TerrænGevær Voksen Åben | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 24. januar 2022 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 65165 Claus Soares Petersen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
Å 5 47.40
R150 R250 R348 R445
Sum193 Snit48.25
2. 65101 Kim Kristiansen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
Å 6 47.17
R150 R248 R348 R447
Sum193 Snit48.25
3. 49743 Martin Tornøe Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
Å 4 47.25
R150 R249 R347 R443
Sum189 Snit47.25
4. 123276 Victor Suhak Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 5 37.20
R145 R242 R341 R436
Sum164 Snit41.00
5. 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 5 37.60
R144 R241 R335 R435
Sum155 Snit38.75
6. 103972 Mikael Henrik Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 7 33.43
R141 R240 R338 R433
Sum152 Snit38.00
7. 104700 Nicklas Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 3 46.67
R150 R247 R343 R4-
Sum140 Snit46.67
8. 127632 Christian Iversen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å 6 31.17
R140 R232 R332 R431
Sum135 Snit33.75
9. 137835 Vibeke Knøchel Christensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 6 27.83
R140 R232 R332 R424
Sum128 Snit32.00
10. 18963 André Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 4 30.00
R135 R231 R328 R426
Sum120 Snit30.00
11. 23142 Bjarne R. Olesen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
Å 4 29.00
R141 R229 R327 R419
Sum116 Snit29.00
12. 115252 Heinrich sloth Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
Å 4 25.25
R131 R228 R324 R418
Sum101 Snit25.25
13. 27931 Kim Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 2 49.50
R150 R249 R3- R4-
Sum99 Snit49.50
14. 75845 Kristian Lynggaard Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
Å 2 43.50
R150 R237 R3- R4-
Sum87 Snit43.50
15. 95177 Hans Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å 3 27.00
R135 R229 R317 R4-
Sum81 Snit27.00
16. 97524 Anders Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å 3 26.00
R136 R232 R310 R4-
Sum78 Snit26.00
17. 141963 Alexandra Damgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 3 20.67
R126 R219 R317 R4-
Sum62 Snit20.67
18. 70130 Peter Antonius Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 2 30.00
R138 R222 R3- R4-
Sum60 Snit30.00
19. 76186 Ken Poulsen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 1 50.00
R150 R2- R3- R4-
Sum50 Snit50.00
20. 67586 Kenneth Lagoni Olsen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
Å 1 48.00
R148 R2- R3- R4-
Sum48 Snit48.00
21. 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
22. 141514 Tommy Petersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 1 30.00
R130 R2- R3- R4-
Sum30 Snit30.00
23. 145707 Michael Osterwald-Lenum Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00

Til toppen