Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Sparta's Julestævne 2018 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
DGI Sønderjylland
Alle foreninger
Bramming Skytteforening
Brande Skytteforening
Broagerlands Skytteforening
Grænseegnens Skytteforening
Gørding-Vejrup Skyttekreds
Holsted Skyttekreds
Ribe Skyttekreds
Rødekro Skytteforening
Sparta Idrætsforening
Sundeved Skytteforening
Sønderborg Skyttekreds
Tinglev Skyttekreds
Vojens Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
127598
Lukas Karstens
Vojens Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
136731
Carl Jochimsen
Vojens Skytteforening
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
128738
Jens-Christian Steenholdt
Vojens Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
101689
Hans Jensen
Ribe Skyttekreds
SE2
177.000
177.000
Hovedskydning
136298
Mathilde Schelde Mikkelsen
Ribe Skyttekreds
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
130801
Heidi Madsen
Ribe Skyttekreds
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
131956
Victor Hammer
Vojens Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
123604
Line Thomsen
Vojens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
131006
Silje Jensen
Sparta Idrætsforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
84412
Per Brylle
Sparta Idrætsforening
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
39683
Anders Friis
Sparta Idrætsforening
SE2
188.000
188.000
Hovedskydning
124345
Mogens Jørgensen
Sparta Idrætsforening
FRI
195.000
195.000
Hovedskydning
135773
Rhea-Sophia Riis
Grænseegnens Skytteforening
VÅ3
182.000
182.000
Hovedskydning
39655
Connie Schmidt
Sparta Idrætsforening
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
39630
Henrik Bentsen
Sparta Idrætsforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
40983
Else Jensen
Ribe Skyttekreds
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
125105
Mikkel Kjær Schmidt
Vojens Skytteforening
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
123929
Matilde Skinderholm
Vojens Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
128739
Sara Steenholdt
Vojens Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
121229
Leif Kristensen
Grænseegnens Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
123206
Natasja Dahl
Vojens Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
107180
Joachim Jørgensen
Vojens Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
39827
Jens Nygaard
Ribe Skyttekreds
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
137130
Oliver Moesgaard
Sparta Idrætsforening
BK4
198.000
198.000
Hovedskydning
134561
Lucas Nielsen
Sparta Idrætsforening
BK4
178.000
178.000
Hovedskydning
39626
Ingrid Lassen
Sparta Idrætsforening
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
137132
Cecilie Nielsen
Sparta Idrætsforening
BK4
194.000
194.000
Hovedskydning
39737
Svend Petermann
Ribe Skyttekreds
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
41489
Christian Falkner Sørensen
Ribe Skyttekreds
VS2
181.000
181.000
Hovedskydning
41489
Christian Falkner Sørensen
Ribe Skyttekreds
VS2
182.000
182.000
Mesterskab
85295
Chris Debel
Ribe Skyttekreds
VS2
187.000
187.000
Hovedskydning
85295
Chris Debel
Ribe Skyttekreds
VS2
180.000
180.000
Mesterskab
39981
Villy Fogh
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
112903
Carsten Waldhauer
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
98621
Jørgen Baltzer
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
137134
Josef Soberra
Sparta Idrætsforening
FRI
191.000
191.000
Hovedskydning
131220
Helge Hessler
Sparta Idrætsforening
VÅ2
190.000
190.000
Hovedskydning
87121
Helle Bang
Sparta Idrætsforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
39616
Jens Peter Oksen
Sparta Idrætsforening
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
131635
Mark Stig Ebbesen
Bramming Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
127460
Emma Falck Lauridsen
Bramming Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
127461
Victor Falck Lauridsen
Bramming Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
124344
Malte Lautrup
Sparta Idrætsforening
BK3
200.000
200.000
Hovedskydning
44389
William Kjær
Vojens Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
113053
Marcus Hartvigsen
Bramming Skytteforening
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
120504
Ulla Baun
Bramming Skytteforening
VÅ2
190.000
190.000
Hovedskydning
137272
Shane Lyngholm
Sparta Idrætsforening
BK4
187.000
187.000
Hovedskydning
125104
Henrik Christian Schmidt
Vojens Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
137276
Jacob Christoffersen
Sparta Idrætsforening
BK4
195.000
195.000
Hovedskydning
40139
Kristian Lund
Bramming Skytteforening
VÅ2
193.000
193.000
Hovedskydning
109680
Karl Jon Hansen
Vojens Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
117669
Inga Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
134848
Søren Hammer
Vojens Skytteforening
VÅ3
194.000
194.000
Hovedskydning
112943
Thomas Chr. Hansen Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
43067
Anders Ottobrøker
Sundeved Skytteforening
VÅ2
188.000
188.000
Hovedskydning
43916
Jan Jepsen Lund
Sparta Idrætsforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
42951
Jens Ernst Christiansen
Sundeved Skytteforening
VS2
187.000
187.000
Hovedskydning
42951
Jens Ernst Christiansen
Sundeved Skytteforening
VS2
186.000
186.000
Mesterskab
131671
Emma Bay
Sundeved Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
33981
Flemming Jensen
Brande Skytteforening
VÅ3
181.000
181.000
Hovedskydning
94911
Jane Thychosen
Brande Skytteforening
VÅ3
190.000
190.000
Hovedskydning
VS3
177.000
177.000
Hovedskydning
VS3
180.000
180.000
Mesterskab
117673
Jonas Ottobrøker
Sundeved Skytteforening
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
VS1
191.000
191.000
Hovedskydning
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
VS1
191.000
191.000
Mesterskab
134939
Peter Kiel
Sundeved Skytteforening
VS3
175.000
175.000
Hovedskydning
134939
Peter Kiel
Sundeved Skytteforening
VS3
178.000
178.000
Mesterskab
132214
Maja Olesen
Sparta Idrætsforening
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
94912
Frederik Thychosen
Brande Skytteforening
J2
176.000
176.000
Hovedskydning
131945
Rasmus Rode
Sparta Idrætsforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
42764
Thomas Brokholm
Sønderborg Skyttekreds
VS2
185.000
185.000
Hovedskydning
42764
Thomas Brokholm
Sønderborg Skyttekreds
VS2
187.000
187.000
Mesterskab
118715
Emilie Tingleff
Rødekro Skytteforening
VS3
167.000
167.000
Hovedskydning
118715
Emilie Tingleff
Rødekro Skytteforening
VS3
168.000
168.000
Mesterskab
39754
Peter Christensen
Ribe Skyttekreds
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
43415
Pernille Porep Hadberg
Grænseegnens Skytteforening
VS2
181.000
181.000
Hovedskydning
43415
Pernille Porep Hadberg
Grænseegnens Skytteforening
VS2
183.000
183.000
Mesterskab
133875
Patricia Lund
Rødekro Skytteforening
BK3
180.000
180.000
Hovedskydning
127913
Simon Skau Bjerrgaard
Rødekro Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
137131
Frederikke Bladt
Sparta Idrætsforening
BK4
199.000
199.000
Hovedskydning
93997
Jacob Jensen
Tinglev Skyttekreds
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
123424
Kirsten Jensen
Sparta Idrætsforening
FRI
200.000
200.000
Hovedskydning
124135
Max Tingleff
Rødekro Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
133906
Natasja Lund
Rødekro Skytteforening
BK2
184.000
184.000
Hovedskydning
127912
Emil Skau Bjerregaard
Rødekro Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
43251
Johan P. Carstensen
Tinglev Skyttekreds
SE3
184.000
184.000
Hovedskydning
108572
Frey Frank Larsen
Rødekro Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Hovedskydning
43283
Benny Jensen
Tinglev Skyttekreds
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
132250
Lone Tagesen
Holsted Skyttekreds
VÅ3
178.000
178.000
Hovedskydning
137133
Ronja Christoffersen
Sparta Idrætsforening
BK4
197.000
197.000
Hovedskydning
126135
Martin Osther
Holsted Skyttekreds
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
125074
Philip Risbøl Osther
Holsted Skyttekreds
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
134513
Xenia Christensen Tøt
Broagerlands Skytteforening
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
133459
Thor Hattesen
Broagerlands Skytteforening
VÅ3
187.000
187.000
Hovedskydning
128397
Michael Willert
Holsted Skyttekreds
VÅ3
186.000
186.000
Hovedskydning
43401
Sune Christensen
Broagerlands Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
132907
Søs Wilhemsen Schmuck
Broagerlands Skytteforening
BK3
174.000
174.000
Hovedskydning
131279
Celina Hattesen
Broagerlands Skytteforening
BK4
184.000
184.000
Hovedskydning
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
VS1
191.000
191.000
Hovedskydning
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
VS1
183.000
183.000
Mesterskab
39648
Ebbe Thyssen
Sparta Idrætsforening
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
134660
Steen Jensen
Grænseegnens Skytteforening
VÅ3
191.000
191.000
Hovedskydning
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
184.000
184.000
Hovedskydning
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
184.000
184.000
Mesterskab
Til toppen