TerrænGevær - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 21. juni 2021 - kl. 06:03
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 70481 Stig A. Munkholm Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 7 45.86
R150 R250 R350 R449
Sum199 Snit49.75
2. 68845 Kaj Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 7 47.71
R150 R250 R350 R448
Sum198 Snit49.50
3. 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 6 48.50
R150 R250 R348 R448
Sum196 Snit49.00
4. 28579 Christian Kjær Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE 5 46.20
R150 R248 R347 R447
Sum192 Snit48.00
5. 70045 Morten Hammer Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 6 43.17
R150 R247 R345 R443
Sum185 Snit46.25
6. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 4 46.00
R150 R250 R346 R438
Sum184 Snit46.00
7. 49092 Jens E. Christensen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
SE 6 42.67
R147 R246 R345 R443
Sum181 Snit45.25
8. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
SE 4 43.50
R148 R244 R343 R439
Sum174 Snit43.50
9. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 4 43.00
R148 R247 R341 R436
Sum172 Snit43.00
10. 57006 Kristian Ebbensgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 6 39.00
R147 R241 R341 R440
Sum169 Snit42.25
11. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 6 40.17
R143 R243 R341 R440
Sum167 Snit41.75
12. 59037 Pelle Rogert Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 4 40.75
R148 R247 R337 R431
Sum163 Snit40.75
13. 56826 Niels Peter Jensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 7 31.86
R143 R241 R334 R434
Sum152 Snit38.00
14. 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 4 35.75
R143 R236 R333 R431
Sum143 Snit35.75
15. 62100 Claus Pedersen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 3 46.67
R150 R250 R340 R4-
Sum140 Snit46.67
16. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 5 33.80
R137 R235 R335 R432
Sum139 Snit34.75
17. 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 3 43.00
R145 R243 R341 R4-
Sum129 Snit43.00
18. 66581 John Aarø Mortensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
SE 3 43.00
R148 R241 R340 R4-
Sum129 Snit43.00
19. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 4 31.75
R139 R235 R330 R423
Sum127 Snit31.75
20. 130182 Ole Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 4 31.75
R138 R236 R329 R424
Sum127 Snit31.75
21. 28206 Peder K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE 3 41.33
R143 R241 R340 R4-
Sum124 Snit41.33
22. 52069 Bo Pedersen Højby Skytteforening
DGI Fyn
SE 2 47.00
R150 R244 R3- R4-
Sum94 Snit47.00
23. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE 3 30.00
R136 R235 R319 R4-
Sum90 Snit30.00
24. 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE 2 43.00
R145 R241 R3- R4-
Sum86 Snit43.00
25. 23175 Walther Kristensen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
SE 5 20.60
R124 R221 R321 R419
Sum85 Snit21.25
26. 34969 Karl Erik Hansen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 2 38.00
R145 R231 R3- R4-
Sum76 Snit38.00
27. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 2 25.00
R131 R219 R3- R4-
Sum50 Snit25.00
28. 64433 Lasse Sommer Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 1 43.00
R143 R2- R3- R4-
Sum43 Snit43.00
29. 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
30. 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
31. 28260 Kurt B. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
32. 28519 Jørgen C. Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00
33. 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 27.00
R127 R2- R3- R4-
Sum27 Snit27.00

Til toppen