Skoleligaerne og VM-kvalifikation Fodbold 2018-19

Turneringsinfo

Turnering: Skoleligaerne og VM-kvalifikation Fodbold 2018-19
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort

Bemærkninger

Slutspilstrukturen ses på www.skoleligaen.dk

Række / Puljeoversigt

Skoleligaen Drenge
Pulje 1 Københavns Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund - Gørlev Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard - SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi
Pulje 2 Hjemly Idrætefterskole - Efterskolen Ved Nyborg - Sportsefterskolen Sine - Hellebjerg IES - BGI Akademiet - Strib Idrætsefterskole - Provstegårdskolen
Pulje 3 Aabybro Efterskole - Vivild G&I - Levring Efterskole - Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole - IES Lægården - Laursens Realskole - Vedersø Idrætsefterskole
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 1 Sportsefterskolen Sjælsølund - 10Solrød - Ungdomsskolen Ø10 - Brøndby Idrætsefterskole - Egeskolen - Sport 10 Engstrandskolen - Lyngholmskolen
Pulje 2 Københavns Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard - SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi
Pulje 3 Sportsefterskolen SINE - Balle Musik- og Idrætsefterskole - BGI Akademiet 1 - Strib Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 2 - Oure 1
Pulje 4 Hjemly Idrætefterskole 1 - Hellebjerg Idrætsefterskole - BGI Akademiet 2 - Brøruphus Efterskole - Flemming Efterskole - Hou Maritime Idrætsefterskole - UCS10 Skanderborg
Pulje 5 Levring Efterskole - Rønde Efterskole - Vivild G&I - Aabybro Efterskole 2 - Silkeborg Efterskole - Laursens Realskole - Gudenådalens Efterskole - Hestlund Efterskole
Pulje 6 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole - Salling Efterskole - Bjergsnæs Efterskole - Hedemølle Efterskole - IES Lægården - Aabybro Efterskole 1
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 1 10Solrød - Sportsefterskolen Sjælsølund - Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - Lyngholmskolen - SØS Idrætsefterskole - Trongårdsskolen
Pulje 2 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Gørlev Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Ubby - X-Class - 10. klasse Slagelse - Vestsjællands Idrætsefterskole - Næsgaard Efterskole
Pulje 3 Hjemly Idrætefterskole - Strib Idrætsefterskole - Balle Musik- og Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sine - Efterskolen Ved Nyborg - Oure - Broby Sportsefterskole
Pulje 4 BGI Akademiet Spring/Fodbold - BGI akademiet 2 - Gylling Efterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole - Hou Maritime Idrætsefterskole - UCS10 Skanderborg
Pulje 5 BGI akademiet 1 - Gudenådalens Efterskole - IES Lægården - Skyum Idrætsefterskole 1 - Vivild G&I - 10. Klasse Center Djursland - Silkeborg Efterskole
Pulje 6 Salling Efterskole - Aabybro Eftersko - Lyngs Idrætsefterskole - Dueholmsskolen - Galtrup Musik Og Idrætsefterskole - Skyum Idrætsefterskole 2
Skoleligaen Piger
Pulje 1 Københavns Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Sportsefterskolen Sjælsølund - Vestsjællands Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi
Pulje 2 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole - Sportsefterskolen SINE - Hellebjerg Idrætsefterskole - BGI Akademiet - Balle Musik- og Idrætsefterskole
Pulje 3 Aabybro Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole - Hald Ege Efterskole - Skyum Idrætsefterskole - Vivild G&I
Skoleligaen 2 Piger
Pulje 1 Hellebjerg IES - BGI Akademiet - Brøruphus Efterskole - Efterskolen Ved Nyborg - Hou Maritime Idrætsefterskole
Pulje 2 Gudenådalens Efterskole - Vivild G&I - Levring Efterskole - Silkeborg Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole
Pulje 3 Idrætsefterskolen Lægården - Lyngs Idrætsefterskole - Salling Efterskole - Aabybro Efterskole - Skyum Idrætsefterskole - Dueholmskolen
VM-kval. Drenge
Pulje 1 Sportsefterskolen Sjælsølund - Hjalleseskolen - Holbæk Sportsakademi - 10Solrød
Pulje 2 Balle Musik- og Idrætsefterskole - ISI Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sine 1 - Sportsefterskolen Sine 2 - Laursens Realskole
VM-kval. Piger
Pulje 1 Sportsefterskolen Sjælsølund - Efterskolen Ved Nyborg
Pulje 2 Sportsefterskolen Sine - Idrætsskolerne I Ikast - Balle Musik- og Idrætsefterskole

Til toppen