TerrænGevær - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 28. februar 2021 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 4 47.75
R150 R248 R348 R445
Sum191 Snit47.75
2. 68845 Kaj Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 5 47.20
R150 R248 R347 R446
Sum191 Snit47.75
3. 70481 Stig A. Munkholm Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 5 44.80
R150 R250 R349 R440
Sum189 Snit47.25
4. 70045 Morten Hammer Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 4 42.75
R150 R247 R341 R433
Sum171 Snit42.75
5. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 4 40.50
R145 R243 R338 R436
Sum162 Snit40.50
6. 57006 Kristian Ebbensgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 4 35.50
R141 R236 R334 R431
Sum142 Snit35.50
7. 56826 Niels Peter Jensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 5 25.60
R143 R228 R324 R419
Sum114 Snit28.50
8. 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 3 35.67
R138 R236 R333 R4-
Sum107 Snit35.67
9. 130182 Ole Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 3 33.33
R138 R233 R329 R4-
Sum100 Snit33.33
10. 28579 Christian Kjær Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE 2 47.00
R147 R247 R3- R4-
Sum94 Snit47.00
11. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 2 46.50
R148 R245 R3- R4-
Sum93 Snit46.50
12. 49092 Jens E. Christensen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
SE 2 45.50
R146 R245 R3- R4-
Sum91 Snit45.50
13. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 2 44.00
R150 R238 R3- R4-
Sum88 Snit44.00
14. 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE 2 43.00
R145 R241 R3- R4-
Sum86 Snit43.00
15. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
SE 2 41.00
R143 R239 R3- R4-
Sum82 Snit41.00
16. 66581 John Aarø Mortensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
SE 2 40.50
R141 R240 R3- R4-
Sum81 Snit40.50
17. 34969 Karl Erik Hansen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 2 38.00
R145 R231 R3- R4-
Sum76 Snit38.00
18. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE 2 35.50
R136 R235 R3- R4-
Sum71 Snit35.50
19. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 2 34.50
R139 R230 R3- R4-
Sum69 Snit34.50
20. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 2 32.50
R135 R230 R3- R4-
Sum65 Snit32.50
21. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 2 25.00
R131 R219 R3- R4-
Sum50 Snit25.00
22. 64433 Lasse Sommer Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 1 43.00
R143 R2- R3- R4-
Sum43 Snit43.00
23. 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
24. 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
25. 23175 Walther Kristensen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
SE 2 18.50
R119 R218 R3- R4-
Sum37 Snit18.50
26. 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
27. 59037 Pelle Rogert Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 31.00
R131 R2- R3- R4-
Sum31 Snit31.00
28. 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 27.00
R127 R2- R3- R4-
Sum27 Snit27.00

Til toppen