TerrænGevær Voksen Åben | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 29. oktober 2020 - kl. 06:06
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 65101 Kim Kristiansen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
Å 6 45.17
R148 R247 R347 R447
Sum189 Snit47.25
2. 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 5 40.20
R146 R243 R342 R441
Sum172 Snit43.00
3. 103972 Mikael Henrik Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 5 38.40
R146 R243 R336 R434
Sum159 Snit39.75
4. 123276 Victor Suhak Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 5 36.00
R145 R240 R338 R434
Sum157 Snit39.25
5. 116328 Benedicte Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 5 35.80
R143 R240 R338 R436
Sum157 Snit39.25
6. 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 5 33.80
R141 R239 R338 R429
Sum147 Snit36.75
7. 65165 Claus Soares Petersen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
Å 3 46.00
R150 R250 R338 R4-
Sum138 Snit46.00
8. 65014 Torben Henriksen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 5 23.40
R138 R228 R326 R421
Sum113 Snit28.25
9. 137835 Vibeke Knøchel Christensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 4 25.75
R133 R230 R326 R414
Sum103 Snit25.75
10. 90672 Bjarne Sigtenborg Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 3 33.67
R138 R233 R330 R4-
Sum101 Snit33.67
11. 140290 Peter Arnvind Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 3 33.33
R143 R233 R324 R4-
Sum100 Snit33.33
12. 104700 Nicklas Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 2 49.50
R151 R248 R3- R4-
Sum99 Snit49.50
13. 62100 Claus Pedersen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
Å 2 45.50
R150 R241 R3- R4-
Sum91 Snit45.50
14. 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 2 42.50
R147 R238 R3- R4-
Sum85 Snit42.50
15. 52069 Bo Pedersen Højby Skytteforening
DGI Fyn
Å 2 41.50
R149 R234 R3- R4-
Sum83 Snit41.50
16. 49743 Martin Tornøe Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
Å 2 40.50
R150 R231 R3- R4-
Sum81 Snit40.50
17. 18963 André Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 2 39.00
R139 R239 R3- R4-
Sum78 Snit39.00
18. 70130 Peter Antonius Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 3 23.67
R128 R224 R319 R4-
Sum71 Snit23.67
19. 97524 Anders Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å 2 33.00
R138 R228 R3- R4-
Sum66 Snit33.00
20. 85340 Morten Stockflet Jørgensen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 3 22.00
R124 R223 R319 R4-
Sum66 Snit22.00
21. 95177 Hans Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å 2 32.50
R135 R230 R3- R4-
Sum65 Snit32.50
22. 76186 Ken Poulsen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
23. 81648 Anders Langhorn Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
Å 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
24. 141963 Alexandra Damgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 2 9.00
R114 R24 R3- R4-
Sum18 Snit9.00
25. 141440 Per Bo Rasmussen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 3 5.33
R19 R25 R32 R4-
Sum16 Snit5.33
26. 142594 Bjørn O. Jørgensen Galten Skytteforening
DGI Østjylland
Å 1 9.00
R19 R2- R3- R4-
Sum9 Snit9.00
27. 88571 Rene Sørensen Galten Skytteforening
DGI Østjylland
Å 1 8.00
R18 R2- R3- R4-
Sum8 Snit8.00

Til toppen