TerrænGevær - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 06. juli 2020 - kl. 06:06
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 62329 Jan O. Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
ST1 7 48.86
R151 R250 R350 R448
Sum199 Snit49.75
2. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 5 49.20
R150 R250 R350 R448
Sum198 Snit49.50
3. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 7 48.00
R150 R250 R350 R448
Sum198 Snit49.50
4. 62432 Bjarne Sørensen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
ST1 5 49.00
R150 R250 R349 R448
Sum197 Snit49.25
5. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 7 46.43
R150 R250 R348 R447
Sum195 Snit48.75
6. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 6 46.83
R150 R248 R347 R447
Sum192 Snit48.00
7. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 46.50
R150 R248 R345 R443
Sum186 Snit46.50
8. 55133 Peter Hansen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 6 46.00
R148 R247 R346 R445
Sum186 Snit46.50
9. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 46.25
R150 R248 R346 R441
Sum185 Snit46.25
10. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 8 42.50
R148 R247 R345 R445
Sum185 Snit46.25
11. 95000 Jon Luckmann Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 44.83
R147 R245 R345 R445
Sum182 Snit45.50
12. 57551 Kim Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 5 43.20
R150 R244 R343 R441
Sum178 Snit44.50
13. 64909 Jesper Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
ST1 5 42.00
R148 R245 R340 R440
Sum173 Snit43.25
14. 63215 Hans Jørgen Vaaben Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST1 4 43.00
R148 R248 R338 R438
Sum172 Snit43.00
15. 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 39.17
R147 R243 R342 R440
Sum172 Snit43.00
16. 58091 Allan West Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 7 39.86
R145 R243 R342 R441
Sum171 Snit42.75
17. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 7 39.00
R145 R243 R340 R440
Sum168 Snit42.00
18. 66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 36.80
R145 R240 R335 R434
Sum154 Snit38.50
19. 66854 Lars Worsaae Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 37.00
R140 R238 R338 R437
Sum153 Snit38.25
20. 54249 Lis Nielsen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 6 28.67
R140 R235 R328 R425
Sum128 Snit32.00
21. 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 3 41.67
R147 R242 R336 R4-
Sum125 Snit41.67
22. 138195 Rune Grønborg Junker Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 29.00
R135 R229 R328 R428
Sum120 Snit30.00
23. 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 3 38.00
R140 R238 R336 R4-
Sum114 Snit38.00
24. 62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 6 24.50
R133 R232 R325 R423
Sum113 Snit28.25
25. 62352 Henrik Petersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2 3 35.00
R138 R238 R329 R4-
Sum105 Snit35.00
26. 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 4 26.25
R138 R225 R322 R420
Sum105 Snit26.25
27. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 2 49.00
R150 R248 R3- R4-
Sum98 Snit49.00
28. 80892 Casper Norup Bertelsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 48.00
R150 R246 R3- R4-
Sum96 Snit48.00
29. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 2 48.00
R149 R247 R3- R4-
Sum96 Snit48.00
30. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST1 2 45.50
R150 R241 R3- R4-
Sum91 Snit45.50
31. 40827 Nicolai Christensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 2 44.50
R149 R240 R3- R4-
Sum89 Snit44.50
32. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 2 44.50
R145 R244 R3- R4-
Sum89 Snit44.50
33. 24889 John Lykke Matthiesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
ST2 2 42.00
R142 R242 R3- R4-
Sum84 Snit42.00
34. 28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 2 42.00
R146 R238 R3- R4-
Sum84 Snit42.00
35. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 2 41.50
R142 R241 R3- R4-
Sum83 Snit41.50
36. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 41.00
R144 R238 R3- R4-
Sum82 Snit41.00
37. 17311 Anders Secher Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 2 40.50
R141 R240 R3- R4-
Sum81 Snit40.50
38. 35602 Jens Nyby Petersen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 39.50
R142 R237 R3- R4-
Sum79 Snit39.50
39. 64893 Marinus Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
ST2 2 38.00
R142 R234 R3- R4-
Sum76 Snit38.00
40. 28206 Peder K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 2 36.50
R137 R236 R3- R4-
Sum73 Snit36.50
41. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 2 36.00
R138 R234 R3- R4-
Sum72 Snit36.00
42. 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 2 35.50
R138 R233 R3- R4-
Sum71 Snit35.50
43. 46348 Kaj Rasmussen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 2 33.00
R140 R226 R3- R4-
Sum66 Snit33.00
44. 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST1 1 51.00
R151 R2- R3- R4-
Sum51 Snit51.00
45. 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST1 1 49.00
R149 R2- R3- R4-
Sum49 Snit49.00
46. 65096 Lars Bruhn-Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
ST1 1 47.00
R147 R2- R3- R4-
Sum47 Snit47.00
47. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 1 46.00
R146 R2- R3- R4-
Sum46 Snit46.00
48. 22154 Allan Aagaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
49. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
50. 94693 Kurt Mosgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
51. 28505 Kristian Kanstrup Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
52. 30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
53. 56831 Mikkel Steen Andersen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
54. 57413 Morten Larsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
55. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
56. 52173 Eskild L. Rasmussen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 1 35.00
R135 R2- R3- R4-
Sum35 Snit35.00
57. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 1 35.00
R135 R2- R3- R4-
Sum35 Snit35.00
58. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 33.00
R133 R2- R3- R4-
Sum33 Snit33.00
59. 70165 Lars Jepsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 1 32.00
R132 R2- R3- R4-
Sum32 Snit32.00
60. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 31.00
R131 R2- R3- R4-
Sum31 Snit31.00
61. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2 1 30.00
R130 R2- R3- R4-
Sum30 Snit30.00
62. 66137 Niels Axelsson Ingeniørernes Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 27.00
R127 R2- R3- R4-
Sum27 Snit27.00
63. 66453 Michael Prætorius Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST2 1 23.00
R123 R2- R3- R4-
Sum23 Snit23.00

Til toppen