Standardpistol, 15m - Fri | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 17. januar 2021 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 32164 Michael Brandt Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 7 287.29
R1292 R2291 R3289 R4286
Sum1158 Snit289.50
2. 88608 Svend Peter Larsen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 5 287.60
R1294 R2290 R3286 R4286
Sum1156 Snit289.00
3. 131850 Carina Marie Lassen Års Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 5 270.00
R1275 R2274 R3272 R4272
Sum1093 Snit273.25
4. 133857 Sonja Andersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 9 266.44
R1276 R2274 R3273 R4270
Sum1093 Snit273.25
5. 101815 Aage Nommensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 5 265.80
R1272 R2267 R3265 R4265
Sum1069 Snit267.25
6. 59392 Aksel Hemmingsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 4 263.25
R1270 R2270 R3265 R4248
Sum1053 Snit263.25
7. 140410 Pia Grøndal Jakobsen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 6 255.67
R1266 R2263 R3261 R4256
Sum1046 Snit261.50
8. 125242 Lotte Buhl Boserup Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 5 254.60
R1271 R2266 R3252 R4244
Sum1033 Snit258.25
9. 141390 Lars H Fischer Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 7 243.71
R1260 R2257 R3257 R4235
Sum1009 Snit252.25
10. 116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 5 243.00
R1257 R2245 R3243 R4240
Sum985 Snit246.25
11. 14158 Svenning Aanundsen Hougaard Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 5 213.80
R1230 R2220 R3218 R4214
Sum882 Snit220.50
12. 143288 Henriette Jensen Thun Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 3 267.33
R1275 R2265 R3262 R4-
Sum802 Snit267.33
13. 32851 Bjarne Madsen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 263.67
R1268 R2262 R3261 R4-
Sum791 Snit263.67
14. 142155 Susanne Lykke Petersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 3 260.00
R1282 R2259 R3239 R4-
Sum780 Snit260.00
15. 94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 256.67
R1265 R2255 R3250 R4-
Sum770 Snit256.67
16. 124625 Allan Elgaard Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 3 254.33
R1266 R2249 R3248 R4-
Sum763 Snit254.33
17. 32710 Egon Stephansen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 249.33
R1261 R2259 R3228 R4-
Sum748 Snit249.33
18. 31797 Vilhelm Birn Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 205.67
R1224 R2215 R3178 R4-
Sum617 Snit205.67
19. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 2 267.00
R1273 R2261 R3- R4-
Sum534 Snit267.00
20. 127675 Mark Munk Lindahl Christensen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 2 262.50
R1267 R2258 R3- R4-
Sum525 Snit262.50
21. 66406 Dan Otto Eriksen Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 2 256.00
R1259 R2253 R3- R4-
Sum512 Snit256.00
22. 119014 Jorge Abos Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 2 252.50
R1261 R2244 R3- R4-
Sum505 Snit252.50
23. 140736 Jesper Kipper Store Heddinge Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 2 252.00
R1266 R2238 R3- R4-
Sum504 Snit252.00
24. 125860 Karin Bøgelund Dars Riis Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 2 248.00
R1251 R2245 R3- R4-
Sum496 Snit248.00
25. 92672 Lonnie Hirtz Nielsen Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 2 245.00
R1246 R2244 R3- R4-
Sum490 Snit245.00
26. 137429 Jørn Sørensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 2 240.50
R1242 R2239 R3- R4-
Sum481 Snit240.50
27. 86095 Lars Ewald Jensen Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 2 234.00
R1244 R2224 R3- R4-
Sum468 Snit234.00
28. 70232 Bent Hansen Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 2 215.00
R1221 R2209 R3- R4-
Sum430 Snit215.00
29. 140535 Jesper Skaarup Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 2 171.50
R1198 R2145 R3- R4-
Sum343 Snit171.50
30. 68970 Per Due Vengfelt Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 2 154.00
R1154 R2154 R3- R4-
Sum308 Snit154.00
31. 59327 Just Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 1 291.00
R1291 R2- R3- R4-
Sum291 Snit291.00
32. 10601 Bo Karup Nielsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
FRI 1 288.00
R1288 R2- R3- R4-
Sum288 Snit288.00
33. 14386 Hardy Grønhøj Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
FRI 1 276.00
R1276 R2- R3- R4-
Sum276 Snit276.00
34. 134253 Charli Petersen Køge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 1 262.00
R1262 R2- R3- R4-
Sum262 Snit262.00
35. 144188 Nataliya Khodorovska Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 2 131.00
R1144 R2118 R3- R4-
Sum262 Snit131.00
36. 114805 Svend Brixen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 1 252.00
R1252 R2- R3- R4-
Sum252 Snit252.00
37. 90346 Jan Oster Pedersen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 1 251.00
R1251 R2- R3- R4-
Sum251 Snit251.00
38. 144202 Niels Jørgen Sørensen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 248.00
R1248 R2- R3- R4-
Sum248 Snit248.00
39. 142737 Ove Sørensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 1 247.00
R1247 R2- R3- R4-
Sum247 Snit247.00
40. 122302 Villy Mattesen Gesten Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 1 218.00
R1218 R2- R3- R4-
Sum218 Snit218.00
41. 112749 Per Kongerslev Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 1 214.00
R1214 R2- R3- R4-
Sum214 Snit214.00
42. 141101 Somar Faraj Hassan Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 1 115.00
R1115 R2- R3- R4-
Sum115 Snit115.00

Til toppen