Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Rangliste/Disciplin
Info
Terrænskyttenål 22-Modificeret | Min Idræt
Rangliste
Opdateret: 18. marts 2024 - kl. 06:16
Periode: 01. januar 2023 - 31. december 2023
Plac.
Skyttenr.
Navn
Forening
Klasse
Antal
Snit
De 3 bedste resultater
1.
129239
Ronnie Schou Andersen
Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
22M
3
50.33
R1
51
R2
50
R3
50
Sum
151
Snit
50.33
2.
109163
René Mosegaard
Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
22M
3
50.00
R1
50
R2
50
R3
50
Sum
150
Snit
50.00
3.
103840
Henrik Lerfeldt
Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
22M
3
49.67
R1
50
R2
50
R3
49
Sum
149
Snit
49.67
4.
20666
Jesper Larsen
Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
22M
3
49.67
R1
50
R2
50
R3
49
Sum
149
Snit
49.67
5.
67586
Kenneth Lagoni Olsen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
22M
3
48.67
R1
50
R2
49
R3
47
Sum
146
Snit
48.67
6.
123694
Jens Peder Jørgensen
Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
22M
6
46.00
R1
48
R2
47
R3
47
Sum
142
Snit
47.33
7.
127070
Eva Hviid Christensen
Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
22M
5
45.40
R1
49
R2
48
R3
45
Sum
142
Snit
47.33
8.
148051
Birgitte Bendixen
Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
22M
7
43.57
R1
50
R2
48
R3
44
Sum
142
Snit
47.33
9.
91804
Morten Jensen
Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
22M
6
44.00
R1
50
R2
46
R3
44
Sum
140
Snit
46.67
10.
91723
Jan Røjkjær
Odense Skyttekreds
DGI Fyn
22M
6
41.33
R1
50
R2
43
R3
42
Sum
135
Snit
45.00
11.
102480
Per Fjord Carlsen
Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
22M
7
42.57
R1
46
R2
43
R3
43
Sum
132
Snit
44.00
12.
26999
Peter B. Johansen
Karby Skyttekreds
DGI Nordjylland
22M
3
43.67
R1
48
R2
42
R3
41
Sum
131
Snit
43.67
13.
153910
Kim Poulsen
Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
22M
3
43.00
R1
45
R2
42
R3
42
Sum
129
Snit
43.00
14.
52034
Flemming Buch
Odense Skyttekreds
DGI Fyn
22M
5
40.20
R1
42
R2
42
R3
42
Sum
126
Snit
42.00
15.
90306
Annette Winther
Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
22M
3
41.00
R1
48
R2
40
R3
35
Sum
123
Snit
41.00
16.
142798
Anders Hovgaard Møller
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
22M
3
40.67
R1
44
R2
41
R3
37
Sum
122
Snit
40.67
17.
21143
John Walker
Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
22M
5
38.20
R1
46
R2
40
R3
36
Sum
122
Snit
40.67
18.
58185
Michael Groot
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
22M
4
36.50
R1
40
R2
39
R3
37
Sum
116
Snit
38.67
19.
52945
Hans Henrik Jensen
Odense Skyttekreds
DGI Fyn
22M
3
37.00
R1
41
R2
37
R3
33
Sum
111
Snit
37.00
20.
116746
Heinz Fischer
Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
22M
5
34.40
R1
37
R2
36
R3
34
Sum
107
Snit
35.67
21.
120600
Kurt Petersen
Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
22M
3
34.33
R1
39
R2
33
R3
31
Sum
103
Snit
34.33
22.
32035
Peter Davis
Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
22M
2
47.00
R1
49
R2
45
R3
-
Sum
94
Snit
47.00
23.
136329
Søren Søndergaard Thomsen
Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
22M
2
45.50
R1
49
R2
42
R3
-
Sum
91
Snit
45.50
24.
101303
Christopher Heideby
Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
22M
2
44.50
R1
47
R2
42
R3
-
Sum
89
Snit
44.50
25.
76055
Kim Juul
Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
22M
2
44.00
R1
46
R2
42
R3
-
Sum
88
Snit
44.00
26.
57699
Tobias Dietz
Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
22M
2
43.50
R1
47
R2
40
R3
-
Sum
87
Snit
43.50
27.
137210
Brian Hauge Rehmeier
Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
22M
2
43.00
R1
44
R2
42
R3
-
Sum
86
Snit
43.00
28.
121146
Danny Laybourn
Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
22M
2
41.00
R1
44
R2
38
R3
-
Sum
82
Snit
41.00
29.
67703
Finn Johansen
SAS Skytteklub
DGI Storkøbenhavn
22M
2
41.00
R1
44
R2
38
R3
-
Sum
82
Snit
41.00
30.
142557
Morten Vestergaard Pedersen
Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
22M
2
40.50
R1
43
R2
38
R3
-
Sum
81
Snit
40.50
31.
126430
Jonas Sommer
Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
22M
2
38.50
R1
44
R2
33
R3
-
Sum
77
Snit
38.50
32.
105707
Anna-Lea Wennick
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
DGI Storkøbenhavn
22M
2
36.50
R1
42
R2
31
R3
-
Sum
73
Snit
36.50
33.
144417
Marianne Hansen
Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
22M
2
34.00
R1
35
R2
33
R3
-
Sum
68
Snit
34.00
34.
128748
Flemming Nielsen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
22M
2
33.00
R1
38
R2
28
R3
-
Sum
66
Snit
33.00
35.
93784
Michael Rasmussen
Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
22M
2
31.00
R1
36
R2
26
R3
-
Sum
62
Snit
31.00
36.
139841
Jimmi Lund
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
DGI Storkøbenhavn
22M
2
29.50
R1
38
R2
21
R3
-
Sum
59
Snit
29.50
37.
140892
Kim Bo Poulsen
Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
22M
1
48.00
R1
48
R2
-
R3
-
Sum
48
Snit
48.00
38.
144746
Luca Kreetzchemer
Odense Skyttekreds
DGI Fyn
22M
2
24.00
R1
32
R2
16
R3
-
Sum
48
Snit
24.00
39.
147732
Kim Brandtberg
Vestegnens Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
22M
1
47.00
R1
47
R2
-
R3
-
Sum
47
Snit
47.00
40.
121148
Kjeld B. Jensen
Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
22M
1
46.00
R1
46
R2
-
R3
-
Sum
46
Snit
46.00
41.
51937
Michael Æ. Buch
Odense Skyttekreds
DGI Fyn
22M
1
44.00
R1
44
R2
-
R3
-
Sum
44
Snit
44.00
42.
117406
Magnus Juul Nordstrøm
Odense Pistol Skytte Forening
DGI Fyn
22M
1
43.00
R1
43
R2
-
R3
-
Sum
43
Snit
43.00
43.
151316
Marck Andersen
Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
22M
1
43.00
R1
43
R2
-
R3
-
Sum
43
Snit
43.00
44.
134012
Mads Damsgaard Pedersen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
22M
1
42.00
R1
42
R2
-
R3
-
Sum
42
Snit
42.00
45.
109777
Jan Petersen
Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
22M
1
40.00
R1
40
R2
-
R3
-
Sum
40
Snit
40.00
46.
16206
Claus Rittig
Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
22M
1
40.00
R1
40
R2
-
R3
-
Sum
40
Snit
40.00
47.
21173
Jan Pedersen
Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
22M
1
40.00
R1
40
R2
-
R3
-
Sum
40
Snit
40.00
48.
134263
Christian Jeppesen
Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
22M
1
40.00
R1
40
R2
-
R3
-
Sum
40
Snit
40.00
49.
150082
Josefine Larsen
Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
22M
2
20.00
R1
24
R2
16
R3
-
Sum
40
Snit
20.00
50.
138781
Alex Søgaard
Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
22M
1
39.00
R1
39
R2
-
R3
-
Sum
39
Snit
39.00
51.
134289
Michael Rømer Jensen
Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
22M
1
37.00
R1
37
R2
-
R3
-
Sum
37
Snit
37.00
52.
86070
Henrik Bech
Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
22M
1
34.00
R1
34
R2
-
R3
-
Sum
34
Snit
34.00
53.
50328
Thomas Andersen
Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
22M
1
34.00
R1
34
R2
-
R3
-
Sum
34
Snit
34.00
54.
53264
Torben Eskildsen
Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
22M
1
33.00
R1
33
R2
-
R3
-
Sum
33
Snit
33.00
55.
92887
Dennis Rytter Kjærsgaard
Støvring Skytteforening
DGI Nordjylland
22M
1
30.00
R1
30
R2
-
R3
-
Sum
30
Snit
30.00
56.
128813
Sten Andersen
Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
22M
1
29.00
R1
29
R2
-
R3
-
Sum
29
Snit
29.00
57.
142534
Peter Larsen
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
DGI Storkøbenhavn
22M
1
29.00
R1
29
R2
-
R3
-
Sum
29
Snit
29.00
58.
87101
Erik Hein Møller
Vestegnens Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
22M
1
29.00
R1
29
R2
-
R3
-
Sum
29
Snit
29.00
59.
144490
Christian Jensen
Holstebro Skytteforening
DGI Vestjylland
22M
2
14.00
R1
17
R2
11
R3
-
Sum
28
Snit
14.00
60.
147956
Hans-Henrik Olesen
Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
22M
1
27.00
R1
27
R2
-
R3
-
Sum
27
Snit
27.00
61.
114542
Edward Hansen
Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
22M
1
26.00
R1
26
R2
-
R3
-
Sum
26
Snit
26.00
62.
82887
Leif Larsen
Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
22M
1
26.00
R1
26
R2
-
R3
-
Sum
26
Snit
26.00
63.
152335
Benny Schacksen
Lunde Sg&I
DGI Fyn
22M
1
24.00
R1
24
R2
-
R3
-
Sum
24
Snit
24.00
64.
129006
Mona Møller Pedersen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
22M
1
22.00
R1
22
R2
-
R3
-
Sum
22
Snit
22.00
65.
144985
Rikke Vilsøe Nielsen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
22M
1
22.00
R1
22
R2
-
R3
-
Sum
22
Snit
22.00
66.
147966
Steen Bendix
Helsingør Salonskytte Forening
DGI Nordsjælland
22M
1
21.00
R1
21
R2
-
R3
-
Sum
21
Snit
21.00
67.
142254
Peter Gamborg Nielsen
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
DGI Storkøbenhavn
22M
1
19.00
R1
19
R2
-
R3
-
Sum
19
Snit
19.00
68.
18110
Kim Rytter Damholt
Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
22M
1
17.00
R1
17
R2
-
R3
-
Sum
17
Snit
17.00
69.
112211
Lars Peder Hornhaver
Skytteforeningen Af 1949
DGI Storkøbenhavn
22M
1
16.00
R1
16
R2
-
R3
-
Sum
16
Snit
16.00
Til toppen