Pulje 5 - Skoleligaen 2 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2018-19
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2018-19
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 5

Hold Kampe V U T Score Point
1. Silkeborg Efterskole 7 7 0 0 41-6 21
2. Gudenådalens Efterskole 7 6 0 1 21-6 18
3. Vivild G&I 7 5 0 2 17-10 15
4. Laursens Realskole 7 3 1 3 20-19 10
5. Rønde Efterskole 7 2 1 4 8-19 7
6. Hestlund Efterskole 6 1 1 4 7-14 4
7. Aabybro Efterskole 2 6 0 1 5 5-20 1
8. Levring Efterskole 5 0 0 5 2-27 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2018-19
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 5

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2018-19
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 5

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2018-19
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 5

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
18-09-18 10:00 Rønde Efterskole - Gudenådalens Efterskole 0 - 1
18-09-18 10:00 Vivild G&I - Laursens Realskole 4 - 2
25-09-18 13:30 Gudenådalens Efterskole - Vivild G&I 5 - 2
25-09-18 15:00 Hestlund Efterskole - Aabybro Efterskole 2 3 - 1
02-10-18 10:00 Laursens Realskole - Levring Efterskole 6 - 1
03-10-18 11:00 Silkeborg Efterskole - Hestlund Efterskole 3 - 1
23-10-18 10:00 Levring Efterskole - Gudenådalens Efterskole 1 - 4
23-10-18 10:00 Hestlund Efterskole - Rønde Efterskole 1 - 1
23-10-18 10:00 Silkeborg Efterskole - Laursens Realskole 9 - 1
23-10-18 14:30 Vivild G&I - Aabybro Efterskole 2 5 - 1
06-11-18 10:00 Rønde Efterskole - Vivild G&I 0 - 3
06-11-18 10:00 Laursens Realskole - Hestlund Efterskole 3 - 2
20-11-18 11:00 Silkeborg Efterskole - Levring Efterskole 14 - 0
21-11-18 15:30 Aabybro Efterskole 2 - Rønde Efterskole 1 - 4
27-11-18 13:00 Vivild G&I - Levring Efterskole 1 - 0
04-12-18 10:00 Laursens Realskole - Gudenådalens Efterskole 0 - 1
04-12-18 10:00 Levring Efterskole - Rønde Efterskole 0 - 2
04-12-18 10:00 Hestlund Efterskole - Vivild G&I 0 - 1
05-12-18 13:00 Silkeborg Efterskole - Aabybro Efterskole 2 4 - 1
29-01-19 10:30 Aabybro Efterskole 2 - Levring Efterskole
29-01-19 13:00 Gudenådalens Efterskole - Silkeborg Efterskole 2 - 3
05-02-19 10:00 Gudenådalens Efterskole - Hestlund Efterskole 5 - 0
05-02-19 10:00 Rønde Efterskole - Silkeborg Efterskole 0 - 6
06-02-19 12:30 Aabybro Efterskole 2 - Laursens Realskole 1 - 1
26-02-19 15:00 Aabybro Efterskole 2 - Gudenådalens Efterskole 0 - 3
12-03-19 10:00 Levring Efterskole - Hestlund Efterskole
12-03-19 10:00 Laursens Realskole - Rønde Efterskole 7 - 1
12-03-19 12:00 Vivild G&I - Silkeborg Efterskole 1 - 2

Til toppen