Luftriffel, 15m - Fri | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 26. januar 2022 - kl. 06:01
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 134889 Jens Peter Larsen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 8 199.13
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
2. 136616 Sarah H. Bødker Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 4 199.25
R1200 R2200 R3199 R4198
Sum797 Snit199.25
3. 118006 Bjarne Poulsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 6 198.00
R1200 R2198 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
4. 123925 Christina Lybker Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 4 197.75
R1199 R2199 R3198 R4195
Sum791 Snit197.75
5. 124666 Poul Erik Christensen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 10 196.00
R1199 R2198 R3197 R4197
Sum791 Snit197.75
6. 145667 Veronica Møller Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 7 195.71
R1200 R2198 R3197 R4196
Sum791 Snit197.75
7. 10392 Gunnar Jørgensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 6 196.33
R1198 R2197 R3197 R4196
Sum788 Snit197.00
8. 126786 Pia Bødtker Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
FRI 4 196.00
R1198 R2197 R3197 R4192
Sum784 Snit196.00
9. 144907 Stefan Thane Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 6 195.17
R1197 R2196 R3196 R4195
Sum784 Snit196.00
10. 36182 Leif Berthelsen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 4 195.75
R1199 R2197 R3195 R4192
Sum783 Snit195.75
11. 145503 Bente Winther Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 4 195.50
R1198 R2196 R3195 R4193
Sum782 Snit195.50
12. 141296 Poul Åge Nielsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 8 193.50
R1196 R2196 R3195 R4194
Sum781 Snit195.25
13. 122598 Niels Juul Jensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 4 195.00
R1198 R2196 R3193 R4193
Sum780 Snit195.00
14. 142804 Lone Mette Sloth Nielsen Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 4 195.00
R1199 R2197 R3196 R4188
Sum780 Snit195.00
15. 138410 Finn F. Broe Schmidt Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 5 192.60
R1196 R2194 R3193 R4193
Sum776 Snit194.00
16. 145028 Allan Skov Svendsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 4 193.75
R1197 R2195 R3194 R4189
Sum775 Snit193.75
17. 144953 Søren Olesen Holmen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 6 190.83
R1196 R2195 R3193 R4191
Sum775 Snit193.75
18. 142582 Eline Nikolajsen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 5 192.80
R1195 R2194 R3193 R4191
Sum773 Snit193.25
19. 133788 Niklas Lund Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 5 190.00
R1195 R2192 R3190 R4189
Sum766 Snit191.50
20. 131160 Lars Ole Kopp Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 6 186.83
R1194 R2193 R3189 R4183
Sum759 Snit189.75
21. 114638 Lars Lund Nielsen Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 4 185.00
R1190 R2190 R3180 R4180
Sum740 Snit185.00
22. 134351 Lasse Hedeager Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 5 157.40
R1170 R2167 R3162 R4148
Sum647 Snit161.75
23. 117550 Julie Vesterholm Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 3 196.67
R1200 R2197 R3193 R4-
Sum590 Snit196.67
24. 115017 Rene Olsen Lyngby Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 3 194.67
R1196 R2195 R3193 R4-
Sum584 Snit194.67
25. 39057 Werner Kjeldsen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 3 194.33
R1198 R2197 R3188 R4-
Sum583 Snit194.33
26. 141217 Sonny Due Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 3 193.00
R1198 R2195 R3186 R4-
Sum579 Snit193.00
27. 145193 Char-Li Hansen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 3 193.00
R1194 R2193 R3192 R4-
Sum579 Snit193.00
28. 146571 Dorthe Riis Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 3 189.33
R1194 R2189 R3185 R4-
Sum568 Snit189.33
29. 57583 Finn Jensen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 3 189.00
R1191 R2191 R3185 R4-
Sum567 Snit189.00
30. 146384 Sarah Birkkjær Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 3 188.33
R1189 R2188 R3188 R4-
Sum565 Snit188.33
31. 140276 Preben Skovbjerg Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 3 184.67
R1189 R2185 R3180 R4-
Sum554 Snit184.67
32. 147079 Malene Olsson Ganløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
FRI 2 199.50
R1200 R2199 R3- R4-
Sum399 Snit199.50
33. 125518 Maria Storm Ottosen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 2 199.00
R1199 R2199 R3- R4-
Sum398 Snit199.00
34. 142095 Mette Marie Nielsen Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 2 198.50
R1200 R2197 R3- R4-
Sum397 Snit198.50
35. 19465 Finn Berg Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 198.50
R1199 R2198 R3- R4-
Sum397 Snit198.50
36. 139671 Silas Møller Larsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 2 198.00
R1198 R2198 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
37. 55005 Sune S. Rongsted Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 2 198.00
R1199 R2197 R3- R4-
Sum396 Snit198.00
38. 61483 Lene Pihl Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
FRI 2 197.50
R1198 R2197 R3- R4-
Sum395 Snit197.50
39. 146469 Rene Langborg Andersen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
FRI 2 197.50
R1198 R2197 R3- R4-
Sum395 Snit197.50
40. 125390 Christian Hansen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 196.50
R1198 R2195 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
41. 127045 Valdemar Agerskov Jensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 2 196.00
R1199 R2193 R3- R4-
Sum392 Snit196.00
42. 12206 Vita Brun Nielsen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 195.50
R1196 R2195 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
43. 146468 Tone Moll Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
FRI 2 195.50
R1196 R2195 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
44. 147057 Isak Jansen Ganløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
FRI 2 195.50
R1197 R2194 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
45. 122845 Kern Christensen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 195.00
R1196 R2194 R3- R4-
Sum390 Snit195.00
46. 145496 Jørgen Friis Virklund Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 2 194.50
R1195 R2194 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
47. 144389 Christina Pedersen Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 2 194.00
R1195 R2193 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
48. 142080 Jamie Kristiansen Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
FRI 2 193.50
R1197 R2190 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
49. 121543 Kim Rasmussen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 2 193.50
R1194 R2193 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
50. 139668 Oscar Porsgard Larsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 2 193.00
R1198 R2188 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
51. 12266 Gert Nielsen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 191.50
R1194 R2189 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
52. 146059 Torben Berg Kristensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 2 191.50
R1193 R2190 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
53. 138038 Karl Laursen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 2 191.00
R1192 R2190 R3- R4-
Sum382 Snit191.00
54. 146058 Else Kristensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 2 190.50
R1192 R2189 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
55. 116829 Line Hansen Skals Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 190.00
R1191 R2189 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
56. 116146 Jan Nørgård Poulsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 189.50
R1190 R2189 R3- R4-
Sum379 Snit189.50
57. 12241 Lisbeth Nielsen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 189.50
R1190 R2189 R3- R4-
Sum379 Snit189.50
58. 106126 Zanno Nielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 2 189.00
R1190 R2188 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
59. 139819 Linda Graversen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
FRI 2 189.00
R1190 R2188 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
60. 19529 Steen Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 185.50
R1189 R2182 R3- R4-
Sum371 Snit185.50
61. 142057 Michael Christensen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 2 184.50
R1189 R2180 R3- R4-
Sum369 Snit184.50
62. 122850 Bente Thorup Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 184.50
R1188 R2181 R3- R4-
Sum369 Snit184.50
63. 145500 Bo Møller Jensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 2 183.50
R1189 R2178 R3- R4-
Sum367 Snit183.50
64. 125225 Jørgen Bertelsen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 182.00
R1191 R2173 R3- R4-
Sum364 Snit182.00
65. 70311 Rene S. Nielsen Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
FRI 2 181.50
R1186 R2177 R3- R4-
Sum363 Snit181.50
66. 127044 William Agerskov Jensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 2 179.50
R1181 R2178 R3- R4-
Sum359 Snit179.50
67. 145025 Kristian Grantofte Nielsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 2 170.50
R1175 R2166 R3- R4-
Sum341 Snit170.50
68. 144093 Kiara Tilbury Varde Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 1 198.00
R1198 R2- R3- R4-
Sum198 Snit198.00
69. 15054 Bettina Seerup Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 1 198.00
R1198 R2- R3- R4-
Sum198 Snit198.00
70. 144816 Magnus Petersen Winther Skytteforeningen Sydvest
DGI Sønderjylland
FRI 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
71. 140051 Leif Pedersen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
72. 138108 Steen Bisgaard Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
73. 54977 Benny S Hansen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
74. 145342 Heine Spang Jørgensen Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
75. 132627 Niels Nielsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 1 189.00
R1189 R2- R3- R4-
Sum189 Snit189.00
76. 120446 Simon Simonsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
77. 92541 Tommi Trøjborg Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
78. 122383 Niels Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 185.00
R1185 R2- R3- R4-
Sum185 Snit185.00
79. 122359 Ejsing Laursen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 185.00
R1185 R2- R3- R4-
Sum185 Snit185.00
80. 122379 Jørgen Kofoed Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 184.00
R1184 R2- R3- R4-
Sum184 Snit184.00
81. 129312 Per Weiergang Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 183.00
R1183 R2- R3- R4-
Sum183 Snit183.00
82. 122355 Aage Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 178.00
R1178 R2- R3- R4-
Sum178 Snit178.00
83. 125312 Jens Egon Munk Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 174.00
R1174 R2- R3- R4-
Sum174 Snit174.00
84. 140805 Per Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 173.00
R1173 R2- R3- R4-
Sum173 Snit173.00
85. 122361 Henning Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 172.00
R1172 R2- R3- R4-
Sum172 Snit172.00
86. 142152 Allan Jensen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 1 168.00
R1168 R2- R3- R4-
Sum168 Snit168.00
87. 126966 Peter Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 139.00
R1139 R2- R3- R4-
Sum139 Snit139.00

Til toppen