Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Raekke
Info
Oversigt
Program
Herre | Min Idræt
Pulje-og rækkeinfo
Turnering:
DGI Sydvest Volleyball 2018-19 efter jul
Turneringsansvarlige
Der er ikke registreret nogen turneringsansvarlige
Bemærkninger
Pulje oversigt
Herre
Pulje 5 Herre
Varde Volley
-
Ribe Volleyball Klub
-
Stenderup/krogager If
-
Nordenskov UIF b
Pulje 6 Herre
Vorbasse KFUM
-
Lunde G&U
-
Bramming IF
-
Nordenskov UIF a
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=98019
Komplet kampprogram
Herre
Kampnr.
Dag
Dato/tid
Hjemme/Ude
Sted/bane/hal
Resultat
Arrangør
715282
Onsdag
09-01-19
19:30
Nordenskov UIF b
-
Ribe Volleyball Klub
Spillested
Teglgaardshallen
1 - 2
(56 - 64)
715283
Onsdag
09-01-19
20:15
Ribe Volleyball Klub
-
Stenderup/krogager If
Spillested
Teglgaardshallen
2 - 0
(50 - 41)
715284
Onsdag
09-01-19
21:00
Stenderup/krogager If
-
Nordenskov UIF b
Spillested
Teglgaardshallen
1 - 2
(58 - 67)
715294
Tirsdag
15-01-19
19:30
Nordenskov UIF a
-
Lunde G&U
Spillested
Form og Fritid Nr. Nebel
2 - 0
(50 - 26)
715295
Tirsdag
15-01-19
19:30
Bramming IF
-
Vorbasse KFUM
Spillested
Form og Fritid Nr. Nebel
2 - 0
(50 - 32)
715296
Tirsdag
15-01-19
20:30
Lunde G&U
-
Bramming IF
Spillested
Form og Fritid Nr. Nebel
0 - 2
(28 - 50)
715297
Tirsdag
15-01-19
20:30
Vorbasse KFUM
-
Nordenskov UIF a
Spillested
Form og Fritid Nr. Nebel
1 - 2
(52 - 63)
715288
Onsdag
23-01-19
19:30
Stenderup/krogager If
-
Varde Volley
Spillested
Teglgaardshallen
2 - 1
(68 - 56)
715289
Onsdag
23-01-19
20:15
Varde Volley
-
Nordenskov UIF b
Spillested
Teglgaardshallen
1 - 2
(57 - 56)
715290
Onsdag
23-01-19
21:00
Nordenskov UIF b
-
Stenderup/krogager If
Spillested
Teglgaardshallen
0 - 2
(43 - 50)
715298
Onsdag
06-02-19
19:00
Bramming IF
-
Nordenskov UIF a
Spillested
Helle Hallen
2 - 1
(63 - 49)
715299
Onsdag
06-02-19
19:00
Vorbasse KFUM
-
Lunde G&U
Spillested
Helle Hallen
2 - 1
(61 - 48)
715300
Onsdag
06-02-19
19:45
Nordenskov UIF a
-
Vorbasse KFUM
Spillested
Helle Hallen
0 - 2
(29 - 50)
715301
Onsdag
06-02-19
19:45
Lunde G&U
-
Bramming IF
Spillested
Helle Hallen
0 - 2
(24 - 50)
715285
Mandag
18-02-19
19:00
Ribe Volleyball Klub
-
Stenderup/krogager If
Spillested
Lykkesgårdhallen
0 - 2
(43 - 50)
715286
Mandag
18-02-19
20:15
Stenderup/krogager If
-
Varde Volley
Spillested
Lykkesgårdhallen
1 - 2
(58 - 60)
715287
Mandag
18-02-19
20:30
Varde Volley
-
Ribe Volleyball Klub
Spillested
Lykkesgårdhallen
0 - 2
(42 - 50)
715291
Torsdag
07-03-19
20:00
Varde Volley
-
Nordenskov UIF b
Spillested
Seminariehuset
0 - 2
(38 - 50)
715292
Torsdag
07-03-19
20:45
Nordenskov UIF b
-
Ribe Volleyball Klub
Spillested
Seminariehuset
2 - 0
(50 - 42)
715293
Torsdag
07-03-19
21:30
Ribe Volleyball Klub
-
Varde Volley
Spillested
Seminariehuset
2 - 0
(52 - 48)
715302
Tirsdag
12-03-19
20:00
Lunde G&U
-
Vorbasse KFUM
Spillested
Fourfeldtskolen
715303
Tirsdag
12-03-19
20:00
Bramming IF
-
Nordenskov UIF a
Spillested
Fourfeldtskolen
715304
Tirsdag
12-03-19
21:00
Vorbasse KFUM
-
Bramming IF
Spillested
Fourfeldtskolen
715305
Tirsdag
12-03-19
21:00
Nordenskov UIF a
-
Lunde G&U
Spillested
Fourfeldtskolen
Til toppen