Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Landsmesterskab 2019 (Standardpistol, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Storkøbenhavn
Alle foreninger
Akademisk Skytteforening
Hellerup Skyde Selskab
Kjøbenhavns Skytteforening
Københavns Amts Skyttelaug
RI 98 Skytteforening
Skytteforeningen Krudttønden
Skytteforeningen Pilen af 1927
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
98769
Max Emil Perl
Hellerup Skyde Selskab
V1H2
254.000
254.000
Hovedskydning
98769
Max Emil Perl
Hellerup Skyde Selskab
V1H2
267.000
267.000
Mesterskab
70375
Jan Bodé
Københavns Amts Skyttelaug
V2H1
274.000
274.000
Hovedskydning
70375
Jan Bodé
Københavns Amts Skyttelaug
V2H1
269.000
269.000
Mesterskab
93718
Mads Wrønding
Københavns Amts Skyttelaug
V2H1
269.000
269.000
Hovedskydning
93718
Mads Wrønding
Københavns Amts Skyttelaug
V2H1
264.000
264.000
Mesterskab
92240
Rasmus Wrønding Elf
Københavns Amts Skyttelaug
V2H1
256.000
256.000
Hovedskydning
92240
Rasmus Wrønding Elf
Københavns Amts Skyttelaug
V2H1
259.000
259.000
Mesterskab
137167
Jeanett Wickstrøm
Københavns Amts Skyttelaug
V1H2
270.000
270.000
Hovedskydning
137167
Jeanett Wickstrøm
Københavns Amts Skyttelaug
V1H2
251.000
251.000
Mesterskab
130908
Sigurd W. F. Ekberg
Københavns Amts Skyttelaug
BK
109.000
109.000
Hovedskydning
130908
Sigurd W. F. Ekberg
Københavns Amts Skyttelaug
BK
82.000
82.000
Mesterskab
106388
Peter Allan Reynolds
Københavns Amts Skyttelaug
S2H2
193.000
193.000
Hovedskydning
106388
Peter Allan Reynolds
Københavns Amts Skyttelaug
S2H2
215.000
215.000
Mesterskab
124705
Christian Bannow
Akademisk Skytteforening
V2H2
212.000
212.000
Hovedskydning
124705
Christian Bannow
Akademisk Skytteforening
V2H2
194.000
194.000
Mesterskab
132465
Pernille Juhl
Skytteforeningen Krudttønden
V2H2
230.000
230.000
Hovedskydning
132465
Pernille Juhl
Skytteforeningen Krudttønden
V2H2
243.000
243.000
Mesterskab
131695
Per Søndergaard Boll
Akademisk Skytteforening
V2H1
253.000
253.000
Hovedskydning
131695
Per Søndergaard Boll
Akademisk Skytteforening
V2H1
269.000
269.000
Mesterskab
117866
Henrik Rommel
Skytteforeningen Krudttønden
V2H1
262.000
262.000
Hovedskydning
117866
Henrik Rommel
Skytteforeningen Krudttønden
V2H1
232.000
232.000
Mesterskab
95015
Lars Hartmann
Akademisk Skytteforening
V1H3
257.000
257.000
Hovedskydning
95015
Lars Hartmann
Akademisk Skytteforening
V1H3
249.000
249.000
Mesterskab
136505
Søren Troelsen
Skytteforeningen Krudttønden
V2H2
245.000
245.000
Hovedskydning
136505
Søren Troelsen
Skytteforeningen Krudttønden
V2H2
206.000
206.000
Mesterskab
132464
Meelis Tikk
Skytteforeningen Krudttønden
V2H1
262.000
262.000
Hovedskydning
132464
Meelis Tikk
Skytteforeningen Krudttønden
V2H1
249.000
249.000
Mesterskab
131509
Andreas C. L. Nielsen
Skytteforeningen Krudttønden
V2H2
192.000
192.000
Hovedskydning
131509
Andreas C. L. Nielsen
Skytteforeningen Krudttønden
V2H2
224.000
224.000
Mesterskab
119793
Frederik Hannibal
Akademisk Skytteforening
V1H3
254.000
254.000
Hovedskydning
119793
Frederik Hannibal
Akademisk Skytteforening
V1H3
258.000
258.000
Mesterskab
111973
Søren Møller Toldal
RI 98 Skytteforening
V2H1
256.000
256.000
Mesterskab
111973
Søren Møller Toldal
RI 98 Skytteforening
V2H1
256.000
256.000
Hovedskydning
129529
Stig Nebbelunde
Hellerup Skyde Selskab
V1H4
219.000
219.000
Hovedskydning
104723
Tom Jensen
Hellerup Skyde Selskab
V1H4
222.000
222.000
Hovedskydning
111972
Ole Breum
Skytteforeningen Pilen af 1927
V2H1
263.000
263.000
Mesterskab
111972
Ole Breum
Skytteforeningen Pilen af 1927
V2H1
281.000
281.000
Hovedskydning
70267
Kim Nielsen
Hellerup Skyde Selskab
V1H4
240.000
240.000
Mesterskab
70267
Kim Nielsen
Hellerup Skyde Selskab
V1H4
241.000
241.000
Hovedskydning
125474
Jacek Slazak
Akademisk Skytteforening
V2H2
221.000
221.000
Hovedskydning
125474
Jacek Slazak
Akademisk Skytteforening
V2H2
207.000
207.000
Mesterskab
62985
Per Aksel Bannow
Akademisk Skytteforening
V1H4
230.000
230.000
Hovedskydning
62985
Per Aksel Bannow
Akademisk Skytteforening
V1H4
214.000
214.000
Mesterskab
111128
Jonas Toby Reik
Akademisk Skytteforening
V2H2
261.000
261.000
Hovedskydning
111128
Jonas Toby Reik
Akademisk Skytteforening
V2H2
257.000
257.000
Mesterskab
119502
Jesper Dam Mortensen
Akademisk Skytteforening
V2H1
261.000
261.000
Hovedskydning
119502
Jesper Dam Mortensen
Akademisk Skytteforening
V2H1
268.000
268.000
Mesterskab
136931
Chengkang Li
Akademisk Skytteforening
V2H2
247.000
247.000
Hovedskydning
136931
Chengkang Li
Akademisk Skytteforening
V2H2
246.000
246.000
Mesterskab
124701
Kristijan Vukovic
Akademisk Skytteforening
V2H2
260.000
260.000
Hovedskydning
124701
Kristijan Vukovic
Akademisk Skytteforening
V2H2
216.000
216.000
Mesterskab
23179
Rasmus Salmon
Akademisk Skytteforening
V2H2
241.000
241.000
Hovedskydning
23179
Rasmus Salmon
Akademisk Skytteforening
V2H2
254.000
254.000
Mesterskab
123855
Isabel Berg
Akademisk Skytteforening
V2H2
238.000
238.000
Hovedskydning
123855
Isabel Berg
Akademisk Skytteforening
V2H2
227.000
227.000
Mesterskab
91320
Mikkel Reple Jannerup
Skytteforeningen Krudttønden
V2H1
277.000
277.000
Hovedskydning
91320
Mikkel Reple Jannerup
Skytteforeningen Krudttønden
V2H1
277.000
277.000
Mesterskab
136923
Christian Biro-Sørensen
Akademisk Skytteforening
V2H2
106.000
106.000
Hovedskydning
56004
Jakob Armand Skytte
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
217.000
217.000
Hovedskydning
56004
Jakob Armand Skytte
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
224.000
224.000
Mesterskab
101706
Steen-Erik Christensen
Kjøbenhavns Skytteforening
S2H2
253.000
253.000
Hovedskydning
101706
Steen-Erik Christensen
Kjøbenhavns Skytteforening
S2H2
224.000
224.000
Mesterskab
101709
Rato Pavlovic
Kjøbenhavns Skytteforening
V2H2
206.000
206.000
Hovedskydning
101709
Rato Pavlovic
Kjøbenhavns Skytteforening
V2H2
217.000
217.000
Mesterskab
90604
Christian Skov Landgreen
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
218.000
218.000
Hovedskydning
90604
Christian Skov Landgreen
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
216.000
216.000
Mesterskab
125113
Frantz Andersen
Kjøbenhavns Skytteforening
S2H2
228.000
228.000
Hovedskydning
125113
Frantz Andersen
Kjøbenhavns Skytteforening
S2H2
220.000
220.000
Mesterskab
120683
Tobias Hasselby
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H3
242.000
242.000
Hovedskydning
120683
Tobias Hasselby
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H3
238.000
238.000
Mesterskab
120655
Ken Dorn Hansen
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
236.000
236.000
Hovedskydning
120655
Ken Dorn Hansen
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
239.000
239.000
Mesterskab
128195
Memis Batak
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H3
258.000
258.000
Hovedskydning
128195
Memis Batak
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H3
246.000
246.000
Mesterskab
128175
Annette Thorup
Kjøbenhavns Skytteforening
S2H2
240.000
240.000
Hovedskydning
128175
Annette Thorup
Kjøbenhavns Skytteforening
S2H2
243.000
243.000
Mesterskab
112365
John Nørholm
Kjøbenhavns Skytteforening
S2H2
159.000
159.000
Hovedskydning
112365
John Nørholm
Kjøbenhavns Skytteforening
S2H2
167.000
167.000
Mesterskab
135338
Abraham Gaaei
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
213.000
213.000
Hovedskydning
135338
Abraham Gaaei
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H4
202.000
202.000
Mesterskab
70312
René R. Hansen
Kjøbenhavns Skytteforening
V1H2
252.000
252.000
Hovedskydning
Til toppen