Riffel, 200m - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 21. juli 2019 - kl. 06:03
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 17 148.18
R1150 R2150 R3150 R4150
Sum600 Snit150.00
2. 61799 Peter Hansen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 9 149.11
R1149 R2150 R3150 R4150
Sum599 Snit149.75
3. 68928 Peter Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 9 148.22
R1149 R2150 R3150 R4150
Sum599 Snit149.75
4. 25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 6 147.83
R1149 R2149 R3149 R4150
Sum597 Snit149.25
5. 63237 Ejgil Reimers Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE1 4 149.00
R1148 R2149 R3149 R4150
Sum596 Snit149.00
6. 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 7 148.14
R1149 R2149 R3149 R4149
Sum596 Snit149.00
7. 21701 Henning B Clausen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 7 148.14
R1150 R2149 R3149 R4148
Sum596 Snit149.00
8. 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 7 148.00
R1150 R2149 R3149 R4148
Sum596 Snit149.00
9. 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 6 148.00
R1150 R2149 R3149 R4148
Sum596 Snit149.00
10. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE1 10 147.50
R1149 R2149 R3149 R4149
Sum596 Snit149.00
11. 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 15 147.13
R1149 R2149 R3149 R4149
Sum596 Snit149.00
12. 53420 Johnny Johansson Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 15 146.87
R1149 R2149 R3149 R4149
Sum596 Snit149.00
13. 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 20 146.75
R1149 R2149 R3149 R4149
Sum596 Snit149.00
14. 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 5 148.40
R1149 R2149 R3149 R4148
Sum595 Snit148.75
15. 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 7 148.29
R1149 R2149 R3149 R4148
Sum595 Snit148.75
16. 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 9 147.56
R1149 R2149 R3149 R4148
Sum595 Snit148.75
17. 53166 Berrit Carlsen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 15 147.20
R1150 R2149 R3148 R4148
Sum595 Snit148.75
18. 69409 Leif Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 14 146.86
R1149 R2149 R3149 R4148
Sum595 Snit148.75
19. 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 17 146.12
R1149 R2149 R3149 R4148
Sum595 Snit148.75
20. 49642 Helge Larsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 4 148.50
R1149 R2149 R3148 R4148
Sum594 Snit148.50
21. 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 6 147.00
R1149 R2148 R3148 R4148
Sum593 Snit148.25
22. 10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 8 146.63
R1149 R2149 R3149 R4146
Sum593 Snit148.25
23. 87542 Claus Frederiksen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 12 145.17
R1148 R2148 R3148 R4148
Sum592 Snit148.00
24. 54312 Bjarne Larsen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 4 147.75
R1150 R2148 R3147 R4146
Sum591 Snit147.75
25. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 7 146.71
R1149 R2149 R3147 R4146
Sum591 Snit147.75
26. 20861 Vagn Åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 12 145.92
R1149 R2148 R3147 R4147
Sum591 Snit147.75
27. 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 23 144.39
R1148 R2148 R3148 R4147
Sum591 Snit147.75
28. 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 11 145.91
R1148 R2148 R3147 R4147
Sum590 Snit147.50
29. 62319 Jens Erik Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 10 144.70
R1148 R2148 R3147 R4147
Sum590 Snit147.50
30. 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 8 144.50
R1148 R2148 R3148 R4146
Sum590 Snit147.50
31. 28579 Christian Kjær Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 4 147.25
R1149 R2147 R3147 R4146
Sum589 Snit147.25
32. 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 10 146.10
R1148 R2147 R3147 R4147
Sum589 Snit147.25
33. 10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 9 145.11
R1149 R2148 R3146 R4146
Sum589 Snit147.25
34. 54186 Tønnes Koch Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 6 145.00
R1148 R2147 R3147 R4147
Sum589 Snit147.25
35. 60777 Leif Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 7 144.86
R1150 R2147 R3146 R4146
Sum589 Snit147.25
36. 26133 Svend Borgbjerg Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 7 145.57
R1148 R2147 R3147 R4146
Sum588 Snit147.00
37. 49092 Jens E. Christensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 9 145.56
R1148 R2147 R3147 R4146
Sum588 Snit147.00
38. 23116 Jens Roland Jensen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 6 145.33
R1149 R2147 R3146 R4146
Sum588 Snit147.00
39. 20681 Hans O. Hansen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 9 144.44
R1149 R2148 R3146 R4145
Sum588 Snit147.00
40. 33414 Tove Thomsen Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 13 144.38
R1148 R2147 R3147 R4146
Sum588 Snit147.00
41. 58322 Kurt Petersen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 11 144.09
R1149 R2147 R3146 R4146
Sum588 Snit147.00
42. 10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE2 12 143.58
R1149 R2148 R3146 R4145
Sum588 Snit147.00
43. 59037 Pelle R. Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 7 145.00
R1149 R2149 R3145 R4144
Sum587 Snit146.75
44. 53054 Per Andersen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 12 144.58
R1147 R2147 R3147 R4146
Sum587 Snit146.75
45. 54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 18 144.17
R1147 R2147 R3147 R4146
Sum587 Snit146.75
46. 22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 19 143.32
R1147 R2147 R3147 R4146
Sum587 Snit146.75
47. 58034 Erik Hansen Holbæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 4 146.50
R1148 R2146 R3146 R4146
Sum586 Snit146.50
48. 35072 Bodil Hansen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
SE1 8 145.00
R1150 R2146 R3146 R4144
Sum586 Snit146.50
49. 68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 9 143.78
R1148 R2147 R3146 R4145
Sum586 Snit146.50
50. 121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 4 146.25
R1148 R2147 R3147 R4143
Sum585 Snit146.25
51. 24407 Vagn Mikkelsen Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 7 144.43
R1147 R2146 R3146 R4146
Sum585 Snit146.25
52. 97642 Flemming Larsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 7 144.14
R1148 R2146 R3145 R4145
Sum584 Snit146.00
53. 70446 Tommi Gjermandsen Kastrup-Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE1 4 145.75
R1148 R2146 R3145 R4144
Sum583 Snit145.75
54. 61312 Sven Holm Jensen Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 4 145.50
R1147 R2146 R3146 R4143
Sum582 Snit145.50
55. 49820 Poul Olsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 17 142.00
R1147 R2145 R3145 R4145
Sum582 Snit145.50
56. 13106 Morten Andersen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
SE1 5 145.00
R1146 R2146 R3145 R4144
Sum581 Snit145.25
57. 62500 Ole Gerner Olsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE2 5 144.60
R1147 R2146 R3144 R4144
Sum581 Snit145.25
58. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE2 6 144.17
R1146 R2146 R3145 R4144
Sum581 Snit145.25
59. 69461 Inge Rusbjerg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 4 145.00
R1146 R2145 R3145 R4144
Sum580 Snit145.00
60. 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
SE1 5 144.40
R1147 R2146 R3144 R4143
Sum580 Snit145.00
61. 80547 Jens Peter Ladegaard Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE2 5 144.20
R1146 R2145 R3145 R4143
Sum579 Snit144.75
62. 53053 Per Henriksen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 9 143.33
R1145 R2145 R3144 R4144
Sum578 Snit144.50
63. 71267 Thorkild Jensen Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 6 142.33
R1145 R2145 R3145 R4143
Sum578 Snit144.50
64. 21256 Einar Højsgård Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 8 142.75
R1145 R2145 R3144 R4143
Sum577 Snit144.25
65. 15095 Flemming Lindemann Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 5 143.00
R1149 R2145 R3141 R4141
Sum576 Snit144.00
66. 48751 Henrik Trolle Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 7 140.86
R1146 R2144 R3144 R4142
Sum576 Snit144.00
67. 49222 Niels Barlebo Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 13 140.69
R1146 R2145 R3142 R4142
Sum575 Snit143.75
68. 33743 Knud Bonde Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE2 6 142.67
R1146 R2144 R3142 R4142
Sum574 Snit143.50
69. 54547 Jette Skov Pedersen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 7 141.14
R1147 R2144 R3142 R4141
Sum574 Snit143.50
70. 116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 9 140.44
R1146 R2144 R3143 R4141
Sum574 Snit143.50
71. 14851 Carsten Hansen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 7 141.71
R1145 R2143 R3143 R4142
Sum573 Snit143.25
72. 63343 Flemming Walther Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 11 138.27
R1146 R2143 R3142 R4142
Sum573 Snit143.25
73. 19466 Finn Karlsson Ulbjerg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 5 142.60
R1144 R2143 R3143 R4142
Sum572 Snit143.00
74. 57006 Kristian Ebbensgaard Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 11 140.91
R1144 R2143 R3143 R4142
Sum572 Snit143.00
75. 67201 Kurt Nielsen Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 9 140.67
R1143 R2143 R3143 R4142
Sum571 Snit142.75
76. 47005 Leif Christensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 5 141.80
R1145 R2143 R3141 R4141
Sum570 Snit142.50
77. 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I
DGI Midtjylland
SE2 5 141.60
R1144 R2143 R3143 R4140
Sum570 Snit142.50
78. 50845 Jørgen Mortensen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 4 142.00
R1146 R2144 R3144 R4134
Sum568 Snit142.00
79. 15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 4 142.00
R1144 R2144 R3141 R4139
Sum568 Snit142.00
80. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE2 8 140.50
R1142 R2142 R3142 R4142
Sum568 Snit142.00
81. 51010 Egon Nielsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 9 139.67
R1143 R2143 R3141 R4140
Sum567 Snit141.75
82. 17359 Finn Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 4 141.50
R1146 R2145 R3142 R4133
Sum566 Snit141.50
83. 120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub
DGI Nordjylland
SE2 8 137.38
R1144 R2141 R3140 R4140
Sum565 Snit141.25
84. 13168 Birgith Andersen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
SE2 5 139.80
R1143 R2142 R3140 R4138
Sum563 Snit140.75
85. 22096 John Madsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 8 138.50
R1145 R2141 R3139 R4138
Sum563 Snit140.75
86. 61802 Peder Pilgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 4 140.50
R1142 R2142 R3141 R4137
Sum562 Snit140.50
87. 58227 Johannes Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 140.25
R1143 R2141 R3139 R4138
Sum561 Snit140.25
88. 25312 John Sander Petersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 4 140.25
R1142 R2142 R3140 R4137
Sum561 Snit140.25
89. 47639 Harry Hansen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
SE2 4 140.00
R1145 R2140 R3140 R4135
Sum560 Snit140.00
90. 46902 Svend Højmark Jensen Hesselager Fore. Sportsklubber
DGI Fyn
SE2 4 138.75
R1141 R2139 R3139 R4136
Sum555 Snit138.75
91. 68747 Tove Rasmussen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 6 136.00
R1141 R2138 R3138 R4138
Sum555 Snit138.75
92. 56316 Per Lund Pedersen Østmøn Sg&i
DGI Storstrømmen
SE2 14 133.14
R1140 R2140 R3138 R4137
Sum555 Snit138.75
93. 66401 Erik Rasmussen Tryg og Nordea Liv & Pension Idrætsklub
DGI Storkøbenhavn
SE2 4 138.50
R1142 R2142 R3138 R4132
Sum554 Snit138.50
94. 22623 Erling Hesel Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE2 4 138.50
R1142 R2141 R3139 R4132
Sum554 Snit138.50
95. 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 6 136.00
R1141 R2139 R3138 R4136
Sum554 Snit138.50
96. 68239 Jørgen Søbæk Sørensen Falsterske Fods Skf Region Hovedst
DGI Storkøbenhavn
SE2 4 138.00
R1143 R2142 R3135 R4132
Sum552 Snit138.00
97. 87368 Susanne Hansen Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 4 136.50
R1142 R2137 R3137 R4130
Sum546 Snit136.50
98. 22262 Preben Jensen Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE2 6 134.67
R1137 R2136 R3135 R4134
Sum542 Snit135.50
99. 119921 I C Abildtrup Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 4 135.25
R1140 R2135 R3134 R4132
Sum541 Snit135.25
100. 53229 Kaj Pedersen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 131.33
R1138 R2136 R3133 R4132
Sum539 Snit134.75
101. 69016 Torben Sonne Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 4 134.50
R1138 R2135 R3134 R4131
Sum538 Snit134.50
102. 87993 Bente Hansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 134.00
R1139 R2136 R3135 R4126
Sum536 Snit134.00
103. 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 4 133.50
R1138 R2138 R3129 R4129
Sum534 Snit133.50
104. 62428 Bjørn Hansen Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 5 131.40
R1137 R2132 R3131 R4130
Sum530 Snit132.50
105. 111975 Ole Christoffersen Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 5 126.60
R1140 R2132 R3128 R4126
Sum526 Snit131.50
106. 87370 Mogens Blomsterberg Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 4 130.50
R1132 R2131 R3130 R4129
Sum522 Snit130.50
107. 61492 Knud A. Marcher Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 4 129.50
R1134 R2131 R3129 R4124
Sum518 Snit129.50
108. 10623 Anders L. Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE2 4 128.75
R1135 R2132 R3129 R4119
Sum515 Snit128.75
109. 61035 Rene T. Nielsen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 4 126.75
R1135 R2131 R3122 R4119
Sum507 Snit126.75
110. 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 4 126.00
R1135 R2129 R3122 R4118
Sum504 Snit126.00
111. 68694 Svend Vahlgren Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 5 113.40
R1126 R2122 R3113 R4103
Sum464 Snit116.00
112. 71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
SE1 3 149.00
R1149 R2149 R3149 R4-
Sum447 Snit149.00
113. 18226 Jens Peter Jensen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 3 146.33
R1147 R2147 R3145 R4-
Sum439 Snit146.33
114. 25369 Bjarne Andersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 3 144.67
R1147 R2144 R3143 R4-
Sum434 Snit144.67
115. 87084 Torben Hjardemål Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 3 143.67
R1144 R2144 R3143 R4-
Sum431 Snit143.67
116. 15956 Egon Larsen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
SE1 3 143.33
R1144 R2143 R3143 R4-
Sum430 Snit143.33
117. 47932 Søren G. Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 142.00
R1145 R2142 R3139 R4-
Sum426 Snit142.00
118. 67449 Peter Christensen Parbst Falsterske Fods Skf Region Hovedst
DGI Storkøbenhavn
SE2 3 142.00
R1148 R2143 R3135 R4-
Sum426 Snit142.00
119. 20643 Lars-Åge Pedersen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 141.33
R1142 R2141 R3141 R4-
Sum424 Snit141.33
120. 69365 Paul Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 141.00
R1144 R2140 R3139 R4-
Sum423 Snit141.00
121. 25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 3 140.67
R1143 R2140 R3139 R4-
Sum422 Snit140.67
122. 34969 Karl Erik Hansen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
SE1 3 140.33
R1145 R2140 R3136 R4-
Sum421 Snit140.33
123. 57564 Jess Nielsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 140.33
R1143 R2139 R3139 R4-
Sum421 Snit140.33
124. 49486 Vang Jarl Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 139.67
R1142 R2140 R3137 R4-
Sum419 Snit139.67
125. 132457 Ejgil Thuesen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 3 139.67
R1141 R2139 R3139 R4-
Sum419 Snit139.67
126. 134619 Ejnar Kjær Møller Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 139.00
R1141 R2141 R3135 R4-
Sum417 Snit139.00
127. 46904 Sv. Aa. Sparrewath Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 137.33
R1140 R2136 R3136 R4-
Sum412 Snit137.33
128. 34560 Jens Kristian Madsen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 137.33
R1141 R2140 R3131 R4-
Sum412 Snit137.33
129. 110371 Ove Guldager Pedersen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 3 137.00
R1144 R2141 R3126 R4-
Sum411 Snit137.00
130. 97318 Niels Olsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 3 136.33
R1145 R2135 R3129 R4-
Sum409 Snit136.33
131. 47043 Karen Sparrewath Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 135.67
R1140 R2137 R3130 R4-
Sum407 Snit135.67
132. 112816 Bernhard Hansen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 135.67
R1138 R2137 R3132 R4-
Sum407 Snit135.67
133. 128748 Flemming Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 135.00
R1138 R2134 R3133 R4-
Sum405 Snit135.00
134. 106733 Kjeld T. Rasmussen Værslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 135.00
R1142 R2136 R3127 R4-
Sum405 Snit135.00
135. 47997 Ole Madsen Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 133.67
R1141 R2134 R3126 R4-
Sum401 Snit133.67
136. 55237 Frank Larsen Østmøn Sg&i
DGI Storstrømmen
SE2 3 133.00
R1134 R2133 R3132 R4-
Sum399 Snit133.00
137. 45411 Ole Vagn Jensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 3 131.33
R1135 R2131 R3128 R4-
Sum394 Snit131.33
138. 69914 Bjarne Clausen Tryg og Nordea Liv & Pension Idrætsklub
DGI Storkøbenhavn
SE2 3 131.33
R1135 R2130 R3129 R4-
Sum394 Snit131.33
139. 68709 Ole Ibsen Hvidovre Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE2 3 131.33
R1132 R2131 R3131 R4-
Sum394 Snit131.33
140. 57211 Arne Jacobsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 130.33
R1131 R2130 R3130 R4-
Sum391 Snit130.33
141. 34634 Lasse Olsen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 120.33
R1129 R2120 R3112 R4-
Sum361 Snit120.33
142. 57857 Rud Ove Nielsen Værslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 120.00
R1131 R2123 R3106 R4-
Sum360 Snit120.00
143. 57868 Poul Boye Hansen Værslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 111.00
R1119 R2108 R3106 R4-
Sum333 Snit111.00
144. 47466 Sten Rasmussen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
SE2 3 99.67
R1116 R2105 R378 R4-
Sum299 Snit99.67
145. 24583 Bruno Grove Nielsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE1 2 147.00
R1149 R2145 R3- R4-
Sum294 Snit147.00
146. 62514 Michael Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE2 2 145.50
R1146 R2145 R3- R4-
Sum291 Snit145.50
147. 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE1 2 145.50
R1146 R2145 R3- R4-
Sum291 Snit145.50
148. 70045 Morten Hammer Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE1 2 145.50
R1147 R2144 R3- R4-
Sum291 Snit145.50
149. 20954 Per Christiansen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 2 144.00
R1145 R2143 R3- R4-
Sum288 Snit144.00
150. 11203 Bent S. Jensen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 2 144.00
R1144 R2144 R3- R4-
Sum288 Snit144.00
151. 61287 Bent Nielsen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 2 142.50
R1143 R2142 R3- R4-
Sum285 Snit142.50
152. 14853 Børge Christensen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
SE2 2 142.00
R1144 R2140 R3- R4-
Sum284 Snit142.00
153. 30043 Peder Bertelsen Mejrup Skytteforening
DGI Vestjylland
SE2 2 142.00
R1145 R2139 R3- R4-
Sum284 Snit142.00
154. 11185 Christian Schultz Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 2 142.00
R1146 R2138 R3- R4-
Sum284 Snit142.00
155. 47128 Finn Christensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
SE1 2 141.50
R1142 R2141 R3- R4-
Sum283 Snit141.50
156. 70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
SE2 2 141.00
R1143 R2139 R3- R4-
Sum282 Snit141.00
157. 67570 Knud Bagge Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE2 2 141.00
R1141 R2141 R3- R4-
Sum282 Snit141.00
158. 45709 Søren Skovgaard Herrested Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 140.00
R1141 R2139 R3- R4-
Sum280 Snit140.00
159. 48293 Bent Ove Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 140.00
R1143 R2137 R3- R4-
Sum280 Snit140.00
160. 10312 Bent Jensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 2 140.00
R1141 R2139 R3- R4-
Sum280 Snit140.00
161. 32360 Knud Bjerre Arnborg Idrætsforening
DGI Midtjylland
SE2 2 140.00
R1143 R2137 R3- R4-
Sum280 Snit140.00
162. 66318 Per Westh-Henrichsen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE1 2 139.00
R1143 R2135 R3- R4-
Sum278 Snit139.00
163. 46861 Aage Stevnsgaard Ollerup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 138.50
R1141 R2136 R3- R4-
Sum277 Snit138.50
164. 12208 Ulla Rasmussen Ulbjerg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 2 137.50
R1139 R2136 R3- R4-
Sum275 Snit137.50
165. 46541 Arne Rasmussen Ollerup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 137.50
R1138 R2137 R3- R4-
Sum275 Snit137.50
166. 19287 Anna Marie Jensen Ulbjerg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 2 137.50
R1139 R2136 R3- R4-
Sum275 Snit137.50
167. 77569 Henning Dam Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE2 2 137.00
R1142 R2132 R3- R4-
Sum274 Snit137.00
168. 68160 Erik Lund Madsen Falsterske Fods Skf Region Hovedst
DGI Storkøbenhavn
SE2 2 136.50
R1139 R2134 R3- R4-
Sum273 Snit136.50
169. 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 2 136.00
R1138 R2134 R3- R4-
Sum272 Snit136.00
170. 101762 Poul Erik Christensen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 135.00
R1141 R2129 R3- R4-
Sum270 Snit135.00
171. 10827 Ole-Vagn Larsen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 2 135.00
R1136 R2134 R3- R4-
Sum270 Snit135.00
172. 48836 Mogens Larsen Herrested Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 134.50
R1146 R2123 R3- R4-
Sum269 Snit134.50
173. 48256 Conni Helding Larsen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 134.50
R1138 R2131 R3- R4-
Sum269 Snit134.50
174. 13509 Allan Christiansen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 2 132.50
R1133 R2132 R3- R4-
Sum265 Snit132.50
175. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 131.50
R1137 R2126 R3- R4-
Sum263 Snit131.50
176. 69777 Ole Abildgaard Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 2 127.00
R1130 R2124 R3- R4-
Sum254 Snit127.00
177. 65156 Ebbe B. Andersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 2 125.00
R1135 R2115 R3- R4-
Sum250 Snit125.00
178. 121924 J.W Deleuran Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 124.00
R1128 R2120 R3- R4-
Sum248 Snit124.00
179. 10910 Henning Nielsen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 2 122.00
R1122 R2122 R3- R4-
Sum244 Snit122.00
180. 68461 Knud Anton Knudsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE2 2 122.00
R1126 R2118 R3- R4-
Sum244 Snit122.00
181. 95606 Helge Johnson Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 115.00
R1116 R2114 R3- R4-
Sum230 Snit115.00
182. 116779 Ove Pedersen Nr. Esterbølle Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 104.50
R1116 R293 R3- R4-
Sum209 Snit104.50
183. 36289 Klaus Jensen Ringkøbing-Skjern Garderforening
DGI Vestjylland
SE2 1 143.00
R1143 R2- R3- R4-
Sum143 Snit143.00
184. 47682 Bent Hansen Sdr. Broby Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 143.00
R1143 R2- R3- R4-
Sum143 Snit143.00
185. 135035 Jan Vrang Hansen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 1 142.00
R1142 R2- R3- R4-
Sum142 Snit142.00
186. 58185 Michael Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 141.00
R1141 R2- R3- R4-
Sum141 Snit141.00
187. 18196 Johannes Purup Nielsen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 1 141.00
R1141 R2- R3- R4-
Sum141 Snit141.00
188. 60811 Karl Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 141.00
R1141 R2- R3- R4-
Sum141 Snit141.00
189. 42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 1 139.00
R1139 R2- R3- R4-
Sum139 Snit139.00
190. 45595 Anni Knudsen Kølstrup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 139.00
R1139 R2- R3- R4-
Sum139 Snit139.00
191. 52205 Bent Johansen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 1 138.00
R1138 R2- R3- R4-
Sum138 Snit138.00
192. 45567 Peder Pedersen Kølstrup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 137.00
R1137 R2- R3- R4-
Sum137 Snit137.00
193. 12301 Hans Haubro Ulbjerg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 1 136.00
R1136 R2- R3- R4-
Sum136 Snit136.00
194. 31176 Hanne Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 1 135.00
R1135 R2- R3- R4-
Sum135 Snit135.00
195. 42834 Ole Hansen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 1 132.00
R1132 R2- R3- R4-
Sum132 Snit132.00
196. 83010 Erik Dall Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 1 130.00
R1130 R2- R3- R4-
Sum130 Snit130.00
197. 48094 Lars Østergaard Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 128.00
R1128 R2- R3- R4-
Sum128 Snit128.00
198. 48236 Erik Tolderlund Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 126.00
R1126 R2- R3- R4-
Sum126 Snit126.00
199. 32074 Niels Jørgen Jensen Arnborg Idrætsforening
DGI Midtjylland
SE2 1 126.00
R1126 R2- R3- R4-
Sum126 Snit126.00
200. 68831 Kurt Nielsen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 126.00
R1126 R2- R3- R4-
Sum126 Snit126.00
201. 66367 Per Holm Frese Tryg og Nordea Liv & Pension Idrætsklub
DGI Storkøbenhavn
SE2 1 124.00
R1124 R2- R3- R4-
Sum124 Snit124.00
202. 14060 Jens Justenlund Åbybro Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 1 122.00
R1122 R2- R3- R4-
Sum122 Snit122.00
203. 55546 Finn K. Larsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 121.00
R1121 R2- R3- R4-
Sum121 Snit121.00
204. 56463 Hans Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 119.00
R1119 R2- R3- R4-
Sum119 Snit119.00
205. 35841 Ryan Faurby Ringkøbing-Skjern Garderforening
DGI Vestjylland
SE2 1 118.00
R1118 R2- R3- R4-
Sum118 Snit118.00
206. 46941 Poul Juul Jacobsen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 1 116.00
R1116 R2- R3- R4-
Sum116 Snit116.00
207. 78909 Carsten Eliasen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 115.00
R1115 R2- R3- R4-
Sum115 Snit115.00
208. 49725 Niels Jus. Pedersen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 89.00
R189 R2- R3- R4-
Sum89 Snit89.00
209. 124452 Paul Erik Kurzweg Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 1 83.00
R183 R2- R3- R4-
Sum83 Snit83.00
210. 73562 Ove Rygaard Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 1 63.00
R163 R2- R3- R4-
Sum63 Snit63.00
211. 78876 Carsten Zachariassen Garderforeningens Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
SE2 1 60.00
R160 R2- R3- R4-
Sum60 Snit60.00

Til toppen