Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Dauglykke Cup 15m 2019 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordsjælland
Alle foreninger
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
Dauglykke Skytteforening
Espergærde Skytteforening
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Ganløse Skytteforening
Helsinge S&i - Skytteafd.
Helsingør Salonskytte Forening
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Melby Skytteforening
Ramløse Idrætsforening, Hovedbestyrelse
Søborg SG&I
Tikøb Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
111899
Thomas Høvelskov
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
111899
Thomas Høvelskov
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
VÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
135702
Jonathan Povelsen
Dauglykke Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
118798
Maria Larsen
Ramløse Idrætsforening, Hovedbestyrelse
J2
199.000
199.000
Mesterskab
60633
Claus Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
VS2
192.000
192.000
Mesterskab
128745
Mikkel Thomsen
Ganløse Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
135701
Mathias ingemann Povelsen
Dauglykke Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
135701
Mathias ingemann Povelsen
Dauglykke Skytteforening
J2
199.000
199.000
Mesterskab
135719
Frederik Otte
Ganløse Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
120024
Henrik Knudsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
120024
Henrik Knudsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
104699
Henning Pries
Helsinge S&i - Skytteafd.
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
104699
Henning Pries
Helsinge S&i - Skytteafd.
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
137080
Birk Fischer
Søborg SG&I
BK3
197.000
197.000
Hovedskydning
137080
Birk Fischer
Søborg SG&I
BK3
196.000
196.000
Mesterskab
85137
Louise Skøtt
Søborg SG&I
VS3
177.000
177.000
Hovedskydning
85137
Louise Skøtt
Søborg SG&I
VS3
175.000
175.000
Mesterskab
132445
Thore Frank
Søborg SG&I
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
132445
Thore Frank
Søborg SG&I
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
62534
Lennart Qvist Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
VS2
188.000
188.000
Mesterskab
62534
Lennart Qvist Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
VS2
187.000
187.000
Hovedskydning
137078
Jonas Bruun
Søborg SG&I
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
137078
Jonas Bruun
Søborg SG&I
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
66329
Lars Krogstrup
Søborg SG&I
SE2
184.000
184.000
Hovedskydning
66329
Lars Krogstrup
Søborg SG&I
SE2
194.000
194.000
Mesterskab
63945
Mette Pedersen
Melby Skytteforening
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
63972
Finn Jensen
Melby Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
63972
Finn Jensen
Melby Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
133061
Bertram Abild Laursen
Espergærde Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
133061
Bertram Abild Laursen
Espergærde Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Mesterskab
137755
Nicolas Egedius Miller
Søborg SG&I
BK4
194.000
194.000
Hovedskydning
137755
Nicolas Egedius Miller
Søborg SG&I
BK4
195.000
195.000
Mesterskab
108766
Mikkel Bisgaard
Søborg SG&I
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
108766
Mikkel Bisgaard
Søborg SG&I
J2
186.000
186.000
Mesterskab
117692
Lea Linda Bejning Andersen
Søborg SG&I
VS3
172.000
172.000
Hovedskydning
117692
Lea Linda Bejning Andersen
Søborg SG&I
VS3
171.000
171.000
Mesterskab
121937
Rasmus Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
VS3
177.000
177.000
Hovedskydning
121937
Rasmus Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
VS3
181.000
181.000
Mesterskab
137753
Kasper Rømer Verhagen
Søborg SG&I
BK4
196.000
196.000
Hovedskydning
137753
Kasper Rømer Verhagen
Søborg SG&I
BK4
194.000
194.000
Mesterskab
115167
Camilla Juul Møller
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
VÅ2
199.000
199.000
Hovedskydning
135719
Frederik Otte
Ganløse Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
128745
Mikkel Thomsen
Ganløse Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
60633
Claus Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
VS2
188.000
188.000
Hovedskydning
118798
Maria Larsen
Ramløse Idrætsforening, Hovedbestyrelse
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
135702
Jonathan Povelsen
Dauglykke Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
115167
Camilla Juul Møller
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
VÅ2
199.000
199.000
Mesterskab
137528
Mikkel Vorbeck Petersen
Espergærde Skytteforening
BK4
193.000
193.000
Hovedskydning
137528
Mikkel Vorbeck Petersen
Espergærde Skytteforening
BK4
190.000
190.000
Mesterskab
99449
Puk Schnor
Søborg SG&I
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
99449
Puk Schnor
Søborg SG&I
J2
194.000
194.000
Mesterskab
137081
Vitus Narp
Søborg SG&I
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
137081
Vitus Narp
Søborg SG&I
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
115847
Søren Juul Møller
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
VS3
175.000
175.000
Hovedskydning
115847
Søren Juul Møller
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
VS3
181.000
181.000
Mesterskab
137462
Mikkel Christiansen
Tikøb Skytteforening
BK4
187.000
187.000
Hovedskydning
137462
Mikkel Christiansen
Tikøb Skytteforening
BK4
192.000
192.000
Mesterskab
135755
Peter Saabye
Tikøb Skytteforening
BK4
187.000
187.000
Hovedskydning
135755
Peter Saabye
Tikøb Skytteforening
BK4
188.000
188.000
Mesterskab
63334
Henrik Andersen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
VS3
176.000
176.000
Hovedskydning
63334
Henrik Andersen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
VS3
182.000
182.000
Mesterskab
124016
Alex Schleimann
Tikøb Skytteforening
BK4
185.000
185.000
Hovedskydning
124016
Alex Schleimann
Tikøb Skytteforening
BK4
190.000
190.000
Mesterskab
126856
Andreas Zeeberg
Melby Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
126856
Andreas Zeeberg
Melby Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
135798
Stefan Eriksen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
BK2
190.000
190.000
Hovedskydning
135798
Stefan Eriksen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
BK2
190.000
190.000
Mesterskab
120947
Rune Dahlstrøm
Tikøb Skytteforening
VS3
169.000
169.000
Hovedskydning
120947
Rune Dahlstrøm
Tikøb Skytteforening
VS3
168.000
168.000
Mesterskab
129133
Rasmus Christiansen
Tikøb Skytteforening
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
129133
Rasmus Christiansen
Tikøb Skytteforening
J2
180.000
180.000
Mesterskab
120944
Sarah Andersen
Tikøb Skytteforening
BK1
192.000
192.000
Hovedskydning
120944
Sarah Andersen
Tikøb Skytteforening
BK1
189.000
189.000
Mesterskab
120138
Claus Toxværd
Melby Skytteforening
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
120138
Claus Toxværd
Melby Skytteforening
VÅ2
199.000
199.000
Mesterskab
65327
Kurt Olsen
Tikøb Skytteforening
SE3
180.000
180.000
Hovedskydning
65327
Kurt Olsen
Tikøb Skytteforening
SE3
183.000
183.000
Mesterskab
118242
Anne-Lise Qvist Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
SE3
184.000
184.000
Hovedskydning
118242
Anne-Lise Qvist Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
SE3
183.000
183.000
Mesterskab
137792
Rasmus Baasch Vannaskoski
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
BK4
189.000
189.000
Hovedskydning
137792
Rasmus Baasch Vannaskoski
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
BK4
187.000
187.000
Mesterskab
111942
Kasper Hansen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
VÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
111942
Kasper Hansen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
VÅ2
196.000
196.000
Mesterskab
134941
Siv Hegelund
Ganløse Skytteforening
BK1
192.000
192.000
Hovedskydning
134941
Siv Hegelund
Ganløse Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
132923
Anna Brøndmark
Ganløse Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
132923
Anna Brøndmark
Ganløse Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
130945
Nicklas Binder
Ganløse Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
130945
Nicklas Binder
Ganløse Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
114761
Ida Rasmussen
Helsingør Salonskytte Forening
J2
187.000
187.000
Hovedskydning
114761
Ida Rasmussen
Helsingør Salonskytte Forening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
63046
Mads Frandsen
Dauglykke Skytteforening
VS2
187.000
187.000
Hovedskydning
63046
Mads Frandsen
Dauglykke Skytteforening
VS2
182.000
182.000
Mesterskab
128343
Noah Thomsen
Helsingør Salonskytte Forening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
128343
Noah Thomsen
Helsingør Salonskytte Forening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
137074
Philip Husby
Helsingør Salonskytte Forening
BK4
191.000
191.000
Hovedskydning
137074
Philip Husby
Helsingør Salonskytte Forening
BK4
187.000
187.000
Mesterskab
131975
Oliver Schalburg
Helsingør Salonskytte Forening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
131975
Oliver Schalburg
Helsingør Salonskytte Forening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
128341
Caroline Strunge toft
Helsingør Salonskytte Forening
J2
187.000
187.000
Hovedskydning
128341
Caroline Strunge toft
Helsingør Salonskytte Forening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
134305
Mira Fjeldsted Hansen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
134305
Mira Fjeldsted Hansen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
120507
Lars Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
120507
Lars Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
120510
Mads Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
120510
Mads Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
135026
Jakob Iwanouw Simonsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
135026
Jakob Iwanouw Simonsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
132341
Johanna Marchen Kacirek
Helsingør Salonskytte Forening
VS2
189.000
189.000
Hovedskydning
132341
Johanna Marchen Kacirek
Helsingør Salonskytte Forening
VS2
183.000
183.000
Mesterskab
65841
Jan Holm-Larsen
Helsingør Salonskytte Forening
VS2
189.000
189.000
Hovedskydning
65841
Jan Holm-Larsen
Helsingør Salonskytte Forening
VS2
188.000
188.000
Mesterskab
65840
Jan Holmen Andersen
Helsingør Salonskytte Forening
VS3
176.000
176.000
Hovedskydning
65840
Jan Holmen Andersen
Helsingør Salonskytte Forening
VS3
172.000
172.000
Mesterskab
62982
Thomas Kacirek
Helsingør Salonskytte Forening
VS1
191.000
191.000
Hovedskydning
62982
Thomas Kacirek
Helsingør Salonskytte Forening
VS1
194.000
194.000
Mesterskab
126455
Andreas Skeldal Winther
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
126455
Andreas Skeldal Winther
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
134976
Noah Emil Mejer
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
134976
Noah Emil Mejer
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
134836
Otto Lykkeberg Kiil
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
134836
Otto Lykkeberg Kiil
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
187.000
187.000
Mesterskab
60518
Jesper Poulø
Kreds 57, Ferslev, Skibby
VÅ3
181.000
181.000
Hovedskydning
60518
Jesper Poulø
Kreds 57, Ferslev, Skibby
VÅ3
189.000
189.000
Mesterskab
115464
Anni Bergmann
Kreds 57, Ferslev, Skibby
VÅ3
187.000
187.000
Hovedskydning
115464
Anni Bergmann
Kreds 57, Ferslev, Skibby
VÅ3
187.000
187.000
Mesterskab
Til toppen