TerrænGevær Voksen Åben | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 17. maj 2022 - kl. 06:03
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 65101 Kim Kristiansen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
Å 6 49.00
R150 R250 R350 R448
Sum198 Snit49.50
2. 65165 Claus Soares Petersen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
Å 6 47.83
R150 R250 R350 R448
Sum198 Snit49.50
3. 123276 Victor Suhak Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 5 42.60
R146 R245 R345 R442
Sum178 Snit44.50
4. 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 4 43.25
R150 R247 R341 R435
Sum173 Snit43.25
5. 103972 Mikael Henrik Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 7 37.71
R148 R245 R340 R438
Sum171 Snit42.75
6. 104700 Nicklas Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 3 48.00
R150 R247 R347 R4-
Sum144 Snit48.00
7. 127632 Christian Iversen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å 6 32.17
R143 R234 R332 R432
Sum141 Snit35.25
8. 137835 Vibeke Knøchel Christensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 6 29.67
R136 R232 R332 R430
Sum130 Snit32.50
9. 145707 Michael Osterwald-Lenum Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 4 28.50
R136 R228 R328 R422
Sum114 Snit28.50
10. 97524 Anders Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å 3 32.67
R136 R232 R330 R4-
Sum98 Snit32.67
11. 115252 Heinrich sloth Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
Å 3 32.67
R138 R232 R328 R4-
Sum98 Snit32.67
12. 141514 Tommy Petersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 3 32.67
R136 R232 R330 R4-
Sum98 Snit32.67
13. 49743 Martin Tornøe Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
Å 2 47.50
R149 R246 R3- R4-
Sum95 Snit47.50
14. 18963 André Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 3 31.33
R135 R231 R328 R4-
Sum94 Snit31.33
15. 70130 Peter Antonius Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 3 30.00
R138 R230 R322 R4-
Sum90 Snit30.00
16. 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 2 41.50
R143 R240 R3- R4-
Sum83 Snit41.50
17. 95177 Hans Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å 3 27.00
R135 R229 R317 R4-
Sum81 Snit27.00
18. 23142 Bjarne R. Olesen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
Å 3 26.67
R128 R227 R325 R4-
Sum80 Snit26.67
19. 76186 Ken Poulsen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 1 50.00
R150 R2- R3- R4-
Sum50 Snit50.00
20. 27931 Kim Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 1 49.00
R149 R2- R3- R4-
Sum49 Snit49.00
21. 109719 Jonas R. Pedersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å 1 46.00
R146 R2- R3- R4-
Sum46 Snit46.00
22. 81858 Magnus Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
Å 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
23. 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
24. 35602 Jens Nyby Petersen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
Å 1 43.00
R143 R2- R3- R4-
Sum43 Snit43.00
25. 114505 Søren Nørbjerg Larsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
Å 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
26. 141963 Alexandra Damgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 1 17.00
R117 R2- R3- R4-
Sum17 Snit17.00
27. 115286 Mikael Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
Å 1 11.00
R111 R2- R3- R4-
Sum11 Snit11.00

Til toppen