Riffel, 200m - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 19. juni 2019 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 11 145.91
R1148 R2148 R3147 R4147
Sum590 Snit147.50
2. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 8 146.00
R1148 R2147 R3147 R4147
Sum589 Snit147.25
3. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 14 144.79
R1148 R2147 R3147 R4147
Sum589 Snit147.25
4. 28015 Hardy Larsen Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 25 141.24
R1147 R2147 R3147 R4147
Sum588 Snit147.00
5. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 15 143.47
R1149 R2147 R3146 R4145
Sum587 Snit146.75
6. 68949 Claus Bruun Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS1 10 143.20
R1147 R2146 R3146 R4146
Sum585 Snit146.25
7. 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 9 144.44
R1147 R2146 R3146 R4145
Sum584 Snit146.00
8. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 8 142.88
R1147 R2147 R3146 R4144
Sum584 Snit146.00
9. 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 11 142.82
R1146 R2146 R3145 R4145
Sum582 Snit145.50
10. 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 12 142.75
R1146 R2146 R3145 R4145
Sum582 Snit145.50
11. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
VS2 8 143.63
R1146 R2145 R3145 R4144
Sum580 Snit145.00
12. 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 9 142.89
R1146 R2145 R3145 R4144
Sum580 Snit145.00
13. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
VS1 15 141.47
R1146 R2146 R3144 R4143
Sum579 Snit144.75
14. 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
VS2 5 143.80
R1146 R2146 R3143 R4143
Sum578 Snit144.50
15. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 8 142.88
R1146 R2145 R3144 R4143
Sum578 Snit144.50
16. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS1 12 141.42
R1146 R2145 R3144 R4143
Sum578 Snit144.50
17. 55915 Lasse Rogert Pedersen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 9 140.33
R1146 R2144 R3144 R4143
Sum577 Snit144.25
18. 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 7 141.43
R1145 R2144 R3144 R4142
Sum575 Snit143.75
19. 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS1 5 142.60
R1146 R2143 R3143 R4142
Sum574 Snit143.50
20. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS2 13 140.92
R1146 R2144 R3142 R4142
Sum574 Snit143.50
21. 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 10 140.40
R1144 R2144 R3143 R4142
Sum573 Snit143.25
22. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS1 6 140.83
R1147 R2143 R3143 R4139
Sum572 Snit143.00
23. 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 5 142.20
R1143 R2143 R3143 R4141
Sum570 Snit142.50
24. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS2 6 140.33
R1145 R2143 R3142 R4140
Sum570 Snit142.50
25. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 12 138.00
R1146 R2143 R3141 R4140
Sum570 Snit142.50
26. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS1 4 142.00
R1146 R2146 R3140 R4136
Sum568 Snit142.00
27. 27931 Kim Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 5 141.20
R1145 R2142 R3141 R4140
Sum568 Snit142.00
28. 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 11 138.82
R1145 R2141 R3141 R4141
Sum568 Snit142.00
29. 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 7 140.43
R1142 R2142 R3142 R4140
Sum566 Snit141.50
30. 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS2 5 140.20
R1142 R2142 R3141 R4141
Sum566 Snit141.50
31. 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 6 140.00
R1143 R2142 R3141 R4140
Sum566 Snit141.50
32. 43033 Christian Jakobsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 8 138.25
R1144 R2142 R3141 R4139
Sum566 Snit141.50
33. 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
VS2 4 141.25
R1144 R2141 R3141 R4139
Sum565 Snit141.25
34. 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 5 140.20
R1142 R2142 R3142 R4138
Sum564 Snit141.00
35. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 9 139.00
R1141 R2141 R3140 R4140
Sum562 Snit140.50
36. 69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 9 137.11
R1143 R2141 R3139 R4138
Sum561 Snit140.25
37. 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS2 4 139.50
R1145 R2141 R3138 R4134
Sum558 Snit139.50
38. 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
VS2 10 136.70
R1140 R2140 R3139 R4138
Sum557 Snit139.25
39. 16969 Morten Larsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 4 138.75
R1144 R2142 R3135 R4134
Sum555 Snit138.75
40. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS3 4 138.50
R1140 R2140 R3138 R4136
Sum554 Snit138.50
41. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS2 5 136.80
R1140 R2139 R3138 R4136
Sum553 Snit138.25
42. 15633 Eyvind Kristensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 8 131.00
R1142 R2140 R3136 R4135
Sum553 Snit138.25
43. 61048 Mikael Jørgensen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS2 4 138.00
R1140 R2139 R3137 R4136
Sum552 Snit138.00
44. 10488 Michael Nielsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS2 6 137.17
R1142 R2138 R3136 R4136
Sum552 Snit138.00
45. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS2 6 136.50
R1139 R2138 R3138 R4136
Sum551 Snit137.75
46. 101878 Rene Møller Maciejewski Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 12 130.33
R1139 R2137 R3137 R4137
Sum550 Snit137.50
47. 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 8 134.13
R1140 R2139 R3136 R4134
Sum549 Snit137.25
48. 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
VS3 4 136.75
R1141 R2137 R3137 R4132
Sum547 Snit136.75
49. 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS3 4 136.75
R1144 R2141 R3136 R4126
Sum547 Snit136.75
50. 54434 Palle Henriksen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 6 134.67
R1140 R2136 R3136 R4134
Sum546 Snit136.50
51. 53422 Ib Henriksen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 4 135.25
R1140 R2136 R3134 R4131
Sum541 Snit135.25
52. 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 10 130.80
R1137 R2137 R3134 R4132
Sum540 Snit135.00
53. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 6 132.17
R1142 R2134 R3132 R4131
Sum539 Snit134.75
54. 115847 Søren Juul Møller Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS3 6 131.33
R1140 R2135 R3133 R4131
Sum539 Snit134.75
55. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS3 9 132.11
R1136 R2136 R3135 R4131
Sum538 Snit134.50
56. 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS3 5 133.20
R1137 R2134 R3134 R4131
Sum536 Snit134.00
57. 13651 Jørgen Brogård Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 5 130.80
R1137 R2136 R3130 R4127
Sum530 Snit132.50
58. 27992 Jan Schmidt Skive skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 10 126.10
R1135 R2133 R3133 R4129
Sum530 Snit132.50
59. 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS3 6 128.00
R1139 R2134 R3130 R4126
Sum529 Snit132.25
60. 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS3 4 131.75
R1135 R2134 R3131 R4127
Sum527 Snit131.75
61. 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS3 4 129.75
R1132 R2131 R3129 R4127
Sum519 Snit129.75
62. 53807 Henrik Leon Hansen Ravnsborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 4 129.50
R1140 R2127 R3126 R4125
Sum518 Snit129.50
63. 69591 Arne Berg Søeballe Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 4 129.50
R1135 R2135 R3127 R4121
Sum518 Snit129.50
64. 13653 Jørgen Jensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 5 125.20
R1130 R2128 R3128 R4122
Sum508 Snit127.00
65. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 4 123.00
R1128 R2123 R3122 R4119
Sum492 Snit123.00
66. 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 3 145.00
R1146 R2146 R3143 R4-
Sum435 Snit145.00
67. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS2 3 138.67
R1142 R2138 R3136 R4-
Sum416 Snit138.67
68. 21272 Daniel Vase Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS3 3 137.33
R1140 R2138 R3134 R4-
Sum412 Snit137.33
69. 61077 Finn Marcher Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS3 3 135.00
R1141 R2134 R3130 R4-
Sum405 Snit135.00
70. 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS3 3 131.67
R1141 R2127 R3127 R4-
Sum395 Snit131.67
71. 34575 Nicolai Beier Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS3 3 129.33
R1135 R2135 R3118 R4-
Sum388 Snit129.33
72. 34028 Egon Knudsen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
VS3 3 127.67
R1129 R2129 R3125 R4-
Sum383 Snit127.67
73. 86192 Denis Kraft Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS3 3 120.00
R1128 R2119 R3113 R4-
Sum360 Snit120.00
74. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
VS1 2 146.50
R1147 R2146 R3- R4-
Sum293 Snit146.50
75. 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
VS1 2 145.00
R1146 R2144 R3- R4-
Sum290 Snit145.00
76. 35128 René Kristiansen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS1 2 145.00
R1146 R2144 R3- R4-
Sum290 Snit145.00
77. 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS1 2 144.50
R1148 R2141 R3- R4-
Sum289 Snit144.50
78. 62329 Jan O. Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS1 2 144.50
R1145 R2144 R3- R4-
Sum289 Snit144.50
79. 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 2 144.50
R1145 R2144 R3- R4-
Sum289 Snit144.50
80. 25340 Hanne Kristensen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
VS2 2 144.00
R1146 R2142 R3- R4-
Sum288 Snit144.00
81. 26495 Steffen Halfdan Olsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS1 2 144.00
R1145 R2143 R3- R4-
Sum288 Snit144.00
82. 34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS2 2 142.50
R1145 R2140 R3- R4-
Sum285 Snit142.50
83. 41611 Bent P. Nielsen Gørding/Vejrup Skyttekreds
DGI Sydvest
VS2 2 141.50
R1145 R2138 R3- R4-
Sum283 Snit141.50
84. 19919 Dagmar Bjerre Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
VS3 2 141.00
R1142 R2140 R3- R4-
Sum282 Snit141.00
85. 91453 Rasmus Algren Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS2 2 141.00
R1142 R2140 R3- R4-
Sum282 Snit141.00
86. 32352 Kristian Grene Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS2 2 141.00
R1145 R2137 R3- R4-
Sum282 Snit141.00
87. 61028 Susanne Ager Höy Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
VS2 2 140.50
R1142 R2139 R3- R4-
Sum281 Snit140.50
88. 95000 Jon Luckmann Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 2 140.00
R1145 R2135 R3- R4-
Sum280 Snit140.00
89. 64413 Michael F. Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 2 139.50
R1140 R2139 R3- R4-
Sum279 Snit139.50
90. 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS3 2 136.50
R1139 R2134 R3- R4-
Sum273 Snit136.50
91. 35602 Jens Nyby Petersen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
VS3 2 136.00
R1140 R2132 R3- R4-
Sum272 Snit136.00
92. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 2 135.00
R1137 R2133 R3- R4-
Sum270 Snit135.00
93. 35077 Berit Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS3 2 134.00
R1134 R2134 R3- R4-
Sum268 Snit134.00
94. 55178 Lars Nøhr Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 2 133.00
R1135 R2131 R3- R4-
Sum266 Snit133.00
95. 66581 John Aarø Mortensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
VS3 2 132.50
R1133 R2132 R3- R4-
Sum265 Snit132.50
96. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
VS3 2 131.00
R1133 R2129 R3- R4-
Sum262 Snit131.00
97. 66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS3 2 131.00
R1138 R2124 R3- R4-
Sum262 Snit131.00
98. 130231 Anant Choubey Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
VS3 2 130.50
R1131 R2130 R3- R4-
Sum261 Snit130.50
99. 85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 2 128.50
R1130 R2127 R3- R4-
Sum257 Snit128.50
100. 37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
VS3 2 127.00
R1131 R2123 R3- R4-
Sum254 Snit127.00
101. 62657 Lars Sørensen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
VS3 2 126.50
R1127 R2126 R3- R4-
Sum253 Snit126.50
102. 66453 Michael Prætorius Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
VS3 2 126.00
R1129 R2123 R3- R4-
Sum252 Snit126.00
103. 30258 Gert Østergård Holstebro Skytteforening
DGI Vestjylland
VS3 2 125.50
R1127 R2124 R3- R4-
Sum251 Snit125.50
104. 34644 John Jensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
VS3 2 124.50
R1126 R2123 R3- R4-
Sum249 Snit124.50
105. 64909 Jesper Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
VS3 2 120.50
R1124 R2117 R3- R4-
Sum241 Snit120.50
106. 46348 Kaj Rasmussen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
VS3 2 116.00
R1123 R2109 R3- R4-
Sum232 Snit116.00
107. 48025 Morten Laursen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS1 1 144.00
R1144 R2- R3- R4-
Sum144 Snit144.00
108. 75149 Maja Groot Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 1 142.00
R1142 R2- R3- R4-
Sum142 Snit142.00
109. 133889 Steffen Rytter Bengtsson Them Skytteforening
DGI Midtjylland
VS3 1 141.00
R1141 R2- R3- R4-
Sum141 Snit141.00
110. 62432 Bjarne Sørensen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS1 1 140.00
R1140 R2- R3- R4-
Sum140 Snit140.00
111. 57551 Kim Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS2 1 139.00
R1139 R2- R3- R4-
Sum139 Snit139.00
112. 57413 Morten Larsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
VS2 1 139.00
R1139 R2- R3- R4-
Sum139 Snit139.00
113. 46704 Knud Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS2 1 139.00
R1139 R2- R3- R4-
Sum139 Snit139.00
114. 119003 Kim Christensen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 1 137.00
R1137 R2- R3- R4-
Sum137 Snit137.00
115. 66721 Svend Mørup Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
VS3 1 136.00
R1136 R2- R3- R4-
Sum136 Snit136.00
116. 25354 Claus P V Jensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS3 1 135.00
R1135 R2- R3- R4-
Sum135 Snit135.00
117. 62454 Allan J. Asmussen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS3 1 135.00
R1135 R2- R3- R4-
Sum135 Snit135.00
118. 15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
VS3 1 132.00
R1132 R2- R3- R4-
Sum132 Snit132.00
119. 31260 Rikke Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS3 1 131.00
R1131 R2- R3- R4-
Sum131 Snit131.00
120. 60633 Claus Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
VS3 1 129.00
R1129 R2- R3- R4-
Sum129 Snit129.00
121. 17356 Gitte Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
VS3 1 129.00
R1129 R2- R3- R4-
Sum129 Snit129.00
122. 32526 Jens V Jensen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS3 1 127.00
R1127 R2- R3- R4-
Sum127 Snit127.00
123. 106724 Erik Rønne Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
VS3 1 127.00
R1127 R2- R3- R4-
Sum127 Snit127.00
124. 47395 Jesper Eckardt Horne Skytteforening
DGI Fyn
VS3 1 127.00
R1127 R2- R3- R4-
Sum127 Snit127.00
125. 25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
VS3 1 122.00
R1122 R2- R3- R4-
Sum122 Snit122.00
126. 32482 Johannes Jensen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
VS3 1 120.00
R1120 R2- R3- R4-
Sum120 Snit120.00
127. 134295 Søren Stahl Jensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
VS3 1 119.00
R1119 R2- R3- R4-
Sum119 Snit119.00
128. 25565 Jens Jensen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
VS3 1 116.00
R1116 R2- R3- R4-
Sum116 Snit116.00
129. 57914 Lars Jensen Værslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
VS3 1 110.00
R1110 R2- R3- R4-
Sum110 Snit110.00

Til toppen