| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Mesterskab US2

1 81051 Simon Tandrup Filtenborg Hem Skytteforening 171/00 171/00 342/00

Riffel, 50m - Klasse BK1

1 121236 Mads Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 200/00
2 113665 Chris Nielsen Viborg Skytteforening 199/00
2 109646 Hans Christian Olsen Viborg Skytteforening 199/00
4 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 198/00
4 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 198/00
6 126481 Lau valsgaard Sørensen Viborg Skytteforening 197/00
6 129071 Marc Ryberg Viborg Skytteforening 197/00
8 116477 Carola Kramer Ikast Skytteforening 196/00
9 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
9 120796 Tobias Madsen Silkeborg Skyttekreds 195/00
11 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/00
12 104893 Mads Glud Bruun-Kristensen Karup Skytteforening 188/00

Riffel, 50m - Klasse BK2

1 117830 Casper Johansen Skive skytteforening 197/00
1 116481 Laura Thyssen Ikast Skytteforening 197/00
1 126238 Mads Thomsen Viborg Skytteforening 197/00
4 127276 Jesper John Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/00
4 117858 Christian Abildgaard Viborg Skytteforening 196/00
6 109629 Dylan Svendsen Arnborg Idrætsforening 195/00
6 126232 Daniel Klærke Silkeborg Skyttekreds 195/00
8 128678 Victoria Bisgaard Jørgensen Møldrup Skytteforening 194/00
8 126974 Emily Ulberg Poulsen Viborg Skytteforening 194/00
10 127135 Ina Cecilie Frederiksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/00
10 118433 Andreas Chernookov Arnborg Idrætsforening 193/00
10 130751 Lau Alsbjerg Hem Skytteforening 193/00
10 132815 Lucas Staal Viborg Skytteforening 193/00
10 120929 Tobias Godske Højgaard Viborg Skytteforening 193/00
10 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 193/00
10 121234 Oliver Falkenberg Petersen Viborg Skytteforening 193/00
17 117658 Victoria Knudsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/00
17 125842 Nikolaj Skriver Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/00
19 122494 Jan Dissing Madsen Skive skytteforening 191/00
20 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/00
21 130416 Mie Møller Skals Skytteforening 189/00
21 134506 Nicolai Sølvberg Viborg Skytteforening 189/00
23 111077 Lucas Højmark Ørre Skytteforening, 188/00
24 126237 Simon Greve Viborg Skytteforening 186/00
25 113001 Mikkel Jepsen Hem Skytteforening 183/00

Riffel, 50m - Klasse BK3

1 131280 Christian E. Andersen Skive skytteforening 196/00
2 124713 Luna Petersen Skive skytteforening 195/00
2 124643 Mikkel Lausen Skals Skytteforening 195/00
4 131282 Tobias Iversen Skive skytteforening 194/00
5 131011 Andreas Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 193/00
6 134317 Jacob Larsen Skive skytteforening 192/00
6 113589 Anna Brasen Hem Skytteforening 192/00
8 127054 Frederik Bjerregaard Ørre Skytteforening, 191/00
8 131019 Sebastian Villumsen Viborg Skytteforening 191/00
8 126233 Rasmus Klærke Silkeborg Skyttekreds 191/00
11 110340 Lasse Larsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 190/00
11 134501 Mathias Sølvberg Viborg Skytteforening 190/00
11 134500 Laura Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 190/00
14 130843 Jacob Overgaard Ørre Skytteforening, 189/00
14 127790 Vibeke Bækgaard Haderup Skytteforening 189/00
14 134419 Marissa Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 189/00
14 132349 Magnus M. Kirk Sejs-Svejbæk Skytteforening 189/00
14 130748 Gustav Gregers Krogh Hem Skytteforening 189/00
14 130257 Anton Abildgaard Viborg Skytteforening 189/00
20 132410 Mathias Lægsgaard Søndergaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/00
20 134392 Nicolai Vang Høgh Olesen Hem Skytteforening 188/00
20 130754 Jeppe Thor Laursen Hem Skytteforening 188/00
20 133138 Laura Brøndum Østergaard Viborg Skytteforening 188/00
20 127644 Lukas Moesgaard Petersen Silkeborg Skyttekreds 188/00
25 126887 Thea Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 187/00
25 132816 Magnus Staal Viborg Skytteforening 187/00
27 134421 Marius Johansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 186/00
27 131603 Theis Possekel Karup Skytteforening 186/00
27 123656 Valdemar Langkilde Viborg Skytteforening 186/00
30 134542 Helene Grubbe Andersen Skals Skytteforening 185/00
30 130755 Marcus T. Sørensen Hem Skytteforening 185/00
30 131397 Emil Tanderup Hem Skytteforening 185/00
30 134502 Frederik Sølvberg Viborg Skytteforening 185/00
30 132471 Christian Brøndum Østergaard Viborg Skytteforening 185/00
35 126611 Kalle Broch Kristensen Skive skytteforening 184/00
35 131353 Anne Mette Blæsbjerg Ikast Skytteforening 184/00
35 130758 Bjarke Ejsing Dalsgaard Hem Skytteforening 184/00
38 130222 Mads Munder Bach Skals Skytteforening 183/00
38 134328 Bjarke Wilkens Skals Skytteforening 183/00
38 108354 Christoffer Gottenborg Gjellerup Sdr. S G & I 183/00
38 126886 Laurits Pinnerup Hem Skytteforening 183/00
38 128758 Marc Nielsen Viborg Skytteforening 183/00
43 134653 Thomas Bach Hougaard Viborg Skytteforening 182/00
44 131831 Frederik Dyrlund Kristensen Arnborg Idrætsforening 181/00
44 131014 Kalle Riis Dissing Viborg Skytteforening 181/00
44 134735 Nicklas Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 181/00
47 118431 Leander Storm Jensen Arnborg Idrætsforening 180/00
47 129090 Mathias Gjerulff Ohlsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 180/00
49 132888 Ida Dyrlund Kristensen Arnborg Idrætsforening 179/00
49 130532 Viktoria Ohlsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 179/00
51 126954 Mads Gade Skals Skytteforening 178/00
51 129955 Nikolaj Gråkjær Egebæk Ørre Skytteforening, 178/00
51 130753 Mikkel Dahl Andersen Hem Skytteforening 178/00
51 132818 Viktor Brøndum Laursen Viborg Skytteforening 178/00
55 133654 Emil Skeldal Ritz Ørre Skytteforening, 177/00
55 134147 Kirstine K. Lauritsen Ikast Skytteforening 177/00
55 131228 Viggo Anton Laursen Hem Skytteforening 177/00
58 134492 Christian Dahl Laugesen Hem Skytteforening 175/00
58 130533 Frederik Emil Munck Østergaard Sejs-Svejbæk Skytteforening 175/00
60 130211 Mathilde Nielsen Ikast Skytteforening 174/00
61 134327 Andreas Willumsen Skals Skytteforening 173/00
61 134499 Sigurd Pedersen Viborg Skytteforening 173/00
63 130098 Søren Christiansen Skals Skytteforening 171/00
64 129389 Nicklas Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 169/00
65 116476 Mikkel Kramer Ikast Skytteforening 168/00
66 125224 Jonas Bertelsen Møldrup Skytteforening 167/00
67 134644 Rasmus Fihl Ørre Skytteforening, 166/00
67 130714 Lasse Rykær Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 166/00
69 130757 Noah Ejsing Dalsgaard Hem Skytteforening 162/00
70 134416 Laust Petersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 154/00
71 132925 Frederik Søndergaard Ikast Skytteforening 151/00
72 130039 Kresten Sønderby Lauritsen Ikast Skytteforening 150/00

Riffel, 50m - Klasse J1

1 101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening 200/00
1 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening 200/00
1 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 200/00
4 109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening 199/00
5 126141 Laura Petersen Skive skytteforening 198/00
5 129072 Jakob Berg Gøttsche Viborg Skytteforening 198/00
7 86818 Simone T. Jensen Hem Skytteforening 197/00
7 111795 Kristian Johansen Viborg Skytteforening 197/00
9 112078 Kristoffer Kvorning Viborg Skytteforening 196/00
10 117856 Julian Leimbeck Viborg Skytteforening 195/00

Riffel, 50m - Klasse J2

1 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/00
2 113666 Thomas Broe Højriis Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/00
3 108003 Eva Bundgaard Jacobsen Skive skytteforening 196/00
4 121779 Frederik Pinnerup Hem Skytteforening 195/00
5 118127 Linda Kirkegaard Lager Ørre Skytteforening, 194/00
5 107458 Daniel Hochland Andersen Viborg Skytteforening 194/00
7 129677 Julie Egerton Bisgaard Viborg Skytteforening 193/00
8 118128 Elisabeth Kirkegaard Lager Ørre Skytteforening, 192/00
9 117386 Max Dahl Hem Skytteforening 191/00
10 122995 Thomas Vesterager Ørre Skytteforening, 189/00
11 124353 Jeppe Galsgaard Viborg Skytteforening 187/00
12 107157 Niklas Bossow Torp Hem Skytteforening 186/00
13 126143 Kristian Scherphof Skive skytteforening 178/00
14 111494 Mads Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 169/00
15 101209 Niels Therkildsen Skals Skytteforening 18/00

Riffel, 50m - Klasse US1

1 116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening 199/00
1 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 199/00
3 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 197/00
4 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening 196/00
5 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 193/00
6 98723 Emil Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 185/00

Riffel, 50m - Klasse US2

1 19218 Kristina Grubbe Andersen Skals Skytteforening 190/00
1 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/00
3 19552 Rasmus Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/00
4 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening, 188/00
5 92377 Pernille Noppenau Hem Skytteforening 186/00
6 82711 Louise Olesen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/00
7 99010 Jesper Kjærgaard Skals Skytteforening 183/00
8 92378 Tobias Noppenau Hansen Hem Skytteforening 182/00
9 81051 Simon Tandrup Filtenborg Hem Skytteforening 171/00

Riffel, 50m - Klasse UÅ1

1 25340 Hanne Kristensen Viborg Skytteforening 200/00
2 96491 Mathias Søndergaard Viborg Skytteforening 199/00
3 117829 Camilla Harder Skive skytteforening 198/00
3 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/00

Riffel, 50m - Klasse UÅ2

1 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 200/00
2 134405 Kathrine Mæng Ørre Skytteforening, 194/00
2 93421 Mathias A Madsen Kjellerup Skytteforening 194/00
4 90197 Dennis Kristensen Møldrup Skytteforening 187/00

Riffel, 50m - Klasse VS1

1 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 198/00
2 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening 196/00
3 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening 194/00
4 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 193/00
5 25978 Kim mæng Ibsen Ørre Skytteforening, 192/00
5 27931 Kim Larsen Haderup Skytteforening 192/00
5 19101 Knud Christensen Viborg Skytteforening 192/00

Riffel, 50m - Klasse VS2

1 43374 Allan Clausen Skive skytteforening 195/00
2 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 191/00
3 28015 Hardy Larsen Skive skytteforening 188/00
4 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/00
5 27351 Mads Priess Christoffersen Hem Skytteforening 185/00
6 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening 184/00
7 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening, 182/00
8 12264 Henning Nørris Møldrup Skytteforening 175/00

Riffel, 50m - Klasse VS3

1 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 192/00
2 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening, 188/00
2 27869 Michael Lauritsen Hem Skytteforening 188/00
4 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/00
5 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening 185/00
5 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening 185/00
7 22580 Henrik Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 184/00
8 121714 Finn Zimmer Sejs-Svejbæk Skytteforening 183/00
9 27876 Martin Lauritsen Hem Skytteforening 182/00
10 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening 181/00
10 21329 Benjamin Brown Karup Skytteforening 181/00
12 123793 Michael Kofoed Schou Gjellerup Sdr. S G & I 178/00
13 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening 173/00
14 111907 Kaj E. Nielsen Kjellerup Skytteforening 171/00
15 21999 Henrik S. Møller Sejs-Svejbæk Skytteforening 167/00
16 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 161/00

Riffel, 50m - Klasse SE1

1 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 200/00
1 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening 200/00
3 19294 Alfred L. Højgaard Skals Skytteforening 199/00
3 120932 Karen Skovmand Viborg Skytteforening 199/00
5 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 198/00
6 19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening 197/00
6 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening 197/00
6 127161 Ole Capion Viborg Skytteforening 197/00
9 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 195/00
9 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening 195/00
9 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 195/00
9 22623 Erling Hesel Silkeborg Skyttekreds 195/00
13 22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening 193/00
13 27509 Niels Hansen Hem Skytteforening 193/00
15 21910 Arne Olesen Silkeborg Skyttekreds 190/00

Riffel, 50m - Klasse SE2

1 22559 Ivan Nielsen Silkeborg Skyttekreds 195/00
2 22566 Hugo Brogaard Sejs-Svejbæk Skytteforening 193/00
3 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening 192/00
4 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening 190/00
5 28029 Grethe Larsen Skive skytteforening 189/00
5 27380 Harald Jensen Skive skytteforening 189/00
5 31176 Hanne Clausen Haderup Skytteforening 189/00
8 27998 Inga Jensen Skive skytteforening 188/00
8 27794 Ruth Schmidt Skive skytteforening 188/00
10 94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening 187/00
11 22446 Kristian Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening 186/00
12 22096 John Madsen Kjellerup Skytteforening 185/00
13 22493 Karin Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening 182/00
14 32074 Niels Jørgen Jensen Arnborg Idrætsforening 181/00
15 12241 Lisbeth Nielsen Møldrup Skytteforening 179/00
16 111827 Reidar Hansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 166/00

Riffel, 50m - Klasse VÅ1

1 113355 Tina Nielsen Kjellerup Skytteforening 200/00
1 19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening 200/00
1 19457 Henrik Kronborg Lyksholm Viborg Skytteforening 200/00
4 19466 Finn Karlsson Skals Skytteforening 199/00
4 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/00
4 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 199/00
4 90533 Kaja Laursen Viborg Skytteforening 199/00
8 93618 Henrik Linde Barrith Kjellerup Skytteforening 198/00
8 106628 Kim Lyng Knudsen Viborg Skytteforening 198/00
8 19406 Morten Bondgård Viborg Skytteforening 198/00
11 106522 Anette Andersen Viborg Skytteforening 197/00
12 107481 Karin Gamskjær Skals Skytteforening 195/00
12 22122 Dorte Østerby Jakobsen Viborg Skytteforening 195/00
14 27997 Ivan Hestehauge Skive skytteforening 194/00
15 100697 Tanja Hyldig Jensen Kjellerup Skytteforening 192/00
16 19189 Mikael Kjær Hansen Skals Skytteforening 191/00

Riffel, 50m - Klasse VÅ2

1 95718 Jens Ole Laursen Skive skytteforening 198/00
1 126904 Steven V. Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 198/00
3 19779 Bjarne Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/00
4 134402 Jens Nørbjerg Ørre Skytteforening, 194/00
4 123002 Rene Jensen Arnborg Idrætsforening 194/00
4 134420 Peter Johansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 194/00
7 105346 Claus Thomsen Skive skytteforening 193/00
7 102384 Kim Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 193/00
7 131007 Henny Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 193/00
10 99910 Lennart Bo Kristiansen Viborg Skytteforening 192/00
11 107643 Allan G. Nielsen Skals Skytteforening 191/00
11 31129 Jørn J. Termansen Karup Skytteforening 191/00
11 19459 Henning Lassen Viborg Skytteforening 191/00
14 31756 Bo Udby Andersen Gjellerup Sdr. S G & I 189/00
15 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/00
16 130223 Kenneth Elkjær Skals Skytteforening 186/00
17 129089 Bettina Dam Jakobsen Kjellerup Skytteforening 185/00
18 98915 Sigurd Jensen Arnborg Idrætsforening 183/00
19 103489 Mads Sønderup Ørre Skytteforening, 182/00
19 30703 Aksel Fyhring Ørre Skytteforening, 182/00
21 117826 Holger Olsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 178/00
22 112653 Dorde Lis Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 167/00
23 117827 Pia Olsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 166/00

Riffel, 50m - Klasse FRI

1 134417 Trine Petersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 196/00
2 127501 Villy Christensen Møldrup Skytteforening 195/00
2 19465 Finn Berg Møldrup Skytteforening 195/00
4 124666 Poul Erik Christensen Møldrup Skytteforening 194/00
4 125225 Jørgen Bertelsen Møldrup Skytteforening 194/00
6 122664 Edmund Madsen Viborg Skytteforening 191/00
7 12266 Gert Nielsen Møldrup Skytteforening 190/00
7 31334 Hans Erik Dörr Kjellerup Skytteforening 190/00
9 12287 Alex Jonassen Møldrup Skytteforening 189/00
10 119364 Morten Kristiansen Viborg Skytteforening 188/00
11 122633 Thomas Ørum Blaabjerg Skals Skytteforening 187/00
11 134507 Gunnar Duelund Viborg Skytteforening 187/00
13 12277 Bent Nielsen Møldrup Skytteforening 185/00
13 134508 Frede Bach Viborg Skytteforening 185/00
15 122379 Jørgen Kofoed Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 182/00
16 107530 Flemming G Nielsen Hem Skytteforening 177/00

Til toppen