Standardpistol, 15m - Junior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 28. november 2020 - kl. 06:08
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
JUN 6 264.83
R1272 R2271 R3268 R4265
Sum1076 Snit269.00
2. 108109 Thomas Bøgh Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
JUN 10 258.10
R1268 R2268 R3267 R4261
Sum1064 Snit266.00
3. 120849 Christine Nedergaard Nielsen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
JUN 5 246.80
R1257 R2255 R3249 R4243
Sum1004 Snit251.00
4. 104433 David Stangerup Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
JUN 4 247.00
R1257 R2249 R3242 R4240
Sum988 Snit247.00
5. 135954 Ludvig Diesbjerg Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 5 217.40
R1243 R2218 R3210 R4209
Sum880 Snit220.00
6. 130588 Sebastian Jæger Midtiby Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
JUN 20 179.45
R1233 R2211 R3197 R4196
Sum837 Snit209.25
7. 110525 Astrid Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 3 274.33
R1282 R2279 R3262 R4-
Sum823 Snit274.33
8. 105648 Andreas Borchers Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
JUN 4 182.00
R1211 R2189 R3169 R4159
Sum728 Snit182.00
9. 129449 Storm F Warberg Clausen Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
JUN 4 171.00
R1185 R2171 R3169 R4159
Sum684 Snit171.00
10. 121947 Oliver D. Boesen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 3 225.33
R1235 R2222 R3219 R4-
Sum676 Snit225.33
11. 118146 Axel Olsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
JUN 3 223.67
R1229 R2221 R3221 R4-
Sum671 Snit223.67
12. 118403 Nicklas Daugaard Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
JUN 3 199.67
R1248 R2208 R3143 R4-
Sum599 Snit199.67
13. 122285 Izabela Duracova Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 2 252.00
R1252 R2252 R3- R4-
Sum504 Snit252.00
14. 125004 Victor R. Ehlers Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 2 248.50
R1250 R2247 R3- R4-
Sum497 Snit248.50
15. 108103 Felix Buch Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
JUN 2 246.50
R1260 R2233 R3- R4-
Sum493 Snit246.50
16. 112920 Sif Gorm Hansen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
JUN 2 240.50
R1242 R2239 R3- R4-
Sum481 Snit240.50
17. 120010 Melanie Bengtson Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 2 238.00
R1244 R2232 R3- R4-
Sum476 Snit238.00
18. 141553 Gustav Llndschouw Lindeberg Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
JUN 2 230.00
R1232 R2228 R3- R4-
Sum460 Snit230.00
19. 117322 Lasse Gundersen Bogense Skytteforening
DGI Fyn
JUN 2 222.00
R1226 R2218 R3- R4-
Sum444 Snit222.00
20. 129740 Daniel Andersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
JUN 2 206.00
R1215 R2197 R3- R4-
Sum412 Snit206.00
21. 141277 Sanne Gudmand-Høyer Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
JUN 2 204.50
R1225 R2184 R3- R4-
Sum409 Snit204.50
22. 141926 Per Kim Jacobsen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
JUN 2 201.00
R1211 R2191 R3- R4-
Sum402 Snit201.00
23. 136384 Frederik Søndergaard Christiansen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
JUN 1 264.00
R1264 R2- R3- R4-
Sum264 Snit264.00
24. 128497 Liane Filtenborg Sparta Idrætsforening
DGI Sønderjylland
JUN 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
25. 136264 Alexander Schmidt Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 1 247.00
R1247 R2- R3- R4-
Sum247 Snit247.00
26. 142077 Marcus Bluhme Frandsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
JUN 1 239.00
R1239 R2- R3- R4-
Sum239 Snit239.00
27. 141346 Inge Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 2 117.50
R1136 R299 R3- R4-
Sum235 Snit117.50
28. 140995 Niclas V Jørgensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 222.00
R1222 R2- R3- R4-
Sum222 Snit222.00
29. 123588 Simao Pedro Reposo Frederiksværk Skytteforening
DGI Nordsjælland
JUN 1 200.00
R1200 R2- R3- R4-
Sum200 Snit200.00
30. 105897 Christian Kjellerp Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 184.00
R1184 R2- R3- R4-
Sum184 Snit184.00
31. 114703 Casper Boel Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
JUN 1 184.00
R1184 R2- R3- R4-
Sum184 Snit184.00
32. 140744 Sebastian Rasmussen Rødding Skytteforening
DGI Sydvest
JUN 1 182.00
R1182 R2- R3- R4-
Sum182 Snit182.00
33. 105267 Jacob Andersen Sports skytterne Snedsted
DGI Nordjylland
JUN 1 164.00
R1164 R2- R3- R4-
Sum164 Snit164.00
34. 141258 Jonas Gamst Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 1 152.00
R1152 R2- R3- R4-
Sum152 Snit152.00

Til toppen