Luftriffel, 15m - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 28. januar 2022 - kl. 06:01
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 20 199.65
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
2. 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 8 199.50
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
3. 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 20 199.40
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
4. 68928 Peter Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 5 199.40
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
5. 57255 Kurt Møller Pedersen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 17 199.12
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
6. 10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 9 198.56
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
7. 99427 Bent Christensen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 16 197.81
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
8. 24662 Kent Jeppesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE1 6 199.00
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
9. 24583 Bruno Grove Nielsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE1 6 199.00
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
10. 87542 Claus Frederiksen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 8 198.25
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
11. 20861 Vagn Åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 16 197.81
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
12. 49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 13 197.54
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
13. 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 21 197.33
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
14. 20954 Per Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 4 199.50
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
15. 10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 5 199.20
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
16. 68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 6 199.17
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
17. 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 7 199.00
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
18. 60856 Helle Lindorff Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 6 198.67
R1200 R2200 R3199 R4198
Sum797 Snit199.25
19. 61799 Peter Hansen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 9 198.56
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
20. 20681 Hans O. Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 8 198.38
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
21. 57006 Kristian Ebbensgaard Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 11 197.82
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
22. 51383 Kurt Knudsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE1 6 198.33
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
23. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE1 6 198.33
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
24. 69460 Inge Larsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 10 197.30
R1200 R2200 R3199 R4197
Sum796 Snit199.00
25. 33812 Lis Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 4 198.75
R1200 R2199 R3199 R4197
Sum795 Snit198.75
26. 40622 Knud Erik Høgh Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 4 198.75
R1199 R2199 R3199 R4198
Sum795 Snit198.75
27. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 6 198.33
R1200 R2199 R3198 R4198
Sum795 Snit198.75
28. 58322 Kurt Petersen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 198.00
R1199 R2199 R3199 R4198
Sum795 Snit198.75
29. 53420 Johnny Johansson Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 12 197.17
R1199 R2199 R3199 R4198
Sum795 Snit198.75
30. 140159 Rene Holst Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE2 4 198.50
R1200 R2200 R3198 R4196
Sum794 Snit198.50
31. 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 6 198.00
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
32. 54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 5 198.00
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
33. 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
SE1 6 197.17
R1200 R2199 R3199 R4196
Sum794 Snit198.50
34. 120932 Karen Skovmand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 4 198.25
R1199 R2199 R3198 R4197
Sum793 Snit198.25
35. 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 6 197.83
R1199 R2199 R3198 R4197
Sum793 Snit198.25
36. 33414 Tove Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 10 196.90
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
37. 54142 Karen Lolle Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 17 196.18
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
38. 54113 Poul Erik Hansen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 18 196.06
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
39. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 4 198.00
R1198 R2198 R3198 R4198
Sum792 Snit198.00
40. 61310 Svend Erik Pihl Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 4 198.00
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
41. 25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 6 197.50
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
42. 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 9 196.33
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
43. 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
SE1 10 195.20
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
44. 56316 Per Lund Pedersen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 26 193.19
R1199 R2199 R3197 R4197
Sum792 Snit198.00
45. 49316 JOHN iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 7 197.00
R1199 R2198 R3197 R4197
Sum791 Snit197.75
46. 39737 Svend Petermann Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 6 196.83
R1199 R2199 R3197 R4196
Sum791 Snit197.75
47. 56096 Birthe Skytte Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 6 196.67
R1199 R2198 R3197 R4197
Sum791 Snit197.75
48. 59269 Ole S. Madsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 6 196.17
R1198 R2198 R3197 R4196
Sum789 Snit197.25
49. 60819 Jytte Kristoffersen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 6 196.17
R1199 R2198 R3196 R4196
Sum789 Snit197.25
50. 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 5 196.00
R1199 R2198 R3197 R4195
Sum789 Snit197.25
51. 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE1 4 197.00
R1199 R2197 R3196 R4196
Sum788 Snit197.00
52. 54116 Ole Ebbe Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 195.83
R1198 R2197 R3197 R4196
Sum788 Snit197.00
53. 57211 Arne Jacobsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 5 196.00
R1200 R2198 R3196 R4193
Sum787 Snit196.75
54. 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 4 196.50
R1198 R2198 R3195 R4195
Sum786 Snit196.50
55. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE1 12 193.83
R1197 R2197 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
56. 54808 Lisbeth Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 4 196.25
R1199 R2199 R3196 R4191
Sum785 Snit196.25
57. 55698 Karsten Larsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 195.67
R1197 R2197 R3196 R4195
Sum785 Snit196.25
58. 55908 Leif Klausen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 7 195.14
R1198 R2197 R3195 R4195
Sum785 Snit196.25
59. 22032 Preben Juhl Jensen Knudstrup Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE1 9 194.11
R1197 R2197 R3196 R4195
Sum785 Snit196.25
60. 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 6 195.00
R1198 R2196 R3195 R4195
Sum784 Snit196.00
61. 41575 Holger Jensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 8 194.50
R1197 R2197 R3195 R4195
Sum784 Snit196.00
62. 130463 Hans Winther Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 8 193.63
R1199 R2196 R3195 R4194
Sum784 Snit196.00
63. 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 4 195.75
R1198 R2196 R3195 R4194
Sum783 Snit195.75
64. 31129 Jørn Termansen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 6 194.33
R1197 R2196 R3195 R4195
Sum783 Snit195.75
65. 68747 Tove Rasmussen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 192.00
R1197 R2197 R3195 R4194
Sum783 Snit195.75
66. 121841 Jens Ulsted Sørensen VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE2 4 195.25
R1198 R2197 R3194 R4192
Sum781 Snit195.25
67. 22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 9 192.44
R1196 R2196 R3195 R4194
Sum781 Snit195.25
68. 139884 Hans-Kurt Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 195.00
R1195 R2195 R3195 R4195
Sum780 Snit195.00
69. 53201 Sv. Erik Frederiksen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 6 194.00
R1197 R2195 R3195 R4193
Sum780 Snit195.00
70. 55789 Svend Erik Reckeweg Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 8 191.88
R1198 R2195 R3194 R4193
Sum780 Snit195.00
71. 33292 Jens Ove Skjøth Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 4 194.75
R1198 R2196 R3194 R4191
Sum779 Snit194.75
72. 53053 Per Henriksen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 194.75
R1196 R2196 R3195 R4192
Sum779 Snit194.75
73. 137325 Jens Peter Frost Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 5 194.40
R1197 R2196 R3193 R4193
Sum779 Snit194.75
74. 55546 Finn K. Larsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 191.50
R1198 R2196 R3194 R4191
Sum779 Snit194.75
75. 59037 Pelle Rogert Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 5 193.20
R1198 R2195 R3193 R4192
Sum778 Snit194.50
76. 29931 Betty Andersen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 4 194.25
R1197 R2195 R3193 R4192
Sum777 Snit194.25
77. 53166 Berrit Carlsen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 4 194.00
R1196 R2195 R3193 R4192
Sum776 Snit194.00
78. 39754 Peter Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 5 193.00
R1198 R2195 R3192 R4191
Sum776 Snit194.00
79. 55090 Børge Pehrson Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 14 190.14
R1197 R2194 R3193 R4192
Sum776 Snit194.00
80. 56284 Benny Christiansen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 189.88
R1196 R2194 R3193 R4193
Sum776 Snit194.00
81. 56463 Hans Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 9 189.11
R1197 R2195 R3193 R4191
Sum776 Snit194.00
82. 23498 Mona Sjørup Jørgensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 4 193.75
R1194 R2194 R3194 R4193
Sum775 Snit193.75
83. 81869 Leif Nielsen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 4 193.00
R1196 R2194 R3193 R4189
Sum772 Snit193.00
84. 55237 Frank Larsen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 193.00
R1196 R2195 R3191 R4190
Sum772 Snit193.00
85. 55366 Svend Overgaard Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 192.75
R1194 R2193 R3193 R4191
Sum771 Snit192.75
86. 54172 Preben Grubbe Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 5 191.20
R1195 R2193 R3191 R4191
Sum770 Snit192.50
87. 38320 Inger Marie Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 4 192.25
R1195 R2194 R3191 R4189
Sum769 Snit192.25
88. 120475 Annette Nielsen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 192.25
R1194 R2194 R3193 R4188
Sum769 Snit192.25
89. 85764 Erik Hudlebusch Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 5 191.60
R1195 R2193 R3191 R4190
Sum769 Snit192.25
90. 125397 Herluf Holm Jensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 4 191.50
R1199 R2190 R3189 R4188
Sum766 Snit191.50
91. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 4 191.25
R1196 R2194 R3190 R4185
Sum765 Snit191.25
92. 25436 Per Hansen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 4 191.00
R1193 R2191 R3190 R4190
Sum764 Snit191.00
93. 54814 Leif Hansen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 188.00
R1193 R2190 R3190 R4189
Sum762 Snit190.50
94. 56448 Knud Nielsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 10 187.70
R1192 R2192 R3189 R4188
Sum761 Snit190.25
95. 123965 Verner Sørensen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 189.75
R1192 R2190 R3190 R4187
Sum759 Snit189.75
96. 98798 Kirsten Hvid Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 6 186.67
R1191 R2190 R3187 R4185
Sum753 Snit188.25
97. 120701 Jørgen Henning Olsen Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 8 184.25
R1189 R2188 R3188 R4186
Sum751 Snit187.75
98. 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 8 185.00
R1188 R2188 R3187 R4186
Sum749 Snit187.25
99. 56737 René Kelberg Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 185.00
R1189 R2188 R3186 R4186
Sum749 Snit187.25
100. 53229 Kaj Pedersen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 187.00
R1190 R2189 R3185 R4184
Sum748 Snit187.00
101. 57303 Gert Enemark Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 4 186.00
R1191 R2188 R3185 R4180
Sum744 Snit186.00
102. 38013 Bente Andersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 9 182.56
R1187 R2187 R3185 R4185
Sum744 Snit186.00
103. 39278 Kurt Olsen Tistrup Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 5 183.80
R1189 R2186 R3185 R4181
Sum741 Snit185.25
104. 26012 Eva Nørgaard VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE1 4 185.00
R1191 R2188 R3184 R4177
Sum740 Snit185.00
105. 37907 Ingolf Vinther Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 4 184.50
R1191 R2188 R3187 R4172
Sum738 Snit184.50
106. 38244 Leo Bergholt Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 4 184.00
R1187 R2187 R3181 R4181
Sum736 Snit184.00
107. 119196 Ole Nielsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 180.67
R1186 R2182 R3181 R4181
Sum730 Snit182.50
108. 117296 Niels Ole Hansen Tistrup Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 4 182.00
R1183 R2182 R3182 R4181
Sum728 Snit182.00
109. 144053 Frede Jørgensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 5 178.40
R1186 R2181 R3178 R4174
Sum719 Snit179.75
110. 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 3 199.33
R1200 R2199 R3199 R4-
Sum598 Snit199.33
111. 60777 Leif Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 3 197.67
R1199 R2197 R3197 R4-
Sum593 Snit197.67
112. 68823 Lis Jensen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 3 197.33
R1199 R2197 R3196 R4-
Sum592 Snit197.33
113. 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 3 197.33
R1200 R2196 R3196 R4-
Sum592 Snit197.33
114. 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 3 196.67
R1199 R2197 R3194 R4-
Sum590 Snit196.67
115. 133529 Henning Frantzen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 3 196.33
R1197 R2196 R3196 R4-
Sum589 Snit196.33
116. 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 3 196.00
R1198 R2198 R3192 R4-
Sum588 Snit196.00
117. 58805 Inge Nielsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 3 195.67
R1197 R2195 R3195 R4-
Sum587 Snit195.67
118. 69409 Leif Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 3 195.00
R1197 R2194 R3194 R4-
Sum585 Snit195.00
119. 69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 3 195.00
R1196 R2195 R3194 R4-
Sum585 Snit195.00
120. 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 3 194.33
R1196 R2194 R3193 R4-
Sum583 Snit194.33
121. 62442 Arne Pedersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 3 193.33
R1194 R2193 R3193 R4-
Sum580 Snit193.33
122. 54168 Allan Bruun Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 3 193.33
R1197 R2192 R3191 R4-
Sum580 Snit193.33
123. 130824 Ove Ravndahl Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 3 193.33
R1195 R2195 R3190 R4-
Sum580 Snit193.33
124. 39466 Bjarne Kristensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 3 192.67
R1195 R2193 R3190 R4-
Sum578 Snit192.67
125. 107194 Leif Jepson Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 3 191.33
R1192 R2191 R3191 R4-
Sum574 Snit191.33
126. 57564 Jess Nielsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 187.33
R1194 R2190 R3178 R4-
Sum562 Snit187.33
127. 135962 Magne Petersen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 184.67
R1190 R2186 R3178 R4-
Sum554 Snit184.67
128. 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 3 182.67
R1190 R2180 R3178 R4-
Sum548 Snit182.67
129. 39200 Mogens Callesen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 3 182.33
R1189 R2182 R3176 R4-
Sum547 Snit182.33
130. 54928 Erik Andrè Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 3 177.33
R1185 R2179 R3168 R4-
Sum532 Snit177.33
131. 49642 Helge Larsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 2 200.00
R1200 R2200 R3- R4-
Sum400 Snit200.00
132. 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 2 200.00
R1200 R2200 R3- R4-
Sum400 Snit200.00
133. 35506 Lars Kring Mortensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 2 199.50
R1200 R2199 R3- R4-
Sum399 Snit199.50
134. 112816 Bernhard Hansen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 2 199.50
R1200 R2199 R3- R4-
Sum399 Snit199.50
135. 49614 John Guld Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 2 199.50
R1200 R2199 R3- R4-
Sum399 Snit199.50
136. 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 2 199.50
R1200 R2199 R3- R4-
Sum399 Snit199.50
137. 134894 Mads Ørum-Madsen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 2 198.50
R1199 R2198 R3- R4-
Sum397 Snit198.50
138. 61287 Bent Nielsen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 2 198.50
R1200 R2197 R3- R4-
Sum397 Snit198.50
139. 111954 Poul Sjøstedt Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE1 2 198.50
R1199 R2198 R3- R4-
Sum397 Snit198.50
140. 88633 Svend Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 2 198.00
R1198 R2198 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
141. 49486 Vang Jarl Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 2 198.00
R1199 R2197 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
142. 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 2 198.00
R1198 R2198 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
143. 25323 jenny Bissø Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 2 198.00
R1199 R2197 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
144. 122617 Bente Ørum Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 2 197.50
R1198 R2197 R3- R4-
Sum395 Snit197.50
145. 52481 Torben S. Nielsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 2 197.50
R1198 R2197 R3- R4-
Sum395 Snit197.50
146. 49348 Helle Jørgensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 2 197.00
R1197 R2197 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
147. 31155 Jan V. Mortensen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 2 197.00
R1197 R2197 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
148. 18226 Jens Peter Jensen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 2 197.00
R1197 R2197 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
149. 145937 Jørgen Skov Jørgensen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 197.00
R1198 R2196 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
150. 129783 Erik Dalgas Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 2 196.50
R1197 R2196 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
151. 20603 Mona Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 2 196.50
R1198 R2195 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
152. 108681 Niels Christian Svendsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 2 196.50
R1197 R2196 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
153. 49092 Jens E. Christensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 2 196.50
R1198 R2195 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
154. 93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 2 196.50
R1199 R2194 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
155. 61314 Susanne Pihl Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 2 196.00
R1197 R2195 R3- R4-
Sum392 Snit196.00
156. 26133 Svend Borgbjerg Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 2 196.00
R1197 R2195 R3- R4-
Sum392 Snit196.00
157. 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I
DGI Midtjylland
SE1 2 195.50
R1196 R2195 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
158. 19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 2 195.50
R1196 R2195 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
159. 61802 Peder Pilgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 2 195.50
R1196 R2195 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
160. 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 2 195.50
R1197 R2194 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
161. 21701 Henning B Clausen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 2 195.50
R1196 R2195 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
162. 25177 John Lund Christensen Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 2 195.00
R1196 R2194 R3- R4-
Sum390 Snit195.00
163. 61035 Rene T. Nielsen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 2 194.50
R1196 R2193 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
164. 126195 Jesper Langskov Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 2 194.50
R1195 R2194 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
165. 25243 Niels Jørn Johansen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 2 194.50
R1195 R2194 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
166. 130691 Lars Kristensen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 2 194.50
R1195 R2194 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
167. 101371 Ben Oliver Sancoeur Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 194.00
R1198 R2190 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
168. 96415 Karl K. Rasmussen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 2 193.50
R1194 R2193 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
169. 142308 Søren Stjerne Holm Jørgensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 2 193.50
R1194 R2193 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
170. 136463 Ivar Clemmesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE1 2 193.50
R1194 R2193 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
171. 35378 Preben Sørensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 2 193.00
R1193 R2193 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
172. 48751 Henrik Trolle Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE1 2 193.00
R1193 R2193 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
173. 81514 Flemming Jensen VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE1 2 193.00
R1193 R2193 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
174. 109972 Kjeld Jensen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 2 193.00
R1195 R2191 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
175. 103588 Mikael Baden Sørensen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 2 193.00
R1193 R2193 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
176. 49484 Aase Guld Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 192.50
R1193 R2192 R3- R4-
Sum385 Snit192.50
177. 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 2 192.50
R1193 R2192 R3- R4-
Sum385 Snit192.50
178. 54678 Tage Jensen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 2 192.50
R1193 R2192 R3- R4-
Sum385 Snit192.50
179. 136869 Torben Bergholdt Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 192.50
R1193 R2192 R3- R4-
Sum385 Snit192.50
180. 55866 Mogens Kristiansen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 192.00
R1194 R2190 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
181. 132903 Carl Aage Lausten Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 191.50
R1192 R2191 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
182. 116797 Finn Larsen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 191.50
R1195 R2188 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
183. 80547 Jens Peter Ladegaard Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 2 191.00
R1192 R2190 R3- R4-
Sum382 Snit191.00
184. 135231 Lech Bojanowski Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 190.50
R1191 R2190 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
185. 23760 Ejner Jørgensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 2 190.50
R1191 R2190 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
186. 25511 Lars-Ingemann Jensen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 2 190.50
R1194 R2187 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
187. 59981 Jørgen Søndergård Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 190.00
R1190 R2190 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
188. 54547 Jette Skov Pedersen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 190.00
R1191 R2189 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
189. 107142 Benny Jørgen Ohlsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 189.50
R1190 R2189 R3- R4-
Sum379 Snit189.50
190. 54631 Bjarne Skov Pedersen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 189.00
R1190 R2188 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
191. 61298 Vilmer Jensen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 2 188.50
R1192 R2185 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
192. 54740 Niels Corfitsen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 188.50
R1189 R2188 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
193. 130626 Klaus Pedersen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 188.00
R1189 R2187 R3- R4-
Sum376 Snit188.00
194. 88037 Palle Andersen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 185.50
R1186 R2185 R3- R4-
Sum371 Snit185.50
195. 145765 Tage Jensen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 185.50
R1186 R2185 R3- R4-
Sum371 Snit185.50
196. 95887 John Dyhr Kristensen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 2 185.00
R1186 R2184 R3- R4-
Sum370 Snit185.00
197. 17817 Per Nielsen Hviid Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 2 183.50
R1186 R2181 R3- R4-
Sum367 Snit183.50
198. 57565 Jane Wester Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 183.00
R1188 R2178 R3- R4-
Sum366 Snit183.00
199. 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 2 182.50
R1189 R2176 R3- R4-
Sum365 Snit182.50
200. 126535 Karen Anthonsen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 182.50
R1185 R2180 R3- R4-
Sum365 Snit182.50
201. 120928 Knud Jørgensen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 176.50
R1179 R2174 R3- R4-
Sum353 Snit176.50
202. 61756 Bent von Benzon Ganløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE2 2 165.00
R1166 R2164 R3- R4-
Sum330 Snit165.00
203. 33139 Peter Frandsen Blåhøj Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 1 200.00
R1200 R2- R3- R4-
Sum200 Snit200.00
204. 128464 Claus-Dieter Petersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE2 1 198.00
R1198 R2- R3- R4-
Sum198 Snit198.00
205. 39871 Bente Petermann Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
206. 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
207. 44389 William Kjær Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
208. 49725 Niels Jus. Pedersen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
209. 110371 Ove Guldager Pedersen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
210. 25312 John Sander Petersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
211. 43530 Ove gisselbæk Østergaard Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
212. 95279 Johnny Nielsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
213. 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
214. 80410 Jørn Ladegaard Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE2 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
215. 33339 Erling Hansen Blåhøj Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
216. 49599 Kay Ole Veber Larsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 189.00
R1189 R2- R3- R4-
Sum189 Snit189.00
217. 17344 Maja Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 1 187.00
R1187 R2- R3- R4-
Sum187 Snit187.00
218. 89824 Per Sørensen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE2 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
219. 25894 Jørgen Byskov Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE2 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
220. 144449 Knud Ejler Andersen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 185.00
R1185 R2- R3- R4-
Sum185 Snit185.00
221. 124841 Ole Andersen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 180.00
R1180 R2- R3- R4-
Sum180 Snit180.00
222. 39146 Preben Nielsen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 1 179.00
R1179 R2- R3- R4-
Sum179 Snit179.00
223. 95606 Helge Johnson Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 175.00
R1175 R2- R3- R4-
Sum175 Snit175.00
224. 47799 Bo Haverholm Svendsen Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 163.00
R1163 R2- R3- R4-
Sum163 Snit163.00
225. 97437 Jes Lauridsen Tistrup Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 1 158.00
R1158 R2- R3- R4-
Sum158 Snit158.00

Til toppen