Pulje 4 - Skoleligaen 2 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2018-19
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2018-19
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 4

Hold Kampe V U T Score Point
1. Hellebjerg Idrætsefterskole 6 4 1 1 15-6 13
2. Brøruphus Efterskole 6 3 2 1 11-8 11
3. UCS10 Skanderborg 6 3 1 2 19-9 10
4. BGI Akademiet 2 6 2 2 2 12-11 8
5. Flemming Efterskole 6 2 1 3 6-8 7
6. Hou Maritime Idrætsefterskole 6 2 1 3 9-20 7
7. Hjemly Idrætefterskole 1 6 1 0 5 5-15 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2018-19
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 4

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2018-19
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 4

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2018-19
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 4

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
18-09-18 10:00 Hjemly Idrætefterskole 1 - Brøruphus Efterskole 1 - 3
25-09-18 10:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - Flemming Efterskole 0 - 0
27-09-18 11:00 UCS10 Skanderborg - Hellebjerg Idrætsefterskole 1 - 2
02-10-18 10:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Hou Maritime Idrætsefterskole 5 - 1
02-10-18 10:00 Flemming Efterskole - Brøruphus Efterskole 0 - 2
09-10-18 10:00 BGI Akademiet 2 - UCS10 Skanderborg 1 - 1
23-10-18 10:00 Brøruphus Efterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole - Hal1 1 - 1
24-10-18 09:30 Hou Maritime Idrætsefterskole - BGI Akademiet 2 4 - 2
05-11-18 17:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 1 3 - 0
13-11-18 11:00 UCS10 Skanderborg - Hou Maritime Idrætsefterskole 9 - 2
22-11-18 12:30 Hjemly Idrætefterskole 1 - Flemming Efterskole 0 - 2
04-12-18 10:00 Hjemly Idrætefterskole 1 - BGI Akademiet 2 0 - 4
15-01-19 14:00 Flemming Efterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole 0 - 3
05-02-19 10:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole 1 - 4
05-02-19 11:00 UCS10 Skanderborg - Hjemly Idrætefterskole 1 2 - 4
20-02-19 13:30 BGI Akademiet 2 - Brøruphus Efterskole 1 - 1
21-02-19 11:30 UCS10 Skanderborg - Brøruphus Efterskole 4 - 0
25-02-19 09:00 BGI Akademiet 2 - Hellebjerg Idrætsefterskole 3 - 1
05-03-19 10:00 BGI Akademiet 2 - Flemming Efterskole 1 - 4
12-03-19 10:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 1 1 - 0
14-03-19 10:00 Flemming Efterskole - UCS10 Skanderborg 0 - 2

Til toppen