Riffel, 300m - Voksen Åben | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 20. oktober 2019 - kl. 06:03
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 53137 Hanne Andersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
10 238.70
R1245 R2242 R3239 R4239
Sum965 Snit241.25
2. 96141 Allan Stryhn Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
7 230.86
R1240 R2239 R3236 R4231
Sum946 Snit236.50
3. 122163 Maria Andersen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
9 228.89
R1235 R2235 R3234 R4234
Sum938 Snit234.50
4. 115847 Søren Juul Møller Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
3 240.00
R1247 R2240 R3233 R4-
Sum720 Snit240.00
5. 94220 Frederik Pedersen Høng Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
3 234.33
R1236 R2236 R3231 R4-
Sum703 Snit234.33
6. 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
3 231.33
R1236 R2232 R3226 R4-
Sum694 Snit231.33
7. 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
3 227.33
R1243 R2223 R3216 R4-
Sum682 Snit227.33
8. 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
2 242.00
R1244 R2240 R3- R4-
Sum484 Snit242.00
9. 88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
2 237.50
R1239 R2236 R3- R4-
Sum475 Snit237.50
10. 76186 Ken Poulsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2 237.00
R1238 R2236 R3- R4-
Sum474 Snit237.00
11. 82492 Rene Stricker Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2 233.50
R1234 R2233 R3- R4-
Sum467 Snit233.50
12. 109282 Simone Lindhardt Carlsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2 233.00
R1234 R2232 R3- R4-
Sum466 Snit233.00
13. 43374 Allan Clausen Skive skytteforening
DGI Midtjylland
2 232.50
R1234 R2231 R3- R4-
Sum465 Snit232.50
14. 54774 Max Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2 231.00
R1232 R2230 R3- R4-
Sum462 Snit231.00
15. 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i
DGI Sydøstjylland
2 228.50
R1231 R2226 R3- R4-
Sum457 Snit228.50
16. 87623 Daniel Filtenborg Binder Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
2 228.50
R1229 R2228 R3- R4-
Sum457 Snit228.50
17. 104491 Marius Bendixen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
2 226.50
R1236 R2217 R3- R4-
Sum453 Snit226.50
18. 52603 Jes Larsen Paarup Skytteforening
DGI Fyn
2 213.00
R1218 R2208 R3- R4-
Sum426 Snit213.00
19. 111899 Thomas Høvelskov Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
1 246.00
R1246 R2- R3- R4-
Sum246 Snit246.00
20. 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1 243.00
R1243 R2- R3- R4-
Sum243 Snit243.00
21. 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
1 240.00
R1240 R2- R3- R4-
Sum240 Snit240.00
22. 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
1 236.00
R1236 R2- R3- R4-
Sum236 Snit236.00
23. 68697 Steen K. Pedersen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1 233.00
R1233 R2- R3- R4-
Sum233 Snit233.00
24. 81648 Anders Langhorn Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
1 232.00
R1232 R2- R3- R4-
Sum232 Snit232.00
25. 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
1 232.00
R1232 R2- R3- R4-
Sum232 Snit232.00
26. 115681 Martin Frederiksen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
1 231.00
R1231 R2- R3- R4-
Sum231 Snit231.00
27. 131749 Henrik Vorborg Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1 230.00
R1230 R2- R3- R4-
Sum230 Snit230.00
28. 112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
1 228.00
R1228 R2- R3- R4-
Sum228 Snit228.00
29. 43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
1 228.00
R1228 R2- R3- R4-
Sum228 Snit228.00
30. 25362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
1 228.00
R1228 R2- R3- R4-
Sum228 Snit228.00
31. 106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
1 227.00
R1227 R2- R3- R4-
Sum227 Snit227.00
32. 123276 Victor Suhak Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1 226.00
R1226 R2- R3- R4-
Sum226 Snit226.00
33. 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
34. 99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
1 222.00
R1222 R2- R3- R4-
Sum222 Snit222.00
35. 62449 Andreas Gradischnig Strø S&G
DGI Nordsjælland
1 222.00
R1222 R2- R3- R4-
Sum222 Snit222.00
36. 113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
1 216.00
R1216 R2- R3- R4-
Sum216 Snit216.00
37. 60330 Henning Sørensen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1 216.00
R1216 R2- R3- R4-
Sum216 Snit216.00
38. 111628 Johan Reistad Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
1 215.00
R1215 R2- R3- R4-
Sum215 Snit215.00
39. 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
1 214.00
R1214 R2- R3- R4-
Sum214 Snit214.00
40. 97524 Anders Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
1 207.00
R1207 R2- R3- R4-
Sum207 Snit207.00
41. 61580 Carsten Christensen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
1 204.00
R1204 R2- R3- R4-
Sum204 Snit204.00
42. 52069 Bo Pedersen Højby Skytteforening
DGI Fyn
1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00

Til toppen