 194/06
69 15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening 194/06
70 58805 Inge Nielsen Korsør Skytteforening 194/06
71 44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds 194/04
72 59037 Pelle R. Pedersen Korsør Skytteforening 194/04
73 49222 Niels Barlebo Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/04
74 59269 Ole S. Madsen Korsør Skytteforening 193/08
75 20964 Ole Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 193/07
76 61314 Susanne Pihl Nyvest Skytteforening 193/06
77 44078 Valdemar Nielsen Haderslev Skyttekreds 193/06
78 21256 Einar Højsgård Honum & Omegns Skytteforening 193/06
79 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 193/05
80 60777 Leif Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 193/05
81 54808 Lisbeth Pil Nykøbing F. Skytteforening 193/04
82 62500 Ole Gerner Olsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 193/04
83 18164 Jørgen Overgaard Randers Skyttekreds 193/04
84 54113 Poul Erik Hansen Væggerløse Skytteforening 193/04
85 61510 Karl Dahl Nyvest Skytteforening 193/03
86 17359 Finn Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 193/02
87 20861 Vagn åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 192/08
88 35506 Lars Kring Mortensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 192/07
89 30694 Anders Helleskov Trehøje Skytteforening 192/06
90 49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 192/06
91 96287 Karsten Knudsen Løsning-Hedensted Skytteforening 192/05
92 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening 192/05
93 62319 Jens Erik Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 192/05
94 108681 Niels Christian Svendsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 192/05
95 106063 Poul Erik Christensen Frederikshavn Skyttekreds 192/04
96 101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening 192/04
97 106685 Ole Jespersen Ringsted Skytteforening 192/03
98 29765 Frits R. Larsen Trehøje Skytteforening 192/03
99 53420 Johnny Johansson Maribo Skytteforening 191/07
100 52481 Torben S. Nielsen Særslev Skytteforening 191/06
101 112816 Bernhard Hansen Særslev Skytteforening 191/04
102 54678 Tage Jensen Nykøbing F. Skytteforening 191/02
103 120932 Karen Skovmand Viborg Skytteforening 191/02
104 101762 Poul Erik Christensen Horne Skytteforening 190/03
105 25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening 189/05
106 110371 Ove Guldager Pedersen Særslev Skytteforening 189/04
107 20331 Dan Lauersen Ousted Tåning Skytteforening 189/03
108 87993 Bente Hansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr. 188/02
109 34395 Boje Skovbjerg Løsning-Hedensted Skytteforening 186/06
110 34969 Karl Erik Hansen Ammitsbøl Sg&i 183/09

Riffel, 50m - Klasse SE2

1 54168 Allan Bruun Væggerløse Skytteforening 196/04
2 60819 Jytte Kristoffersen Fløng-Hedehusene Skytteforening 195/06
3 39754 Peter Christensen Ribe Skyttekreds 195/04
4 124561 Arne Holm Aalborg Skyttekreds 195/04
5 68747 Tove Rasmussen Greve Skytteforening 194/05
6 20326 Flemming Mikkelsen Ousted Tåning Skytteforening 193/06
7 130463 Hans Winther Brørup Skyttekreds 193/06
8 106366 Grethe Thomsen Ammitsbøl Sg&i 193/03
9 57006 Kristian Ebbensgaard Greve Skytteforening 192/07
10 85764 Erik Hudlebusch Næstved Skytteforening 192/07
11 56448 Knud Nielsen Kongsted Skytteforening 192/02
12 22253 Regner Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds 191/05
13 68823 Lis Jensen Greve Skytteforening 191/04
14 25240 Ole Truelsen Samsø Skytteforening 191/03
15 44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds 191/02
16 48293 Bent Ove Hansen Horne Skytteforening 190/05
17 39276 Laila Højgaard Tistrup Skytteforening 190/05
18 47932 Søren G. Pedersen Horne Skytteforening 190/04
19 43565 Iver Clausen Gråsten Skytteforening 190/04
20 54142 Karen Lolle Væggerløse Skytteforening 190/02
21 27380 Harald Jensen Skive skytteforening 190/00
22 54172 Preben Grubbe Væggerløse Skytteforening 189/06
23 22559 Ivan Nielsen Silkeborg Skyttekreds 189/05
24 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds 189/04
25 68694 Svend Vahlgren Greve Skytteforening 189/03
26 28029 Grethe Larsen Skive skytteforening 188/06
27 63334 Henrik Andersen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 188/03
28 23007 John Petersen Lyngby Skyttekreds 188/02
29 116951 Preben Andersen Samsø Skytteforening 187/06
30 34700 Else Marie Nielsen Løsning-Hedensted Skytteforening 187/04
31 123965 Verner Sørensen Ringsted Skytteforening 187/04
32 56284 Benny Christiansen Faxe Skytteforening 186/04
33 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds 186/03
34 63950 Jørgen Simonsen Melby Skytteforening 186/02
35 81504 Claus Kristensen Lyngby Skyttekreds 186/01
36 63343 Flemming Walther Blovstrød SG&I - Skytteafd. 185/04
37 77569 Henning Dam Skytteklubben DSB/ASF 184/02
38 101754 Svend Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 182/07
39 107194 Leif Jepson Væggerløse Skytteforening 182/03
40 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds 181/02
41 27794 Ruth Schmidt Skive skytteforening 180/05
42 48256 Conni Helding Larsen Horne Skytteforening 179/02
43 27998 Inga Jensen Skive skytteforening 178/02
44 58227 Johannes Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr. 177/01
45 97437 Jes Lauridsen Tistrup Skytteforening 167/01
46 101689 Hans Jensen Ribe Skyttekreds 162/00

Riffel, 50m - Klasse VÅ1

1 46176 Karin Hansen Sdr. Broby Skytteforening 200/14
2 41245 Charlotte Dahl Esbjerg Skyttekreds 200/13
2 88229 Christian Frost Aalborg Skyttekreds 200/13
2 35001 Jan Ryholl Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/13
5 70271 Ib V Hansen Hvidovre Skyttekreds 200/11
6 105011 Mads Bendixen Særslev Skytteforening 200/07
7 28830 Mette Christensen Aalborg Skyttekreds 199/15
8 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 199/15
9 69303 Anders Sode Ballerup Skytteforening 199/14
10 47589 Kenneth Hansen Sdr. Broby Skytteforening 199/14
11 116151 Rene Elgaard Midtdjurs skytteforening 199/14
12 67824 Therese Gregersen Randers Skyttekreds 199/13
13 40125 Lone B. Lund Bramming Skytteforening 199/11
14 18178 Jonas Holst Andersen Randers Skyttekreds 199/11
15 53723 Mikkel Villadsen Særslev Skytteforening 199/10
16 109668 Lena Thyssen Esbjerg Skyttekreds 199/10
17 19544 Rasmus Holm Pedersen Viborg Skytteforening 199/09
18 111899 Thomas Høvelskov Blovstrød SG&I - Skytteafd. 199/09
19 84055 Torben Kristiansen Holmegaard Skytteforening 199/08
20 106628 Kim Lyng Knudsen Viborg Skytteforening 199/08
21 107347 Peter Kurth Jensen Ullerup Skytteforening 199/08
22 53860 Birgitte Nielsen Ravnsborg Skytteforening 198/12
23 52601 Jette K. Larsen Paarup Skytteforening 198/12
24 69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening 198/10
25 25221 Sanne Kristensen Samsø Skytteforening 198/10
26 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/10
27 19466 Finn Karlsson Skals Skytteforening 198/09
28 112325 Dorthe Vanggaard Blovstrød SG&I - Skytteafd. 198/09
29 47914 Uffe Pedersen Horne Skytteforening 198/08
30 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 198/08
31 106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds 198/08
32 25234 Pia Kleis Samsø Skytteforening 198/08
33 102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening 198/07
34 57425 Dennis Frederiksen Tuse Skytteforening 198/07
35 88584 Jørn Czaja Kristensen Midtdjurs skytteforening 197/11
36 48198 Henning Steffensen Horne Skytteforening 197/11
37 62482 René Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 197/11
38 39706 Lars Nielsen Ribe Skyttekreds 197/11
39 65536 Martin Bærtelsen Randers Skyttekreds 197/10
40 61080 Erik Ager Höy Østerlars Skytteforening 197/10
41 58163 Susanne Jørgensen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 197/10
42 52603 Jes Larsen Paarup Skytteforening 197/10
43 87542 Claus Frederiksen Damsholte Skytteforening 197/10
44 95724 John Helstrup Svinninge Skytteforening 197/09
45 112872 Harald Herikstad Nykøbing F. Skytteforening 197/08
46 39064 Ulla Bagger Mortensen Bramming Skytteforening 197/07
47 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd. 197/06
48 69378 Mogens Pedersen Hellerup Skyde Selskab 197/06
49 76186 Ken Poulsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 197/06
50 60621 Henrik Carlé Zabel Gundsølille Sg&if 197/05
51 48212 Grete Steffensen Horne Skytteforening 197/05
52 34354 Betinna Flyvholm Thygesen Ullerup Skytteforening 197/02
53 75687 Lars S. Pedersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 196/09
54 69629 Per Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening 196/09
55 126337 Allan Juul Blovstrød SG&I - Skytteafd. 196/08
56 112359 René L. Andersen Kværndrup Idrætsforening 196/08
57 116872 Dorthe K. Hegaard Frederikshavn Skyttekreds 196/08
58 54774 Max Pil Nykøbing F. Skytteforening 196/08
59 113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening 196/07
60 88266 Inge Spangaard Futtrup Boddum-Ydby Skytteforening 196/07
61 19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening 196/07
62 60856 Helle Lindorff Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening 196/06
63 127879 Pia Johannsen Grænseegnens Skytteforening 196/04
64 106905 Martin Larsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 196/04
65 87121 Helle Bang Sparta Idrætsforening 196/03
66 129040 Finn Hansen Ringsted Skytteforening 195/10
67 126568 Keld Reimer Hansen Otterup Skytteforening 195/10
68 111944 Fie Munk Hvidovre Skyttekreds 195/09
69 113903 Tom Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 195/08
70 84412 Per Brylle Sparta Idrætsforening 195/08
71 129390 Henrik Jensen Højby Skytteforening 195/08
72 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/08
73 99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 195/08
74 82492 Rene Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 195/08
75 107481 Karin Gamskjær Skals Skytteforening 195/07
76 106880 Jens Valther Ørts Ulfborg Bys Skytteforening 195/06
77 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening 195/06
78 39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening 195/05
79 52376 Michael Fogh Paarup Skytteforening 194/08
80 69376 Morten Remsted Fløng-Hedehusene Skytteforening 194/04
81 40760 Wendy Martin Ribe Skyttekreds 194/04
82 116328 Benedicte Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. 194/04
83 19189 Mikael Kjær Hansen Skals Skytteforening 193/06
84 17829 Peder Mørch Andersen Randers Skyttekreds 193/06
85 96141 Allan Stryhn Tingsted Skytteforening 193/03
86 126102 Mads freiesleben Nyvest Skytteforening 193/03
87 47442 Ulrich Andersen Sdr. Broby Skytteforening 193/02
88 21700 Henrik Jensen Ousted Tåning Skytteforening 192/04
89 97524 Anders Byager Jelling fS 192/04
90 63955 Gitte Thomsen Melby Skytteforening 191/07
91 128434 Kirsten Hårvig Ousted Tåning Skytteforening 191/05
92 126135 Martin Osther Holsted Skyttekreds 191/04
93 27997 Ivan Hestehauge Skive skytteforening 191/02
94 133516 Lisbeth Helstrup Svinninge Skytteforening 190/06
95 52805 Steen Hansen Paarup Skytteforening 190/04
96 38336 Hans Johnsen Ølgod Skytteforening 187/03
97 71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab 185/06
98 117057 Ann Sofie Kniep Svendborg Skyttekreds 181/05

Riffel, 50m - Klasse VÅ2

1 33605 Jens Erik P. Krudt Ullerup Skytteforening 200/10
2 126904 Steven V. Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 199/11
3 110320 Heidi Henningsen Helle Skytteforening 198/04
4 40139 Kristian Lund Bramming Skytteforening 197/11
5 39626 Ingrid Lassen Sparta Idrætsforening 197/10
6 101602 Jonna Grønbæk Ørre Skytteforening, 197/07
7 52069 Bo Pedersen Højby Skytteforening 197/07
8 55531 Gitte Larsen Damsholte Skytteforening 197/06
9 70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab 197/06
10 70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab 197/06
11 69524 Sanne Kjær Fløng-Hedehusene Skytteforening 197/05
12 47448 Tom Vibæk Sdr. Broby Skytteforening 197/04
13 130820 Hans Pedersen Frederikshavn Skyttekreds 196/11
14 81648 Anders Langhorn Frederikssund Skytteforening, IF1864 196/08
15 11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening 196/08
16 91840 Jimmi Pedersen Nr. Snede & Omegns Skytteforening 196/08
17 61612 Poul Lamhauge Gundsølille Sg&if 196/05
18 127834 Kim Wichmann Høng Skytteforening 195/09
19 93636 Lars Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 195/09
20 117036 charlotte frederiksen Østerlars Skytteforening 195/08
21 126980 Anni Damgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 195/08
22 125104 Henrik Christian Schmidt Vojens Skytteforening 195/05
23 43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening 194/10
24 91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening 194/08
25 38352 Doris Johnsen Ølgod Skytteforening 194/07
26 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/06
27 134870 Esben Hjorth Jensen Ballerup Skytteforening 194/06
28 130183 Kent Stoklund Frederikshavn Skyttekreds 194/06
29 19779 Bjarne Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/05
30 19905 Jens Sandfeld Søndergaard Nr. Snede & Omegns Skytteforening 194/05
31 134584 Jeanette Olm Ringsted Skytteforening 194/05
32 128706 Sine H. Jensen Damsholte Skytteforening 193/08
33 127810 Steen Juul Marcker Højby Skytteforening 193/06
34 134558 Søren Sørensen Skive skytteforening 193/05
35 130001 Søren Marqvartsen Høng Skytteforening 193/05
36 121230 Kim Aalund Kullerup/Refsvindinge If. 193/05
37 115017 René Olsen Lyngby Skyttekreds 193/04
38 55366 Svend Overgaard Ornebjerg Skytteforening 193/04
39 122932 Mikael H. Nielsen Høng Skytteforening 193/03
40 123096 Martin Lysdahl Tørring Idrætsforening 192/05
41 130686 Flemming H. Wagner Honum & Omegns Skytteforening 192/04
42 95283 Laila B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 192/03
43 31129 Jørn J. Termansen Karup Skytteforening 192/03
44 55109 Stefan Rasmussen Ornebjerg Skytteforening 191/05
45 36092 Henrik Bjerg Stadil-Vedersø Skytteforening 191/05
46 58185 Michael Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 191/02
47 115307 Lars Christiansen Højby Skytteforening 190/04
48 25362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening 190/04
49 129313 Stephan Johannsen Grænseegnens Skytteforening 190/04
50 131180 Mogens Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 190/03
51 126565 Steen Lage Otterup Skytteforening 190/02
52 108983 Sten Færregaard Ornebjerg Skytteforening 189/05
53 95718 Jens Ole Laursen Skive skytteforening 189/05
54 55237 Frank Larsen Damsholte Skytteforening 189/03
55 134402 Jens Nørbjerg Ørre Skytteforening, 189/01
56 111862 Petri Brask-Nielsen Ullerup Skytteforening 188/03
57 125469 Birthe Kristoffersen Nyvest Skytteforening 188/02
58 127632 Christian Iversen Ornebjerg Skytteforening 188/02
59 127672 Jacob Walsøe Klejs-Juelsminde Skytteforening 187/04
60 132812 Linda Olesen Ringsted Skytteforening 187/04
61 132493 Bjarne Binder Ganløse Skytteforening 187/02
62 128216 Vita Bâr Grænseegnens Skytteforening 187/02
63 70267 Kim Nielsen Hellerup Skyde Selskab 187/02
64 121936 Anne Illum Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 186/05
65 104419 Per Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 186/02
66 41561 Jesper K. Pedersen Brørup Skyttekreds 185/01
67 134481 Søren Joel Nilsson Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 183/04
68 116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds 181/00
69 134647 Camilla Maria Eriksen Svendborg Skyttekreds 180/02
70 116793 Bo D. Andersen Løsning-Hedensted Skytteforening 180/02
71 51545 Steen Andersen Højby Skytteforening 180/00
72 132998 Helle Thyren Hvidovre Skyttekreds 169/00

Riffel, 50m - Klasse FRI

1 112640 Magnus Degenkolv Randers Skyttekreds 199/14
2 18341 Flemming Lauritsen Randers Skyttekreds 199/11
3 61483 Lene Pihl Nyvest Skytteforening 199/10
4 134325 Brian Keis Jørgensen Nykøbing F. Skytteforening 198/07
5 123849 Patrik Gaulshøj Jelling fS 192/07

Til toppen