Luftriffel, 15m - Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 13. august 2020 - kl. 06:01
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 30467 Niels H. Overgaard Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST1 4 200.00
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
2. 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 10 198.90
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
3. 94795 Anna Skade Nielsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 4 199.75
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
4. 39794 Line Petermann Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 14 198.43
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
5. 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 18 197.11
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
6. 26495 Steffen Halfdan Olsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 7 198.57
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
7. 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 15 191.00
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
8. 17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
ST1 6 198.17
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
9. 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST1 15 197.07
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
10. 116728 Caroline Marie Jacobi Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 4 198.75
R1200 R2200 R3198 R4197
Sum795 Snit198.75
11. 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 6 198.00
R1200 R2199 R3199 R4197
Sum795 Snit198.75
12. 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 22 196.32
R1200 R2199 R3198 R4198
Sum795 Snit198.75
13. 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 12 196.00
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
14. 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 20 195.70
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
15. 114591 Kamilla Jørgensen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
ST1 21 194.71
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
16. 84818 Maja Petersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
ST2 24 190.04
R1198 R2198 R3198 R4198
Sum792 Snit198.00
17. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 12 188.58
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
18. 17480 Thomas Danielsen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
ST1 5 197.60
R1198 R2198 R3198 R4197
Sum791 Snit197.75
19. 96807 Sara Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 5 197.40
R1199 R2198 R3197 R4197
Sum791 Snit197.75
20. 91277 Simone Berg Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 12 194.92
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
21. 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST1 19 194.16
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
22. 35970 Diana Henriksen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 5 197.00
R1198 R2198 R3197 R4196
Sum789 Snit197.25
23. 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 6 196.67
R1198 R2197 R3197 R4197
Sum789 Snit197.25
24. 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 12 195.92
R1198 R2197 R3197 R4197
Sum789 Snit197.25
25. 34254 Mie Karstensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 6 195.83
R1198 R2197 R3197 R4197
Sum789 Snit197.25
26. 104678 Nickolai Malte Kristensen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
ST1 5 196.80
R1198 R2197 R3197 R4196
Sum788 Snit197.00
27. 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 9 195.22
R1198 R2197 R3197 R4196
Sum788 Snit197.00
28. 46934 Rasmus M Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 14 194.86
R1197 R2197 R3197 R4197
Sum788 Snit197.00
29. 101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 25 189.44
R1198 R2197 R3197 R4196
Sum788 Snit197.00
30. 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST1 4 196.75
R1198 R2197 R3197 R4195
Sum787 Snit196.75
31. 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST1 8 195.38
R1199 R2197 R3196 R4195
Sum787 Snit196.75
32. 123669 Maja Pedersen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
ST2 27 189.56
R1197 R2197 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
33. 112421 Niclas Hejslet Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 13 187.15
R1198 R2197 R3196 R4195
Sum786 Snit196.50
34. 40125 Lone B. Lund Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
ST1 6 195.33
R1198 R2196 R3195 R4195
Sum784 Snit196.00
35. 101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 10 192.90
R1199 R2198 R3196 R4191
Sum784 Snit196.00
36. 108974 Kamilla Schlippe Jakobsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 15 191.67
R1197 R2197 R3195 R4195
Sum784 Snit196.00
37. 105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 11 191.45
R1197 R2195 R3195 R4195
Sum782 Snit195.50
38. 93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 22 187.41
R1197 R2195 R3195 R4195
Sum782 Snit195.50
39. 117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 10 193.10
R1198 R2195 R3194 R4194
Sum781 Snit195.25
40. 87872 Martin Knudsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 12 192.67
R1196 R2196 R3195 R4194
Sum781 Snit195.25
41. 127167 Kristine Nymand Jakobsen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST2 15 191.33
R1197 R2195 R3195 R4194
Sum781 Snit195.25
42. 98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
ST2 17 186.82
R1196 R2196 R3195 R4194
Sum781 Snit195.25
43. 44596 Kim Jensen Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST1 6 194.17
R1196 R2196 R3194 R4194
Sum780 Snit195.00
44. 113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 8 193.88
R1195 R2195 R3195 R4195
Sum780 Snit195.00
45. 49572 Maria Degn Poulsen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST1 7 193.57
R1197 R2196 R3194 R4193
Sum780 Snit195.00
46. 109881 Annika Hansen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST3 13 185.08
R1197 R2195 R3194 R4194
Sum780 Snit195.00
47. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 7 193.14
R1196 R2196 R3194 R4193
Sum779 Snit194.75
48. 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 15 192.20
R1196 R2196 R3193 R4193
Sum778 Snit194.50
49. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 14 191.14
R1196 R2195 R3194 R4193
Sum778 Snit194.50
50. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 15 190.80
R1196 R2194 R3194 R4194
Sum778 Snit194.50
51. 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 7 192.71
R1198 R2194 R3193 R4192
Sum777 Snit194.25
52. 69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 12 191.08
R1196 R2195 R3194 R4192
Sum777 Snit194.25
53. 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 11 190.45
R1196 R2194 R3194 R4193
Sum777 Snit194.25
54. 127751 Patrick Jepsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 26 187.69
R1196 R2195 R3194 R4192
Sum777 Snit194.25
55. 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 8 191.88
R1197 R2194 R3193 R4192
Sum776 Snit194.00
56. 98706 Emma Thyssen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST2 12 188.50
R1198 R2193 R3193 R4192
Sum776 Snit194.00
57. 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 15 190.27
R1196 R2194 R3193 R4192
Sum775 Snit193.75
58. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 11 191.27
R1194 R2194 R3193 R4193
Sum774 Snit193.50
59. 86870 Jesper Pedersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 13 190.54
R1196 R2193 R3193 R4192
Sum774 Snit193.50
60. 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 17 188.82
R1195 R2193 R3193 R4193
Sum774 Snit193.50
61. 113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 8 189.50
R1194 R2194 R3193 R4192
Sum773 Snit193.25
62. 55168 Line P. Bertelsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 6 191.17
R1196 R2195 R3191 R4190
Sum772 Snit193.00
63. 102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U
DGI Nordjylland
ST2 8 191.13
R1196 R2193 R3192 R4191
Sum772 Snit193.00
64. 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 10 190.50
R1195 R2193 R3192 R4192
Sum772 Snit193.00
65. 112910 Sara Kirstine Jensen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 21 185.81
R1194 R2194 R3193 R4191
Sum772 Snit193.00
66. 118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 10 188.50
R1194 R2193 R3192 R4192
Sum771 Snit192.75
67. 14785 Henrik Frankfurth Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 4 192.50
R1197 R2193 R3191 R4189
Sum770 Snit192.50
68. 102934 Kristian Møller Kristensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 8 190.00
R1195 R2192 R3192 R4191
Sum770 Snit192.50
69. 89769 Henrik Hylsebeck Nielsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST2 8 191.88
R1193 R2192 R3192 R4192
Sum769 Snit192.25
70. 43033 Christian Jakobsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 5 191.40
R1195 R2192 R3191 R4191
Sum769 Snit192.25
71. 16969 Morten Larsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 8 187.88
R1195 R2192 R3192 R4190
Sum769 Snit192.25
72. 98934 Cecilie Madsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST1 4 192.00
R1195 R2193 R3192 R4188
Sum768 Snit192.00
73. 42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
ST2 10 189.40
R1193 R2192 R3192 R4191
Sum768 Snit192.00
74. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 13 188.85
R1194 R2192 R3191 R4191
Sum768 Snit192.00
75. 62454 Allan J. Asmussen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2 10 187.30
R1194 R2192 R3191 R4191
Sum768 Snit192.00
76. 117764 Nicklas Christensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 12 186.50
R1193 R2192 R3192 R4191
Sum768 Snit192.00
77. 108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 10 189.10
R1193 R2192 R3192 R4190
Sum767 Snit191.75
78. 90829 Jonas Olsen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 5 190.60
R1196 R2193 R3190 R4187
Sum766 Snit191.50
79. 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST2 11 188.27
R1193 R2191 R3191 R4191
Sum766 Snit191.50
80. 85786 Sara Knudsen Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 15 185.93
R1195 R2191 R3190 R4190
Sum766 Snit191.50
81. 19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 7 189.71
R1192 R2192 R3191 R4190
Sum765 Snit191.25
82. 34116 Kasper Kjær Jensen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST2 5 190.20
R1192 R2191 R3191 R4190
Sum764 Snit191.00
83. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 30 186.50
R1192 R2191 R3191 R4190
Sum764 Snit191.00
84. 80900 Kim Nørager Bay Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 12 183.92
R1194 R2192 R3189 R4189
Sum764 Snit191.00
85. 97454 Anders Byskov Nielsen Ulfborg Bys Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 4 190.75
R1193 R2192 R3190 R4188
Sum763 Snit190.75
86. 113843 Nina Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 12 184.50
R1195 R2192 R3188 R4188
Sum763 Snit190.75
87. 85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 11 188.00
R1192 R2191 R3190 R4189
Sum762 Snit190.50
88. 122114 Simon Rosenkjær Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 8 186.75
R1194 R2192 R3188 R4188
Sum762 Snit190.50
89. 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 7 186.71
R1192 R2191 R3190 R4189
Sum762 Snit190.50
90. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 20 186.10
R1192 R2190 R3190 R4190
Sum762 Snit190.50
91. 55222 Jacob Nielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 16 185.38
R1192 R2191 R3189 R4189
Sum761 Snit190.25
92. 62466 Thomas Pedersen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST2 11 186.82
R1191 R2190 R3189 R4189
Sum759 Snit189.75
93. 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 10 186.80
R1193 R2189 R3189 R4188
Sum759 Snit189.75
94. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 18 186.22
R1191 R2190 R3189 R4189
Sum759 Snit189.75
95. 53137 Hanne Andersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 8 185.88
R1194 R2191 R3188 R4186
Sum759 Snit189.75
96. 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 16 182.63
R1192 R2192 R3189 R4186
Sum759 Snit189.75
97. 111795 Kristian Johansen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 6 188.83
R1191 R2189 R3189 R4189
Sum758 Snit189.50
98. 98459 Erik Solberg Christensen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 6 187.50
R1194 R2191 R3187 R4186
Sum758 Snit189.50
99. 40015 Steve Lindhardt Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
ST2 4 189.25
R1191 R2190 R3188 R4188
Sum757 Snit189.25
100. 112078 Kristoffer Kvorning Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 9 186.00
R1193 R2190 R3187 R4187
Sum757 Snit189.25
101. 60633 Claus Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2 4 189.00
R1193 R2190 R3188 R4185
Sum756 Snit189.00
102. 83963 Peter Skov Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 4 189.00
R1191 R2190 R3189 R4186
Sum756 Snit189.00
103. 86426 Frederikke Frederiksen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 12 186.25
R1191 R2189 R3188 R4187
Sum755 Snit188.75
104. 21272 Daniel Vase Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 9 185.89
R1191 R2190 R3188 R4186
Sum755 Snit188.75
105. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 16 185.88
R1191 R2189 R3188 R4187
Sum755 Snit188.75
106. 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 4 188.50
R1190 R2190 R3189 R4185
Sum754 Snit188.50
107. 103569 Cecilie Højbjerg Hansen Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
ST3 13 185.69
R1189 R2188 R3188 R4187
Sum752 Snit188.00
108. 68878 Elan Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 16 183.63
R1189 R2188 R3188 R4186
Sum751 Snit187.75
109. 43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST2 7 186.00
R1189 R2187 R3187 R4187
Sum750 Snit187.50
110. 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 4 187.25
R1191 R2190 R3188 R4180
Sum749 Snit187.25
111. 92383 Rasmus Hansen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 6 185.17
R1190 R2189 R3186 R4184
Sum749 Snit187.25
112. 20732 Anders Kildehøj Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 12 184.75
R1189 R2188 R3186 R4186
Sum749 Snit187.25
113. 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 7 185.14
R1190 R2187 R3186 R4185
Sum748 Snit187.00
114. 19919 Dagmar Bjerre Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 9 184.78
R1190 R2188 R3185 R4185
Sum748 Snit187.00
115. 68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST3 11 184.18
R1188 R2188 R3186 R4186
Sum748 Snit187.00
116. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 14 183.21
R1187 R2187 R3187 R4186
Sum747 Snit186.75
117. 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 20 177.35
R1189 R2186 R3186 R4186
Sum747 Snit186.75
118. 52423 Henrik G. Nielsen Paarup Skytteforening
DGI Fyn
ST3 6 183.83
R1192 R2186 R3186 R4181
Sum745 Snit186.25
119. 101878 Rene Møller Maciejewski Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 12 181.42
R1188 R2188 R3185 R4184
Sum745 Snit186.25
120. 127880 Camilla Johannsen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 6 184.50
R1192 R2185 R3184 R4183
Sum744 Snit186.00
121. 15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 6 183.17
R1189 R2187 R3187 R4181
Sum744 Snit186.00
122. 86818 Simone T. Jensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 6 181.17
R1191 R2188 R3185 R4180
Sum744 Snit186.00
123. 109398 Nicoline Holm Pedersen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 6 182.67
R1187 R2186 R3186 R4183
Sum742 Snit185.50
124. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 12 181.67
R1188 R2186 R3184 R4184
Sum742 Snit185.50
125. 54883 Jane Pedersen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 8 178.13
R1196 R2184 R3181 R4180
Sum741 Snit185.25
126. 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 8 182.63
R1189 R2185 R3183 R4183
Sum740 Snit185.00
127. 99520 Stine Jacobsen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST3 6 182.00
R1188 R2186 R3184 R4180
Sum738 Snit184.50
128. 69591 Arne Berg Søeballe Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 18 176.89
R1190 R2185 R3182 R4181
Sum738 Snit184.50
129. 57543 Leif Nielsen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 5 183.20
R1188 R2185 R3183 R4181
Sum737 Snit184.25
130. 15856 Mads Juul Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 7 180.86
R1187 R2184 R3184 R4182
Sum737 Snit184.25
131. 61028 Susanne Ager Höy Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 4 184.00
R1191 R2186 R3180 R4179
Sum736 Snit184.00
132. 55915 Lasse Rogert Pedersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 6 182.67
R1185 R2184 R3184 R4183
Sum736 Snit184.00
133. 29478 Poul Erik Hansen Struer Skyttekreds
DGI Vestjylland
ST3 6 181.67
R1187 R2186 R3182 R4181
Sum736 Snit184.00
134. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 9 181.00
R1187 R2184 R3183 R4182
Sum736 Snit184.00
135. 60330 Henning Sørensen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 5 182.00
R1189 R2188 R3179 R4179
Sum735 Snit183.75
136. 62657 Lars Sørensen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 13 178.38
R1185 R2185 R3183 R4182
Sum735 Snit183.75
137. 106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 20 172.65
R1187 R2184 R3182 R4182
Sum735 Snit183.75
138. 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 6 180.00
R1185 R2185 R3185 R4179
Sum734 Snit183.50
139. 115628 Mikkel Kannik Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 8 179.25
R1187 R2187 R3182 R4178
Sum734 Snit183.50
140. 24595 Anita Grove Koppeheel Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
ST3 4 183.25
R1187 R2186 R3180 R4180
Sum733 Snit183.25
141. 134941 Siv Hegelund Ganløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 8 179.00
R1187 R2182 R3182 R4180
Sum731 Snit182.75
142. 34575 Nicolai Beier Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 4 182.25
R1186 R2185 R3180 R4178
Sum729 Snit182.25
143. 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 5 181.00
R1186 R2183 R3182 R4178
Sum729 Snit182.25
144. 55337 Kenneth Westergaard Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 10 177.30
R1184 R2183 R3181 R4181
Sum729 Snit182.25
145. 15132 Søren Nikolaj Jensen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 6 179.67
R1188 R2181 R3180 R4179
Sum728 Snit182.00
146. 25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 9 179.67
R1186 R2181 R3180 R4180
Sum727 Snit181.75
147. 53119 Jens Peter Hansen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 13 177.00
R1183 R2182 R3182 R4180
Sum727 Snit181.75
148. 18994 Peter Iversen Steensig Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
ST3 12 175.00
R1185 R2182 R3180 R4180
Sum727 Snit181.75
149. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST3 12 174.67
R1192 R2179 R3178 R4177
Sum726 Snit181.50
150. 89856 Ib Steen Jørgensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
ST3 8 177.75
R1184 R2182 R3179 R4178
Sum723 Snit180.75
151. 12264 Henning Nørris Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 4 180.25
R1185 R2181 R3178 R4177
Sum721 Snit180.25
152. 69333 Susanne Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 5 178.80
R1182 R2181 R3181 R4176
Sum720 Snit180.00
153. 80671 Maybritt Sloth Lynggaard Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 11 173.09
R1181 R2180 R3179 R4177
Sum717 Snit179.25
154. 15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 4 179.00
R1182 R2180 R3178 R4176
Sum716 Snit179.00
155. 90197 Dennis Kristensen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 4 178.75
R1184 R2184 R3178 R4169
Sum715 Snit178.75
156. 39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 4 178.50
R1187 R2180 R3178 R4169
Sum714 Snit178.50
157. 15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 4 178.25
R1180 R2179 R3179 R4175
Sum713 Snit178.25
158. 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 5 177.60
R1181 R2181 R3176 R4175
Sum713 Snit178.25
159. 118779 Kasper Illum Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST3 4 178.00
R1182 R2181 R3176 R4173
Sum712 Snit178.00
160. 96896 Pia Jensen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
ST3 6 175.33
R1180 R2179 R3179 R4174
Sum712 Snit178.00
161. 89588 Isabella Nissen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 7 173.86
R1185 R2180 R3176 R4171
Sum712 Snit178.00
162. 88757 Bendt Kjærsig Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 20 169.80
R1181 R2177 R3177 R4177
Sum712 Snit178.00
163. 130241 Henrik Frøsig VBF's Skyttelaug Hinnerup
DGI Østjylland
ST3 8 172.88
R1183 R2181 R3174 R4173
Sum711 Snit177.75
164. 92318 Sebastian Oines Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 4 177.50
R1182 R2177 R3176 R4175
Sum710 Snit177.50
165. 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST3 5 176.00
R1181 R2180 R3178 R4171
Sum710 Snit177.50
166. 61077 Finn Marcher Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 6 171.67
R1188 R2175 R3172 R4171
Sum706 Snit176.50
167. 34517 Bo W. Knudsen Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 11 167.82
R1180 R2177 R3175 R4174
Sum706 Snit176.50
168. 56375 Jesper Gerner Malmborg Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 10 170.80
R1182 R2176 R3174 R4173
Sum705 Snit176.25
169. 25362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 7 170.57
R1178 R2176 R3173 R4173
Sum700 Snit175.00
170. 126102 Mads freiesleben Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 4 173.50
R1175 R2175 R3173 R4171
Sum694 Snit173.50
171. 15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 4 173.50
R1182 R2174 R3173 R4165
Sum694 Snit173.50
172. 110384 Lasse Hansen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 6 172.00
R1179 R2174 R3171 R4170
Sum694 Snit173.50
173. 117047 Mark Frøsig VBF's Skyttelaug Hinnerup
DGI Østjylland
ST3 8 164.63
R1177 R2175 R3171 R4167
Sum690 Snit172.50
174. 94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 4 172.00
R1184 R2172 R3172 R4160
Sum688 Snit172.00
175. 126787 Laura Bødtker Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 4 170.75
R1176 R2172 R3170 R4165
Sum683 Snit170.75
176. 39476 Bent Christensen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
ST3 4 170.25
R1177 R2172 R3170 R4162
Sum681 Snit170.25
177. 129840 Hans Chr Rettrup Henriksen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST3 4 169.00
R1178 R2172 R3163 R4163
Sum676 Snit169.00
178. 107021 Jeppe Ramus Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 7 163.00
R1172 R2170 R3169 R4163
Sum674 Snit168.50
179. 134481 Søren Joel Nilsson Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 4 167.75
R1171 R2170 R3165 R4165
Sum671 Snit167.75
180. 55698 Karsten Larsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 10 159.20
R1178 R2164 R3161 R4160
Sum663 Snit165.75
181. 111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 6 160.50
R1168 R2163 R3161 R4160
Sum652 Snit163.00
182. 127908 Kim Holmgaard Pedersen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 5 159.00
R1171 R2170 R3158 R4150
Sum649 Snit162.25
183. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 5 155.40
R1162 R2159 R3158 R4152
Sum631 Snit157.75
184. 45926 Michael Hannemann Carlsen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
ST3 4 150.25
R1169 R2153 R3140 R4139
Sum601 Snit150.25
185. 81936 Camilla Birch Nielsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 3 197.33
R1198 R2198 R3196 R4-
Sum592 Snit197.33
186. 105094 Katrine Christensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 3 194.33
R1196 R2194 R3193 R4-
Sum583 Snit194.33
187. 24945 Kim Larsen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
ST1 3 194.33
R1198 R2194 R3191 R4-
Sum583 Snit194.33
188. 33713 Alex Møberg Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
ST1 3 194.00
R1197 R2193 R3192 R4-
Sum582 Snit194.00
189. 39466 Bjarne Kristensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
ST2 3 190.67
R1197 R2188 R3187 R4-
Sum572 Snit190.67
190. 22034 Preben Kallegaard Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 3 189.33
R1194 R2187 R3187 R4-
Sum568 Snit189.33
191. 19101 Knud Christensen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 3 187.67
R1189 R2188 R3186 R4-
Sum563 Snit187.67
192. 44597 Kenneth S. Wadt Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 3 186.67
R1190 R2186 R3184 R4-
Sum560 Snit186.67
193. 47395 Jesper Eckardt Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 3 185.67
R1193 R2185 R3179 R4-
Sum557 Snit185.67
194. 44603 Kasper Clausen Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 3 184.67
R1189 R2185 R3180 R4-
Sum554 Snit184.67
195. 70084 Henrik D. S. Holme Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 3 179.33
R1181 R2180 R3177 R4-
Sum538 Snit179.33
196. 20012 Frederik Laursen Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 3 169.67
R1173 R2170 R3166 R4-
Sum509 Snit169.67
197. 86970 Christian Alcayde Larsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 3 164.67
R1173 R2171 R3150 R4-
Sum494 Snit164.67
198. 47308 Filip Olsen Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
ST3 3 160.33
R1169 R2160 R3152 R4-
Sum481 Snit160.33
199. 48297 Astrid Steffensen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST1 2 199.00
R1199 R2199 R3- R4-
Sum398 Snit199.00
200. 87299 Mikkel Damholt Hansen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST1 2 198.50
R1199 R2198 R3- R4-
Sum397 Snit198.50
201. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 2 196.00
R1199 R2193 R3- R4-
Sum392 Snit196.00
202. 47955 Signe Steffensen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST1 2 195.50
R1197 R2194 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
203. 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 195.50
R1196 R2195 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
204. 37727 Michael Christensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 2 194.00
R1195 R2193 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
205. 50345 Signe Knudsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 2 193.50
R1194 R2193 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
206. 104375 Freja Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 2 193.00
R1194 R2192 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
207. 114387 Julie H Christiansen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
ST1 2 193.00
R1194 R2192 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
208. 119509 Mads Holten Mossin Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 2 192.00
R1194 R2190 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
209. 29739 Martin Jakobsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 2 190.00
R1190 R2190 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
210. 25639 Carsten Hauge Beder-Malling Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 2 189.00
R1194 R2184 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
211. 24825 Jane Sønnichsen VBF's Skyttelaug Hinnerup
DGI Østjylland
ST2 2 188.00
R1189 R2187 R3- R4-
Sum376 Snit188.00
212. 47914 Uffe Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 187.00
R1187 R2187 R3- R4-
Sum374 Snit187.00
213. 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 2 187.00
R1189 R2185 R3- R4-
Sum374 Snit187.00
214. 132341 Johanna Marchen Kacirek Helsingør Salonskytte Forening
DGI Nordsjælland
ST3 2 185.50
R1186 R2185 R3- R4-
Sum371 Snit185.50
215. 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 185.00
R1185 R2185 R3- R4-
Sum370 Snit185.00
216. 43374 Allan Clausen Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 185.00
R1185 R2185 R3- R4-
Sum370 Snit185.00
217. 62534 Lennart Qvist Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST3 2 185.00
R1189 R2181 R3- R4-
Sum370 Snit185.00
218. 65841 Jan Holm-Larsen Helsingør Salonskytte Forening
DGI Nordsjælland
ST3 2 184.50
R1185 R2184 R3- R4-
Sum369 Snit184.50
219. 17356 Gitte Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
ST3 2 184.00
R1184 R2184 R3- R4-
Sum368 Snit184.00
220. 49522 Poul H. Jørgensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST3 2 183.50
R1187 R2180 R3- R4-
Sum367 Snit183.50
221. 25354 Claus P V Jensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 2 183.50
R1184 R2183 R3- R4-
Sum367 Snit183.50
222. 62982 Thomas Kacirek Helsingør Salonskytte Forening
DGI Nordsjælland
ST3 2 182.00
R1183 R2181 R3- R4-
Sum364 Snit182.00
223. 110532 Dorthe Gregersen Struer Skyttekreds
DGI Vestjylland
ST3 2 181.00
R1187 R2175 R3- R4-
Sum362 Snit181.00
224. 95349 Kristian Gyldenløv Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
ST3 2 179.00
R1184 R2174 R3- R4-
Sum358 Snit179.00
225. 99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 2 178.00
R1178 R2178 R3- R4-
Sum356 Snit178.00
226. 107890 Mads-Emil Mogensen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 2 177.50
R1179 R2176 R3- R4-
Sum355 Snit177.50
227. 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 173.00
R1174 R2172 R3- R4-
Sum346 Snit173.00
228. 44018 Johan Christiansen Sundeved Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 2 172.50
R1176 R2169 R3- R4-
Sum345 Snit172.50
229. 129390 Henrik Jensen Højby Skytteforening
DGI Fyn
ST3 2 168.50
R1172 R2165 R3- R4-
Sum337 Snit168.50
230. 61594 Benny Mathiesen Rønne Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 2 168.00
R1169 R2167 R3- R4-
Sum336 Snit168.00
231. 108564 Gustav Andersen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 2 167.50
R1171 R2164 R3- R4-
Sum335 Snit167.50
232. 86197 Thor Kortegård Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 2 167.00
R1168 R2166 R3- R4-
Sum334 Snit167.00
233. 65934 Carsten Jakobsen Helsingør Salonskytte Forening
DGI Nordsjælland
ST3 2 167.00
R1167 R2167 R3- R4-
Sum334 Snit167.00
234. 123506 Leif Nielsen Struer Skyttekreds
DGI Vestjylland
ST3 2 163.50
R1166 R2161 R3- R4-
Sum327 Snit163.50
235. 61048 Mikael Jørgensen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 2 160.00
R1174 R2146 R3- R4-
Sum320 Snit160.00
236. 107022 Stinna Ramus Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 2 145.00
R1146 R2144 R3- R4-
Sum290 Snit145.00
237. 61540 Henrik Stenby Rønne Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 2 117.50
R1161 R274 R3- R4-
Sum235 Snit117.50
238. 99690 Lasse T Andersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
239. 60116 Nicolai Andersen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
240. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 1 187.00
R1187 R2- R3- R4-
Sum187 Snit187.00
241. 69344 Signe Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 1 184.00
R1184 R2- R3- R4-
Sum184 Snit184.00
242. 127795 Oliver H. Brix Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
ST3 1 181.00
R1181 R2- R3- R4-
Sum181 Snit181.00
243. 60370 Michael Å. Hansen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 1 178.00
R1178 R2- R3- R4-
Sum178 Snit178.00
244. 58179 Ole Hardon Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 1 175.00
R1175 R2- R3- R4-
Sum175 Snit175.00
245. 69328 Søren Smith Rasmussen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 1 173.00
R1173 R2- R3- R4-
Sum173 Snit173.00
246. 69336 Stefan Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 1 172.00
R1172 R2- R3- R4-
Sum172 Snit172.00
247. 129369 Michael D. Jensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST3 1 171.00
R1171 R2- R3- R4-
Sum171 Snit171.00
248. 15632 Flemming Sørensen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 1 170.00
R1170 R2- R3- R4-
Sum170 Snit170.00
249. 69462 Henrik Pangel Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 1 161.00
R1161 R2- R3- R4-
Sum161 Snit161.00
250. 107198 Dennis Krüger Schwee-Thykjær Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
ST3 1 160.00
R1160 R2- R3- R4-
Sum160 Snit160.00
251. 138868 Palle Damborg Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST3 1 158.00
R1158 R2- R3- R4-
Sum158 Snit158.00
252. 114542 Edward Hansen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST3 1 155.00
R1155 R2- R3- R4-
Sum155 Snit155.00
253. 134537 Peter Anderskov Jensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST3 1 155.00
R1155 R2- R3- R4-
Sum155 Snit155.00
254. 81420 Michael Petersen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST3 1 145.00
R1145 R2- R3- R4-
Sum145 Snit145.00
255. 75089 Marcus Grosen Poulsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 1 133.00
R1133 R2- R3- R4-
Sum133 Snit133.00
256. 66453 Michael Prætorius Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST3 1 130.00
R1130 R2- R3- R4-
Sum130 Snit130.00

Til toppen