Standardpistol, 15m - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 17. juni 2019 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 57577 Gert Hansen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 9 281.33
R1289 R2287 R3287 R4284
Sum1147 Snit286.75
2. 49177 Therkel Madsen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 21 279.29
R1286 R2285 R3283 R4282
Sum1136 Snit284.00
3. 32683 Erling Jørgensen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 7 279.43
R1289 R2283 R3283 R4279
Sum1134 Snit283.50
4. 57546 Kurt Bonde Rasmussen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 7 280.14
R1286 R2282 R3282 R4281
Sum1131 Snit282.75
5. 54709 Peter Nielsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 11 277.55
R1286 R2284 R3281 R4279
Sum1130 Snit282.50
6. 40479 Villy Nissen Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
S2H1 7 278.71
R1283 R2282 R3282 R4281
Sum1128 Snit282.00
7. 18474 Bjarne Skibild Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
S2H1 7 276.57
R1286 R2282 R3278 R4278
Sum1124 Snit281.00
8. 31129 Jørn J. Termansen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 12 275.42
R1281 R2281 R3281 R4280
Sum1123 Snit280.75
9. 68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
S2H1 26 272.92
R1286 R2280 R3279 R4278
Sum1123 Snit280.75
10. 107292 Willy Friis Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 13 268.23
R1285 R2280 R3280 R4278
Sum1123 Snit280.75
11. 60041 Theodor Diener Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 16 272.50
R1281 R2281 R3281 R4279
Sum1122 Snit280.50
12. 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 23 274.74
R1281 R2280 R3280 R4280
Sum1121 Snit280.25
13. 61194 Ib Naumann Vordingborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 10 276.80
R1283 R2280 R3279 R4278
Sum1120 Snit280.00
14. 35758 Bent Thorvald Knudsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
S2H1 15 267.27
R1284 R2281 R3279 R4276
Sum1120 Snit280.00
15. 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
S2H1 9 274.56
R1284 R2280 R3277 R4276
Sum1117 Snit279.25
16. 10439 Søren Kogsbøll Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 4 279.00
R1283 R2280 R3278 R4275
Sum1116 Snit279.00
17. 24741 Henryk Tenenbaum Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
S2H1 11 272.18
R1281 R2280 R3278 R4276
Sum1115 Snit278.75
18. 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 9 275.78
R1278 R2278 R3277 R4276
Sum1109 Snit277.25
19. 101166 Helge Kelkeland Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 7 273.43
R1279 R2278 R3277 R4275
Sum1109 Snit277.25
20. 34728 Kim Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 17 268.12
R1279 R2278 R3274 R4274
Sum1105 Snit276.25
21. 44403 Karl E Nielsen Haderslev Skyttekreds
DGI Sønderjylland
S2H1 5 274.20
R1279 R2277 R3275 R4271
Sum1102 Snit275.50
22. 56963 Palle Buus Jensen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 6 272.00
R1279 R2275 R3275 R4273
Sum1102 Snit275.50
23. 81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 10 270.20
R1279 R2275 R3274 R4273
Sum1101 Snit275.25
24. 31021 Poul Vinkler Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 6 272.17
R1280 R2280 R3270 R4269
Sum1099 Snit274.75
25. 91950 Mogens Bering Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
S2H1 12 271.83
R1276 R2275 R3274 R4274
Sum1099 Snit274.75
26. 86797 Leif Ravn Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 15 264.67
R1282 R2273 R3273 R4269
Sum1097 Snit274.25
27. 34726 Knud E. Müller Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 10 270.10
R1276 R2275 R3272 R4272
Sum1095 Snit273.75
28. 63419 Steen Pico Nielsen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
S2H1 9 268.89
R1275 R2275 R3275 R4270
Sum1095 Snit273.75
29. 59263 Povl Nissen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 9 268.78
R1276 R2275 R3272 R4272
Sum1095 Snit273.75
30. 21400 Preben Rasmussen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 7 270.71
R1278 R2274 R3273 R4269
Sum1094 Snit273.50
31. 49953 Poul Basse Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 13 265.23
R1275 R2273 R3272 R4272
Sum1092 Snit273.00
32. 19321 Niels Peter Bro Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 6 270.33
R1276 R2276 R3271 R4267
Sum1090 Snit272.50
33. 16135 Anni Sørensen Mou og Omegns Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 9 264.33
R1278 R2274 R3272 R4266
Sum1090 Snit272.50
34. 24504 John Jørgensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
S2H1 9 266.11
R1278 R2272 R3270 R4268
Sum1088 Snit272.00
35. 53264 Torben Eskildsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 32 261.03
R1274 R2274 R3270 R4270
Sum1088 Snit272.00
36. 15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 6 268.33
R1275 R2273 R3272 R4267
Sum1087 Snit271.75
37. 93569 Hans Mathiasen Års Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 4 271.25
R1276 R2271 R3270 R4268
Sum1085 Snit271.25
38. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
S2H1 4 271.25
R1279 R2272 R3270 R4264
Sum1085 Snit271.25
39. 56653 Arne Nielsen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 6 267.83
R1274 R2274 R3270 R4265
Sum1083 Snit270.75
40. 134780 Aksel Jørgensen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 23 262.04
R1273 R2272 R3270 R4268
Sum1083 Snit270.75
41. 19371 Bjarne Visgård Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 7 269.14
R1273 R2273 R3268 R4268
Sum1082 Snit270.50
42. 56644 Leif Andersen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 10 263.90
R1272 R2272 R3270 R4268
Sum1082 Snit270.50
43. 112494 Frank Skaarup Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 5 268.80
R1273 R2269 R3269 R4269
Sum1080 Snit270.00
44. 86383 Ralf Køhler Nielsen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 6 264.67
R1276 R2273 R3272 R4259
Sum1080 Snit270.00
45. 56737 René Kelberg Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 15 260.07
R1276 R2270 R3268 R4266
Sum1080 Snit270.00
46. 127004 Bjørk Poulsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 4 269.75
R1272 R2270 R3270 R4267
Sum1079 Snit269.75
47. 128729 Jens Dall Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
S2H1 9 262.67
R1281 R2268 R3264 R4263
Sum1076 Snit269.00
48. 121421 Carl Nielsen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
S2H1 6 263.83
R1274 R2271 R3267 R4263
Sum1075 Snit268.75
49. 49477 Gert Riber Schultz HPRD/ROID Fyn Skyttekreds
DGI Fyn
S2H1 4 268.50
R1274 R2272 R3267 R4261
Sum1074 Snit268.50
50. 62242 Magnus Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
S2H1 5 267.80
R1275 R2267 R3267 R4265
Sum1074 Snit268.50
51. 57506 Uffe Nielsen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 7 263.86
R1273 R2269 R3266 R4266
Sum1074 Snit268.50
52. 66135 Niels Kjær Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
S2H1 6 265.00
R1270 R2269 R3268 R4266
Sum1073 Snit268.25
53. 125373 Jan Tonny Sørensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 7 262.71
R1279 R2270 R3263 R4261
Sum1073 Snit268.25
54. 132165 Knud Pedersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H1 19 255.37
R1271 R2269 R3267 R4266
Sum1073 Snit268.25
55. 17598 Per Olesen Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 6 264.67
R1272 R2270 R3266 R4263
Sum1071 Snit267.75
56. 51010 Egon Nielsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
S2H1 8 263.13
R1270 R2268 R3267 R4265
Sum1070 Snit267.50
57. 13543 Villy Hvarregaard Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 4 266.75
R1272 R2271 R3269 R4255
Sum1067 Snit266.75
58. 41464 Carsten Qvist Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
S2H1 11 261.09
R1270 R2266 R3266 R4265
Sum1067 Snit266.75
59. 17093 Jørgen Jørgensen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 12 260.50
R1270 R2267 R3266 R4264
Sum1067 Snit266.75
60. 12415 Ernst Klysner Jensen Års Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 7 260.86
R1273 R2268 R3263 R4262
Sum1066 Snit266.50
61. 129191 Jørgen Sørbye Friis Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 7 261.43
R1272 R2266 R3266 R4261
Sum1065 Snit266.25
62. 86413 Tony Schultz Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 7 260.00
R1268 R2267 R3266 R4256
Sum1057 Snit264.25
63. 35103 Uffe Borch Hansen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 6 258.83
R1265 R2265 R3262 R4261
Sum1053 Snit263.25
64. 27884 Magnus Harritz Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
S2H1 5 260.60
R1272 R2265 R3258 R4257
Sum1052 Snit263.00
65. 125490 Kim Wiencken Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
S2H1 7 254.86
R1270 R2264 R3260 R4258
Sum1052 Snit263.00
66. 23219 Bent Kjeldsen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 4 262.25
R1268 R2263 R3261 R4257
Sum1049 Snit262.25
67. 68465 Kirsten Sanders Karby Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 5 260.60
R1269 R2266 R3259 R4255
Sum1049 Snit262.25
68. 11203 Bent S. Jensen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 5 259.60
R1274 R2259 R3258 R4257
Sum1048 Snit262.00
69. 82972 Carsten Tang-Petersen Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
S2H1 15 251.47
R1269 R2261 R3260 R4258
Sum1048 Snit262.00
70. 66161 Knud Winther Knudsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
S2H1 9 258.33
R1267 R2260 R3260 R4260
Sum1047 Snit261.75
71. 62815 Aleksander Olinger Farum Skytteforening
DGI Nordsjælland
S2H1 7 255.29
R1269 R2264 R3259 R4253
Sum1045 Snit261.25
72. 102953 Preben Vesterager Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H1 21 247.62
R1268 R2259 R3259 R4259
Sum1045 Snit261.25
73. 129196 Karl-Erik Dam Sørensen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 6 255.00
R1263 R2262 R3261 R4257
Sum1043 Snit260.75
74. 55529 H. C. Danielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 7 255.29
R1263 R2262 R3260 R4257
Sum1042 Snit260.50
75. 102023 Frank Christiansen Sportsskytterne Frederikshavn
DGI Nordjylland
S2H1 6 253.67
R1274 R2268 R3253 R4247
Sum1042 Snit260.50
76. 46500 Henning Frederiksen Ollerup Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 10 251.60
R1269 R2259 R3258 R4256
Sum1042 Snit260.50
77. 130700 Birthe Ringgaard Pedersen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 9 251.44
R1270 R2258 R3257 R4255
Sum1040 Snit260.00
78. 55855 Niels Ernst Johansson Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 5 258.20
R1267 R2261 R3257 R4254
Sum1039 Snit259.75
79. 10998 Tom E. Hansen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 4 259.25
R1265 R2263 R3259 R4250
Sum1037 Snit259.25
80. 81109 John Harry Nielsen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H1 5 256.80
R1267 R2258 R3255 R4254
Sum1034 Snit258.50
81. 37684 Niels Åge Vastrup Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H1 9 251.00
R1263 R2260 R3257 R4254
Sum1034 Snit258.50
82. 56594 Max Poulsen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 4 258.25
R1265 R2259 R3259 R4250
Sum1033 Snit258.25
83. 19748 Erik Hjorth Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 6 255.00
R1260 R2260 R3258 R4255
Sum1033 Snit258.25
84. 134511 Alex Rasmussen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H2 6 252.50
R1263 R2259 R3256 R4254
Sum1032 Snit258.00
85. 111684 Tom Fangel Århus Pistolklub
DGI Østjylland
S2H1 6 252.83
R1264 R2256 R3255 R4253
Sum1028 Snit257.00
86. 17233 Børge Nielsen St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
S2H1 4 256.50
R1264 R2263 R3258 R4241
Sum1026 Snit256.50
87. 30371 Verner Madsen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 10 249.10
R1258 R2257 R3254 R4253
Sum1022 Snit255.50
88. 62335 Ivan Olesen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
S2H2 5 252.40
R1267 R2256 R3251 R4247
Sum1021 Snit255.25
89. 114867 Niels Halvor Christensen Stadil-Vedersø Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H2 11 243.36
R1259 R2255 R3254 R4253
Sum1021 Snit255.25
90. 15298 Henning Mortensen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 6 252.17
R1257 R2257 R3253 R4253
Sum1020 Snit255.00
91. 68363 Frank Grann Pedersen Lyngby-Taarbæk Skytterne
DGI Storkøbenhavn
S2H1 5 249.80
R1260 R2260 R3251 R4247
Sum1018 Snit254.50
92. 11185 Christian Schultz Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 5 252.00
R1263 R2255 R3252 R4246
Sum1016 Snit254.00
93. 113085 Lars Larsen Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H2 4 253.50
R1262 R2254 R3249 R4249
Sum1014 Snit253.50
94. 42546 Susanne Haas Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
S2H1 6 248.50
R1254 R2254 R3252 R4252
Sum1012 Snit253.00
95. 15504 Anton Andersen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 4 252.50
R1258 R2256 R3249 R4247
Sum1010 Snit252.50
96. 126724 Preben John Christensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 7 245.43
R1257 R2253 R3250 R4250
Sum1010 Snit252.50
97. 96482 Jens Meldgaard Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 4 251.75
R1259 R2258 R3252 R4238
Sum1007 Snit251.75
98. 99764 Hans Ove Rasmussen Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 4 251.75
R1253 R2253 R3252 R4249
Sum1007 Snit251.75
99. 129904 Jørgen Kløker Olsen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 4 251.75
R1269 R2266 R3244 R4228
Sum1007 Snit251.75
100. 129836 Henrik Frank Laursen Værløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
S2H2 6 244.17
R1261 R2260 R3244 R4242
Sum1007 Snit251.75
101. 15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 4 251.50
R1262 R2251 R3250 R4243
Sum1006 Snit251.50
102. 56409 Bjarne Jørgensen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 6 247.17
R1257 R2254 R3250 R4245
Sum1006 Snit251.50
103. 19081 Bent Ørskov Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 6 245.50
R1256 R2256 R3251 R4243
Sum1006 Snit251.50
104. 68784 Per Sejer Store Heddinge Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 4 251.00
R1255 R2253 R3251 R4245
Sum1004 Snit251.00
105. 70250 Stig Madsen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
S2H2 9 243.44
R1256 R2252 R3250 R4245
Sum1003 Snit250.75
106. 11398 Kristian Klemmensen Brønderslev Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 4 250.25
R1259 R2255 R3247 R4240
Sum1001 Snit250.25
107. 11035 Per Kristensen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 4 250.00
R1257 R2250 R3248 R4245
Sum1000 Snit250.00
108. 97964 Jens Jørgen Udbye Nielsen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
S2H1 4 250.00
R1254 R2253 R3251 R4242
Sum1000 Snit250.00
109. 119569 Carsten Larsen Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 9 239.33
R1260 R2252 R3248 R4239
Sum999 Snit249.75
110. 129365 Torben Caroc KLK Hovedkreds
DGI Storkøbenhavn
S2H2 13 227.00
R1257 R2249 R3249 R4244
Sum999 Snit249.75
111. 57003 Kurt Kabler Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 4 249.25
R1256 R2252 R3248 R4241
Sum997 Snit249.25
112. 132916 Pelle Timmermann Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
S2H2 7 242.00
R1262 R2247 R3243 R4243
Sum995 Snit248.75
113. 82871 Boje Lundberg Jensen Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
S2H2 8 241.88
R1251 R2250 R3247 R4245
Sum993 Snit248.25
114. 81166 Henning Kamp Farum Skytteforening
DGI Nordsjælland
S2H2 6 242.83
R1261 R2244 R3244 R4243
Sum992 Snit248.00
115. 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 5 245.60
R1259 R2245 R3245 R4242
Sum991 Snit247.75
116. 126464 Ulrich Normann Pedersen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 8 238.00
R1250 R2250 R3250 R4241
Sum991 Snit247.75
117. 23613 Kjeld Jørgensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
S2H2 5 246.00
R1251 R2248 R3247 R4244
Sum990 Snit247.50
118. 11409 Jørn Ellesgård Brønderslev Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 4 246.75
R1262 R2251 R3239 R4235
Sum987 Snit246.75
119. 40622 Knud Erik Høgh Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
S2H2 5 244.20
R1252 R2248 R3244 R4242
Sum986 Snit246.50
120. 137434 Nils Bøyesen KLK Hovedkreds
DGI Storkøbenhavn
S2H2 7 239.86
R1260 R2246 R3241 R4239
Sum986 Snit246.50
121. 50300 Asbjørn Christensen Otterup Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 4 246.00
R1256 R2256 R3239 R4233
Sum984 Snit246.00
122. 133544 Jens Midtiby Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H2 15 236.20
R1249 R2247 R3244 R4244
Sum984 Snit246.00
123. 58185 Michael Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 11 233.36
R1251 R2246 R3245 R4242
Sum984 Snit246.00
124. 83306 Bjarne Christian Lund Hansen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 5 242.80
R1259 R2245 R3243 R4236
Sum983 Snit245.75
125. 19730 Gunnar Mejlby Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H2 6 242.50
R1252 R2244 R3244 R4243
Sum983 Snit245.75
126. 22459 Kjeld Poulsen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
S2H2 7 240.00
R1253 R2247 R3242 R4238
Sum980 Snit245.00
127. 137653 Johnny Hansen Lyngby-Taarbæk Skytterne
DGI Storkøbenhavn
S2H2 5 239.40
R1258 R2245 R3240 R4236
Sum979 Snit244.75
128. 128175 Annette Thorup Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
S2H2 5 240.00
R1253 R2243 R3240 R4240
Sum976 Snit244.00
129. 97189 Karl Hans Larsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
S2H2 8 238.88
R1248 R2245 R3244 R4239
Sum976 Snit244.00
130. 42281 Allan Thomsen Gram Skytteforening
DGI Sønderjylland
S2H2 4 242.25
R1250 R2246 R3242 R4231
Sum969 Snit242.25
131. 19785 Bent Svejstrup Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H2 7 238.14
R1244 R2244 R3243 R4238
Sum969 Snit242.25
132. 92084 Marie Hansen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H2 5 235.20
R1245 R2242 R3242 R4240
Sum969 Snit242.25
133. 16666 Leif Jakobsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 4 241.75
R1246 R2241 R3241 R4239
Sum967 Snit241.75
134. 12297 John Kristensen Ulbjerg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H2 4 241.75
R1246 R2243 R3242 R4236
Sum967 Snit241.75
135. 56561 Ernst Adriansen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 4 241.75
R1249 R2247 R3242 R4229
Sum967 Snit241.75
136. 82346 Claus Vadum Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
S2H2 12 223.25
R1258 R2248 R3234 R4226
Sum966 Snit241.50
137. 59983 Jørgen Kristensen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 7 232.57
R1248 R2244 R3237 R4236
Sum965 Snit241.25
138. 56284 Benny Christiansen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 11 227.09
R1251 R2250 R3232 R4231
Sum964 Snit241.00
139. 135427 Johnny Stævngaard Errindlev Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 4 240.25
R1254 R2240 R3237 R4230
Sum961 Snit240.25
140. 57084 Elmer Madsen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 4 239.75
R1247 R2247 R3241 R4224
Sum959 Snit239.75
141. 116963 Jan Van de Louw Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 5 235.40
R1245 R2242 R3236 R4235
Sum958 Snit239.50
142. 54922 Flemming Karlsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 4 239.25
R1250 R2241 R3239 R4227
Sum957 Snit239.25
143. 44044 Finn H. O. Andersen Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
S2H2 7 234.57
R1242 R2241 R3239 R4235
Sum957 Snit239.25
144. 56566 Alex Kulle Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 4 238.25
R1249 R2238 R3235 R4231
Sum953 Snit238.25
145. 109969 Ejvind Sørensen Blovstrød Pistolskytteforening
DGI Nordsjælland
S2H2 4 238.00
R1246 R2244 R3243 R4219
Sum952 Snit238.00
146. 94052 Jan Christensen Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
S2H2 8 230.13
R1244 R2242 R3235 R4231
Sum952 Snit238.00
147. 39413 Ejlif B. Christensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
S2H2 17 222.53
R1239 R2239 R3238 R4236
Sum952 Snit238.00
148. 127992 Kurt Simonsen Sportsskytterne Frederikshavn
DGI Nordjylland
S2H2 4 237.75
R1254 R2243 R3240 R4214
Sum951 Snit237.75
149. 58397 Erik Jensen Orø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 6 233.83
R1250 R2235 R3232 R4230
Sum947 Snit236.75
150. 44032 Henning Dall Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
S2H2 6 228.00
R1243 R2241 R3236 R4227
Sum947 Snit236.75
151. 12301 Hans Haubro Ulbjerg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H2 4 236.00
R1243 R2241 R3239 R4221
Sum944 Snit236.00
152. 95488 Henrik Braun Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H2 4 235.25
R1241 R2240 R3236 R4224
Sum941 Snit235.25
153. 128684 Jan Kauffmann Orø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 6 230.67
R1252 R2237 R3228 R4224
Sum941 Snit235.25
154. 56611 Hans M. Jensen Store Heddinge Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 4 235.00
R1246 R2241 R3232 R4221
Sum940 Snit235.00
155. 62137 Aage S. Christensen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
S2H2 5 229.20
R1254 R2249 R3217 R4216
Sum936 Snit234.00
156. 136178 Otmann Svendsen Brønderslev Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 4 233.50
R1242 R2232 R3232 R4228
Sum934 Snit233.50
157. 38013 Bente Andersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H2 25 218.20
R1237 R2235 R3232 R4230
Sum934 Snit233.50
158. 42693 Hans Hansen Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
S2H2 4 233.00
R1250 R2234 R3232 R4216
Sum932 Snit233.00
159. 135230 Bjarne Østergaard Errindlev Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 4 232.00
R1237 R2232 R3230 R4229
Sum928 Snit232.00
160. 135231 Lech Bojanowski Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 5 227.40
R1240 R2232 R3228 R4227
Sum927 Snit231.75
161. 120377 Ivan Lauritsen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H2 8 216.00
R1237 R2234 R3233 R4222
Sum926 Snit231.50
162. 86414 Hannelore Schultz Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 6 223.17
R1237 R2236 R3225 R4224
Sum922 Snit230.50
163. 14643 Markus Hierzmann Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 11 217.91
R1248 R2227 R3224 R4221
Sum920 Snit230.00
164. 135318 Frode Haaning Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H2 8 216.13
R1240 R2238 R3222 R4217
Sum917 Snit229.25
165. 134989 Kim Thorenfeldt Nielsen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 4 229.00
R1238 R2238 R3233 R4207
Sum916 Snit229.00
166. 56747 Niels Jensen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 5 226.00
R1236 R2235 R3225 R4219
Sum915 Snit228.75
167. 116957 Vivi Hedegaard Sportsskytterne Frederikshavn
DGI Nordjylland
S2H2 5 222.80
R1236 R2234 R3227 R4214
Sum911 Snit227.75
168. 67459 Otto Reenberg Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
S2H2 6 217.17
R1230 R2230 R3225 R4223
Sum908 Snit227.00
169. 62156 Svend Christensen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
S2H2 7 216.86
R1233 R2227 R3224 R4222
Sum906 Snit226.50
170. 44318 Bruno Steffen Samuelsson Haderslev Skyttekreds
DGI Sønderjylland
S2H2 4 225.25
R1248 R2236 R3219 R4198
Sum901 Snit225.25
171. 56579 Rita Marie Jensen Store Heddinge Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 4 224.00
R1238 R2236 R3226 R4196
Sum896 Snit224.00
172. 47303 Gerda Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 7 219.29
R1247 R2221 R3214 R4214
Sum896 Snit224.00
173. 121327 Ebbe Cordes Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
S2H2 9 208.67
R1232 R2224 R3223 R4217
Sum896 Snit224.00
174. 95547 John Lynge Hansen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 4 223.50
R1253 R2225 R3212 R4204
Sum894 Snit223.50
175. 92900 Mogens Danielsen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 9 211.33
R1229 R2228 R3220 R4217
Sum894 Snit223.50
176. 118755 Gunnar Jensen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H2 11 206.27
R1229 R2226 R3219 R4213
Sum887 Snit221.75
177. 14158 Svenning Aanundsen Hougaard Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 12 197.67
R1242 R2221 R3214 R4206
Sum883 Snit220.75
178. 56139 Søren Wahlgren Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 4 220.25
R1234 R2230 R3220 R4197
Sum881 Snit220.25
179. 106388 Peter Allan Reynolds Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
S2H2 22 209.91
R1224 R2220 R3218 R4218
Sum880 Snit220.00
180. 56463 Hans Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 8 212.75
R1228 R2220 R3217 R4214
Sum879 Snit219.75
181. 125023 Carlo Pedersen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 14 186.21
R1249 R2222 R3203 R4198
Sum872 Snit218.00
182. 69088 Niels Asp Nielsen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
S2H2 4 216.50
R1247 R2229 R3201 R4189
Sum866 Snit216.50
183. 61745 Dorrit Thers Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
S2H2 7 204.86
R1229 R2220 R3206 R4204
Sum859 Snit214.75
184. 19087 Anker Olesen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H2 6 210.50
R1214 R2213 R3213 R4209
Sum849 Snit212.25
185. 134988 Benny Andersen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 4 209.00
R1220 R2210 R3204 R4202
Sum836 Snit209.00
186. 114882 Poul Nielsen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 4 206.00
R1235 R2212 R3199 R4178
Sum824 Snit206.00
187. 125573 Bent Henry Poulsen Skytteforeningen Af 1949
DGI Storkøbenhavn
S2H2 4 203.50
R1225 R2212 R3201 R4176
Sum814 Snit203.50
188. 47017 Kurt Larsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
S2H1 3 270.33
R1279 R2267 R3265 R4-
Sum811 Snit270.33
189. 131899 Thomas Brask Jensen Blovstrød Pistolskytteforening
DGI Nordsjælland
S2H2 5 201.20
R1207 R2207 R3198 R4198
Sum810 Snit202.50
190. 109389 Lars Chr. Madsen KLK Hovedkreds
DGI Storkøbenhavn
S2H2 4 201.25
R1214 R2210 R3203 R4178
Sum805 Snit201.25
191. 133537 Jan Haastrup Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
S2H1 3 267.00
R1276 R2264 R3261 R4-
Sum801 Snit267.00
192. 63291 Palle Milton Jensen Blovstrød Pistolskytteforening
DGI Nordsjælland
S2H2 5 197.40
R1203 R2203 R3198 R4192
Sum796 Snit199.00
193. 24106 Henrik K Pedersen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
S2H1 3 263.00
R1275 R2257 R3257 R4-
Sum789 Snit263.00
194. 34225 Peter Eklund Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 3 262.67
R1266 R2263 R3259 R4-
Sum788 Snit262.67
195. 26832 Poul E. Jacobsen Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 3 260.33
R1275 R2253 R3253 R4-
Sum781 Snit260.33
196. 27071 Jørn N. Kristensen Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 3 260.00
R1263 R2261 R3256 R4-
Sum780 Snit260.00
197. 59392 Aksel Hemmingsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 3 258.33
R1263 R2258 R3254 R4-
Sum775 Snit258.33
198. 67846 Ole Elmgaard Rasmussen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 3 255.67
R1263 R2257 R3247 R4-
Sum767 Snit255.67
199. 128415 Poul Erik Borg Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
S2H2 3 255.67
R1265 R2253 R3249 R4-
Sum767 Snit255.67
200. 83286 Ole Collin Rasmussen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
S2H1 3 255.33
R1258 R2255 R3253 R4-
Sum766 Snit255.33
201. 127013 Torben Johansen Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
S2H2 7 185.71
R1197 R2191 R3191 R4184
Sum763 Snit190.75
202. 53223 Kim Ohm Svendsen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 3 253.33
R1267 R2267 R3226 R4-
Sum760 Snit253.33
203. 51757 Hans Peter Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
S2H2 3 252.33
R1256 R2252 R3249 R4-
Sum757 Snit252.33
204. 46786 Flemming T.Hansen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 3 252.00
R1254 R2253 R3249 R4-
Sum756 Snit252.00
205. 46541 Arne Rasmussen Ollerup Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 3 251.67
R1255 R2252 R3248 R4-
Sum755 Snit251.67
206. 27073 Jørgen Landbo Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H2 3 251.33
R1253 R2251 R3250 R4-
Sum754 Snit251.33
207. 32017 Poul Nykjær Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H2 3 251.33
R1261 R2252 R3241 R4-
Sum754 Snit251.33
208. 49316 John Iversen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 3 250.00
R1255 R2252 R3243 R4-
Sum750 Snit250.00
209. 47327 Bente Thunberg Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 3 249.00
R1255 R2250 R3242 R4-
Sum747 Snit249.00
210. 15650 Troels Nielsen Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 3 248.67
R1256 R2251 R3239 R4-
Sum746 Snit248.67
211. 82887 Leif Larsen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 4 186.50
R1196 R2194 R3180 R4176
Sum746 Snit186.50
212. 54116 Ole Ebbe Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 3 245.33
R1251 R2243 R3242 R4-
Sum736 Snit245.33
213. 60050 Mogens Hemann Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 3 244.67
R1253 R2244 R3237 R4-
Sum734 Snit244.67
214. 29960 Toby Wium Mejrup Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H1 3 244.33
R1249 R2242 R3242 R4-
Sum733 Snit244.33
215. 98824 Ulrik Holm Lyngby-Taarbæk Skytterne
DGI Storkøbenhavn
S2H2 3 241.67
R1248 R2239 R3238 R4-
Sum725 Snit241.67
216. 38336 Hans Johnsen Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
S2H2 3 239.67
R1253 R2243 R3223 R4-
Sum719 Snit239.67
217. 27817 Poul Poulsen Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
S2H2 3 239.67
R1252 R2236 R3231 R4-
Sum719 Snit239.67
218. 90087 John Henry Just Schreiber Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 3 239.33
R1246 R2242 R3230 R4-
Sum718 Snit239.33
219. 27137 Asbjørn Elazar Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 3 238.33
R1246 R2246 R3223 R4-
Sum715 Snit238.33
220. 129361 Jesper Asmussen KLK Hovedkreds
DGI Storkøbenhavn
S2H2 4 178.00
R1191 R2187 R3169 R4165
Sum712 Snit178.00
221. 24944 Lars Kalsmose Postens Skytteforening
DGI Østjylland
S2H2 3 233.67
R1240 R2231 R3230 R4-
Sum701 Snit233.67
222. 42592 Mona Schmidt Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
S2H2 3 233.67
R1243 R2236 R3222 R4-
Sum701 Snit233.67
223. 67648 Jan Wybrandt Amagerlands Skytteveteraner
DGI Storkøbenhavn
S2H2 6 161.00
R1194 R2186 R3174 R4145
Sum699 Snit174.75
224. 70531 Per S. Bengtsson Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
S2H2 4 171.50
R1197 R2167 R3165 R4157
Sum686 Snit171.50
225. 133989 Kim Orloff Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
S2H2 3 228.00
R1235 R2232 R3217 R4-
Sum684 Snit228.00
226. 39145 Preben Duus Hermansen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
S2H2 3 224.00
R1229 R2223 R3220 R4-
Sum672 Snit224.00
227. 124664 Kirsten Marie Kjær Thomsen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 3 223.33
R1232 R2220 R3218 R4-
Sum670 Snit223.33
228. 18494 Benny Dyrby Pedersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
S2H2 3 216.67
R1226 R2218 R3206 R4-
Sum650 Snit216.67
229. 57031 Jørgen Olsen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 3 215.67
R1234 R2216 R3197 R4-
Sum647 Snit215.67
230. 49306 Jørgen Jørgensen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 3 214.33
R1224 R2213 R3206 R4-
Sum643 Snit214.33
231. 52956 Evald Pedersen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
S2H2 3 213.00
R1215 R2214 R3210 R4-
Sum639 Snit213.00
232. 101976 Kurt Schiøler Andersen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 3 202.67
R1226 R2212 R3170 R4-
Sum608 Snit202.67
233. 57081 Erik Svantemann Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 3 194.67
R1215 R2200 R3169 R4-
Sum584 Snit194.67
234. 20850 John Mikkelsen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H1 2 277.00
R1283 R2271 R3- R4-
Sum554 Snit277.00
235. 112365 John Nørholm Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
S2H2 3 183.67
R1225 R2167 R3159 R4-
Sum551 Snit183.67
236. 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 2 273.00
R1277 R2269 R3- R4-
Sum546 Snit273.00
237. 26945 Carl E. Boll Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 2 272.00
R1273 R2271 R3- R4-
Sum544 Snit272.00
238. 61271 Finn Larsen Nexø Skytteforening
DGI Bornholm
S2H1 2 268.00
R1271 R2265 R3- R4-
Sum536 Snit268.00
239. 17262 Annette Hyldgaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 2 266.50
R1270 R2263 R3- R4-
Sum533 Snit266.50
240. 92970 Tommy Kessler Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
S2H1 2 261.50
R1269 R2254 R3- R4-
Sum523 Snit261.50
241. 58380 Henrik Bendtsen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 2 261.00
R1262 R2260 R3- R4-
Sum522 Snit261.00
242. 105678 Kurt Pedersen Hobro Egnens Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 2 260.00
R1262 R2258 R3- R4-
Sum520 Snit260.00
243. 135444 Ole Korsvig Errindlev Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 2 259.50
R1260 R2259 R3- R4-
Sum519 Snit259.50
244. 92714 Stig Stendrup Hobro Egnens Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H1 2 258.50
R1261 R2256 R3- R4-
Sum517 Snit258.50
245. 31699 Henning Ørregaard Ikast Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H1 2 257.50
R1261 R2254 R3- R4-
Sum515 Snit257.50
246. 99633 George Michagin Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 2 257.00
R1267 R2247 R3- R4-
Sum514 Snit257.00
247. 134588 Leif Bech Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 2 254.00
R1271 R2237 R3- R4-
Sum508 Snit254.00
248. 64636 Ole Nielsen Rudkøbing Skyttekreds
DGI Fyn
S2H2 2 252.50
R1258 R2247 R3- R4-
Sum505 Snit252.50
249. 59579 Henrik Chabert Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 2 251.00
R1263 R2239 R3- R4-
Sum502 Snit251.00
250. 61372 Helge Jensen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
S2H1 2 248.00
R1253 R2243 R3- R4-
Sum496 Snit248.00
251. 95110 Flemming Ravn Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 3 164.67
R1190 R2179 R3125 R4-
Sum494 Snit164.67
252. 109594 John Kay Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
S2H2 2 246.00
R1250 R2242 R3- R4-
Sum492 Snit246.00
253. 51293 Rune Stengaard Lumby Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 2 244.00
R1247 R2241 R3- R4-
Sum488 Snit244.00
254. 45373 Benny Bisserup Lunde Sg&I
DGI Fyn
S2H2 2 243.50
R1249 R2238 R3- R4-
Sum487 Snit243.50
255. 133916 Bjarne Schütt Hansen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 2 243.00
R1249 R2237 R3- R4-
Sum486 Snit243.00
256. 61301 Verner Ipsen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
S2H1 2 242.00
R1244 R2240 R3- R4-
Sum484 Snit242.00
257. 100532 Birger Johansen Skytteforeningen Af 1949
DGI Storkøbenhavn
S2H2 2 241.50
R1244 R2239 R3- R4-
Sum483 Snit241.50
258. 101706 Steen-Erik Christensen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
S2H2 2 238.50
R1253 R2224 R3- R4-
Sum477 Snit238.50
259. 125397 Herluf Holm Jensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
S2H2 2 238.00
R1238 R2238 R3- R4-
Sum476 Snit238.00
260. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
S2H2 2 237.50
R1243 R2232 R3- R4-
Sum475 Snit237.50
261. 129059 Allan Rasmussen Nexø Skytteforening
DGI Bornholm
S2H2 2 236.50
R1239 R2234 R3- R4-
Sum473 Snit236.50
262. 36158 Mourits Troldtoft Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H2 2 236.50
R1239 R2234 R3- R4-
Sum473 Snit236.50
263. 13442 Flemming Hansen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H2 2 236.00
R1239 R2233 R3- R4-
Sum472 Snit236.00
264. 103379 Jens Østergaard Nielsen Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
S2H2 2 236.00
R1245 R2227 R3- R4-
Sum472 Snit236.00
265. 15953 Flemming Larsen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 2 235.50
R1240 R2231 R3- R4-
Sum471 Snit235.50
266. 25868 Arne Leth Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
S2H2 2 233.50
R1235 R2232 R3- R4-
Sum467 Snit233.50
267. 57172 Leif Hansen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 2 233.00
R1242 R2224 R3- R4-
Sum466 Snit233.00
268. 137561 Knud Ahm Orø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 2 233.00
R1245 R2221 R3- R4-
Sum466 Snit233.00
269. 10613 Arne Emil Jensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H2 2 231.50
R1236 R2227 R3- R4-
Sum463 Snit231.50
270. 41351 Martin Ravn Rødding Skytteforening
DGI Sydvest
S2H1 2 231.50
R1233 R2230 R3- R4-
Sum463 Snit231.50
271. 130179 Waldemar v. Bülow Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
S2H2 2 230.50
R1239 R2222 R3- R4-
Sum461 Snit230.50
272. 133635 Claus Mortensen Paarup Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 2 230.50
R1264 R2197 R3- R4-
Sum461 Snit230.50
273. 62731 Peter Larsen Værløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
S2H2 2 229.50
R1253 R2206 R3- R4-
Sum459 Snit229.50
274. 132049 Kim Harlsby Sengeløse Skytteforening 37.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 2 229.00
R1237 R2221 R3- R4-
Sum458 Snit229.00
275. 103870 Leo Larsen Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
S2H2 2 227.50
R1230 R2225 R3- R4-
Sum455 Snit227.50
276. 92085 Egon Nørgaard Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H2 2 227.00
R1232 R2222 R3- R4-
Sum454 Snit227.00
277. 60971 Niels Pedersen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
S2H2 2 226.00
R1227 R2225 R3- R4-
Sum452 Snit226.00
278. 125113 Frantz Andersen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
S2H2 2 224.00
R1228 R2220 R3- R4-
Sum448 Snit224.00
279. 113861 Jens Øelund Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
S2H2 2 222.50
R1234 R2211 R3- R4-
Sum445 Snit222.50
280. 126794 John Bo Christensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 2 221.50
R1230 R2213 R3- R4-
Sum443 Snit221.50
281. 38618 Holger Østergaard Outrup Skytteforening
DGI Sydvest
S2H2 2 221.00
R1245 R2197 R3- R4-
Sum442 Snit221.00
282. 61277 Ebbe Tamdrup Nexø Skytteforening
DGI Bornholm
S2H2 2 219.50
R1227 R2212 R3- R4-
Sum439 Snit219.50
283. 115027 Hans Chr, Schaumann Hesselager Fore. Sportsklubber
DGI Fyn
S2H2 2 219.50
R1222 R2217 R3- R4-
Sum439 Snit219.50
284. 56077 Charly Bentsen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 2 218.50
R1227 R2210 R3- R4-
Sum437 Snit218.50
285. 129394 Amir El-Atbi Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
S2H2 2 217.00
R1218 R2216 R3- R4-
Sum434 Snit217.00
286. 50425 Kaare Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 2 215.00
R1216 R2214 R3- R4-
Sum430 Snit215.00
287. 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H2 2 213.50
R1222 R2205 R3- R4-
Sum427 Snit213.50
288. 135595 Per Kristensen IF Skjold Skævinge
DGI Nordsjælland
S2H2 2 207.00
R1217 R2197 R3- R4-
Sum414 Snit207.00
289. 20681 Hans O. Hansen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H2 2 206.50
R1209 R2204 R3- R4-
Sum413 Snit206.50
290. 133026 Stig Nielsen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 2 203.00
R1208 R2198 R3- R4-
Sum406 Snit203.00
291. 112397 Benny P. Søndergaard Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
S2H2 2 202.50
R1227 R2178 R3- R4-
Sum405 Snit202.50
292. 137517 Preben Vendelbo Gjern Skyttekreds
DGI Midtjylland
S2H2 3 133.33
R1134 R2133 R3133 R4-
Sum400 Snit133.33
293. 32074 Niels Jørgen Jensen Arnborg Idrætsforening
DGI Midtjylland
S2H2 2 194.50
R1208 R2181 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
294. 10910 Henning Nielsen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 2 186.00
R1186 R2186 R3- R4-
Sum372 Snit186.00
295. 64172 Hans Chr. Nielsen IF Skjold Skævinge
DGI Nordsjælland
S2H2 2 179.50
R1199 R2160 R3- R4-
Sum359 Snit179.50
296. 103377 Jørgen Mortensen Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
S2H2 2 174.50
R1180 R2169 R3- R4-
Sum349 Snit174.50
297. 102472 Ole Gram Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
S2H2 2 161.50
R1184 R2139 R3- R4-
Sum323 Snit161.50
298. 29323 Kurt Kristensen Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H2 1 276.00
R1276 R2- R3- R4-
Sum276 Snit276.00
299. 70300 Tom Andersson Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 1 275.00
R1275 R2- R3- R4-
Sum275 Snit275.00
300. 60511 Jørgen Jacobsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 1 274.00
R1274 R2- R3- R4-
Sum274 Snit274.00
301. 50994 Jens Andersen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
S2H2 1 272.00
R1272 R2- R3- R4-
Sum272 Snit272.00
302. 73607 Ole Laursen Frederiksværk Skytteforening
DGI Nordsjælland
S2H1 1 268.00
R1268 R2- R3- R4-
Sum268 Snit268.00
303. 17546 Martin S. Jensen Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
S2H1 1 267.00
R1267 R2- R3- R4-
Sum267 Snit267.00
304. 34157 Carl M Pedersen Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
S2H1 1 266.00
R1266 R2- R3- R4-
Sum266 Snit266.00
305. 20945 Peter Bregenov Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
S2H2 1 263.00
R1263 R2- R3- R4-
Sum263 Snit263.00
306. 47713 Arne Jørgensen Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
S2H1 1 263.00
R1263 R2- R3- R4-
Sum263 Snit263.00
307. 70190 Juanito Vargas Idrætsforeningen Radiometer
DGI Storkøbenhavn
S2H1 1 262.00
R1262 R2- R3- R4-
Sum262 Snit262.00
308. 134684 Jens Pedersen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H2 1 262.00
R1262 R2- R3- R4-
Sum262 Snit262.00
309. 54167 Anders Myssen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H1 1 261.00
R1261 R2- R3- R4-
Sum261 Snit261.00
310. 119518 Anders Lykke Christensen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
S2H2 1 260.00
R1260 R2- R3- R4-
Sum260 Snit260.00
311. 107502 Jana Clausen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
S2H1 1 258.00
R1258 R2- R3- R4-
Sum258 Snit258.00
312. 28558 Flemming Toftdahl Olesen Thisted Pistolklub
DGI Nordjylland
S2H2 1 258.00
R1258 R2- R3- R4-
Sum258 Snit258.00
313. 66034 Preben Christensen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
S2H2 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
314. 25512 Lars Ole Ravnsbjerg Odder Skytteforening
DGI Østjylland
S2H2 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
315. 71371 Christian Amdi Sørensen Lyngby-Taarbæk Skytterne
DGI Storkøbenhavn
S2H1 1 254.00
R1254 R2- R3- R4-
Sum254 Snit254.00
316. 16424 Ole Jensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
S2H1 1 253.00
R1253 R2- R3- R4-
Sum253 Snit253.00
317. 66722 Sven Probst-Hansen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
S2H2 1 251.00
R1251 R2- R3- R4-
Sum251 Snit251.00
318. 37199 Ingolf Lund Skarrild Idrætsforening
DGI Midtjylland
S2H1 1 250.00
R1250 R2- R3- R4-
Sum250 Snit250.00
319. 60311 Kjeld Karbæk Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H1 1 250.00
R1250 R2- R3- R4-
Sum250 Snit250.00
320. 32050 Ove Jensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling
DGI Midtjylland
S2H1 1 248.00
R1248 R2- R3- R4-
Sum248 Snit248.00
321. 85928 Klaus Vestergaard Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
S2H1 1 247.00
R1247 R2- R3- R4-
Sum247 Snit247.00
322. 34146 Frands Øhlenslager Kristensen Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
S2H2 1 245.00
R1245 R2- R3- R4-
Sum245 Snit245.00
323. 136082 Finn Jensen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
S2H2 1 245.00
R1245 R2- R3- R4-
Sum245 Snit245.00
324. 36788 Merete Agentoft Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H2 1 244.00
R1244 R2- R3- R4-
Sum244 Snit244.00
325. 117927 Villy Søby Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
S2H2 1 243.00
R1243 R2- R3- R4-
Sum243 Snit243.00
326. 126441 Knud Jørgensen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 1 241.00
R1241 R2- R3- R4-
Sum241 Snit241.00
327. 44041 Freddy Paulsen Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
S2H2 1 241.00
R1241 R2- R3- R4-
Sum241 Snit241.00
328. 135588 Niels Riise Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
S2H2 1 241.00
R1241 R2- R3- R4-
Sum241 Snit241.00
329. 51139 KARIN RØDGAARD Kølstrup Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 1 240.00
R1240 R2- R3- R4-
Sum240 Snit240.00
330. 102325 Niels Pedersen Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
S2H2 1 240.00
R1240 R2- R3- R4-
Sum240 Snit240.00
331. 68140 Henning Lippert Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 1 239.00
R1239 R2- R3- R4-
Sum239 Snit239.00
332. 136531 Ove Bjerring Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
S2H2 1 238.00
R1238 R2- R3- R4-
Sum238 Snit238.00
333. 132091 Jesper Kapler Hansen Sengeløse Skytteforening 37.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 2 119.00
R1130 R2108 R3- R4-
Sum238 Snit119.00
334. 102499 Lasse Andersen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 1 234.00
R1234 R2- R3- R4-
Sum234 Snit234.00
335. 37194 Jan Christensen Skarrild Idrætsforening
DGI Midtjylland
S2H2 1 231.00
R1231 R2- R3- R4-
Sum231 Snit231.00
336. 132922 Lisbeth Haubye Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
S2H2 1 231.00
R1231 R2- R3- R4-
Sum231 Snit231.00
337. 82697 Bjørn Stefansson Lyngby-Taarbæk Skytterne
DGI Storkøbenhavn
S2H2 1 231.00
R1231 R2- R3- R4-
Sum231 Snit231.00
338. 33828 Jens Jørn Ravn Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H2 1 230.00
R1230 R2- R3- R4-
Sum230 Snit230.00
339. 59102 Torben Emcken Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 1 230.00
R1230 R2- R3- R4-
Sum230 Snit230.00
340. 137395 Ebbe Wollenberg Torpegaard Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
S2H2 1 229.00
R1229 R2- R3- R4-
Sum229 Snit229.00
341. 30855 Kaj Pedersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H2 1 228.00
R1228 R2- R3- R4-
Sum228 Snit228.00
342. 14386 Hardy Grønhøj Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
S2H2 1 227.00
R1227 R2- R3- R4-
Sum227 Snit227.00
343. 26608 Hugo Sørensen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
S2H2 1 226.00
R1226 R2- R3- R4-
Sum226 Snit226.00
344. 115641 Poul Larsen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
345. 46018 Hans Lindenborg Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
346. 28541 Jens Knudsen Sports skytterne Snedsted
DGI Nordjylland
S2H2 1 223.00
R1223 R2- R3- R4-
Sum223 Snit223.00
347. 104528 Kurt Jensen Ravnen
DGI Nordsjælland
S2H2 1 223.00
R1223 R2- R3- R4-
Sum223 Snit223.00
348. 113219 Michael Jørgensen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
S2H2 1 222.00
R1222 R2- R3- R4-
Sum222 Snit222.00
349. 66776 Jørgen Aage Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne
DGI Storkøbenhavn
S2H2 1 221.00
R1221 R2- R3- R4-
Sum221 Snit221.00
350. 69461 Inge Rusbjerg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 1 220.00
R1220 R2- R3- R4-
Sum220 Snit220.00
351. 37673 Per Christiansen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
S2H2 1 220.00
R1220 R2- R3- R4-
Sum220 Snit220.00
352. 129026 Steen Winkler-Christensen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
S2H2 1 217.00
R1217 R2- R3- R4-
Sum217 Snit217.00
353. 127245 Stig Thomsen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H2 1 217.00
R1217 R2- R3- R4-
Sum217 Snit217.00
354. 137372 Helge Hansen Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
S2H2 1 217.00
R1217 R2- R3- R4-
Sum217 Snit217.00
355. 132451 Jens Petersen Orø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 1 214.00
R1214 R2- R3- R4-
Sum214 Snit214.00
356. 68878 Elan Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 1 214.00
R1214 R2- R3- R4-
Sum214 Snit214.00
357. 133826 Jens Tarding Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
S2H2 1 213.00
R1213 R2- R3- R4-
Sum213 Snit213.00
358. 113028 Folmer S. Gørtz Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
S2H2 1 212.00
R1212 R2- R3- R4-
Sum212 Snit212.00
359. 137854 Bo Michael Stentoft Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H2 1 212.00
R1212 R2- R3- R4-
Sum212 Snit212.00
360. 32360 Knud Bjerre Arnborg Idrætsforening
DGI Midtjylland
S2H2 1 209.00
R1209 R2- R3- R4-
Sum209 Snit209.00
361. 48140 Jørgen Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 1 208.00
R1208 R2- R3- R4-
Sum208 Snit208.00
362. 68823 Lis Jensen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 1 208.00
R1208 R2- R3- R4-
Sum208 Snit208.00
363. 121282 Henning Bech Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
S2H2 1 204.00
R1204 R2- R3- R4-
Sum204 Snit204.00
364. 67060 Dan Rebild Jyderup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 1 202.00
R1202 R2- R3- R4-
Sum202 Snit202.00
365. 66581 John Aarø Mortensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
S2H2 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
366. 63993 Per Kristensen Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
S2H2 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
367. 129646 Peter Skov Petersen Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
S2H2 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
368. 131267 Jan Verner Jørgensen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
S2H2 1 194.00
R1194 R2- R3- R4-
Sum194 Snit194.00
369. 66486 Ebbe Skov KLK Hovedkreds
DGI Storkøbenhavn
S2H2 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
370. 135598 Flemming Seger Store Heddinge Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
371. 137560 Per Gryhn Nielsen Orø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
372. 68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
373. 102328 Preben Bastrup Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
S2H2 1 187.00
R1187 R2- R3- R4-
Sum187 Snit187.00
374. 53415 Karl Christoffersen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 1 184.00
R1184 R2- R3- R4-
Sum184 Snit184.00
375. 78909 Carsten Eliasen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
S2H2 1 184.00
R1184 R2- R3- R4-
Sum184 Snit184.00
376. 135271 Leif Andresen Skads Skytteforening
DGI Sydvest
S2H2 1 183.00
R1183 R2- R3- R4-
Sum183 Snit183.00
377. 46045 Dorrit Hagsholm Møllegaard Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
S2H2 1 179.00
R1179 R2- R3- R4-
Sum179 Snit179.00
378. 60795 Knud Thylkær Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 1 169.00
R1169 R2- R3- R4-
Sum169 Snit169.00
379. 95606 Helge Johnson Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 1 155.00
R1155 R2- R3- R4-
Sum155 Snit155.00
380. 68747 Tove Rasmussen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 1 154.00
R1154 R2- R3- R4-
Sum154 Snit154.00
381. 93701 Finn Drachmann Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
S2H2 1 150.00
R1150 R2- R3- R4-
Sum150 Snit150.00
382. 134035 Olaf Ziegler Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
S2H2 1 146.00
R1146 R2- R3- R4-
Sum146 Snit146.00
383. 68694 Svend Vahlgren Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
S2H2 1 143.00
R1143 R2- R3- R4-
Sum143 Snit143.00
384. 134508 Frede Bach Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
S2H2 1 135.00
R1135 R2- R3- R4-
Sum135 Snit135.00
385. 102387 Finn Pedersen Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
S2H2 1 89.00
R189 R2- R3- R4-
Sum89 Snit89.00

Til toppen