TerrænGevær - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 25. maj 2019 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 10 49.60
R152 R252 R351 R450
Sum205 Snit51.25
2. 57551 Kim Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 11 46.36
R154 R250 R350 R448
Sum202 Snit50.50
3. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
VS1 11 45.27
R152 R250 R350 R449
Sum201 Snit50.25
4. 62329 Jan O. Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS1 8 47.25
R150 R250 R350 R448
Sum198 Snit49.50
5. 62432 Bjarne Sørensen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS1 8 46.13
R150 R250 R350 R447
Sum197 Snit49.25
6. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 8 44.25
R150 R249 R348 R448
Sum195 Snit48.75
7. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 4 48.50
R150 R250 R348 R446
Sum194 Snit48.50
8. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 5 47.20
R152 R248 R347 R447
Sum194 Snit48.50
9. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 5 46.40
R150 R250 R348 R444
Sum192 Snit48.00
10. 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 10 43.90
R150 R248 R348 R446
Sum192 Snit48.00
11. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 8 42.75
R150 R249 R348 R445
Sum192 Snit48.00
12. 55133 Peter Hansen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 9 44.00
R150 R248 R348 R445
Sum191 Snit47.75
13. 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 4 47.50
R150 R248 R348 R444
Sum190 Snit47.50
14. 40827 Nicolai Christensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS1 6 46.33
R149 R247 R347 R446
Sum189 Snit47.25
15. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 9 43.22
R150 R247 R345 R445
Sum187 Snit46.75
16. 57413 Morten Larsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 9 41.00
R148 R247 R346 R445
Sum186 Snit46.50
17. 95000 Jon Luckmann Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 7 37.14
R148 R247 R345 R445
Sum185 Snit46.25
18. 63215 Hans Jørgen Vaaben Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS1 4 45.75
R148 R245 R345 R445
Sum183 Snit45.75
19. 64909 Jesper Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS2 6 43.00
R147 R247 R345 R443
Sum182 Snit45.50
20. 81615 Ola Hvamstad Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 5 42.60
R145 R245 R343 R440
Sum173 Snit43.25
21. 62352 Henrik Petersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 5 40.80
R143 R241 R341 R440
Sum165 Snit41.25
22. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS2 4 40.00
R145 R243 R337 R435
Sum160 Snit40.00
23. 58091 Allan West Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 5 38.80
R141 R241 R338 R438
Sum158 Snit39.50
24. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 6 32.67
R145 R234 R334 R433
Sum146 Snit36.50
25. 66854 Lars Worsaae Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 5 34.40
R140 R238 R336 R431
Sum145 Snit36.25
26. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS1 3 47.67
R151 R249 R343 R4-
Sum143 Snit47.67
27. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS1 3 47.33
R150 R247 R345 R4-
Sum142 Snit47.33
28. 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 4 34.25
R145 R238 R330 R424
Sum137 Snit34.25
29. 94693 Kurt Mosgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 3 45.00
R147 R245 R343 R4-
Sum135 Snit45.00
30. 64413 Michael F. Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 4 33.50
R140 R234 R333 R427
Sum134 Snit33.50
31. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 3 43.67
R147 R242 R342 R4-
Sum131 Snit43.67
32. 52173 Eskild L. Rasmussen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
VS1 3 43.00
R150 R241 R338 R4-
Sum129 Snit43.00
33. 34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS1 3 42.67
R149 R243 R336 R4-
Sum128 Snit42.67
34. 62100 Claus Pedersen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS1 3 42.33
R145 R243 R339 R4-
Sum127 Snit42.33
35. 17311 Anders Secher Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS2 3 42.00
R147 R245 R334 R4-
Sum126 Snit42.00
36. 34391 Claus Iversen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
VS2 3 42.00
R145 R243 R338 R4-
Sum126 Snit42.00
37. 70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS2 5 29.40
R136 R231 R329 R428
Sum124 Snit31.00
38. 28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 3 40.33
R142 R241 R338 R4-
Sum121 Snit40.33
39. 46348 Kaj Rasmussen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
VS2 5 29.00
R133 R229 R328 R428
Sum118 Snit29.50
40. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS2 4 28.25
R134 R229 R326 R424
Sum113 Snit28.25
41. 54249 Lis Nielsen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 5 24.40
R128 R226 R326 R423
Sum103 Snit25.75
42. 35602 Jens Nyby Petersen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
VS2 3 33.33
R146 R232 R322 R4-
Sum100 Snit33.33
43. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS1 2 49.50
R153 R246 R3- R4-
Sum99 Snit49.50
44. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 3 32.33
R146 R233 R318 R4-
Sum97 Snit32.33
45. 104700 Nicklas Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 2 46.00
R147 R245 R3- R4-
Sum92 Snit46.00
46. 22154 Allan Aagaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 2 42.50
R144 R241 R3- R4-
Sum85 Snit42.50
47. 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS2 3 28.00
R135 R225 R324 R4-
Sum84 Snit28.00
48. 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 2 40.50
R142 R239 R3- R4-
Sum81 Snit40.50
49. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
VS2 2 37.50
R144 R231 R3- R4-
Sum75 Snit37.50
50. 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
VS2 2 37.50
R143 R232 R3- R4-
Sum75 Snit37.50
51. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 2 34.00
R136 R232 R3- R4-
Sum68 Snit34.00
52. 24889 John Lykke Matthiesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
VS2 2 32.50
R139 R226 R3- R4-
Sum65 Snit32.50
53. 66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 2 27.00
R145 R29 R3- R4-
Sum54 Snit27.00
54. 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 1 53.00
R153 R2- R3- R4-
Sum53 Snit53.00
55. 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS1 1 49.00
R149 R2- R3- R4-
Sum49 Snit49.00
56. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
VS2 2 23.50
R126 R221 R3- R4-
Sum47 Snit23.50
57. 62714 Søren B. Tolstrup Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
VS1 1 46.00
R146 R2- R3- R4-
Sum46 Snit46.00
58. 70447 Tom Sejermann Lorentzen Bellahøj Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 3 15.00
R124 R216 R35 R4-
Sum45 Snit15.00
59. 64893 Marinus Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS2 2 21.50
R129 R214 R3- R4-
Sum43 Snit21.50
60. 65096 Lars Bruhn-Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS2 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
61. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
62. 32352 Kristian Grene Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
63. 66137 Niels Axelsson Ingeniørernes Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
64. 80892 Casper Norup Bertelsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 1 35.00
R135 R2- R3- R4-
Sum35 Snit35.00
65. 55114 Sarah Garn Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
66. 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 1 30.00
R130 R2- R3- R4-
Sum30 Snit30.00
67. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 1 30.00
R130 R2- R3- R4-
Sum30 Snit30.00
68. 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
69. 66453 Michael Prætorius Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
VS2 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
70. 30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS2 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
71. 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS2 1 9.00
R19 R2- R3- R4-
Sum9 Snit9.00
72. 71608 Dann Pedersen Bellahøj Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS2 1 9.00
R19 R2- R3- R4-
Sum9 Snit9.00
73. 101878 Rene Møller Maciejewski Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 1 1.00
R11 R2- R3- R4-
Sum1 Snit1.00

Til toppen